Lietotājvārds
Parole
C: atbilde, kas rakstīja to C 21.10.2015. 19:59:09
Pirmkārt nevajag bļaut un pamācīt mani! Otrkārt, kas spiež Andai pasniegt privātstundas skolēniem, kuri mācās sskolā pie neprofesionāliem "pedagogiem" kuri neprot/nezina darba organizācijas un komunikācijas metodes ar skolēniem un acīmredzot arī sava mācību priekšmeta saturu pārzina labi, ja 9.klases skolēna zināšanu un prasmju līmenī!!!
Jāliek mierā skolas un bērni, bet jāpurina pašvaldību "gudrie" un visādi "uzņēmēji", lai veido darbavietas (un nesaka, sevišķi pašvaldības, - nav mūsu pienākums, mums likums to aizliedz). Krievu laikā bija pat, nebaidos teikt, izdomātas, kaut niecīgas, bet algotas vietas un katram bija jāstrādā. Un radās ģimenes, un dzima bērni, un valsts vai pašvaldība būvēja dzīvojamās mājas. Krievs tomēr krietni pareizāk izprata cilvēka psiholoģiju, viņa vajadzības. Pie mums arī tūlīt būs visādi migranti, lūdzu, valsts - dod šiem darbu - lai ceļ gan sev, gan mums. Kā savulaik ukraiņi, moldāvi...
Par vietniekiem 20.10.2015. 09:38:10
Manuprāt, šis vietnieku "sadrumstalojums" ir saistīts ar t.s. kategorijām. Ja esi vietnieks, neviens neko nepiemaksā par kvalitātes kategoriju. Jo kategorija ir tikai kā skolotājam par mācību stundām. Bet vispār neviens par vietnieku strādāt neraujas. Vismaz tāda ir mana pieredze, jo tas ir ļoti grūts darbs un ja visi vēl "taisa" uz galvas - skat, re, jums veseli 4 vai cik vietnieki... Es neesmu vietniece. Bet mans aicinājums visiem tiem, kas te šausminās par skaitu, ejiet un piesakieties skolas direktoram, ka gribat strādāt par vietnieku, parādiet, ka esat spējīgi to darīt.
Arī no laukiem - PILNĪBĀ PIEKRĪTU! 20.10.2015. 09:18:27
No laukiem - tiem, kas laukus nav redzējuši. 20.10.2015. 01:10
TOTIES - saeima tērēs miljonu, lai iepirktu konferenču tehnisko aprīkojumu jaunajā Saeimas ēkā Jēkaba ielā 6/8 un izveidotu lokālo televīzijas sistēmu. Tātad naudiņa mūsu valstij IR!!!!!! Tikai kārtējo reizi deputāti un Straujuma to tērēs savām vajadzībām. Skat, savu televīziju sagribējies laikā, kad IT KĀ valstij neesot naudas budžetā izglītībai. Droši, ka ar vienu miljonu jau viņiem nepietiks!
Latvijaa iedzivotaaji izmirst, skolotaji ir tie, kuri pirmie izjut un izjutis bailes par darba zaudeshanu , bez realam iespejam to dabut savos 35-40-55 gados tepat maajaas -Latvijaa. Valsts ekonomee un ekonomees, jo taa neko neražo un izvelk savu ubaga budzhetu uz daudz maz izdzivojusho uznjeemeeju reekina, akciizeem un dazhnedazhadiem ES saubagotiem palidzibas fondiem, lai nu galiigi tas kugjis nenoiet uz grunti. Lauki un lauku teritorijas tiek atbriivotas no cilveekiem----ar visu to ir jaasamierinaas, jo 20 gadu laikaa Latvija ir kljuvusi par korporacijas tipa valsti un neviens no valdiibas nav ieintereseets jebko sheit mainiit. Katra izdzivoshana ir vinja probleema, tapec komentari par jebkuru jebkuras ministrijas aktivitati ir vienkarshi bezjeedziiga. KO DARIIT? Maaciities dziivot nepaljaujoties ne uz ko un ne uz vienu.
Pirms komentē, izlasi Andas komentāru! Ne jau Anda strādā ar šo "normālo" klasi, bet Andai ir privātskolnieks - "normālās" klases produkts. Ne jau viņai tie kursi vajadzīgi!
No laukiem- tiem, kas laukus nav radzējuši. 20.10.2015. 01:10:55
Mūsu novadā minimālais attālums no skolas uz skolu 11.km, lielākais- 27km. Bērni tiek vesti no lielas teritorijas. Pirmiem autobusā jāsēžas 7-os. Jūs piedāvājat labo variantu vest 30-40 km tālu un sēdināt bērnu autobusā 6-os, jo autobus met lielus līkumus? No iesēšanās brīža līdz skolai pirmajiem jau tagad jānobrauc 45 km (varbūt pat vairāk) un ceļā jāpavada turpat stundu. Ir gadījies, ka metot tos tālos riņķus, bērns aizmieg un pamožas tumšā un aukstā autobusā. Kliegt gribas par tiem Jūsu minētajiem 2 kilometriem!
Atvainojos cien. Andai par gramatiskajām kļūdām iepriekšējš komentārā.
Loģika.... - VISU CIEŅU par īstenu loģiku un sapratni!
Tātatd, cienījamā Anda, rudens brīvlaikš noteikti būtu jāapmeklē kursi vai jšrod iespēja kvalitatīvai pieredzes apmaiņai kā pareizi organizēt darbu NORMĀLĀ klasē.
Šodien strādāju ar masu (28-32 skolēni klasē) skolas produktu. Kladē ieraksts pa 3 rindiņām stundā (notikušas 2 stundas, kladē 6 rindiņas). Prasu, ko tad darīji pārējā laikā? Viņš atteic: Tad rēķinājām pie tāfeles. Izrādās atrisināti 4 vai pieci uzdevumi stundā. Kladē nekas no tā visa nav redzams. Bet vecāki maksā par privātstundu, lai bērns to pašu, kas bija jādara klasē, pieraksta kladē un apjēdz. Nu neprot skolotājs piespiest visu vajadzīgo izdarīt stundā katram bērnam lielā klasē.
Tiešām kaut ko nesaprotu. Tā matu skaldīšana par mazo skaitu. Bet ko darīt, ja skolēni jau kā puķu podi uz palodzēm jātupina?;) Agrām tiešām bija sanitārā norma - 2 kvadrātmetri bērnam. Kur jūs esat redzējuši 64 kvadrātmetrus lielu klasi, kurā var sabāzt 34??? Un pat tad tur iekša vēl būtu grāmatu plaukti...
Mīlīši, nevaram atļaluties greznību - mazas lauku skolas pāris kilometru attālumā vienu no otras. Nejauciet izglītību ar sociālo pakalpojumu.
cik vajag vietniekus, ja skolā mazāk par 100 bērniem 19.10.2015. 16:53:38
Jāsāk ar pieļaujamā vietnieku skaita noteikšanu skolās! Draudēja, ka būs 1 vietniece uz 200 bērniem, ieviešot jauno algu modeli, bet nekā nebūs! Būs pa vecam - sadalīs vietnieces slodzi 4 patreizējām vietniecēm, tad vēl uz 4 stundām nedēļa pieņems informātikas vietnieku, bet naudu maksās no skolas algu fonda, no 3%, kas paredzēti skolotājiem par papildus darbu un aizvietošanu! Un vietnieku alga ir 80% no direktores algas!
Kad beidzot Rīgas skolās tiks definēts maksimālais skolēnu skaits, ņemot vērā klašu telpu lielumu! Manā skolā, kas ir vēsturiskā ēka, klases platība ļauj mācīties 23 skolēniem, bet visās man mācāmajās klasēs ir 28 - 32 skolēni! Kāda saruna par higiēnas normām, vīrusu neizplatību, nemaz nerunājot par individuālu pieeju!
Kā tad!! Ministrijai (IZM) takš cita nav ko darīt, kā izdomāt atkal kārtējo murgu. Algu reforma ir izgāzusies, IZM aparāts pilns ar cilvēkiem, lai arī skolēnu skaits samazinās. Kaut kas taču jāizdomā, lai viņi sevi nodarbinātu. Nu tad kārtējais noteikums, kas ierobežos visas mazās lauku skolas un IZM ierēdņi varēs peldēt tālāk savos taukos. Naudiņas viņu aparātam atkal būs vairāk.
Varbūt laiks padomāt arī par birokrātiskā administratīvā aparāta skaitlisko samazināšanu visos līmeņos - sākot ar uzpūstajām skolu direktoru vietnieču štatu vietām, tālāk neskaitāmās speciālistes, referentes, ekspertes, projektu koordinatores u.tml. izglītības departamentos un pārvaldēs, un tad, protams, IZM "neaistājamie, mūžamzaļie kadri". Ja skolā uz 15 skolēniem viena vietniece (vienalga 1/2 , 1/3 vai 1/4 likmes), tad svinīgajā visām vietniecēm un metodiķēm uz skatuves vietas nepietiek ....
Varbūt ministrija varētu beidzot parūpēties par ārpus Rīgas attīstībai domātiem līdzekļiem, demogrāfiju, nevis tikai vērt ciet un likvidēt - sākumā lauku arodskolas, tad vidusskolas, beigās arī pamatskolas!? Pilnīgs valsts attīstības ideju trūkums.
Optimālais skolēnu skaits pamatskolas klasē ir 10 - 24 bērni. Mazāk protams nav ekonomiski izdevīgi, ja ir vairāk - darbs ir neefektīvs. Neefektīvs tieši ar interaktīvām, modernām metodēm. Atliek lasīt lekcijas, bet tas lai nu paliek augstskolai.
Vajadzētu noteikt darbinieku pieļaujamo skaitu IZM unvisādos citādos tā saucamajos pārvaldes aparātos! citādi pat apkopēja kaut kādā sūda kantorītī sāk mētāt no sevis valstiski nozīmīgu personību un runā valstiski pareizi. Nu riebjas, jo runāt nemaz neprot.
Slēdzam visas skolas ciet. Muļķus vieglāk pārvaldīt. Ārzemēs bērnus uzmana pārspīlēti, bet pie mums bērni klaiņo, atrauti no ģimenes, gaidot autobusus, lai tiktu tumsā mājās. Lai gan ciemā stāv tukša sava skola un turpat mājas.
Par mazām klasēm 19.10.2015. 12:29:03
Tak tas jau sen ir atzīts: skolēni nevar normāli pamācīties lielā klasē. Darbs vienkārši nenotiek, tas ir traucēts, saraustīts. Kam tas ir izdevīgi? Ministrijai? Kam?
Bet tieši mazās klases ir efektīvākās!! Atceros, pamatskolā mēs bijām kādi 27 bērni. Vidusskolā - dažās mācību stundās kādi 9 vien. Tieši tās bija mācību stundas, kurās varēja tiešām ko arī iemācīties.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.