Lietotājvārds
Parole
Pilsoņu karš izglītībā! Vai uz to ejam? Sarīda mūs un rīdāmies paši: pirmsskola pret skolu, pret augstskolu, profesionālā izglītība, vienam lielas klases,citiem mazas, vieniem izlases skolēni, citiem nemotivētie un iekļaujamie, ar uzvedības problēmām, mazās skolas, lauku skolas, kam dos izdienas pensiju, kam nē, speciālā izglītība, atbalsta personāls un vēl, un vēl. Izskatās, ka, kamēr "suņi" rej, "karavāna" mierīgi un mērķtiecīgi virzās tālāk. Tūlīt jau budžetu apstiprinās, tad varēsim "ziemot" mierīgi tālāk.
Pasniedzēja 23.10.2015. 10:03:16
Jā pasniedzējs lasa vienu lekciju, viņam arī samaksā par vienu lekciju algu par kuru var nokļūt uz darbu un vēl pusdienas nauda sanāk (ne jau restorānā) Lai būtu pilnas slodzes pasniedzējs ir jālasa 1000 lekcijas studiju gadā. T.i. jāstrādā pilnu darba dienu. Maz ir pasniedzēju, kas strādā šo pilno slodzi. Vairums lasa lekcijas par šo kabatas naudu. Pie tam studiju kursa saturu neviens gatavu nedod, pasniedzējam pašam jāizstrādā studiju kurss, jānovada un katra lekcija ir kā profesionalitātes un aktiermeistarības pārbaude, jo priekšā sēž prasīga un erudīta auditorija.
Augstskolu pasniedzēji , nav noslēpums, strādā pa n-tajām augstskolām, un nopelna pieklājīgu algu, man bērns mācās augstskolā labi ja trīs dienas nedēļā, tad cik augstskolās strādā pasniedzēji, ko jūs cepieties ? Nez vai jūs pelnāt 350 eiro kā pirmsskolas skolotājs, par kādām algas gradācijām varbūt runa? Tiešām atnāk lektors augstskolā nolasa lekciju no papīra un aiziet. Pirmsskolas skolotājs arī ir skolotājs ar augstāko izglītību, bakalaura un maģistra grādu savā profesijā!
Viens v.s. daudzi 22.10.2015. 15:16:12
Kas tas par kolektīvismu? ja vienam maz maksā tas ir mazāk apkaunojoši un traģiski nekā, ja tas ir daudziem? Kas tas par padomju laiku uzstādījumu?
Piemirsāt pieminēt, cik daudz salīdzinājumā ir skolotāju ar niecīgu algu un cik - augstskolu pasniedzēju. Lielākoties tomēr lielajās augstskolās pasniedzēji pelna ļoti labi. To mazo jau nemaz tik daudz nav. Bet paskaitiet cik ir mazo skolu...
Nu diezgan nesalīdzināmi tomēr. Kāda izdegšana ir strādāt kopā ar 30 maziem bēnriem, kuri visi ir jāpieskata, jāauklējās un kaut kas vēl jāiemāca / vai strādāt, atnākot uz lekciju un nolasot no lapas sagatavotu materiālu?? Kā to var salīdzināt? Turklāt augstskolu pasniedzējiem vēl ir arī prestižs, sabiedrības cieņa. Pirmsskolas izglītības iestāžu skolotājiem un pamatskolas skolotājiem ir daudz sūrāka dzīve par daudz niecīgāku atalgojumu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.