Lietotājvārds
Parole
Šogad vidējā mēnešalga būs 807,2 eiro, nākamgad - 847,6 eiro ..................... apollo šodien
"LIZDA iestājas..." jā, un kādēļ gan lai neiestātos par viskautko ja atbildības par to tāpat nekāda nav un nebūs un ja daudzu gadu laikā grezni dzīvojot no biedru naudu procentiem nav spējuši nedz streika kompensējamās naudiņas atlikt uzkrājumos nebaltai dienai (tā dara dažādas arodorganizācijas attīstītākās valstīs), nedz pieskatīt IZM lai tie laikā izpildītu vismaz daļu no tiem skaistajiem solījumiem kas attiecas uz skolotāju labklājību un maciņa biezumu.
Skolēniem kabatas nauda lielāka, man 320 eiro uz rokas, kā lai izdzīvo ar tādu naudu, kā var bērnus izaudzināt un vēl pašizglītoties, ko var runāt par prestižu, skolotājs ir apsmiekls, muļķis, ka strādā par tik mazu algu, pie tam pats vainīgs, ka izvēlējās tādu profesiju ...
tai, kas >>sk 06.08.2015. 10:14:00
Ak vietu jaunajiem trūkst??????????????? Tikai kuri ir tie jaunie, kas par minimālo algu nesās uz tām vietām????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Tu neliecies pati sev smieklīga ar šo apgalvojumu, ka jaunie nenāk, jo neesot vietu? Mūsu skolā pagājhušajā gadā bija 2 vakances, jo skolotājas aizgāja pensijā. Visu pavasari, vasaru meklēja tos jaunos, kas gribētu nākt un mācīt šos priekšmetus, kur vienā bija 1,3 slodzes, bet otrā 1,1 slodze. Ar lūgšanos un pierunāšanu nevienu neatrada.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dabūja lūgties tās pensionētās skolotājas, lai tomēr vēl pastrādā un paņem tās stundas, kamēr sameklē kolēģes (ARĪ AP 50 GADIEM!!!) , kuras būtu ar mieru IET MĀCĪTIES UN dažu gadu laikā mēģināt apgūt šos priekšmetus! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Jaunie piezvana , pajautā algu un, kad uzzina, tālāk nemaz nerunā.
Sākumā vajag atbrīvot vietas jaunajiem skolotājiem, tad vērtēt notiekošo. Visās skolās, sevišķi Rīgas, ir skolotāji, kuriem pāri...kad sāks savas zināšanas pielietot praksē jaunie universitāšu beidzēji. Protams, jābrauc prom, vietu nav.
to=>> skolotājs, 28 gadi ped. stāžs 05.08.2015. 20:53 06.08.2015. 08:55:43
Pievienojos skolotājam (ar stāžu). Nav problēmas ar skolēnu skaitu, problēmas ar nesamērīgi lielo skolas administrāciju (skolotājs minēja direktoru un 6 vietniekus uz 80 izglītojamiem). Un katrs vietnieks ir "ķeizars", kuram jāiesniedz papīru kaudzes mapītei skapī (ka tik kaut kas nenotiek ...)
to skolotājs, 28 gadi ped. stāžs 05.08.2015. 20:53:30
Jā, un šajās skolās arī klasē nav vairāk par 6 -10 -12 bērniem (atkarībā no mācību programmas).... P.s. Bet varbūt nevajag spriest par lietām, par ko nav pietiekošas saprašanas...
Ir tāda sajūta, ka izglītības kvalitāte un cilvēkam (skolotājam un skolēnam) cienīga darba vide būtu divas pilnīgi dažādas atšķirīgas un viena otru izslēdzošas lietas frontes pretējās pusēs! Vārdu "segregācija" lietojam pilnīgi nevietā. Nevienam nav svarīgi, kas notiek skolā - galvenais ir tikai pakritizēt un pabļaut. Kad jāķeras pie nopietna darba, tad...kļūstam par galvenajiem speciālistiem, lai mācītu strādāt citiem, ne pašiem...Kad ar nopietnām protesta akcijām draudēja mediķi un juristi, tad līdzekļi atradās bez lielām diskusijām par "algu reformu" (neatceros, ka vispār kaut kas tāds būtu bijis kā pšlaik), bet skolotāju ģenerālstreiks kaut vai uz mēnesi eksāmenu laikā nevienu nebaida, jo skolotājs taču...nu, tālākos tekstus jau visi zina (par pienākumu, atbildību, misiju un izglītojamo likteņiem un kā tā drīkst...). Skolotājs visā šajā ir tik mazsvarīgs, ka nekāda respekta, ka tikai nestreikotu prezidentūras laikā.
soc.spilvens 05.08.2015. 18:06:22
spēriens ar kāju pa pēcpusi, bet lai sāpes būtu mazākas, apsēdies, bijušais draudziņ, uz spilventiņa, aizmirsti, ko visu dzīvi esi darījis un ej uz kursiem, kur tev vēlēs tikai labu- saproti pats: sile tukšojas, resursi ir ierobežoti, kļūsti patstāvīgāks, par to arī kursi
" Saskaņojot lēmumus skolu tīkla sakārtošanā, būtu jāņem vērā tādi atskaites punkti kā skolēnu sasniegumi olimpiādēs, centralizētajos eksāmenos, zinātniski pētnieciskajos darbos, skolas līdzdalība starptautiskos un lokālos projektos, skolā strādājošo pedagogu sasniegumi - iegūtās kvalitātes pakāpes." Domāju, ka būtu jāņem vērā tikai 1,5 no minētajiem atskaites punktiem. Tie ir centralizēto eksāmenu rezultāti ( un kā salīdzinās pamatskolas?) un dalība dažādos projektos. Izglītības iestādes nodrošina vislabāko VIDI skolēna izaugsmei, ja ne šobrīd, tad tuvākajā nākotnē. Cilvēki paši prot noteikt, kāda skola viņiem vajadzīga.
skolotājs, 28 gadi ped. stāžs 05.08.2015. 15:26:33
Vai nav pienācis laiks objektīvi un godīgi paskatīties uz nepamatoti lielo speciālo skolu skaitu un nesamērīgo administratīvo aparātu tajās? Ja speciālajā skolā mācās 130 izglītojamo (viena no lielākajām valstī) un pedagogu skaits ir 115, neskaitot tehniskos darbiniekus, vai tas nav tā kā par daudz? Vairāk kā 60 speciālās skolas Latvijā, ja kopējais bērnu skaits, kas mācās speciālajās skolās ir nedaudz virs 5000, vai tas ir normāli? 6 direktora vietnieki uz 80 skolēniem - vai tam ir pamatojums? Jau šobrīd pēc IZM datiem vairāk kā puse bērnu ar speciālām vajadzībām mācās vispārizglītojošās skolās! Kam vajadzīga šī segregācija????
LIZDA imitējot darbību jau neko daudz no algu pārdalēm nezaudēs - ja kopējā biedru naudu naudas summa nemainās dažiem atņemot pavisam un padalot citiem kā arī pārdalot no tiem kam bija vairāk uz tiem kam mazāk tad proncentuāli no nemainīgas naudas summas šā kā tā aptuveni iznāks tas pats (izmaiņas būs vienīgi uz to cilvēku rēķina, kas nav arodbiedrībā, taču tās nekādas lielās nebūs, jo vairākums tomēr ir un ārā nestāsies). Tāpat tas jaunais grafiks un modelis uzcepts jau tiks un skolotājiem prezentēts arī tiks (līdzīgs bija jau 2007. gadā) taču vai tālāk un arī reālajā dzīvē kaut kas no tā tiks pildīts māc lielas šaubas, jo kā var ticēt tādiem, kas ne reizi vien jau tevi ir piešmaukuši un visu sekmīgi atlikuši neskaitāmas reizes no septembra uz janvāri, no javāra uz septembri.
Jaunā modeļa izstrādāšana - māņu darbība esošās naudas pārdalei!!! Kādam nolūkam tad iepriekš tika izstrādāts algu paaugstināšanas grafiks??? Ar kādām tiesībām kādam drīkst samazināt algu??? Situācija Latvijā ar skolotāju algām jāuzlabo, bet neliekot nevienam zaudēt! Izdzīvošanas iespējas izmantojot dārza labumus, gotiņas pieniņu un cūciņas speķīti visiem nav iespējama..., un tam tā nav jābūt!!! Ieklausieties vecākos: "Lai saņemtu kvalitatīvu pakalpojumu, bērnudārzu un skolu pedagogiem jābūt prioritātei, nedrīkst žēlot naudu viņu algām!"
Kādi MURGI par 2016gadu, 2017-2019GADIEM ?Skolotājiem jādzīvo tagad! LAUKU SKOLOTĀJU NIECĪGĀS ATVAĻINĀJUMU NAUDAS BEIGUŠĀS. Ar septembri jāsaņem vismaz vidējo! Valdība nedomā par skolotāju kā cilvēku!Valdībai nogaidīšanas taktika, lai lauku skolas izmirst dabiskā ceļā. Izdzīvos tikai lielās pilsētas skolas! KĀPĒC NEVIENS NERUNĀ PAR TO ,KA SKOLOTĀJIEM KRĪZĒ ALGAS SAMAZINĀJA PAR 50%. UN KA TAGAD BŪTU LAIKS ATDOT. Ja jāstrādā par pusalgu ,tad arī IZGLĪTĪBAS PROGRAMMAS REALIZĀCIJA UZ PUSI. IZGLĪTĪBAS MINISTRIJAI GAN KRĪZE NETURPINĀS, SAŅEM LIELAS ALGAS. 70% Skolotāji ar septembri turpinās saņemt iztikas minimumu par slodzi. Un vēl nav kauna runāt izglītības ministrijai par IZGLĪTĪBAS KVALITĀTI. LAUKU SKOLĀM DRAUDZĪGI JĀSTREIKO -SEPTEMBRĪ NEIZEJAM DARBĀ. PILSĒTAS SKOLĀM BŪTU JĀSOLIDARIZĒJĀS AR LAUKU SKOLĀM! VALDĪBA UN IZGLĪTĪBAS MINISTRIJA IR TĀLU NO VIENKĀRŠĀ SKOLOTĀJA .KOMUNIKĀCIJA AR SKOLOTĀJIEM NENOTIEK ! NE NO ARODBIEDRĪBAS , NE NO IZGLĪTĪBAS MINISTRIJAS PUSES.
Клоуны Вы - где деньги будете брать на повышение зарплаты. В государстве нет этих денег, а если и появятся, то явно вам не на зарплату.
skolotāja (Vidzeme) 05.08.2015. 11:19:48
Vai LIZDA plāno atkārtoti aktualizēt jautājumu par izdienas pensijām skolotājiem ar 30 gadu pedagoga stāžu?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.