Lietotājvārds
Parole
Nu mēs arvien attālinamies no iespējas sakārtot izglītības sistēmu un pedagogu algu jautājumu. Grābstamies kā ar plikām rokām pa karstām oglēm. Vispirms ir jādefinē pamatnostādnes ceļam, pa kuru doties, mērķi, kurus sasniegt. Esmu 100% pārliecināta, ka pelēkie kardināli ir tie, kuri nosaka visu mūsu valsts iekš un ārpolitiku, un notiek tas, kam jānotiek šajās politiskajās spēlītēs.. Seile ir tikai bandinieks. Kur paliek mūsu samaksātie miljoni? Tauta nīkst un degradējas.....
Un ja arodbiedrība skolotājiem noorganizēs beztermiņa streiku? Tādu pa nopietnam. Tādu, kurā vecākiem jau laikus tiks pieteikts nodarbināt savus bērnus ārpus skolas un uz skolas pusi nemaz nesūtīt, jo no turienes viņu vēl strādāt palikušie tehniskie un kancelejas darbinieki vienkārši nosūtīs atpakaļ uz mājām. Streiku jau laikus izskaužot visus potenciālos streiklaužus, un tādu līdz galam t.i. līdz prasību 100% izpildei nevis kārtējiem solījumiem, kompromisiem, kārtējam grafikam kuru vēlāk varēs nogrūst sazin kur un jau ierastā ritmā pārsolīt no septembra uz janvāri, no javāra uz septembri gadu gadiem. Ko tad Mārīte darīs? Nogaidīs nedēļu vai divas, varbūt pat mēnesi un tad pinkšķot demisionēs? Turēsies kā lauva līdz galam slēdzot valstī visas skolas un sūtot Eiropai un pasaulei ziņu, ka mums izglītības sistēma vairs nav, taču kā ministrei gribētos tomēr palikt? Aizvietos pilnīgi visas valsts skolas ar privātskolām? Izliks darba sludinājumus un meklēs jaunus skolotājus pilnīgi visām skolām un visiem mācību priekšmetiem? Sūdzēsies Laimdotai, Raimondam, Solvitai vai kādai no Eiropas instancēm? Izsauks policiju, kas skolotājus ar varu piespiedīs bēnus mācīt? Kūdīs vecākus? Baidīs un psiholoģiski ietekmēs streikojošos skolotājus ar atstāšanu vispār bez iztikas līdzekļiem? Vienīgā lieta ko daudzi skolotāji šajā situācijā var zaudēt ir tikai važas. Un ja viņi arī tagad turpinās būt mīkstmieši, tad pēc kāda laika var sanākt attapties kā pensionāriem ar katastrofāli zemu pensiju (šodienas alga veido nākotnes pensiju un nekādu kompensāciju par šodienas askētisko pieticību un nesatricināmo pieklājību nevienam nebūs) un bez jebkādām iespējām protestējot vairs kaut ko ietekmēt un izmainīt sev par labu.
Strādā 28 kontaktstundas klasē, ar laboratorijas un praktiskajiem darbiem, audzini klasi, klāt pielieciet visu pārējo - gatavošanos, labošanu, klases pasākumus, darbu ar vecākiem, un.... un.... un.... Saņem mazliet virs minimālās, nomaksā komunālos, valkā humpalas, ēd auzu pārslas, rēķini centus, bet - esi mūžam radošs, smaidošs, līdzsvarots, ar jaunām idejām, ar 21. gadsimta kompetencēm,.... dzīvojot bailēs, ka tik nesaslimsti un neievajagas zāles un ārstu, vai varēsi nopirkt bērnam jaunus apavus, nedod dievs, bērna klase brauks uz teātri - uz ko ietaupīt, lai sanāktu biļetei un autobusam.... Iekrājumi? Sen atmests ar roku. Ceļojumi? Jūs ņirgājaties? Tas ir tas skolotājs, kādu vecāki grib saviem bērniem? Tas ir tas skolotājs, kas ievedīs izglītības sistēmu 21. gadsimtā? Nožēlojami, ministre un valdība, nožeļojami un bezkaunīgi.
Problēmas apzināta nerisināšana uz skolotāju rēķina, kurš iegūs?????????????? (VALDĪBA), kurš zaudēs??????????????? (VISI SKOLOTĀJI_KATRS NO MUMS)!!!!!!!!!!!!!!!! ("Nodzītus zirgus nošauj...")NESAGRAUJIET SISTĒMU (NEPIEŅEMIET BRĀĶI), NEĻAUJIET TO DARĪT BEZATBILDĪGI. PARŪPĒJIETIES PAR VISIEM SKOLOTĀJIEM - ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Kā apnikusi šī dumā seja! Viņai taču nav pat elementāras izpratnes par nozari! Šķiet, ka, piemēram, Guntis Bojārs, žurnālists būdams, par to zina daudz vairāk un allaž "iebāž maisā" bezspēcīgo Mārīti.. Labi, ka vismaz atzina, ka alga tiek aprēķināta haotiski, jo neviens pagaidām nav pateicis, kāpēc šogad Rīgā algas ir par 100- 130 eiro mazākas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Man jāstrādā sliktāk? Nav jālabo darbi? Nav jāpiedāvā konsultācijas? Nav jāatbild vecākiem? Kāpēc skolotājiem visu mūžu jāpierāda, ka "neesmu kamielis"? Kad mūs beigs niecināt, apvainot, nemaksāt, apšaubīt profesionalitāti, apkraut ar papildu pienākumiem, kuros ietilpst arī neadekvātu vecāku vēlmju apmierināšana? Kad???
Iepriekšējā darba samaksas kārtība nesen tika ieviesta, slavināta. Tagad kārtējam ministram kārtējo reizi darba samaksas kārtība atkal neder. Faktiski izrādās, ka niecīgo darba samaksu plāno vēl samazināt. Pilnīgs sviests.
velta no Režicas 29.10.2015. 13:38:19
Cik ilgi pazemos skolotājus?
Vai vēl kādā profesijā pastāv šāda "mapīšu" sistēma? Vai vēl kādam ir jādzīvo kā zem lupas-stress, spiediens no augšas, apakšas un visām malām? Vai papīru kalni liecina par reālu kvalitāti? Zinu daudzus piemērus, kad mapītes "cep" vāji pieprasīti pedagogi ar zemiem rezultātiem eksāmenos, olimpiādēs, utt. Papīrs nesarkst! Nu ja, dzīvojam mēs tādā PAPĪRU valstī!!! Jautājums-cik ilgi???
Vārdu sakot kāds bardaks bijis tāds arī paliks... Muld par 1500 eiro un lielākām algām, bet tai pat laikā nez kālab nekur neparādās šādas summas rašanās atšifrējums. Pat nav vajadzīgi konkrēti uzvārdi un mācību iestādes. Vienkārši gribētos redzēt kā tiek iegūti šādi cipari Dziļi šaubos, ka ir korekti skatīt tos gadījumus, kad viens otrs pamanās strādāt pie trijās četrās mācību iestādēs vienlaicīgi uz pilnu slodzi, kad par kvalitatīvu darbu un pilnvērtīgu funkciju pildīšanu ir visai apšaubāmi runāt...
Un kā gan saprast mūsu ministres vārdus,ka "pašlaik skolotāju atalgojums tiek noteikts haotiski"? Vai tad tarifikācija ir haotiski veidots finanšu dokuments? Vai man jāgaida kaut kāda haotiskā alga katru mēnesi,vai kā?
reformas nenotiek pēc būtības!!! ir darbības imitācijas. nozarē nav skaidrs, kā organizēt darbu bērniem ar uzvedības traucējumiem( jāintergrē klasē ir, bet palīdzības nav), nav sakārtota normāla slodze atbalsta personālam, jo psihologs ir aizkrauts, klāt nevar tikt!, socis tāpat. metodiskie materiāli skolotājam savā priekšmetā, jauni neienāk. bliež caur IT, bet ne visu var. didaktiskās spēles un citi . bērnudārzniekiem ir, sākumniekiem švaki. un tā saukt un saukt.
"Ir nepieciešama sistēmas sakārtošana, ne tikai papildu naudas piešķiršana, šorīt LTV uzsvēra politiķe." Ko tad viņa to sistēmu nesakārto? Kāds cits to darīs? Apnikušas šīs nejēdzīgās intervijas, kurās ministre cenšas radīt iespaidu, ka strādā skolotāju un bērnu interesēs. Vai vispār šajā valstī izglītībai, bērniem un viņu nākotnei ir kāda vērtība?
Mape vēl nav rādītājs. Pieredzējis skolotājs ar nopietnu darba stāžu, tas ir jānovērtē. Un par darba stāžu nepieciešama piemaksa pie algas.
Vidējā skolotāja alga - par kādu slodzi? Vai skolas administrācijas algas arī ierēķinātas?
Toties partijas biedrene Straujuma dala miljonus pa labi un kreisi. Tas saucās-nav naudas!
Kā-tad! Kāds iebilst pret iebilst pret Mārītes augstāko pilotāžu! Izcepa kārtējo cirpšanas modeli un kādam tas nepatīk?
Hmm. Skolotājas pārdomas. 29.10.2015. 11:23:49
Arī es māku strādāt ar taustiņu kombināciju COPY-PASTE. Tāpat kā pašlaik katru dienu tiek cepti rakstiņi ar vienādu saturu, mainot tikai virsrakstu! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Man vēlas maksāt 3 eiro par stundas darbu ar 20 skolēniem vienlaikus. Prasa kvalitāti. Prasa, lai visi būtu vienādi LABI iemācīti, izpratuši, protoši. Neskatoties, ar kādu atbildību, priekšzināšanām, prasmēm, iemaņām, gēniem viņi atnākuši uz skolu. Un pat, ja atnākuši bez jebkādiem piederumiem darbam, regulāri nepildot nevienu mājas darbu. . . . . . Bet: pie FRIZIERA ar saviem plānajiem izdedzinātajiem matiem, kur 3 mati 9 rindās un prasu - man superīgu frizūru ar skaistām lokām līdz jostasvietai lūdzu stundas laikā par... 3 eiro! un stundas laikā!, nu kaut 5 eiro. Uztaisīs?:D Aizeju pie KONDITORA ar saviem gadiem stāvējušajiem, iepelējušajiem miltiem, vecajām olām, sažuvušajām rozīnēm un prasu - man superīgu, kvalitatīvu torti vajag! Pa 3 eiro. Stundas laikā izcepiet! Nu, kaut 5 eiro. Uzceps?:D Aizeju pie AUTOMEHĀNIĶA ar savu no vecas mašīnas izņemtu detaļu, pa pusei sarūsējušu un prasu - man am jaunajam, skaistajam auto tāda sabojājās, lūdzu nospodrināt, sataisīt, lai spīd, laistās un kalpo visu mūžu, un stundas laikā par 3 eiro! nu kaut vai 5 eiro! -Sataisīs?:D Tā es varētu turpināt.... . . . . Bet turpināšu tiem vecākiem, kas tūlīt teiks - nestrādā! Nečīksti! Ej projām! Tas ir privātais bizness! Jā. Skolotājs ir valsts algots... pat nezinu kas... "darbonis-misionārs", laikam:... no ierēdniecības izmeta.... no vidējās algas atsaistīja.... līdz minimālajai palikuši 40 eiro, bet: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .vai tas, ko šobrīd PRASA un ko ir gatava par savām prasībām no skolotāja maksāt Valsts, ir samērīgi? - neviens frizieris NEVAR no sabojātiem, plāniem matiem izveidot garus, skaistus, neviens konditors NEVAR no veciem, bojātiem produktiem izcept kvalitatīvu, garšīgu kūku, neviens automehāniķis no vecas, nolietotas detaļas NEVAR uztaisīt tādu, lai tā labi kalpotu jaunai automašīnai ilgstoši! Un par tādu samaksu stundā NEVIENS pat klāt neķersies! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Bet no skolotāja prasa, lai tas spētu uz skolu atvestus 20 dažādus bērnus (nebūt ne ideāli audzinātus, aprūpētus, ar dažādu potenciālu spējās, motivācijā) visus vienādi LABI iemācītu vienlaicīgi ar viņiem strādājot!!!!! Vai te kaut kas nav šķērsām prasību un atalgojuma samērībā?
Ministre izteicās, ka nevarot pateikt, cik daudz pedagogu zaudēs daļu algas, taču arī jaunā sistēma došot iespējas saņemt 1500 eiro mēnesī, izpildot kvalitātes prasības. Bez šaubām, Mārītes tante, es jau sāku veidot mapi, lai atkal varētu pierādīt, ka strādāju.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.