Lietotājvārds
Parole
Skolnieciņš 18.02.2017. 18:40:04
Es nedzīvoju Mežgaļos un netaisos tur dzīvot... Tāda, lūk, ir dzīve! Lauki izmirst! Notiek PSRS lauku ciemu degradācija... Ko gan K.Ulmanis Jums acīs teiktu? Ak, latvju tauta izmirst. Skolas slēdz, naudas nav un jaunieši emigrē... Tā notiek pie mums.. Skumji!!! Cieņā, Skolnieciņš © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
Bauskā nav valsts ģimnāzijas. Savulaik viņiem vajadzēja vēsturnieku. Biju un redzēju. Kāpēc pie vidusskolas atrodas PAREIZTICĪGAIS DIEVNAMS? Viņam tur jābūt, bet direktors pret mani bija netaisnīgs. Mani Bauska nepieņēma. Otrā vēsturniece Bauskā ar mani dzēra alu Juglas hostelī. Tak 12.kl. centralizēto eksāmenu pārbaudījām. Tu toreiz paliki ar kolēģi no Liepājas puses. Nabagu nomocīji, jo otrajā rītā cilvēku cēlu uz darbu pārbaudīšanas turpināšanu. Samocijusi tu viņu biji kārtīgi. Vēsturnieki m-----ki.
Ak tā, un jūs te visi ticat, ka ieekonomēta nauda, ja tāda vispār būs, tiks skolām un skolotājiem? Jāsmejas.
Var vēl saprast, ka likvidē skolas ar 50 skolēniem(50 : 9 = 5,......). Bet plāni likvidēt skolas kurās mācās 300 un vairāk bērnu, novados, kur šos bērnus arī vairs nav, kur likt, jo citas skolas jau ir pilnas? IZM taču pasludinājusi, ka pamatskilā jābūt 500 bērniem, un ja mazāk, tad jāslēdz.
Igaunijā mazās skolas likvidēja un tagad izglītības sistēma zeļ un plaukst. Kas tā ir par skolu ar 50 bērniem???? Un 15 skolotājiem???????????? Kā tādu modeli vispār var apmaksāt? Cik ilgi šo jautājumu valdība muļļās? Klapēt ciet un āmen!
Saprotama būtu skolu administratīvā apvienošana(samazinot direktoru un vietnieku&Co skaitu), bet fiziski apvienojot skolas - vai tiem pienākušajiem bērniem jaunajā skolā v i e t a s pietiks? Elementāri - vietas klasē? Mūsu skolā klašu telpas ir piemērotas max. 26 bērniem. Nu, ja mums pievieno vienu skolu ar, teiksim, 180 bērniem(katrā klasē + 10 bērni)? Kur? Koridorā? Uz trepēm? Zālē? Sanitārās normas kur paliek, kvadrātmetri uz bērnu, attālums līdz tāfelei, tualešu skaits un viss šis? Pēkšņi nesvarīgi paliks?
Skolotājai 17.02.2017. 14:50:45
Un kā ar 30+ bērniem jūs organizēsiet laboratorijas darbus? Pārpildītā klasē, kur nav vietas apgriezties, kur nu vēl kvalitatīvu atgriezenisko saiti izveidot tādā " darbā"?
lauku skolotāja. 17.02.2017. 14:17:46
Sen jau m ēs dzirdam, ka lauku skolas ir sliktas. Nez kāpēc nav pasūtīts pētījums cik no lauku skolu.klases skolēniem pilsētas vidusskolā vai ģimnāzijā netiek pieņemti 10.kl., bet gan 9kl. jo tie tak par vienu gadu atpaliek. Mēs dzirdam, ka slēgs lauku skolas, būs lielākas algas skolotājiem, kur ir tās algas, jo skolas jau slēdz katru gadu , bet naudas kā nav tā nav. Šiem ūdens lējējiem nevarētu tak ticēt inteliģence, vai tad nesaprotat, ka tas ir tas pats, kas ar cukurfabrikām, govīm, cūkā, jālikvidē. Vai mēs tagad pērkam lētu cukuru, kā solīja?Nu kur Jūs cienītie skatāties tā lielo skolu izglītības kvalitāte ir tikai vecāku nopelns. Uztaisiet aptauju cik tiek algoti privātskolotāji, bet savas spalvas spodrina skolotāji. Uz lauku skolām atnāk mācīties lielo skolu skolēni un mēs redzam cik viņi ir gudri. Mūs vienkārši ar pašu rokām cenšas iznīcināt, to inteliģentiem cilvēkiem vajadzētu saprast un turēties visiem kopā. Pilsētas skolotāji -mūs laukus slēgs,mēs nemaksāsim nodokļus, bet būsim sociāli neaizsargāti un naudu vajadzēs pabalstiem, tā kā algu palielinajumu Jums tik un tā neredzēt.
Skolotāja Andai 17.02.2017. 13:48:24
Kāpēc tad PISA un citos testos lauku skolēniem ir hroniski zemāki rezultāti? Esmu strādājusi gan mazā, gan lielā skolā. Un secinu, ja klasē ir mazāk par 12 skolēniem, zūd konkurence, vēlme tiekties uz labāku rezultātu, visi "vārās savā sulā", skolotāji spiesti likt neobjektīvas atzīmes, jo baidās, ka tik skolēns nepaliek uz otru gadu vai nenomaina skolu, jo no tā ir atkarīga alga . Bez tam mazai skoliņai nekad nebūs tāds materiālais nodrošinājums kā lielajai. Kaut vai, ieviešot kompetenču izglītību- nu nepirks fizikas un ķīmijas aparatūru priekš 5 skolēniem.
Kādā veidā lielākā skolā ir lielākas attīstības iespējas? Lielāks bars? Lielāks troksnis?
Ir jāskatās uz reālo situāciju, nevar balstīties tikai uz emocijām. Piemēram, Madona nav tik liela pilsēta, lai uzturētu 2 skolas. No apvienošanas skolēni neciestu, jo nebūtu jāmēro lielāks attālums līdz skolai, bet lielākā skolā lielākas iespējas attīstībai. Man šķiet, ka darbs apvienotajās klasēs būtu jāorganizē līdz 6. klasei, bet diez vai kvalitatīvi to var darīt 7. - 9. klasē, arī no resursu viedokļa = piemēram, fizika un ķīmija ir tikai 8. - 9. klasei un tur neko nevar apvienot, bet skolotājs jāalgo.
Argumenti nav pārāk pamatoti, visai subjektīvi... Kaut vai par to, ka sabiedrībā nav notikusi apspriešana.
Tikai uz priekšu!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.