Lietotājvārds
Parole
Uz priekšu, 27.02.2015. 20:32:34
universālie kareivji!!!!
Bet es piesakos par tautbalsotāju pie gudrā simtnieka ar vienu algu, bez dalības papildu komisijās....būs vairāk kā tagad, 27 gadi stāža un .......
no pierobežas 22.02.2015. 16:29:44
Strādāju laukos. Skolā 95 bērni. Uzskatu, ka lauku reģionam tā ir normāla skola. Ja bērnu skaits 25-50, tiešām- vai šo skolu nevajadzētu pārvērst pas sākumskolas filiāli. Uzskatu, ka mazajiem ir jābūt dzīvesvietā pieejamai izglītības iestādei.
skolotājas meita 22.02.2015. 16:09:26
Sākumskolā jau viens skolotājs mācā praktiski visus mācību priekšmetus, izņemot specifiskos- sports, mūzika, svešvaloda. Lai mācītu šos mācību priekšmetus, jābūt sporta skolotāja, mūzikas skolotāja, svešvalodu skolotāja kvalifikācijai- augstkolai. Nevienu neapmierina kāda teiktais "es to varu". Nav tiesību. Vēl trakāk- bioloģijas fakultāti beidzis skolotājs nav tiesīgs mācīt bioloģiju kādā vecuma posmā, ja diplomā tas nav burtiski ierakstīts. Paši ministrijā daudzu gadu garumā šo putru savārījuši, tagad nezin, ar kuru karoti strēbt. Izeja- tautskolotājs. Mammai šāds ieraksts diplomā nebūs, tātad tiesību mācīt nebūs.
Protams, laukos nav vajadzīgs nekas!Tur jau tik stulbenīši dzīvo, kuru bērnus vēl stulbākus jāpadara!Tā ir LATVIJA!
vecmāmiņa 20.02.2015. 11:19:08
Dacīt Cik kļūdu Jūsu rakstītajā? Ja mācīsiet manus mazbērnus, viņi būs analfabēti!
Vecā učene 19.02.2015. 21:54:28
Dacīt, pie šitāda stundas iedalījuma pieturējās gadus 40 atpakaļ! Vai Jūs esat vecmāmiņa, kas šodienas bērnus nav sev tuvumā redzējusi?
Atvainojiet,bet uz kura mākoņa Jūs mītat?
Jautājums Dacei 19.02.2015. 19:19:24
Ko un kurā klasē Jūs patreiz mācāt?
Vispār, es uzskatu, ka skolotājam ir nepieciešamas divejādas prasmes: prasme mācīt un zināšanas, kuras mācīs. Līdz 6.klasei tik tiešām pietiek, ja skolotājam ir vidējā izglītība, bet būtu jāapgūst augstākā izglītība tieši prasmē mācīt, runāt un izprast skolniekus. Būtībā, jebkura stunda ir jāsaplāno 5 min noskaņošanās, 10 minūtes iesildīšanās (mājasdarbu pārbaudīšana, ko var veikt apmainoties ar burtnīcām un skolotājs tik sauc atbildes vai izskaidro risinājumus, gramatiku), 10 minūtes jaunās tēmas izskaidrošana, 10 minūtes jaunās tēmas praktiskie uzdevumi un 5 minūte mājasdarbu izdalīšanai un nobeigumam. Pēc šāda plāna var strādāt jebkurš skolotājs, tik pamainot plāna punktu nosaukumus. Pēc tam tikai atliek apgūt tēmu, par ko māca. Tautskolotājam vajadzētu mācīt vienu klasi, lai nav 6 gadus jāmācās jaunas tēmas. Pēc pirmā gad, kad darbs tāds pasmags, dzīve būtu krietni vieglāka.
Es arī gribētu zināt šo ideju autorus. :)) Kurš tieši IZM izdomā tādas lietas par tautskolotāju? Ideja ļoti radoša.
Pilnigi peikritu, turklat tas pedagogu sagatavoshanas augstskolas aizklapet kopa ar skolam, izveidot paris eksamiznacijas cnetrus novada , lai macas kaa grib un lai maca kas grib, i ekonomija i sudzibu nebus i galu gala merkis -tautas bernu debilizacija tiks sasniegsts pardesmit gadu laika ...delkam kam Latvijai izglitoti cilveeki, delkam Latvija maksat tam u4enem , kuras tikai kapeju dzer, ta taksh jums nav Igaunija ...
Un ka isteniem tautskolotajiem vecaki par bernu skoloshanu maksas ar sviestinju, biezpieninju, maiziti , lai gaismas nesejs nenospragtu badaaa. Tik trieshma demokratiksas veribas un evolucija latvija rullee , ja kadam shada doma galvaa patradiijas.
Es kā sākumskolas skolotāja ar papildspecialitāti pamatskolā esmu audzinājusi līdz 6. klasei un mācījusi ne jau visu bet daudz ko. Bija mīļi. Bija labi rezultāti. Bet sagatavošanās katrai nākamajai dienai ilga līdz dziļai naktij. Otrreiz uz to neparakstītos. Tagad mācu vienu priekšmetu, priecājos, ka naktīs varu gulēt...
Runa neiet,runa stāv uz vietas.
Traki jautri 18.02.2015. 20:31:54
Pēdējā laikā idejas birst kā no pārpilnības raga. Atliek paskatīties e- klasē un izklaide garantēta. Autorus! Autorus! Autorus!
Varētu piekrist tautskolotāja idejai, bet ar noteikumu, ka 1.-6. klasēs ir sākumskolas programma un visās - gan vislielākajās pilsētas gan lauku skolās strādā vienādi. Izskatās gan, ka atkal kārtējā ierēdņu rosīšanās rosīšanās dēļ. Bija laiks, kad fiz-matus beidzis, daudzus gadus skolā matemātiku mācījis skolotājs vairs to nevarēja darīt, jo diplomā nebija rakstīts, ka beidzis pedagogus. Bija jāmeklē kursi, lai apgūtu pedagoģiju. Biologs, kā jau minēja, nevarēja mācīt dabas zinības mazajiem, fiziķis matemātiku, vecāko klašu skolotāji mazajiem,utt. Tad izdomāja apgūt Eiropas naudu - 4 mēnešus maksāja stipendiju un sākumskolas skolotāji dažās nodarbībās apguva pamatskolas matemātikas un dabaszinību skolotāja kvalifikāciju (kaut uzdotos mājas darbus atrisināt lūdzās matemātiķiem). Tagad būs tautskolotājs. Bet bērnu zināšanu līmenis? Tas arī paliks tautskolotāja līmenī? Ir taču zināms, ka daži cilvēki neko nesaprot no matemātiskām sakarībām, savu algu aprēķināt neprot. Ja tāds kritiski sevi novērtēs un neskries vienlaicīgi apgūt matemātiku, vēsturi un svešvalodu, tad jau labi. Bet ja citādi nebūs darba un maizītes? Štrunts tad par bērniem! Kaut kā jau tās stundas novadīs...
6. klases skolniece 18.02.2015. 20:20:49
Mums skolaa jau dazi nemaak to ko maaca 4. klasee jo vienkaarsi viens skolotaajs kurs maaca visus prieksmetus nevar iemaaciit taadaa kvalitaatee.
------> Nu gan 18.02.2015. 19:16:56
Līdz 6. klasei visu? Viens? Tur jau nekā nav, ko mācīt? Tiešām - nu gan! Matemātika, latviešu, angļu un otrā svešvaloda, dabaszinības, pasaules un Latvijas vēsture, dabaszinības, mūzika, sports, vizuālā māksla, mājturība un tehnoloģijas(zēnu un meiteņu grupas). Un tas nevis 20. gs. sākuma līmenī, bet - uzmanību - 21. gadsimta līmenī. To varbūt var vienīgi tādi, kas vienlaikus strādā(?) n-to uzņēmumu padomēs.
Nesaprotu, kas tad īsti mums ir- skolotāju pārprodukcija vai trūkums? It kā, skoloēnu skaitam samazinoties , skolotāji paliks pāri. Bet te- lai māca kaut kādi no malējās sētas, kas nemaz nav skolotāji?! Uz kāda pamata?!
Cilvēks ar segvārdu "Zentai" tik kvēli uztraucas par Ozolnieku latviešu valodas skolotājas reputāciju, ka šķiet ir pati slavenā Ance Jaks:)
Esat ļoti uzmanīgi un protiet lasīt starp rindām!TAS IR NOZIEDZĪGS PASŪTĪJUMS! PADOMĀJIET,KAM PASAULĒ IR VAJADZĪGI NEIZGLĪTOTI,VADĀMI MUĻĶI??PASKATIETIES UZMANĪGI,KAS RAKSTĪTS ZEM VIRSRAKSTA ,,REPTIĻI VALDA PĀR PASAULI" UN VISS IR SKAIDRĀKS PAR SKAIDRU! Tas tiek darīts ar nolūku,lai pasaulē paliek vergi,kas kalpo dažu miljardu interesēm.Ne jau par velti ir e-pasts,elektroniskais paraksts,personas kodi,svītru kodi.Drīz grib,lai nebūtu tautība,vārds un uzvārds,būtu tikai cipari un kodi,nebūtu vispār cilvēka kā personības.Arī grib,lai nebūtu skaidras naudas aprite!Ir paredzēts, ka,piem.Spāniju ,,pārvaldītu" 15 cilvēki,bet Latviju-2!Lūk,tā,mīļie!Tāpēc padomājiet par tiem tautskolotājiem un neļaujiet dažiem mērkaķiem lemt tautas likteni!Tas pats attiecas uz vakcīnām,medikamentiem.
Kolosāli!!! Apkopēja ar 3 klašu izglītību biškucīt pamācīsies kursiņos un,ja vēl l;abi patīk lielākajai daļai kolchoza klaču vecenēm un skolas priekšniecībai varētu pacept tortītes un mīļi apsšveikt jubalejās,tad noteikti uz ,,tauķskolotāju" prom!!!
Nepazīstu nevienu pensionētu skolotāju, kurš neprastu apieties ar datoru, lai izmantotu mācību materiālus priekšmetā, taču bērni,ja atļauj izmantot IT kāda uzdevuma veikšanai, nemaz negrib šādi pielietot savus mobilos, planšetes zinību apgūšanai, bet gan citādi grib izmantot tehnoloģijas
Nu lai kā mūsu valstiņā censtos nav tāda profesija - labs cilvēks.
Varbūt mācītājs var laukos bērnus pieņemt baznīcā un apklaušināt...:)))))Latvijas laikos tā bija....Kam tērēt līdzekļus,lai pārkvalificētos par TAUTSKOLOTĀJU!!!:))))
Nu tad klapējam tās pedagogus sagatavojošās augstskolas ciet un pārejam uz citām izglītības sistēmām, valstij būs liela ekonomija...
kāpēc tik daudz viļājat to frāzi- tik daudz nevajadzēs mācīties. Cilvēki jau beiguši augstskolu, tikai ne ped fakultātē. Starp citu, ir pedagogi " no dieva" , kuri jau skolā mācoties, prot klases biedram izskaidrot labāk nekā viens otrs super zinošs skolotājs, kuram pedagoga talanta nav.
darte agatei 18.02.2015. 14:47:52
Ko tur satraukties, uzaicinās iespējamo misiju, tā varēs mācīt visus priekšmetus un mācīties arī nevajadzēs tik ilgi...
Tas ir tikai kādas mammas viedoklis par 9.kl. līmeni. Turklāt tā pati mamma arī saka, ka šī skolotāja ir SUPER. :)) Uz to arī ir uzsvars - ka māca radoši, entuziastiski un bērniem prieks!! Es arī viņu zinu - iegulda milzu darbu un darba ļoti daudz laba bērnu ikdienā. Tā ka... Konteksts, kuru tu izrāvi, pilnīgi raud, sarāvies čokurā. :) :)
Tikko ieskatījos Ozolnieku vidusskolas mājas lapā, izrādās ka tur 6. klasei latviešu valodu māca izslavētā Ance Jaks, kura ", latviešu valodu viņa gan zina 9.kl. līmenī" LABAIS.
Lūk ar ir tas lieliskais komentārs: Prioritātes 17.02.2015. 17:07 Mammai. Negribas jums ticēt! Ja nu kaut ko IM skolotāji māk, tad tas ir tieši tas, kā pasniegt. :) Ozolnieku vsk. manai meitai ir latviešu val. IM skolotāja - ļoti atraktīva, radoša, forša meitene. Sīčiem prieks pie tādas mācīties. Protams, latviešu valodu viņa gan zina 9.kl. līmenī, BET, mācot 6.klasi, ar to arī pietiek! :) Galvenais, lai prot ieinteresēt tajā priekšmetā, iemāca to mīlēt. 6. klases " tautskolotāji" sīčiem pavisam labi iemācīs mobīlo draudziņu čakarēt!
Vakar vienā komentārā par "misijas' spīdekļiem viena māmiņa rakstīja, ja lai mācītu latviešu valodu 6. klasei, misionārei pietiekot zināt latviešu valodu 9. klases līmenī. Nu tad tautskolotāji mierīgi varētu būt 6. - 7. klašu skolēni. Cik gan nekam nespējīgi skolotāji, pensionāri un IT nepārzinātāji šādā gadījumā tiktu izmesti no izglītības sistēmas. Kāds finansu resursu ietaupījums....
pievienojos komentāriem 18.02.2015. 14:11:35
Tautskolotāja spētu mācīt visus priekšmetus līdz 6. klasei ieskaitot - uz to ir spējīgi vienīgi bijušie deputāti! Iespējamā Misija to nepavilks!
Un atkal skolotājiem , lai iegūtu šādu kvalifikāciju būs jāmaksā papildus par mācībām, lai diplomā parādītos tautskolotājs?Jau tagad, ja pēc izglītības ir ģeogrāfija un bioloģija, skolas direktors nedod stundas mācīt dabas zinības 5.-6.klasēs, aizbildinoties, ka diplomā nav ierakstīts dabaszinību skolotājs, tad kā tad būs ar kvalitāti, ja visu māca viens skolotājs?Pārējie būs bez darba? Vai izdienas pensiju sāks maksāt skolotājiem no 50 gadiem? Laidīs kādu daļu atpūtā un visu mācīs viens skolotājs, jaunie, kas iegūs diplomā ieraksta papildinājumu - tautskolotājs? Tāpat jau tagad laukos māca viens skolotājs sešus priekšmetus vai 4, īpaši tie skolotāji, kuriem direktors ir ģimenes draugs. Vienam ar stundām ir divas pilnas likmes, cits savā priekšmetā pat likmi ar stundām nevar savākt.
ļoti jauki,jo visiem skolotājiem pirmais eksāmens stājoties augstskolā ir mūzikas pārbaude kā kādreiz tautskolotāju laikos un viņi visi noteikti ir mācījušies un labi spēlē vijoli,klavieres un ērģeles kā Cimzes semināra laikos,jo jāpasniedz ir tikai rēķini,korāļu dziedāšana ,ticības mācība un bokstābi.Burtnīcas un tāfeles un visādas tehnoloģijas ar nav nepieciešamas,jo raksta ar krītu vai ogli uz A4 formāta tāfeles,mājas darbi nav,e-klase arī un viss kā ,,Kaujā pie Knipskas,,var sākties!Āmen! : ))
Lai tik nāk onkels antons un māca..
jāpagaida 5 gadi un laukos būs tikai sākumskolas, kur tad ar varēs līdz 5.klasei viens pats tikt galā
iet runa par sākumskolu!!!! Jau tagad lielāko daļu stundu sākumskolā māca viens un tas pats skolotājs. Vienīgi angļu valodu, sportu - speciālisti.
triumfs IZM!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.