Lietotājvārds
Parole
VanGogspedgogs 19.10.2015. 10:13:08
Man patika reiz ar kādu metodi meita 3 gadu vecumā kārtoja galdu- vienkārši visu tur atrodošamies noslaucīja nost un pāris minūsu laikā r e s t a r t ē j a pavisam jaunu kartību. Domāju, ka pārkrāmēt šīs laita aizņemtu krietni ilgāku laiku un šaubu pilns būtu arī rezultāts.
S.V. komentārs patiešām ir neglīts, bet domāju, ka ministres rīcība ir daudz neglītāka, tāpēc patiesībā viņa ir pelnījusi daudz rupjākus komentārus. Kas attiecas uz bērniem, tad nedomāju, ka viņus interesē šādi raksti ( par komentāriem nemaz nerunājot ). Kas attiecas uz skolotājiem, tad savā pārspīlētajā pieklājībā un gļēvumā viņi ir panākuši to, ka pret viņiem izturās kā pret lopiem. Varbūt patiešām mums visiem vajadzētu beidzot kļūt drosmīgākiem ( un,, ja vajag, tad arī ""rupjiem"' )?
Kas mainījies? Vēl vasaras sākumā no valdības mājas strikti solīja: "Būs modelis, būs nauda!" Ja modelis ir, tad naudai jābūt! Tik solīda institūcija tak nesola, ja nevar solīto pildīt. Vai atkal tie pirksti bija sakrustoti kabatā (kā Viņķelei savulaik)?
Lai dzivo bērni! 18.10.2015. 21:46:10
S.v, šo portālu skatās daudz bērnu tapēc domā ko runā!
STREIKU,STREIKU,STREIKU
"Ministre norādīja, ka vajag saprast, ka ir pašvaldības, kurās skolotāji saņem arī 2000 eiro" - pedagogu algu sarakstā ir arī skolu direktori (ar visām piemaksām).
Cien. Seiles kundze! Lūdzu nosauciet tās skolas, kurās skolotāji saņem par pamatlikmi 2000!
Beidziet muļķot mūs! Pērn saņēmu algā tikpat €, cik pirms dižķibeles latu. Šogad saņemu par 150 € mazāk, jo skolēnam sekojošais naudas daudzums skaitīts uz 1. jūniju, Mums skolēnu skaits pieaudzis par 100, skolotāju skaits - par 7, tad nu kopīgā nauda jādala uz x+7. Cepums tam, kurš izdomāja, ka skolēnu skaits jārēķina uz 1. jūniju. Tad jau sanāk, ka skolās, kuras slēdza pa vasaru, septembrī - decembrī bijušiem skolotājiem jāsaņem alga, kas bija uz 1. jūniju. Bet vai tā ir? - ne, tak.
Skolotājs 25+ 18.10.2015. 09:24:58
Prasīt atcelt nauda seko skolēnam !Drebot par skolnieku skaitu skolā tiek aizmirsta kārtība skolā,aizmirsta cieņa pret skolotāju.
E-klases Administrācijai 18.10.2015. 09:22:03
Vai tiešām te neviens nedzēš rupjos komentāru?? (skatīt S.v. komentāru) Portālu apmeklē daudz bērnu!
Kūdītāja 18.10.2015. 08:37:15
Nav saprotams, kāpēc joprojām lielākā daļa pedagogu pilda visas ministrijas, izglīt. pārvalžu un skolu vadības prasības. MINISTRIJA NEVAR, VALDĪBA NEVAR. ES ARĪ VAIRS NEVARU JAU KURO GADU PILDĪT PIEAUGOŠĀS PRASĪBAS PAR SARŪKOŠO ALGU!!! VIŅI IR LIELI UN DAUDZ, UN PELNA LABI, LAI UZKRĀTU SPĒKUS PRASĪBU IZVIRZĪŠANAI. ES UN KATRS SKOLOTĀJS, KURAM TAS VISS JĀPILDA, IR MAZIŅŠ, SALĪDZINOT AR APARĀTU! ES VAIRS NEVARU! UN NEGRIBU! UN NEDARĪŠU! PAR MINIMĀLU DARBU MINIMĀLAS ALGAS APMĒRĀ!!!
Galvenais, lai viņa varētu izpildīt sava vīra prasības un viņam labi atsūkātu.
Atdodiet krīzē atņemto un atjaunojiet pirmskrīzes pieņemto algas modeli!
Šogad mūsu skolā palielinājās apvienoto klašu skaits. Skolotāji to izjūt uz savas ādas - ir ne vien daudz grūtāk strādā, bet arī ievērojami pieaug laiks, lai kvalitatīvi sagatavotos stundai. Ir jāgatavo materiāli, lai strādātu abas klases, ir jāgatavo individualizēti izdales materiāli ļoti spējīgajiem un tiem, kas ar grūtībām tiek ar uzdevumu galā. Ir ļoti jāpārdomā stundu plānojums. Un ja 3 dienas vairākas stundas pēc kārtās klasē sēd arī direktore un mācību pārzine, ja pēc stundas viņas tev neko nepasaka, ne kas patika vai bija garām, tad ar bolderjāņiem nepietiek! Ja gribat hospitēt - lūdzu! Tika jāzina, ko konkrēti hospitē (ar kādu konkrētu mērķi) un vajadzīga atgriezeniskā saite - cilvēcīga stundas analīze. Šonedēļ mani nohospitēja 7 stundās, neko nepateica. Varbūt atzīs par nepiemērotu darbam skolā apvienotajā klasē?! Bet, ne jau es tās klases apvienoju, un man vajag vismaz 2 stundas vienai mācību stundai, lai sagatavotos darbam šajā klasē.
Pedagogi pārliecināti, ka visas ministrijas prasības nevarēs izpildīt nākamgad!
Staļina laika laba metode- ielikt vietējai varai tīkamu direktorieni,kurai no dzimšanas 1 krunka pierē,tā pati no lakata,kurai tagad likšot pie algas krietnu žūksnīti,lai šī varētu kopā ar vietējiem pielīdējiem labāk apklusināt sev pakļautos! Šis raganu medības jau sākušāsdažā skolā! Nepārtraukti tiek hospitētas stundas,šādi terorizējot skolēnus un skolotājus!Protams-hospit. dāma saka skolotājiem tikai to,kas nav izdevies.Galā jautājums vispār KAM DOMĀTA SKOLAS VADĪBA?????
PAR ADMINISTRĀCIJAS SKAITU 17.10.2015. 10:11:36
Jā, izklausās traki. Mums skolēnu skaits 4 reizes lielāks, vietnieki 6, bet visi uz pusslodzi (ieksiatot datorvietnieku, tātad reāli būtu 3 vietnieki pēc papīriem, bet dzīvē to nevar paspēt tikai 3 cilvēki), saimnieciskais atsevišķi, bet tas tāpat ir tehniskais darbinieks, ne pedagogs.
Piekrītu-ministres demisiju.DEMISIJU.
Ejat
Cien. ministres k-dze! Kāpēc visas reformas mūsu valstī notiek pēc principa ,,atņemt tam, kam ir, nevis pielikt tam, kam vēl nav? Kaut pakāpeniski ,bet tiecoties uz lielākā? Līdz šim skolotājs ir visu laiku bijis tas muļķis, kam IR JĀSAPROT /ka man vajag , tam vajag tiem vajag, bet TU pagaidi- reformēsim!/. Tad nevajag muļķoties ar kaut kādām reformām, lai saglabātu savu krēslu! Mums nav pat izstrādāti kārtīgi mūsu Valsts standarti izglītībai. Visu laiku mēs ķēmojamies kādam pakaļ! ??
Bet kā ministrijai un citiem ierēdņiem izdodas nesamazināt ne darboņu skaitu, ne algas, ja skolēnu un skolu skaits samazinās? Ko viņi visi tur dara? varbūt jāsāk ar aparāta samazināšanu, tad skolot. algām paliks vairāk? Vai kāds var kompetenti komentēt? Kad samazinās visus citus un viņu algas - alga seko skolēnam?
un cik gadu reformas... 16.10.2015. 16:51:27
.....kā šis viss piegriezies
Galvenā prasība ir nesamazināt algas un neņirgāties par pedagogiem. Arī vienam otram skolotājam pacietības mērs vienreiz būs pilns...
sk. veltīts - PAR ADMINISTRĀCIJAS SKAITU 16.10.2015. 15:25:41
Cien. kolēģe! Rakstu par savu skolu. Skolēnu skaits, ieskaitot 6-gadīgo sagatavošanu, nedaudz virs 140. Direktore + 4 vietnieces pa 0,5 + saimniecības vietnieks + 0,5 datorvietniece. Jaunais likums paredz 1 vietnieku uz 200 bērniem. Kā teica direktore, mūsu skolā tiks atrasts risinājums, lai skolas adminstratīvais darbs neciestu, t.i. tie paši vēži, tikai citā kulītē. Ir 3% piemaksu fonds, ko mērķtiecīgi var novirzīt kur vajag. Var tā vietniece uz papīra skaitīties kaut 1 stundu nedēļā, bet viņai maksās kā šobrīd, ja ne vairāk (ja pēc direktores vārdiem skolai pieprasīto atskaišu un izziņu u.c. papīru skaits nesamazināsies).
sk. veltīts 16.10.2015. 14:23:13
Tev nav ne mazākās nojausmas, kā veido algas. Administrācijai nevar pārsniegt noteiktu procentu no skolotāju algām patlaban (un arī jaunajā modelī būs šis finansējums iezīmēts), tā kā skolotāju maciņš necietīs. Bez tam - jaunajā modelī administrācija, ja ņems pilnu slodzi, stundas vadīs, gatavosies, labos utt. par velti, tā kā visreālāk - vai nu nevadīs nemaz vai dalīs slodzi uz vairākiem. Procenti ir tikai vēlmju sarakstā, ne īstenībā, skat. IZM lapā finansējumu.
Jaunais algu modelis paredz ievērojamu skolu direktoru algu pieaugumu (kādā no intervijām Straujuma minēja +40%). Vietnieku alga tieši proporcionāla skolu direktoru algām - 70 vai 80% no direktora algas. Ja vietnieku likmes sadalītas (0,25 , 0,33 vai 0,5), tad visiem vietniekiem pēc noklusējuma maksā piemaksas "par papildus darbu". Ja skolas algu fonds būs lielās, tas nenozīmē, ka skolotājiem atlikušā algu fonda daļa būs tik pat liela kā šobrīd (pieļauju iespēju, ka dažām skolām naudas skolotāju algām būs mazāk). Ja šobrīd pārmet, ka skolotāja skrien pa vairākām skolām, lai savāktu stundas un kaut ko nopelnītu, tad pēc jaunā modeļa ieviešanas daudzi pieredzes bagāti skolotāji būs spiesti meklēt darbu paralēli citās skolās, jo savā skolā viņiem vairāk neļaus strādāt. Ja skolotājam ir stundas un fakultatīvs vai pulciņš - tas ir par daudz, tā nedrīkst, jāmeklē cits skolotājs, kurš ir ar mieru strādāt 4 stundas nedēļā!
Izskatās,ka tie laikam bija tie 56 procenti,kas saņēma tos 2000.Vai kāds šādām pasakām tic.Ministrei jāatkāpjas,jo pieļauj,ka 56 procenti zaudēs algu,tad kāpēc nozarei tāds ministrs vajadzīgs.
tikai skolotāja 16.10.2015. 14:07:45
Atcerēsimies "Mērnieku laikus" - lai tiktu pie sev tīkamā zemes pleķīša, atņemot to kaimiņam, nepieciešams pielabināties atbraukušajiem mērniekiem un jāiedod viņiem pamatīgs uzpirkuma kukulis. Vai mūs, Latvijas skolotājas, nākamgad negaida Ķenča un Pāvula liktenis - lai tiktu pie stundām, skolotājām vispirms jāpielabinās skolas direktorei un vietniecēm?
Ministrei butu jaatkapjas pec tadas publiskas runas zurnalistiem!
Nevajag visas, tikai par algu un darba apstākļiem!
Protams, ka vienmer naudas pietruks.....
Pietiek! Jau pacēla pag. g. septembrī, janvārī un vēl! Kurš te vairs tic! Nogrieza gan vienā dienā! Atdodiet nogriezto! Cik gan distrofiski mēs esam! Nu- ka jāāāgaida, jāāāgaida, vārgi skan!!!!!. Nē! Angijas metro- nozīmīgs daudziem, vai ne? Bet- momentā sadzirdēja. Pīkstēsim tik!
Kas notiek??? Kādi ārkārtas apstākļi valstī, ka kādam jānoņem, lai citiem pieliktu??? Ir jāatrod līdzekļi, lai skolotāja alga būtu vismaz kā vidējā alga valstī, nevienam neko nenoņemot!!!
LŪDZU NESAGRAUJIET SISTĒMU, NEĻAUJIET TO DARĪT BEZATBILDĪGI. PARŪPĒJIETIES PAR VISIEM SKOLOTĀJIEM - ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā. 2000 EUR par likmi - KLAJI MELI, ja patiesība- nosauciet skolu!!!
Kurā pašvaldībā PAR VIENU LIKMI(21 KONTAKTSTUNDU)maksā 2000 eiro?Kurā?Kurā?Kurā?Lūdzu,lūdzu vienreiz vismaz to pasakiet.
Par likmi 2000 EUR, ir tādas pašvaldības LV???
Ministrei būtu jāatkāpjas, jo izstrādāts modelis, kurā 56% skolotāju samazina algas!!!!!!!!!! Kauns!!!!!!!!!
Mia Skolotāja 16.10.2015. 12:41:39
Tikai 450? Es par veselu slodzi saņēmu tikai 320...
Arī skolotāji ir pārliecināti, ka visas ministres prasības pēc kvalitatīvas un lētas izglītības nākamgad izpildīt nevarēs.
kur te redzama cieņa,ja ministre saka uzlabojums, bet visi skaidri saredz melus

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.