Lietotājvārds
Parole
sk. -paldies! 30.12.2014. 17:35:33
Par faktiski nostrādātu stundu (darbs:alga) saņemu daaaudz mazāku samaksu kā mazkvalificētā darba darītājs ar nepabeigtu pamatskolas vai speciālās skolas izglītību, kuram ir minimālā alga un kurš savu darbu veic lēnām, ieturot n-tās pauzītes, ik pa brīdim uzpīpējot un nenesot nekādu atbildību.
Jā- un kur tad šogad palika tā naudiņa, ko smuki ieturēja pilsētas kolēģiem, lai it kā pieliktu lauku kolēģiem! Vai arī tas MINISTRIJĀ NAV SKAIDRS? Kurināšanai?
Ministrijā NEVIENAM NAV SKAIDRS, kā veidojas skolotāja alga! Ai, cik kompetentu cilvēku kompānija! Stundas VAIRS NEUZSKAITĪS! 1)Ļoti, pat ļoti piekrītu Vilibaldam Jūsmiņam, senioram 22.12.2014.-12:13. 2)Ja strādā 0,5 slodzi, saņem par 0,5, ja strādā 2 slodzes- saņem par 2 ( un vai lielo naudu?), bet ja strādā 2 slodzes un saņem par vienu- ko tad? 3) Proporcionāli, proporcionāli, proporcionāli- kādas muļķības! Slodzē jāiekļauj visi darāmie darbi un par visu arī jāsamaksā- un apjomam jābūt tādam, lai to slodzi 8 stundās var veikt visu un saņemt cilvēcīgu algu, ne tikai kādu daļu. Neviens te no laba prāta netīko graut savu veselību, raujoties pa tām 2 un vairāk slodzēm.4)Ja es strādāju otru slodzi mājās, skolā vai kur citur- jāmaksā ragā!Mani ārpus darba laika neapkalpo, nepieņem ne veikalā, ne pastā, ne poliklīnikā, ne pāšvaldībā, ne ministrijā.....
Lienei- pilsētā dzīvojoša lauku skolotāja 30.12.2014. 13:44:33
Es (neesu vienīgā) braucu uz skolu 45 km attālumā-'biļete abiedriskajā transportā braucot vienā virzienā 3.15. Izbraucu pirms 6-iem, skolā esmu 7-os, stundas sākas 9-os- ātrāk nevar, jo skolas autobuss pirmos bērnus atved 8-os, pēdējos- bezmaz 9-os. Mājās tieku vēlā pēcpusdienā- ar sabiedrisko transportu. Kooperējamies ar kolēģi, kura brauc ar savu autiņu- degvielu dalām uz pusēm. Un vēl kas- cilvēki nav tikai Rīgā. Laukos visi nav tik dumji, kā tu domā. Lauku vecākiem nav vienalga, ko tas skolotājs dara un kas notiek ar viņu bērniem. Tikai lieta tāda, ka man par labošanu un gatavošanos vispār praktiski netiek maksāts (nu 0,2h). Atbalsta personāls arī nav- reizē jābūt gan psihologam, gan sociālajam pedagogam. Pirms gāz, kaut nedaudz painteresājies!
cita skolotāja to Liene 29.12.2014. 10:33:14
Liene, kāpēc tik nikns, pat nicinošs tonis pret kolēģiem? Vai Jūs viena braukājat uz darbu un tērējat ceļa naudu? Man ir līdzīga situācija, bet es to izvēlējos, jo lauku skolās alga ir tik maza, ka vairāk tomēr iznāk braukājot un ceļa naudu maksājot.Ja Jums šķiet, ka laukos ir viegli- nu nebrauciet uz Rīgu, palieciet strādāt laukos! Taču katrā vietā maizei ir sava garoziņa, un nevienā Rīgas lielajā kombinātā tā nestrādā ar KATRU skolēnu, kā tas ir mazajās skoliņās (zinu, jo esmu strādājusi). Un arī lauku skolotājam ir jāsaņem par savu darbu ALGA, nevis ubaga pabalsts. Izlasiet nedaudz iepriekš "Jā latvieši kašķējamies" komentāru- lielisks risinājums! Un nerejiet uz kolēģiem- augšā to vien gaida un rociņas berzē! Veiksmīgu Jauno gadu!
Lauku skolotāja> Lienei 29.12.2014. 10:32:33
Nez kāpēc Tev liekas, ka visi skolotāji laukos dzīvo pie skolas? Ja tas tā ir Tavā miestā, tad rūgti maldies, ka tas tā ir visiem. Pie mums skolotāji dienā tērē ceļam varbūt mazāku laiku, bet izmaksā tas viņiem līdz 3 eiro dienā, tāpēc tie, kuriem nesanāk likmes, cenšas stundas salikt 2 vai 3 dienās, lai strādātu vēl citā skolā. Un par kontroldarbu skaitu nesapratu, Liekas ar matemātiku kaut kas Tev klibo. Ja klasē 35 skolēni, 3 kontroldarbi semestri, tas ir 105 darbi x 4 klasēs iznāk 420. Nu laukos, ja klasē 18 skolēni un tāds pats stundu skaits, tad 18*4*3= 216.
Lai tur lauku skolotāji bļauj,kad maza alga ,tad pamēginett-tā pat ,kā es no rīta pl.6.45 izbraucu uz Rīgu,j āaprēķina katra kavēšanās katrā vietā ,lai laikā butu stundā. Nostrādā savas 7 stundas -kontakta,tad sadalītais konsultācijas laiks,un brauc atkal uz māju, ceļam 200 euro mēnesī, plus 700 x3 kontroldarbi 3ceturksnī pa 4 mācību priekšmetiem. Lauku skolotājs , lēnā pastaigā uz skolu,c eturksnī 150 kontroldarbus izlabo nevis 2100 un bļauj kad maza alga.Ir starpība starp Rīgas skolēniem un lauku,ir starpība star Rīgas vecākiem un lauku,tiem nav vienalga ,ko skolotājs dara stundā un kāpeē bērnam neveicas ,vai negrib mācīties.
LNT žurnālistu intervija lieliski parādīja, cik zinoši lēmēji par valsts budžetu.....tur jau nav no kā gaidit!
Jā latvieši kašķējamies 27.12.2014. 15:34:39
Esmu bijusi gan grāmatvede, kas aprēķina skolotāju algas no 1996. gada, gan skolotāja, tāpēc man ir dažas piezīmes visiem komentētājiem. Pirmkārt, bijusī sistēma, kad visiem skolotājiem likmes bija atbilstoši stāžam, nemaz nebija tik slikta, kad jaunajiem bija pamatlikme, pēc 5 gadiem jau augstāka, bet pēc 10 vēl klāt. Lai izmainīto to, ka lielākājās klasēs samaksai jābūt lielākai, nekā mazajās, jāizmaina bija piemaksa par burtnīcu labošanu un gatavošanos stundām atbilstoši skolēnu skaitam klasē. Domāju, ka skolotāji piekritīs, ja atšķiras, vai jāsagatavo kontroldarba varianti 10- 16 skolēniem, vai tas pats jādara paralēlklasēm ar 32- 36 skolēniem (nez kurš izdomāja, ka tik lielā klasē skolēniem ir vielāk mācīt un tādus monstrus organizē). Tieši tāpat ar labošanas darbiem, samaksai jābūt jūtamai, un lai tā atšķiras par skolēnu skaitu ne par dažiem centiem, bet krietni vairāk. Tas pats par konsultācijām. Smieklīgi, ka tas ir atkarīgs no stundu skaita. tātad ja mācu 4 stundas nedēļā man pienākas, teiksim 15 minūtes konsultāciju, bet mācu es, teiksim ap 80 skolēnu, cik varu atvēlēt normāli katram, kurš atnāk? Bet citam ir 24 stundas sākumskolā vienā klasē, tātad 2 stundas konsultācijām 24 skolēniem. Ja šo papildus samaksu variētu no tā, cik skolēnu klasē, varbūt beigtos pegagogu strīdi. Tad nebūs problēmas - laukos tā, pilsētā tā. man daudz skolēnu, tam tur maz. Pamatlikmei jābūt vienādai.
Beidziet degradēt šo lapu ar provokatīviem komentāriem! Ja Pašvaldību savienība neatbalstīs, nekāds streiks nesanāks! Ne pedagogi spēj vienoties par prasībām, ne skolas! Ja lauku skola streikos, skolēnus aizvedīs uz kaimiņu skolu!
Bet tu biji tas, kurš stučija. Tagad sēž svarīgā amatā.
Bet tu biji tas, kurš stučija. Tagad sēž svarīgā amatā.
demagogam tukspadsmitam 26.12.2014. 16:32:51
Āmurs, aprobežotais! Ko Tu visu laiku te bāzies ar savu nesakarīgo pļerkstēšanu. Uz barikādēm bijis... Nu un? Ar to nav jālielās, bet jāsadzīvo, apzinoties savu muļķību pirms vairāk kā 20 gadiem. Nožēlojamais vīrietis, skolotājs, smiekli nāk. Vai savu ģimeni spēj nodrošināt, gudriniek? Vai visa enerģija aiziet savos vāvuļojumos, komentējot lietas, ko ar savām prāta spējām nesaproti? Kā ir sola, m34 un varbū tvēl kāds niks, kas to zina?
sola uchikam un hmmm 26.12.2014. 14:08:58
Labi. Bet ja tā Seile nospļausies uz mums. Petardi iebāzt. Nezinu. Esmu apstulbis. Mana kolēģe, no Balvu raj., vispār aiziet projām no direktores amata. Aiziet un viss. Laikam braukšot strādāt melno darbu uz ārzemēm, jo tur viņai arī meitas ar ģimenēm. Ko darīt? Cilvēki ar labu izglītību brauc projām. Uz barikādē biju, piemiņas zīme ar visiem atribūtiem ir. Vai tādu LATVIJU es toreiz iedomājos? Šokā esmu. Nelamāšos, bet gribas. PRIECĪGUS OTROS ZIEMASSVĒTKUS.
Vajag Seilei uzrakstīt oficiālu vēstuli, ja nekas nemainīsies Seiles Kundze tad mēs visi, visās Latvijas skolas skolotāji, boikotēsim stundas. Butu labi ja mēs vel visu to izdarītu eksāmenu laikā, tad vispār būtu kronis visam. Vajag saņemties. Vajag kkā rītkoties, cik ilgi valsts sēdēs uz mūsu rēķina un cik ilgi mēs tā strādāsim. Kam tad man bija vajadzīga augstāka pedagoģiskā izglītība,lai par mani ņirgātos ?
Boikotejam stundas, nav ko gaidīt...
Tavus pārējos komentārus izlasīju. Malacis. Skaidri, pamācoši, pārliecinoši. Vairāk tādu.
Puišiem nav ko darīt skolā. Jāiet prom. Sievietes viņus audzinās. Bet paliek rūgtums. Daudzus gadus nostrādāju, bet tagad esmu lieks. Kolektīvā 1vīrietis un 30 sievietes. Ilgi ošņāsi? Bet nē taču. Kā teica Ēriks N.-bet nē taču!?!
par arodbiedrību: reizrēķins 25.12.2014. 20:28:49
Jo sliktāk skolotājiem, jo labāk arodbiedrībai, jo labāk skolotājiem, jo vairāk izstājušos no arodbiedrības! Tāpēc streika nav un nebūs! Algu nav un nebūs!
Priecīgus Ziemassvētkus,Laimīgu Jauno gadu! Atrisinot algas jautājumu automātiski visas problēmas lēnām atrisināsies.Par skolas direktoru jāstrādā cilvēkiem ,kas ne mazāk par 25gadiem nostrādājuši skolā.Tas pats par novadu izglītības speciālistiem.Skolas direktoram nav jārēķina algas skolotājiem ,tas nav direktoru uzdevums-ministrijas. Algas nevar būt atkarīgas no skolnieku skaita,vienā klasē tas ir mazāks citā lielāks.Ir skolas, kur nav mācību pārzines ,vai direktore strādā par brīvu ,lai tikai samaksātu kādai skolotājai ,vai pulciņam,tas viss ir direktoru patvaļa ,spļāviens kvalitātei!
Skolotājam iesācējam uz rokas 800eur.Citiem+par nostrādātiem gadiem,+par sasniegumiem ar skolniekiem,+par kategoriju.Tā ,lai jaunais var sevi pabarot,apģērbt,nomaksāt rēķinus.Mierīgi var domāt par darbu.Tas ,kas notiek pāšreiz no valsts puses ir ņirgāšanās par saviem skolotājiem,par cilvēktiesībām.Domāju ,ka valsti vajadzētu iesūdzēt eiropas tiesā.Tas būtu efektīvi +streiku.Eioropas prezidējošā valsts-ha!
Valstī izglītība un tās sniedzēji-skolotāji-tiek noniecināti. Te var runāt tikai par necieņu! Jau ļoti atklātu un demonstratīvi publisku, veidojot sabiedrībā negatīvu viedokli. Diemžēl, man jāatzīst, ka mūsu arodbiedrība ir vai nu neieinteresēta skolotāju problēmās, vai tik nespējīga adekvāti reaģēt,ka nav jēgas no tādas organizācijas. Ministru prezidentes nievājošie izteikumi par piestrādāšanu citās jomās, izglītības ministres savas jomas svarīgu jautājumu nepārzināšana,...tas viss palicis bez atbildes vai komentāriem.
Es strādāju eksistēju novada lielākajā lauku skolā.Man par slodzi uz rokas izmaksāja360 eur. 19.decembrī.Man ir trīs apgādājamie.Tagad man jāpāŗdzīvo ziemsvētki,jaunais gads jāsagaida.Jāsamaksā rēķini.Esmu strādājis 25 gadus.Esmu strādājis Rīgas skolās,trijos Latvijas novados.lauku skolās.Esmu triju novadu daudzkārtējs čempions ar skolniekiem.Man ir tikai otrā??kategorija.Tas ,kas notiek izglītības sistēmā ir pilnīga necieņa pret pieredzējušiem vecākiem skolotājiem.
lielais pārgājiens 25.12.2014. 18:49:07
auditu uztaisīt IZM fondu caurspīdīguma uzlabošanai un ieraudzīsiet tur liekos/atņemtos €
Naudai ir jāseko līdzi skolēnam uz skolu!!! Cik skolēnu skolā, tik garantētā valsts nauda, pārējais no pašvaldībām... Nedrīkst ciest lielās skolas, jo slodze ir milzīga
Kas attiecas uz bilingvālo ozglītību, tad tas ir mīts, jo 2-3 termini stundā nav bilingvālā izglītība. Tikai la=tviešu valodas stundās skolēni dzird latviešu valodu, tāpēc pāriet uz latviešu skolām vajadzēja jau pirms 20 gadiem, tad nebūtu tādas sabiedrības šķelšanās.
Vai ministres foto nav visā augumā? Jautāju organizatoriem. Vēl tas treknais Kalvītis, gan jau partijas loceklis. Tā PSRS laikā viņus sauca. Foto no galvas līdz papēžiem. Lūdzu.
Ko tur viņiem jautāt... . Viņi ir politiķi-ielikteņi. Regulē viņus(ministrus)ielikteņi ierēdņi. Kalambūrs sanāk. Tie kas zina atbildes-klusē, bet tiem kuriem ar mums jārunā-nezina ko runāt. Paskatieties foto-cik tā IZM ministre švaka izskatās. Viņa ir rīcībnespējīga. Nejēga. Jums gan vēlu priecīgus PIRMOS ZIEMASSVĒTKUS. Vai tad tiešām Latvijā laiki nemainīsies? Ja neprot jaunu izdarīt, tad lai atgriežas pāris gadu atpakaļ. Pareizas domas jums.
Paskaidrojiet man, k'ads ir aprob'etais modelis???? 11 kontaktstundas - 700 eiro, 35 kontaktstundas - ar'i 700 eiro?????
m34 priekš diegiem ar piederumiem 24.12.2014. 22:09:54
Ko ta teikt gribējās. Saki. Nevajaga teikt un palikt pusmastā. Tāds vai tāda diega bikse vai apakšbikse. Tādu diegu caur adatas aci nevar laist.
ar diegiem nav aršana 24.12.2014. 21:14:43
Atkal kārtējā tukšā vieta! Kur Roberts Kīlis šis pelēcības vietā!
PRIECĪGUS ZIEMASSVĒTKUS. Negribas rakstīt sliktu. Varbūt kādam gribas izteikt savu sāpi. Neturiet pie sevis.
no Kurzemes 23.12.2014. 22:51:18
Cienījamā ministre! Ja jau nezināt, kā tā nauda aiz skolēna seko (kaut gan šaubos par to) pateikšu. Nauda seko līdz pašvaldībām. Pēc tam tās naudu dala, kā tīk. Man klasē tik pat daudz skolēnu, cik Rīgas skolās, bet daļa no manas algas aiziet 4 mazu lauku skolu dotēšanai. Laikam jāstrādā sliktāk, lai mazāk bērnu, jo saņemam vienādi. Kur taisnība? Ja jau grib saglabāt lauku skolas, tad lai pašvaldība iegulda tajās savus līdzekļus, nevis visus vienādi nabagus un pārstrādājušos pataisa. Bt Jums, Seiles kundze, lai bagāts Ziemsvētku galds!
Uz virsrakstu atbildu: Visiem klases skolēniem zināšanas nesniegšu! Man nepietiks spēka, laika un vēlēšanās!!! Ko nu????
ejiet visi irst ar savām seilēm, skolām, slodzēm, misijām, naudām! Es gribu notīties. Nāks jaunā paaudze, neiespējamā misija, seile utt!
sevišķi jau vajag pazemināt tiem, kas tai nolādētā skolā savas dzīves izpostījīši!
Demagogam Agrim... Kurā vietā skolotājam iesācējam ir 800 euro alga???? Iesācējam nevar būt arī piemaksa par kategoriju. Jo piemaksā pašreiz tikai par 4. un 5. Tur kritēriji ir diezgan smagi. Iesācējs tos nekādi nevar izpildīt. Par nostrādātiem 10 gadiem tikai ir pirmais plusss pie algas.
Es gribētu redzēt, ka skolotājs no mazas lauku skoliņas spētu strādāt lielā Rīgas skolā! Rīgas vide ir skarba. Neskaudiet. Kā izgl. ministre var teikt, ka nav zināms, kā aprēķina algas pašvaldībās!!!! Ja viņa nemelo, tad patiešām ir "mazāk gudra"... Varbūt tiešām vajadzēja publicēt skolotāju algas. Bet tad tikai ar visu informāciju par slodzi un veicamajiem darbiem!
veca skolotāja 23.12.2014. 13:29:58
Nav jau tas skolotājs nekur pasaulē pirmais ienākumu topā (tie ir ārsti, juristi, finansisti), bet dzīvot tā, lai nav jāskaita nauda grāmatai, teātrim, ceļojumam gan gribētos... Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados visi skolēni pazina skolas direktoru, mācību pārzini. Pajautājiet šodien lielā skolā jaunāko klašu skolēniem, kā sauc direktoru, mācību pārzini, Būsiet pārsteigti - nezina! Viņi sēž savos kabinetos. Arī to atbalsta personālu reti kurš zina. Tos sociālo, speciālo,metodiķu, psihologu un daudzo vietnieku skaitu vajadzētu samazināt un naudiņu izmantot lietderīgāk. Viņiem darba vienā skolā pietiek vienai vai divām dienām nedēļā. Apkopējām kvadrātmetrus pārskata un palielina, arī skolotājiem slodzes (bija 18 stundas nedēļā, tad...)... Sekosim šim piemēram!
Algai no m34 23.12.2014. 12:42:43
Nu, kurā bijušajā rajonā ir tā sapņu zeme? Es steidzos uz upi, kur zaļi krasti, zils ir ūdens, bet tajā peldas māriņas. Un tas ir tik skaisti. Skaisti operatora k-gs. vai k-dze.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.