Lietotājvārds
Parole
Mani aicina uz krogu
Padomājiet 01.02.2015. 14:39:04
Kāpēc tādā slepenībā tiek turēti šie jaunie aprobējamie modeļi pedagogu darba apmaksai? Nejauši redzēju vienu aprēķinu, kur skolotājiem jābūt 29-30 kontaktstundām, lai būtu pilna likme. Tas nozīmē ik dienas 6 stundas klasē. Sākumskolas skolotājs, kuram nav iespējas paņemt papildus darbu, līdz likmei patālu.
Bez vārdiem 30.01.2015. 09:43:13
Aita un aitai=2aitas
arī manā skolā samazina apmaksu par slodzi un stundu skaitu.Tā kā alga par janvāri būs tikai februāra sākumā,tad ātrāk nemaz nezinu cik liels šis cipars būs.Šodien uzzināju,ka arī otrā skolā stundas var tikt samazinātas un alga līdz ar to arī.jCeru,ka janvāri vismaz samaksās,jo esmu godīgi nostrādājusi.Skolotāja profesijā jau 20 gadus strādājot,nekad nav bijis tā ,ka pirms sāc strādāt ,zini arī darba algu.
Gribat pasmieties? IR skolas,kur ar 2015.gada janvāri skolotājiem algas samazina gan par slodzi,gan vairs nemaksā par burtnīcu labošanu un gatavošanos stundām. Komentārs-jums tāpat normālas algas.
Gramatika katra ziņā. Palasīju tavus komentārus. Sirds smeldz tev pēc PSRS laikiem. Jaunībā atgriezies!? Nekā. Man žēl to laiku. Neapvainoja. Skolēni prata atvainoties. Sadzīvojām.
Vēl vienu reizi atgriežos pie komentāriem... Kolēģi, ja Jūs esat skolotāji, tad nedariet kaunu profesijai- rakstiet vismaz gramatiski pareizi! Pēc Jūsu komentāriem lasītāji spriež par pedagogiem kopumā! Sava dzimtā valoda jāprot arī fiziķim, matemātiķim un sporta skolotājam! Neskaudīsim citus, strādāsim pēc labākās sirdsapziņas, gan jau tiksim pamanīti! Jauku dienu un veiksmīgu nedēļu vēlot, skolotāja Māra
Varnas . Agrim ar laumiņu. 23.01.2015. 02:39:45
Piekrītu, bet mēs esam bezspēcīgi. Vairums direktoru ir ielikteņi un līdēji. Savādi ir tas, ka viņi saņem prēmijas no mūsu neizmantotajām slimības lapām. Pareizi jau laumiņa spriež. Mēs spriežam, bet karavāna iet tālāk-viņiem pat kompasa nav. Viņiem kompass mūsu kauli. Tā tuksnesī. Man žēl. Mēs nespējam viņus pārspēt. Man nav tik ietekmīgu radu vai paziņu. Labi ka tā. SIRDSAPZIŅA ir tīrāka. Zinu, ka nēesmu kumosu izrāvis citam. Lai aizrijas. Varnas no pierobežas.
Amerikā strādnieks ,kurš saņem gadā 20000 dolāri skaitās zemu kvalificēts.Man patīk atcerēties savus skolotāja jaunības gadus.Augstskolu Rigā beidzu klātienē, pēc armijas( 2gadi.)Mana dIirektore-šā brīža, beigusi gan neklātieni ,,lauku augstskolā,,,bet tas ,,mazsvarīgi,,?? runājot par kvalitāti,izpratni....!!.Diletanti valda pār profesionāļiem!!Pamēģini direktoru pamācīt ,vai aizrādīt direktoram-drīzāk gaidi atriebību ,spītu!!.Tas viss par tēmu direktora privilēģijas. Mana pirmā alga rubļos 88 gadā bija 110rubļi.....1993g.Latos par 27st.bija 53lati,tai skaitā darbs sestdienās. 1994.gadā pārejot uz piecām darba dienām par 21st.alga 42 lati.(ar 6gadu darba stāžu????)1997.gadā par slodzi 78 lati. Jūtos izmantots.Pašreiz ar 25gadu darbastāžu skolā saņemu minimālo algu. Sistēma izmanto jaunos arī tagad. Visas valdības-Repšes,Godmaņa,Dombrovska aizbildinājušās ar krīzēm .Izglītības ministri ,kas vēlējušies ko mainīt ,aizgājuši. Izglītības sistēma neturās uz profesionāļiem!Tā turās uz naiviem ar zemu pašcieņu apveltītiem pilsoņiem.Profesionāļi skolā būs ar konkurētspējīgu cilvēka cieņai atbilstošu algu.Igauņiem tā ir 1000eur.Latvijā tādai algai jābūt tiko augstskolu beigušiem skolotājiem! Pret,, sistēmu,,ir tikai vienas zāles ,streiks-aizslēgt skolas.
slikti,ja par izglītības sistēmas tagadni un nākotni lemj muļķi,bet ,Dievs,sargi no muļķiem,kuri nolēmuši būt radoši,kā tas šobrīd ir ar jauno skolotāju samaksas modeļa t.s. aprobāciju. Nupat,laikam,visās skolās skolotājiem veselu nedēļu būs jāuskaita savas darba stundas -gan kontakt gan visas citas. Un tālāk? Kad beidzot IZMas aunapieres sapratīs,ka skolotājs JAU PĒC DEFINĪCIJAS IR RADOŠA PROFESIJA, un viņa dara stundas uzskaitīt vienkārši nav iespējams. Nu kaut vai,cik stundas lai es rakstu kā gatavošanos,ja divas dienas no vietas katru brīvu brīdi funktierēju,kā vienai ne pārāk apdāvinātai klasei izskaidrot elektromagnētisko viļņu teoriju. Tādu piemēru katru dienu ir bez gala un katram daudz maz jēdzīgam skolotājam. Pat Darba likumā ir pants par darba laika neuskaitīšanu profesijām kur to izdarīt nav reāli,bet mūsu ""korifeji"spēj visu un mokās paši un moka līdzi visu atalgojuma sistēmu. Nosakiet skolotāja amatalgu,kuru tālāk reiziniet ar koeficientu atkarībā no skolēnu skaita,ko skolotājs māca +piemaksa par kvalitāti,stāžu uc.un viss. Savukārt darba režīmu konkrētā skolā nosaka administrācija pēc vajadzības. Un viss.
Varnas Omei 21.01.2015. 01:58:12
Skolotāji nav zvēri. Arī es nāku no nabadzīgas ģimenes. Ped. darbā strādāju no 1985. gada. Bērniem zināšanas pasliktinās. Vainīgas arī IZM prasības-nepamatotas un bezjēdzīgas. Es jūs saprotu, bet skolotājiem jāpilda Rīgas standarti. Prasiet viņiem. Skolotājs ir viņu vēlmju izpildītājs. Apmēram-Hruščovs un kukurūza. Nekas un nekur nesanāca. Saprotiet arī mūs skolotājus. Mēs esam divu kungu kalpi-Rīga un pašvaldība. Bez ļaunuma, bet ar cieņu.
Es viņu joprojām mīlu.
Strādāju skolā vairāk kā 30 gadus. Vienmēr esmu strādājusi ar bērniem, kam dažādas grūtības papildus. Pēdējos 7 gadus arī pilnīgi bez samaksas par to. Vēl nevienu dienu neesu iegājusi klasē, novadījusi tikai stundu un aizgājusi. Man arī ir tikai nedaudz vairāk kā minimālā alga, bet itin bieži arī kādu bērnu pasponsorēju, iedodot pildspalvas, burtnīcas, papīrusun citas lietiņas mājturībā u.t., izmaksājot ieejas biļetīti kādā kultūras pasākumā. Žēl, ka jūs tā spriežat par visiem, bet tādi jau mēs esam.
Skolotājiem ir liels lūgums Cienīt vecākus , kuri nav tik turīgi un kuriem nav augstākās izglītības , kā arī cienīt viņu Bērnus kuri , mācās viņu klasē . Lūgums , mācīt bērnus kuriem sliktāk iet mācībās , nevis kā tagad pieņemts novadīt tik stundu , bet ne mācīt.... Paldies par spratni , Ar cieņu Dārta .
Man gan šķiet, ka rubulis: eiro galīgi nav 1:3, turklāt vēl tagadējie cipari pārtikai, pakalpojumiem u.c. Jā gan, zaļi jau nekad neesam dzīvojuši, tomēr tik aizkaroši nebija. Algas valsts sektorā strādājošiem tomēr nebija 1:3-10. Mana alga par apkopējas algu bija daudz skaistāka. Nu neesu galīgi to laiku fans, tomēr man TĀ nebija gali jāvelk kopā.
Varnas un es 16.01.2015. 17:40:22
PSRS laikos bija sakārtota izglītības sistēma. Skolotāji saņēma vairāk par tiem 110 rubļiem. Atvaļinājumā mēs toreiz jaunie un neprecētie ceļojām pa to pašu PSRS. Erevāna tur tā, bet Pēterburgā braucām skatīt baltās naktis. Mēs bijām laimīgi. Visu nakti negulēt, bet izgulējušies nākamās dienas pēcpusdienā triecāmies jaunos piedzīvojumos. Bijām traki? Jā, bet mēs bijām nobrieduši. Spējām uzņemties atbildību par saviem bērniem, ja tādus gribētu tajā jaunības trakumā. SAPRĀTĪBU visiem mūsu skolēniem un viņu vecākiem. Nelaimes sakne- vecāki, viņiem tās sapratnes nav. Paši vainīgi. Izglītības(Rīgas) sistēma izdeva pamatskolas diplomus ar visiem nesekmīgiem vērtējumiem. Standartus mainīja. Kāpēc pamatskolēnam jāzina vidusskolas mācību viela, bet vidusskolēniem-augstskolas. Vecāki, rociet tālāk. Savus vietējos skolotājus uz mežu nevediet(,,Aizliegtais paņēmiens"-LTV-1.
Par 110 nevarēja dzīvot- arī izdzīvot bija neiespējami, nemaksāja ne par burtnīcu labošanu, ne par individuālo darbu, kur nu vēl par to, ka darbdiena tikai skolotājiem bija arī sestdien (bērnu dārzi gan nestrādāja), ja abi vecāki bija skolotāji, bērnus ņēma uz skolu...Tad vienkārši bijām jaunāki, tālab arī atmiņas par "zaļo zāli..." Lai nopirktu ziemas zābakus, man noteikti nebija jāēd vismaz 1 mēnesi, kur nu vēl ziemas mētelis vai kas tamlīdzīgs, un tas pazemojums, ka nekas nav legāli veikalā nopērkams....- tagad gribam visu un uzreiz... Gribam ikdienā kafiju ar kūku, apelsīnus, katru dienu jaunu kleitu, katru sezonu mēteli, bet atpūsties- obligāti ārzemēs...Ja tik slikti skolā- pasaule plaša- skolā noteikti paliks tie, kuri patiesi mīl savu darbu, kuri nezūdīsiespar to, kā nav, bet priecāsies par to, kas ir- mums ir sava valsts, sava valoda, mums ir draugi, ģimenes, arī jumts virs galvas...
Piekrītu daļēji. Man arī mans darbs patīk, negribētu to mainīt. Arī cieņu neviens uz paplātes nepienesīs. Taču tajos vecajos laikos, kad iesācēja skolotāja alga bija 110 rubuļi, par tiem mierīgi varēja izdzīvot. Ar piečuku pietika nedēļai, kur tad vēl visas elektrības, medicīnas pakalpojumi, īres maksas, kaut vai tas pats cukurs un maize, autobusa biļete, kas maksāja 45 kapeikas, tagad ir gandrīz 3 eiro. Es uzskatu, ka arī par savu darbu esmu pelnījusi adekvātu samaksu, lai kaut vai pieticīgi, bet dzīvotu, nevis tikai izdzīvotu. Toreiz skolotājam bija 110, lielam priekšniekam- 300-500. Tagad skolotājam 300, lielajam priekšniekam- oi. Algas ir jāsasaista! Ceļot minimālo, attiecīgi jāceļas pārējām. Un jāsamaksā par nostrādāto visu, nevis daļu. Un apkaunojošs ir fakts, ja es dzīvoju provincē, man var nemaksāt par to, to un šito. Tā jau ir diskriminācija pēc dzīves vietas. Visas ir valsts skolas. Par to ir stāsts. Ir otra medaļas puse- neviens tevi necienīs, ja tu pats sevi necienīsi.
Laikam esmu kļūdījies Mūrnieces kundzē. Biju oponents, bet tagad skatos tv. raidījumu. Pakāpeniski man viņa sāk patikt.
Paldies Jums (iepriekšējai komentētājai, žēl, ka nav norādīts vārds)! Kaut Latvijā būtu vairāk tādu cilvēku kā Jūs! :) Lepojos, ka ir arī tādi skolotāji!
Kad pēc LVU fiz.-mat. fakultātes beigšanas ierados darbā skolā, mana alga bija 100rbl., līdzās ekskavatorists un slaucēja (skolēnu vecāki) saņēma vismaz 4 reizes vairāk, bet itin neviens nebrauca streikot..., neviens nekliedza par pazemojošu stāvokli un sabiedrības necieņu... Skolotājs nekad nav bijis atalgots līdzvērtīgi citām profesijām, bet, saņemot ne pārāk lielo atalgojumu, es esmu bezgala gandarīta par mirdzošajām actiņām, kas ik rītu mani sagaida skolas durvīs, nav labākas profesijas par skolotāju, un, ja man profesija būtu jāizvēlas vēlreiz, es atkal būtu skolotāja... Ne cieņu, ne prestižu neviens no malas neatnesīs, to var tikai nopelnīt- ar darba mīlestību, ar cieņu, ko izrādām citiem, vispirms skolēniem... Jauku vakaru, veiksmīgu nedēļu!
Tiešām skumji paliek, lasot visus šos komentārus. Paldies cien. Inārai Mūrniecei par vārdos pausto atbalstu skolotājiem. Jo augstas amtpersonas to sen vairs nedara. Un visi tie ngatīvie komentāri nāk no cilvēkiem, kas paši nestrādā skolā un arī šobrīd ļoti tālu no tās stāv. Dzive ir skaista , ja mēs paši to veidojam skaistu. Arī bērni ar visu savu visatļautību ir bezgala nelaimīgi, jo nāk no mājām, kur viņi bieži vien nevienam nav vajadzīgi. Piedodet, bet bieži arī skolotājiem viņi ir vienaldzigi. Tā nu mēs dzīvojam. Tomēr DZĪVE ir skaista! Un pozitīvā vienmēr ir vairāk par negatīvo, tikai pozitīvi noskaņots cilvēks šos komentārus nelasa un nepiedalās šajās muļķīgajās diskusijās. Piedodiet,ja kādu aizvainoju...
eiro priekš Izglītības sistēma garām 11.01.2015. 05:01:32
Viņa jau sen garām. Kadri izteic visu. Nu nav tajā ministrijā labu cilvēku. Viņu arī nebūs. Tas pagaidām. E-KLASE, ja neatbildat par komentāriem, tad sakarīgi publicējiet visus. Smiekls. Publicē tos kas elitei vajadzīgi. Dažreiz mēs piespiedīsim kļūt par parasto kalponīti arī skolotājiem, kuri par jums vairāk visu zin. Pagaidām ņemiet to savu Mūrnieci no esošā portāla. NOST UN VĒLREIZ NOST. liels gods tādai.
Atjaunojiet manu komentāru. Tā jūs pierādat LV prezidentūru! Nu, nu. Valstī LV jo tālāk, jo trakāk. Nav jāslēpjas zem saviem amatiem!
Jums nav tiesību manu komentāru dzēst. Krimināls! Tā mūsu valstī pieaug noziedzība. Manam dēlam(policistam) izdzimteņu dēļ būs kāju operācija.
Apollo ziņas. Atrasta nogalināta jauniete;aizturēts policista dēls. Leta. 10.01.2015. pl.15:07, 15:30. Lūgums. Mūrnieces komentāru. Valstī pieaug vardarbība. Arī starp skolotājiem. Alsviķi. Skolotājs sadūra otru skolotāju........... . Pagaidām neteikšu kur, bet direktors lika izlauzt rokas skolotājam. Skolā notika totāla alkaholisma lietošana. SKOLAS JUBILEJA. Jāsmejas. Skola un dzeršana. Ko tad brīnīties. Tas direktors tagad strādā par skolotāju, iepriekš fiziski ietekmēja skolēnus. Nav īsts pedagogs. Beidzis nepedagoģisko augstskolu
Kāpēc viņai priekšā 4 pudeles un 2 glāzes? Drausmīga dzērāja. Tantiņ, nedzer to krutku.......... .
Par tādām rūpēm gribas pateikt paldies, bet ne- tev.
Te ir tikai vārdi- tukši- tālu skanoši! Mēs, mutīti pavēruši, priecājames! Nebijis gadījums!
Visu cieņu, vismaz kāda amatpersona spēj reāli novērēt situāciju!
"cieņu alkstošā" 10.01.2015. 12:00:46
... no cieņas savu mitekli izremontēt nevaru, normālā veikalā iepirkties nevaru, zobārsta un citu ārstu apmeklējumi tiek atlikti līdz pēdējam .... . Tam, kam minimālā alga uz papīra un pārējā aploksnē (bez nodokļiem), iespēja saņemt dažādus pabalstus (arī no manis 100% nomaksātiem nodokļiem- un tie ir teju 200 eiro mēnesī), man 40 eiro vairāk kā minimālā- skaitos nodrošināta! Tam, kam minimālā alga, otru pusi bez samaksas nedara! Runāsim par cieņu tad, kad tu samaksāsi par visu darbu!
Nesen bija Rīgas Valsts tehnikuma 95 gadu jubileja. ieradušies bija vairāk nekā 700 absolventi. daudzi, jau tagad gados , ar cieņu atcerējās savus skolotājus. Arī mūsdienu audzēkņi daudzu skolotājus piemin ar pateicību. Ne jau tikai alga rada cieņu. Protams ir arī dažādi skolotāji un dažādi audzēkņi.
Izglītības sistēma garām 10.01.2015. 09:15:37
Izglītības sistēma ir pilnīgi garām un ar to arī viss izteikts. Neatbilst laikmetam.
Vairāku dienu ekskursijas ir neapmaksāts darbs ar virsstundām, kas būtu jāmaksā pēc paaugstinātā tarifa. Savukārt, "visjaukākās" skolotājas pārsvarā visjaukāk neiemāca.
cieņa? par vismazāko algu valstī? cieņa? - skolotājs ir bezspēcīgs skolēnu un bērnu TIESĪBU priekšā ! skolotājs ir bezspēcīgs BIROKRĀTIJAS priekšā ! kur te vairs Darbaprieks un Darba mīlestība.... Skolotājs - Misija !? _bet arī Skolotājam ir trīs bērni - skolnieki ! - tie no Misijas nebūs paēduši !
Īstenībā jau cieņa laikam nav tikai publiski izteikta frāze. Jebkura cieņas apstiprinoša darbība izpaliek.
vispirms,lai ciena no augšas,atbalstot mūs,un tad arī citi to darīs.
Paldies Inārai par sapratni, kaut arī tikai vārdos.
-----> arī no laukiem 08.01.2015. 15:29:18
Pag,kā tas sanāk!? 8-/ 14.00 ne smakas no skolotājiem, bet stundas notiek līdz 15.00 un vēl pulciņi!? Kas - pie jums bērni paši savā nodabā stundojas, pulciņojas un pagarinās? :D:D
Kāda Dānijas pieredze?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.