Lietotājvārds
Parole
Tiesīibsarg! 26.11.2015. 22:28:42
Kāda ir vecāku atbildība un pienākumi? Kādi ir skolēnu pienākumi? Tiesības ir- to visi zināam!! Bet kādas ir skolotāju tiesības?
persona no skolas 26.11.2015. 22:21:22
Jā, diemžēl atkārtošana ir zināšanu māte. Mājas darbi ir klasē mācītā nostiprinājums (vismaz man). Radošie darbi ir kas cits- to 40 minūtēs 20 un vairāk bērniem neieliesi. Ja te ir saprotošu vecāku atbalsts un palīdzība pirmos 4 gados, vēlāk bērns spēs pats veikt radošos darbus. Tiem, kuri klasē stundā strādā, dzird, mājas darbi lielu laiku neprasa. Diemžēl citiem-...... . Te nu rezultāts! Vai nu tas bērniņš negrib, vai nespēj!
Intersanti zināt, kapēc sākumskolas klasēs ir tik daudz mājas darbu ka jānosēž vairākas stundas pie m.d , tad nav vajadzības pēc 12 klasēm. Katru dienu matemātika,latviešu valoda, angļu valoda, dabas zinības par 5 lpp. katrā priekšmetā, tā vien šķiet, ka es esmu skolotāja. Es nevainoju skolotājus, jo bērni lielākoties pilsētas skolās ir vismaz 25, bet izglītības sistēma nav vis kārtībā, diemžēl.
tad normāli būtu,ja izskatītos?
Rakstam ir neatbilstošs virsraksts. "Starptautiskā Darba organizācija ir tieši norādījusi, ka izglītības nozare nav uzskatāma par sabiedrībai nepieciešamu dienestu. Tiesībsarga birojā uzsver, ka, pamatojoties uz iepriekš minēto, pedagogiem ir tiesības streikot un streika dienā izglītības iestādes var būt slēgtas."
Jautājums tiesībsargam. Vai uz cilvēk cienīgu atalgojumu tiesības ir tikai valsts un pašvaldību uzņēmumu valdes un padomes locekļiem? Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs vienā mēnesī saņem 50 skolotāju algas ! Apmēram tika skolotāji strādā vienā vidēja lieluma skolā.
Pieņemot, ka liela daļa komentārus rakstošie ir skolotāji, man šoks! :O 1) kļūdas katrā teikumā; 2) neizlasa rakstu un brēc pilnīgi ne par tēmu (varbūt nesaprot?); Esmu vīlies. Skolotāji man bija inteliģences etalons. Bet...streikojiet, ja gribat kaut ko panākt!
Vai Tiesībsarga izpratnē pamatvajadzības ir tikai bērniem un viņu vecākiem?
Varbūt Tiesībsargs beidzot ieraudzīs, ka skolā ir arī pedagogi un viņi tiek gadu gadiem apkrāpti ar nepildītiem solījumiem? Un iestāsies arī par viņiem kaut kad?
Šis jau vēl nebūs streiks, bet "brīdinājuma streiks". Kad būs īstais streiks, tad skolā diez vai kāds sēdēs.
Kādas vēl pamatvajadzības? 25.11.2015. 19:18:25
Bērnus jau tā noslogo ar daudz un apšaubāma noderīguma mājasdarbiem, bet tā bērni vismaz atvilks elpu.
Jā, noteikti bērnu pieradināt pie darba var bez mājas darbiem... Nonāk augstskolā...Un, lūk, jāmācās meklēt informāciju pašiem, jāmācās pašiem, kursa darbi, projekti un tt. Mazs projektiņš sākumskolas skolēnam, bibliotēkā jāmeklē informācija...Bet tas ir mājas darbs. Jāsameklē informācija internetā...Arī tas ir mājas darbs. Gudri runājam. Mums tikai viss slikti...Ja bērniņš neko negrib, vecākiem arī slinkums domāt par savu bērnu nākotni. Tikai pabarojot un apģērbjot nekas nebūs. Ir jābūt prasībām, arī grāmata kopā jāpalasa!
Jā, ja pagasta autobuss atved bērnus uz skolu ,tad tas viss jānodrošina ,bet ja pagasts vienojās ar skolas direktoru par streiku ,tad autobuss nekust! Skolas durvis ciet ! Kāpēc pagastam un skolas direktorei būtu jāuzņemās lieka atbildība!?
Ja divpadsmit gados būtu jāapgūst pamatskolas kurss, tad varētu bez mājas darbiem.;) Vai domājat, ka bērni sadzimuši kā inkubatora cāļi - visi pilnīgi vienādi? Jau tagad pusei klases mājas dabu nav, jo visu paspēj skolā un pa starpbrīžiem. Ja arī citi izmantotu laiku skolā mācībām, ne tikai "komunikācijai savā starpā", tad bez mājas darbiem arī šodien būtu pat trīs ceturtdaļas skolēnu. Bet tai atlikušajai ceturtdaļai.. gluži vienkārši dabasmāte nav devusi tādu prātu, lai visu galvā paturētu... Ne velti saka, ka var būt 1% talanta, bet vajag 99% darba. Tiem, kuri apzinās, ka uzreiz nevar, vēl ir iespējas ar darbu kaut ko panākt. Ja paziņos, ka nekas nav jādara, tikai jāgaida, ka ar karoti lej mutē... tad nu arī sagaidiet tukšgalvju produktus.:(
Nē ,žēl man nav ,bet es katru dienu redzu savas skolas skolotājus ,nu pēc trūcīgiem neizskatās,dzīvo ļoti labi,ja neteiktu vairāk,lai jums izdodas!
Kur pasaulē kaut kas tāds ir redzēts!!!!! Par mums taču smejas!!!!! Lufthansas darbinieki streiko ik brīdi - vai tur arī piloti salaiž lidmašīnās pasažierus , liek sasēsties solos un saka, ka viņus pieskatīs??? Kaut kāds murgs! Ja būtu šos murgu noteikumus zinājusi ieprieks, nemūžam streikā nepiedalītos! Pirms sākt kaut kādu akciju, taču jāpainteresējas, kā to dara pasaulē,ja pašiem nav nekādas saprašanas. Tik vien saklausām, ka pasaulē streiko un taisām pakaļ! Vai mediķu streika laikā arī pacienti nāk un poliklīnikā sēž rindā, zinot, ka ārsts nepieņems? Kāpēc skolot. viss bērniem jānodrošina- tad jau es labāk vadu stundas, nevis pieskatu visu dienu! Kauns par to, ka pieteicos šādam streikam!!! Nemūžam vairs!!!ESmu kļuvusi par ākstu sabiedrības acīs. Ja nemākam , tad nevajag. Pretīgi!!!
Vai tiešām Jums žēl? Vai Jums no tā labāk, ka citiem slikti???
STREIKS - GALĒJĀ METODE, LAI SADZIRDĒTU SKOLOTĀJUS!!!! TIESĪBSARG, AIZSTĀVIET SKOLOTĀJU TIESĪBAS! Diemžēl IZM un premjerei nav vēlēšanās rast risinājumu, bet pārdalīt sistēmā jau esošos līdzekļus pēc absolūti nesaprotamas formulas. Jaunajam modelim citādi nav iespējams pateikt NĒ kā vien izvēloties streika formu, jo premjere pie apaļā galda absolūti nevēlējās ieklausīties, iedziļināties problēmā, bet pauda absurdus izteikumus. Kā var kādam kaut ko noņemt, lai iedotu citiem (vai ir ārkārtas situācija valstī???) TARIFIKĀCIJA IR VIENS NO SAPROTAMIEM ATSKAITES SISTĒMAS PUNKTIEM, KĀPĒC KAUT KO MUŽINĀT UN SAMUŽINĀT TĀ, KA NEVIENS NEKO NESAPRATĪS!?
sana atbild 25.11.2015. 16:32:02
Kur tad es vairs ,32 gadi nostrādāti ,arodslimība,grupa,nevienam tādu nevajag ,pasvieduši kaut kādus grašus par to,ja nomaksā rēķinus,tad paliek tikai maizei. Vēl es nesaprotu,ja streiko,kāpēc daudzas pašvaldības par to dienu maksās algu,tā jau ir nodokļu maksātāju nauda,cik simtus tas izmaksās?
Man arī ir pamatvajadzības!
Meitene, met mieru lauku darbam fermā, aukstumā un naktī, velc ārā no skapja savus kvalifikācijas diplomus, sertifikātus un maģistra grādus, un nāc pie mums uz skolu! I alga lielāka bik kā kūtī, i silti ir!
mazāk skolotājiem vajag mājas darbus uzdot un produktīvāk strādāt klasē, tad arī nebūs jācīkst un jāsteiko. Cik daudz darba atkristu un bērni arī nebūtu pārslogoti.Neruināju par pirsskolas izglītības skolotājiem, jo viņiem tiešām ir savādāk.
Anekdote: Ellē katlos vārās grēcinieki. Pie visiem katliem sargi, tikai pie viena- nē. Uz jautājumu, kāpēc tā, atbildēja: Tur taču latvieši: ja kāds rāpsies ārā, citi pavilks atpakāļ. Skumji, bet, diemžēl patiesi...
Kam tad ir viegli,jums ir atvaļinājums vasarā,divus mēnešus,svētku brīvdienas,arī skolēnu brīvlaikā uz to darba iešanu ,vismaz mūsu pusē, tā nesteidzās,algas jau arī nav nemaz tās zemākās. Mums laukos ir gandrīz tikai zemnieku saimniecības-nakts darbs,svētkos strādājam,ziemā auksti un gaiss kāds,algas arī daudz zemākas...
I- punkts uz i 25.11.2015. 14:16:25
Izlasiet rakstu, ne tikai virsrakstu: šoreiz tiesībsargs mūs aizstāv!!!
Skolotājam ir jānodrošina BĒRNU, bet ne viņu VECĀKU pamatvajadzības. Ko streika dienā līdzīgi kā jebkurā brīvdienā darīs viņu atvases, ir VECĀKU nevis pedagogu kompetence.
Mjā, ar lasītprasmēm mums ir tā, kā ir...... - švaki.
Praktiķim u.c 25.11.2015. 13:28:26
Izlasiet taču to rakstu līdz beigām!!!
Šī valsts mīda kājām manas kā skolotāja tiesības un pašcieņu, tagad cūkas sarosījušies un sāk runāt par to, ka skolotājam nav tiesību pat streikot? Treknie, pretīgie purni, ienīstu jūs !!! Neliešu bars, tiesībsargu ieskaitot. Pats no bezdarbības nezina, ko sadarīt, ko pamuldēt. Siles lops!
Mīļais sarg, kurš tiesības sargā??? Saki, lūdzu, vai skolotājs ir cilvēks, vai man ir tiesības???? Jeb ka Franenšteina radība - esmu radīts, lai pildītu pienākumus ar misijas apziņu????
Tomēr tiesībsargs sarosījās. Pie reizes jāsāk pārlasīt un pētīt arī pārējie likumi, kas skar Skolotāja Cilvēktiesības!
Ir jānodrošina arī pieaugušu cilvēku ( tai skaitā skolotāju) pamatvajadzības! Un es tagad nerunāju tikai par naudu! Es gribētu arī normālu atpūtu, nevis caurām naktīm darīt nekad nepadarāmos darbus, kuri nekad un nekādā veidā nav tarificēti. Kā skolotājam "likumīgā veidā" tikt,piem., pie ārsta?
Ko? Ko fantazējiet, taču tiesībsargs saka, ka skolotāji neietilpst tajā grupā, kas nedrīkstētu streikot!!
TiesībsargaPRĀT 25.11.2015. 10:15:54
Skolotāj, Tev nebūs streikot! Tiesības ir VISIEM, tikai ne TEV, skolotāj! Tevi var mīdīt kājām, apsaukāt, izsmiet, nemaksāt, bet Tev nav tiesību pret to pat protestēt! Tā, lūk!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.