Lietotājvārds
Parole
mudināšana 25.09.2014. 22:47:16
Nu cik var mudināt !! Un vēl ministre ! Būtu smieklīgi , ja nebūtu tik drūmi divdesmit un cik gadu pēc valsts Neatkarības . Vajag pārvaldīt un kontrolēt skolas, jums taču štats ministrijā simtos . Lai tie ierēdņi pasēž kādu nedēļu vai mēnesi tanīs ''mazākumtautību '' skolās visas stundās un aidzināšanās . Zili brīnumi nāks ārā,
Slavējami un apsveicami ir tie gudrie krievu bērnu vecāki, kuri savas atvases sūta latviešu bērnudārzos - pazīstu tādus ! - Un bērniem nav nekādu problēmu, -jau gada laikā mierīgi runā abās valodās, un arī latviešu bērni pagūst iemācīties pamatus krievu valodai..... Ja vien mums nebūtu problēmu ar šauri domājošiem šovinistiskiem vecākiem....
Ja jūs zinātu, kas notiek ar latviešu valodas apmācību krievu skolās! Tas ir murgs! Bērni māca sēņu un ziedu nosaukumus sarunvalodas vietā!!! Neviens skolotājs nemāca pareizi runāt! Uzskatu, ka šī metode nekam nederīga un noved tikai strupceļā! Un kad šiem "sēņu nosaukumu zinātājiem" sāka mācīt arī matemātiku latviski, tad jau vairs nav ne valodas, ne matemātikas!
Pavisam cits stāsts ar krieviem un krievu valodu! 25.09.2014. 10:05:51
Tiešām? Tās taču ir pilnīgi divas dažādas lietas - vai aizliegt skotiem kādā privātskolā mācīties skotiski, vai krieviem - krievu valodā. Jo attiecībā uz krievu valodu ir pilnīgi cita problēma! Tā ir samilzusi, un jāskatās kontekstā! Cik ilgi mēs ar to jau cīnāmies?! Cik ilgi un kā ir tikusi apspiesta lv valoda?! To vispār nevar salīdzināt! Neviens necenšas iznīcināt krievu valodu, jo tas pat būtu neiespējami! Mēs cenšamies kaut nedaudz aizsargāt un saglābt latviešu valodu, lai tā neizzustu pavisam, jo jau 60 gadus tā tiek iznīcināta, turklāt tas joprojām turpinās!
Tas jau arī ir par traku. Ulmaņa laikā arī aizliedza mācīties mazākumtautību valodās, un tagad, lasot par to pēc daudziem gadiem un skatoties no distances, šķiet, ka tā reāli bija apspiešana. Nezinu, kā mums patiktu, ja LV valodā Īrijā latviešu skolās un citur aizliegtu mācīties latviski.
Ak kungs, nu bet kā citādāk, lai tie bērni iemācās latviešu valodu, ja ģimenēs runā TIKAI krieviski?! Skola ir vienīgā vide, kur to valodu līdz pieaugušam vecumam bērni var praktizēt un mācīties!! Bet ar šādu nostādni atkal tikai uzaug nākamā paaudze, kura dzīvo it kā pilnīgi citā valstī!
Tātad pilnīgi nekas nemainīsies. Skaisti. Ministre skolām "iesaka", ka būtu tomēr ļoti forši, ja mācītu lv valodu, bet tas tā, es jau neko, kā Jūs vēlaties, neņemiet vērā....

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.