Lietotājvārds
Parole
Ja zinātu visi 11.01.2015. 15:16:32
Agrāk skolā pedagogi bija tik, cik vajadzēja stundām, bet tagad ir speciālie pedagogi, sociālie pedagogi, psihologi, logopēdi, un tos visus sauc par pedagogiem. Agrāk visus pulciņu, jeb ārpuklases pulciņu vadītājus (vismaz mūsu rajonā) apvienoja kopējā centrā, tagad tie visi skolas paspārnē- atkal klāt pedagogi.
Es arī esmu 2 vienā- saņemu 2 algas:skolotājas alga-312 un alga papildslodzē- 12,46!
Vienreiz iebrauciet datu bāzē un saskaitiet reāli skolotājus. Ja publicēs algas, tad gan Intai Liepiņai ar personas kodu .... nopublicēs, ka pelna 430 nevis viena Inta Liepiņa 250, otra 100, trešā 180 !
Izglītības ministrei vajadzētu saņemt drosmi un izbraukt uz reģioniem, kur varētu uzaicināt uz tikšanos skolu direktorus, direktoru vietniekus un uzklausīt viņu viedokli. Vidzemē kādās 3-4 vietās; Latgalē tāpat un tml. Cik atceros, tad pēdējā tāda reāla tikšanās ar cilvēkiem un nopietna saruna ar viedokļu uzklausīšanu bija, kad tika apspriests vispārējās vidējās izglītības standarts, un tad jau tur vadību uzņēmās VISC, ko tajā laikā sauca par ISEC, Vasiļevaska kunga vadībā. Ķīlis un Druviete arī brauca, kaut bez nopietniem rezultātiem, tomēr sarunājās. Šobrīd ir sajūta, ka visu lemj tie, kas no reālās skolas dzīves maz ko saprot. Tā kā gaidam!
Profesors Cipariņš 06.01.2015. 02:08:01
Jaunas skolas un bērnu dārzs 1000 vietām tiek atvērts. Loģiski, ka skolotāju skaits pieaugs. Un kāda jēga ir skaitam? Vai tiešām tiem skaitītājiem nekā prātīgāka nav ko darīt??? Pofig tie skaiļi. Tracina cilvēkus ar stulbu un nekorektu informāciju. Nu saskaitiet arī apkopējus, grāmatvežus un citas profesijas pārstāvjus!
Arī tas, ka vienā skolā nedrīkst strādāt vairāk kā 40 stundas ir diezgan muļķīgi. Vai ir kaut kas labāk, ja es strādāju 2-ās skolās vai pat trijās un tērēju savu dārgo laiku braukājot no vienas skolas uz citu! Vai ir kādi ieguvumi? Jau protestēju tad, kad šo nosacījumu ieviesa, jo ģimene jābaro, savi bērni jāizglīto,pašai jāizglītojas...
Vēl viens iemesls - tā kā vienā skolā skolotājs nedrīkst strādāt vairāk kā 40 "nosacītās" stundas, tad nākas darbā pieņemt šos caurstaigātājus, jo pašu skolotājam slodze pārsniedz atļauto. Par kvalitāti šeit nerunāsim...
Iespējams, ka bilžu no Latvijas skolām arī nav, jo IZM darboņi uz skolām neiet(ko tur darīt, jo visu taču zina un saprot-tas ar ironiju ) un arī rakstu autori raksta par to, ko nemaz nepārzina. "Atgremo" citu murgojumus. Piedodiet, bet cita komentāra tādam rakstam nav!
Lasam tekstus par skolas dzīvi Latvijā, bet bildes redzam no Lielbritānijas skolam. vai tiešam nav vietējo bilžu?????
Tā arī ir, ka viens skolotājs ir pieskaitīts 2 vai pat 3 reizes, jo zināms, ka fiziķi, ķīmiķi trūkst, un skolotāji strādā vairākās skolās.
skolotājiem 05.01.2015. 19:33:38
Beidziet te vaimanāt, no tā nekas nemainās. Paņemiet baltu lapu un rakstiet iesniegumus, lai Jums uzrāda attiecīgās institūcijas, cik patiesībā skolotāji valstī ir nodarbināti. Elementāri. Pēc personu kodiem sameklēt datu bāzē. Un punkts. Rakstiet un pieprasiet! Nu cik var melot. Un pat kauna nav melot un cept šādus pretīgus raksteļus!
Bērnu skaits sarūk acīmredzami, skolas slēdzam, ģimenes ar bērniem pamet valsti,.....bet skolotāju skaits burtiski aug kā sēnes...laikam kādreiz būšu pašvaki mācījusies, jo man tas kopā nelīmējas..:-DDDDD
Jāturpina kacināties! Ne vārda par pamatproblēmu! Izdevīgi! Kam?
Kad beidzot tiks izbeigta sabiedrības maldināšana? Vai ir pieaudzis likmju skaits? Tas ir rādītājs, ne skolotāju skaits. Skolotājs var mācīt arī vienu stundu un būs skolotājs. Likmē ir 21 stunda, tā var dabūt 21 skolotāju.
Skumji, ka ar šādu informāciju maldina sabiedrību, kas nav saistīta ar skolas dzīvi. Viņi arī tam tic! Mazā lauku skoliņā no 14 pedagogiem 6 strādā tikai vienā skolā, 5 strādā 2 skolās un 3 strādā trīs skolās. Tā arī tie dati rodas!!!!
Un cik skolotāju būs nākamgad, kad katrs drīkstēs strādāt 21 stundu? Pie mums (Rīga, liela skola), tagad ir 60 pedagogi, katram ap 30 stundām, nākamgad vajadzēs 75?!
interesanti? 05.01.2015. 14:43:47
Kā var augt pedagogu skaits par 5 %,ja skolēnu skaits samazinās? Kur šeit ir loģika?
Pedagogu skaita pieaugums var nozīmēt arī to, ka samazinās katra konkrētā pedagoga nostrādātās stundas, jo šādi rēķinot netiek ņemts vērā, ka cilvēks var skolā strādāt arī nepilnu slodzi, piemēram 4 stundas nedēļā mācot ķīmiju 8. un 9. klasē un darīt to trijās skolās.
kā jau IZM ir pierasts 05.01.2015. 13:08:31
Protams, ka saskaitīti ir vsās skolās strādājošie, tātad vismaz puse no visiem 2 un 3 reizes. Ja nu kāds, kas strādā IZM kaut ko uzzina par šiem komentāriem, varbūt tomēr varētu saņemties un izmantojot VIIS datu bāzi saskaitīt pedagogus izmantojot personas datus. Būtu interesanti uzzināt netikai to, cik ir īsti pedagogu, bet arī to cik stādā 2 un 3 skolās. Protams Rīgā dzīvojošie ierēdņi jau nezin, ka laukos nav ne 5. troleibusa ne 6. autobusa. Jābrauc uz darbu ar autobusu, kurš uz konkrēto vietu kursē 2 reizes nedēļā, piemēram, vai ar "stopiem". Cerams, ka ministres kundze beidzot ir uzzinājusi, ka ir tāda VIIS sistēma un ko no tās var uzzināt IZM!
Vai tikai atkal 3 skolās strādājošs skolotājs nebūs pieskaitīts 3 reizes kopējam skaitam?
Nu beidziet reiz melot ! :-D
Viss vairāk,tikai kāpēc valstij joprojām nav naudas,kur tad parādās tā ekonomikas izaugsme?????????
lai arī cik viss būtu slikti, es tiešām jūtu ekonomika aug! Arvien vairāk skolotāju, atvien vairāk uzņēmumu, atkal viss ir vairāk, vairāk, vairāk! :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.