Lietotājvārds
Parole
>>>anna 11.11.2015. 20:35 11.11.2015. 21:47:45
Piekrītu, ka lielajiem (19 gadīgajiem) ir labas atmiņas par ārpus mājas pavadīto laiku, par savu hobiju - dziedāšanu un dejošanu. Tie jau lieli cilvēki, prot sevi arī pasaudzēt, nevis akli klausa norādījumiem un pavēlēm. Un, otrs, 19 gadīgiem pietiek ar 6 stundu naktsmiera, bet tiem 11-12 gadīgajiem gan vajag 8-9 stundas. Es nedomāju, ka kāda vidusskolas beidzēja māmiņa te uztraucas, diezin vai. Uztraucas tās, kas ir atbildīgas par saviem nepilngadīgajiem bērniem, un saprot, ka viss svētku pasākums ir jāorganizē, ņemot vērā augošu bērnu organisma īpatnības attiecībā uz režīmu un uzturu, un tikai pēc tam apmierinot organizatoru ambīcijas..
Nezinu, kā citos kolektōvos, bet mūsu ( pieaugušo) korī šoruden sanāca REKORDliels jauno dalībnieku - ģimnāzijas beidzēju skaits. Visi dziedātgriboši un varoši. Gan puiši, gan meitenes! Pie tam - ar vislabākajām atmiņām par šīsvasaras Dziesmu svētkiem. Bērnu viedoklis ļoti krasi atšķiras no dažu nervozu māmiņu viedokļa. Viss notiek.
Uz Rīgu bērnus vajaga vest mācību ekskursijās, nevis pelnīt naudu no tādiem tur bezjēdzīgiem svētkiem. Tāpat pēc 10 gadiem latvieši savā valstī kļūs par minoritāti. Paliks viena baltu tauta-lietuvieši. Daudzas baltu tautas ir pārtautotas. Pakaļā visi jūsu svētki.
Tradīcijas ievērošanai vajadzētu pārdomāt, kā iesaistīt pēc iespējas vairāk dejotāju, nevis pusi atstāt mājās!
Piekrītu, ka tiem, kas nedejoja un nedziedāja, tiešām bija svētki, jo bija arī laiks atpūsties!
kāda mamma 09.11.2015. 23:18:28
Mani bērni ir gan dziedājuši, gan dejojuši, bet nav braukuši (par laimi) uz lielajiem svētkiem. Dejoja un dziedāja sava prieka dēļ, bet mums vecākiem patika, ka vispusīga attīstība. Man pietika ar to, ka kāda vecmamma man stāstīja par raudošajiem bērniem šajos svētkos (kad brauca vakarā pakaļ). Murgs!
Es uzskatu, ka nemitīgā skandēšana par bērniem kā vergiem šajos svētkos mazliet nevietā, jo lielākā daļa jauniešu paši izvēlas iesaistīties kolektīvos un tas tiešām ir viņu mērķis- braukt uz Dziesmu un deju svētkiem. Jaunieši zina, ka šie svētki nebūs nekādas brīvdienas pludmalē, bet arī pārbaudījums viņiem pašiem. Es dejoju Daugavas stadionā un biju apmierināta ar to, kā viss ir noorganizēts un mans mēģinājumu grafiks arī nemaz nebija tik briesmīgs. Galvenais- naktī izgulēties un dienā normāli paēst. Tagad tā skatoties, lielākoties jau pieaugušie ir tie, kuri ceļ tās pretenzijas pret visu un izdomā problēmas, kuras nemaz nav tik trakas! Mēģinājumos, skatoties apkārt, bērniem bija labi! Vai tad noslēguma koncertā bija kāda bēdu sagrauzta seja? Nē! Jo mums tie ir svētki! Jo mēs te gribējām nokļūt un tas bija mūsu mērķis!! Ja nevēlaties, lai jūsu bērns piedalās šajos svētkos, un zināt, ka pēc tam tāpat būsiet nepamierināti ar to, kā viss organizēts, tad nesūtiet viņu dejot/dziedāt! Pēc svētkiem es neesmu runājusi ne ar vienu skolēnu, kurš svētkus atcerētos kā `šausmīgāko un briesmīgāko šīs vasaras notikumu`. Lielākā daļa atceras tikai tās labās lietas, jautros piedzīvojumus, un pozitīvās emocijas. (protams, ir arī skolēni, kuriem ir negatīva pieredze, bet šādos lielos pasākumos vienmēr būs kāds, kuram kaut kas nebūs līdz galam labi.)
piekrītu !!!!- tā "vergošana" jau sākas koru skašu laikā,kad vieni un tie paši "kompetentie"- iznes diriģentam un bērniem SPRIEDUMU -patiesī'bā viņi katrs uztraucas tikai par SAVU DIRIĢĒJAMO DZIESMU, cik uzslavu par to būs. Melno, grūto,nepateicīgo darbu ir PAVEIKUŠI MŪZIKAS SKOLOTĀJI-KORU VADĪTĀJI. Arī Dziesmu svētki KOPUMĀ ir šo skolotāju nopelns!!!!!! Ko saņēma par darbu koru vadītāji??? Biedrības namā padsmit ...sieru šķirnes u.t.t....., nu tak galīgi nevajag ! Arī ZOO parku par 2eiro nevajag, tā jau esam saskatījušies.....Vai VISC ir painteresējies -kā skolu vadības izteica savu pateicību par darbu?! Ir sajuūta, ka pamazām ATVADĀMIES NO SKOLĒNU DZIESMU SVĒTKIEM......!
Jauniešus iesaistīties tautas mākslas kolektīvā motivē dalība Dziesmu un deju svētkos, tāpēc lauku skolu bērnu lielo vairumu uz svētkiem neņemam, kaut arī iegūta 1. pakāpe
KRISTĪNEI par tērpu skati (no interešu izglītības c.) 09.11.2015. 11:50:24
BILDES no tērpu skates, piedalījās arī interešu izglītības centri www.flickr.com/photos/dziediundejo2015/albums/72157655683839092
Ja drīkst vaicāt, no kuras skolas Jūs braucāt, Aija? Interesē par pašdarinātajiem tērpiem.
Bet, vai pašiem skolēniem arī vaicājāt? :) es gan neemsmu dzirdējusi, ka kāds sūdzētos par mūsu mēģinājumu garumu. Paši jūtas pārliecinātāki, ka neputrojas dziesmu laikā.
Šogad Dziesmu svētku laikā pirmo reizi notika pašadarināto tērpu skate. Mūsu skolas meitenēm tā patiešām bija motivācija - būt labākajām un aizbraukt uz Rīgu!
Domāju gan, ka tas ir ļoti pārspēlts apgalvojums = "vergu lomā", bet mēģinājumi bija par daudz, kas bija lieki. Skolēni bija gatavi priekšnesumam. Noslodze bija pārāk stipra, tam es piekrītu. Arī mēģinājumi pārāk gari.
Sirmais labāk pateica. Kā nagali uz galvas. Svētkiem ir jābūt priekš skolēniem. Šajos svētkos viņi bija vergu lomā.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.