Lietotājvārds
Parole
no dzirdētā 13.11.2015. 21:52:00
Bēgļiem momentā atrast 4000000 nav nekādu problēmu.
Skolotāja. 12.11.2015. 16:21:50
Kur aizgāja tie 3 miljoni "it kā IM kļūas dēļ"?
Parādam cik esam streikot gatavi. Spiežam patīk.
Kurš testēs tos "skolotāju ar lielo burtu"kandidātus? Vai atkal komisijas un komisiju komisijas,vai Saulespuķe savā pašpietiekamībā.
viss kā parasti - tin ap pirkstu, velk laiku, imitē darbību......
Dzirdēju TV, ka IZM esot atradusi 13 miljonus eiro, lai kārtējo reizi pārtaisītu standartus, t.i., vārda "prasme" vietā ierakstītu vārdu "kompetence". Skaidrs, ka standartu īstenie pārtaisītāji jau to naudu neredzēs. Man izskatās, ka te ir tie miljoni, kuri jāizmanto, lai palielinātu algu par likmi visiem skolotājiem pie pašreizējā modeļa. Un visi būtu laimīgi.
Tiešām,man arī ienāca prātā,vai nevajadzētu samazināt arī deputātu skaitu,iedzīvotāju skaits taču ir ievērojami sarucis.
10.novembra laikraksts Dienas Bizness (4.lpp) 10.11.2015. 16:43:26
10.novembra laikraksts Dienas Bizness (4.lpp) : "Salīdzinot 2015. gadu ar tālo 1994. g., kas ir neatkarību atguvušās Latvijas otrās valdības laiks, ministriju centrālajos aparātos nodarbināto skaits palielinājies par aptuveni 36%. Savukārt, salīdzinot ar 2004. gadu, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā, darbinieku skaits ministrijās palielinājies par 13%. "
Nu, IZM, laipni lūgti beidzot nākt klajā nevis par aprēķiniem, kas trūkt, be ar aprēķiniem, ko IZM administratīvais aparāts apēd un ko apēd visu "ekspertu komisiju" kompānijas, programmu "analizētāji un vērtētāji" = kur ir?! KUR IR relīzīte par algu fondu, komnadējumu tēriņiem? uzksatāmībai pietiks ar 2010-2015.gada pārskatiem! Atbilde uz jautājumu, no kuriens paņemt 25 miljonus skolotāju atalgojuma normalizēšanai un piesaistīšanai 900 eu uz rokas katram + piemaksas par papildus darbiem = par slodzi, = būs acīmredzama. GAIDU RELĪZI, IZM!
un ir tikai loģiski - LO-ĢIS-KI! ka "privātajās izglītības iestādēs jau vairākus gadus turpina pieaugt izglītojamo skaits," = jo normāli domājoši vecāki, kas nev;elas norakt savu bērnu meklēs iespējas, kā atrast šai valstī vietu, kur bērnam kko arī var iemācīt, ja vien līdzekļi aug = UN ATKAL = PATEICOSTIES IZM - kas guļ un dundukojas, nejēgdami ne programmas vērtēt, ne sabīdīt elementāras programmas prasības. Atverot programmas, atverot jebkuru māčibu līdzekli, ir acīmredzami, ka neviens neko nav analizējis, tikai stūmis visu, kas pa rokai grāmatās iekšā.... loģiski, ka no valsts skolas ir jāmūk, jo tajās skolotājam nav reāli iespēju modificēt to murgu, kas programmās apstiprināts.
"IZM saskaitījusi, ka ievērojami samazinājies bērnu no piecu gadu vecuma skaits pirmsskolā, kuru izglītības izmaksas ir zemas. Savukārt ir palielinājies izglītojamo skaits skolās, īpaši to izglītojamo skaits, kas apgūst izmaksu ziņā dārgākās izglītības programmas. " = kur IZM bija kopš 2008.gada? = visiem zināms, ka 2007-2008.gados bija dzimstības bums... loģiski, ka šogad skolā ir 1.klasnieku un 2.klasnieku bums... to "pēkšņi" saskaitīja tikai tagad??? Tas bija zināms jau 7 gadus atpakaļ!
Kāpēc runā par divām jaunām vidusskolām,bet ne vārda par optimizētajām.Kaut kas atkal šķībi IZM aprēķinos.
IZM kļūdījās SEV- sava uzpūstā aparāta liekēžiem ik parmēneša atvaļinājumiem, neskaitāmo brāķīgo projektu cepējiem. Laiks būtu atdot pēc piederības!
===>> Māriņai (par skolotāju skaitu) 10.11.2015. 13:35:54
Kopš Ķīļa laikiem praktiski nekas nav mainījies - vismaz mūsu skolā tikai 3 skolotājām ir pilna slodze, mēs, pārējās strādājam 12-15-18 stundas nedēļā un piestrādājam kur citur (interešu izglītības centrs, cita skola, cits darbs). Šobrīd situācija ir kā art to suņa asti - kā labāk - cirst uzreiz (piedāvāja Ķīlis 2012.gadā) vai pa mazam gabaliņam reizi 1/2 gadā (gan jau kāda skolotāja neizturēs vai aizies pensijā).
Ja mus neesat skolotajs, piekritu, ka jus ta varat izrikoties, ja jus esat skolotajs , diemzhel tada grezniiba ir garaam , noskibis i nesajutiisiet tos nodoklishus.
A kur veel tris miljoninji, kuri pazuda IZM ierednju kljudas deel ?
No citāta "Turpmākajos gados skolotāju skaits būs jāsamazina vismaz par 6000 cilvēkiem". Jau šobrīd trūkst skolotāju - kas šie par mistiskiem cipariem? Te nav ierēķināts, ka ļoti bieži ir šādi gadījumi - viens skolotājs strādā 3 skolās vai arī māca vairākus priekšmetus.
labāķ nekā krieva gorbačeva laikā, kad par zobārsts bija par velti un pašam zobus nevajadzēja raut? Bēgļiem priekšroka kāPRSRS laikā! Ar ko labāk?
Pedagogu algām taču naudas nav, jo vajag bēgļiem.
saulespuķe 10.11.2015. 11:09:13
Situācija vairākos novados ir ,ka tiešām pa 8.9.skolēni klasē, katrā novada skolā,,sen šīs klases būtu jāapvieno. Uzskatu ,ka skolotājiem būtu jāmaksā pēc viņa darba kvalitātes, vajag vērtēt mācības stundu kvalitāti,sadarbību ar skolēniem, vecākiem kopējo gaisotni un disciplīnu klasē,mācību sasniegumus un to kā tiek strādāts ar katru skolēnu. Par labu nāktu arī skolotāja ētikas kodekss,jo mazos miestiņos ,tas ļoti klibo. šādi skolotāji ir sevi uzcēluši uz tāda pjedestāla,kas galīgi nav profesionāli. SKOLOTĀJIEM AR LIELO BURTU KAUT VAI 1000EIRO ALGU,bet tiem kuri tikai kalkulē un manipulē pēc nopelniem...
Jaunajam modelim - NĒ!!! Jaunais modelis BRĀĶIS vispārākajā pakāpē!!!
atceroties neseno vēsturi 10.11.2015. 10:03:53
"Turpmākajos gados skolotāju skaits būs jāsamazina vismaz par 6000 cilvēkiem, jo 28 000 skolotāju valstī uzturēt nevarēs" - R.Ķīlis, 2012.gads. "Situācija, kad "padsmit skolēnus māca padsmit skolotāji", nav racionāla" - M.Seile, 2015.gads.
Summas ir dažādas-skolotājiem trūkst VESELI 2,4 miljoni, lai pabeigtu visai neskaidru projektu ''e-veselība'', vajadzīgi ''nieka'' 25 miljoni, lai stutētu lidsabiedrību- ''nieka'' 80 milj.... Viela pārdomām un salīdzinājumam.
TOTIES SVETKIEM TEEREES 30 MILIONUS !!! BRAVO !!! LAI ES MAKSAATU NODOKLJUS???? NECERIET !!!!!!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.