Lietotājvārds
Parole
Vita Anstrate 16.03.2015. 12:41:54
Labdien, vecāki! Vai kāds, kura pozīcija ir pret mājasdarbiem datorrakstā, būtu ar mieru par to izstāstīt radio sižetam? Lūdzu uzrakstiet man uz e-pastu, [email protected]
MĀKSLĪGI RADĪTA PROBLĒMA. SKOLOTĀJIEM LIELĀKAS ALGAS.
Iesācējiem programmēšanā 12.03.2015. 20:53:44
4-5-6 gad. arī jau. Ir arī pat latviski ar šo gadu. Ne viss, bet pietiekami, ja ir interese. Saites nevar iekopēt, ja nekļūdos. studio_code_org Apakšsvītras vietā ir jāieraksta punkts. Un lapai apakšā var uzlikt valodu, t.sk. latviešu valodu. Veiksmi! :)
kamenei 12.03.2015. 08:51 12.03.2015. 20:45:47
Varbūt uztaisi referendumu par katru jautājumu - vai tas ir normāli vai ne? IZM nepalīdzēs - viņi tikai prot izšķērdēt miljonus!
dažreiz vecāki paskatieties vai atcerieties, kāds jums pašiem bija rokraksts, kad skolā gājāt. Visādi var gadīties. :D
mammai 12.03.2015. 11:12 12.03.2015. 20:39:38
Jā, Lielbritānijā tiešām tā notiek. Ir jau tāds variants kā scratch, kas ir bērniem saprotams un pieejam arī latviešu valodā. Un ir vēl citas iespējas, kā bērniem sākt mācīt par programmēšanu. Ne jau viņiem liek uzreiz mācīt sarežģīto programmēšanu. Bet ja bērns pats var izveidot spēli, tad tas ir apsveicami. Un šādu spēļu izveidošana ir labs bizness. Gan jau esat pamanījuši, kā visi spēlē spēles - gan lieli, gan mazi. Cik aplikācijas par naudu ielādē? Kāpēc, lai to bērniem nemācītu? Ir citi laiki, bērni nav vairs tādi kā pirms 10 gadiem, kur nu vēl pimrs 20 gadiem. Pamostaties! Tagad ir citas iespējas. Tā nu tas ir, ka daudz kas attīstās, bet šur tur arī ir arī neapmierinātība - kā saka - kad mēs augām, tad zāle bija zaļāka utt. :) un datori bija sveša lieta - hahaha.
mammai 12.03.2015. 11:06 12.03.2015. 20:31:07
Laukos skolu vienkārši nebūs. Līdz ar to datorus nevajadzēs. Būs tikai pilsētas skolas un Rīgas skolas. Vai tad neredziet, kas notiek - viss tiek darīts, lai laukos nebūtu nekādu skolu, jo tiem nedaudzajiem izturīgajiem lauku iedzīvotāju bērniem jau nevajag skolu. Vismaz mūsu valdība to cenšas ieviest. Un ja vecāki, nevedīs bērnus uz skolu, bāriņtiesa būs klāt un atņems bērnus - nosūtīs uz bērnu namu. Valstī tiek darīts viss, lai lauki izmirtu!
................. 12.03.2015. 17:22:30
Ne tikai neuzdot pildīt uz datora,bet IZM nokārtot jautājumu par vismaz 1 stundu nedēļā- glītrakstīšanu!!!Kādi rokraksti!!!!Jāiemāca elementāras lietas un tad var kaut ko citu ieviest.Ja par to nedomās IZM,tad jautājums būs tālāk- KAM TAS ĪSTENĪBĀ IR IZDEVĪGI?????????
kamenei Noteikti nē, es laikam ietu uz skolu un ar skolotāju pārrunātu šo jautājumu. Varbūt, ka tāds uzdevums ir kādā IZM apstiprinātā mācību grāmatā vai metodiskajā līdzeklī? Nu tad problēma jau jārisina valsts līmenī...
Programmēšana nav tas pats, kas referāta uzrakstīšana uz datora. Divas dažādas lietas. Un šaubos, ka Lielbritānijā tik tiešām programēšana notiek visiem 5 gadniekiem... Manai draudzenei jau trešais bērns aizgājis uz skolu, nekādu programēšanu viņa tur nav manījusi
piekrītu skolmeistaram 12.03.2015. 11:09:38
Darbus datorrakstā mūsu skola NEKAD nav pieprasījusi. Un pieļauju, ka to NEPIEPRASA neviena skola, BET var gadīties situācija, ka bērns jautā - vai drīkst? Un ja skolēnam ir pietiekami labs rokraksts, kurš nav jātrenē, tad skolotājs arī bērnam ATĻAUJ pildīt mājas darbu datorrakstā. Mēģiniet saprast to, ka bērni neklausās, nedzird un dzirdēto interpretē pa savam. Cits aizies mājās un teiks, ka OBLIGĀTI jāpilda, vēl cits pateiks, ka skolotājs lika datoru nopirkt. :) vecāki, attopieties!
Rakstā uzrakstīts, ka pēc diviem/trim gadiem apmācība būs caur datoru... Nu kas par muļķībām! Paskataties realitātei acīs! Dažās skolās Latvijā nav tādu datoru vispār! kur nu vēl to jaudīgo, kas atbalsta tās brīnumainās datorspēles! Mēs netiekam galā ar elementāro programmu, kas mums tagad Latvijā pastāv! Kur nu vēl apgūt datorus! Ja kaut kas tamlīdzīgs būs, tad tas notiks Rīgā, kādā 3.ģimnāzijā, bet ne laukos. Un trīs gadi tam noteikti ir par maz. Tāpēc jātrenē pirkstiņi, jātrenē!!!
Esmu pret mājasdarbu pildīšanu ar datoru tik agrā vecumā. Es pie datora apsēdos tikai 7,klasē un tas ir apgūts izcili līdz skolas beigām. Varbūt tieši tāpēc, ka skolotāja dresēja mūsu pirkstiņus? Pie tam mēs lasījām! Un mums veidojās savs viedoklis... Ķermenī viss saslēdzas ķēdītē - strādā pirkstiņi, strādā prātiņš. Kas notiek ar bērnu sākumskolā, kad viņš sēž pie datora? Kādas domas? Kādi pirkstiņi? Degradācija vien...
Protams, ka bērniem nepieciešams iegūt digitālās prasmes, tomēr personīgi mani ļoti satrauc manu bērnu ārkārtīgi sliktais un neizkoptais rokraksts! Nez kādēļ par to neviens neuztraucas! Vai varbūt nākotnē pildspalvas un citus rakstāmrīkus vispār izmetīsim miskastē?
Aicinājums ! 12.03.2015. 09:03:49
Jūrmalas Jaundubultu vidusskola aicina darbā 1. klases skolotāju no 2015. - 2016.m.g. radošā, saliedētā kolektīvā. CV un pieteikuma vēstuli ( ja ir, arī atsauksmes ) sūtīt uz e-pastu : [email protected] vai iesniegt personīgi.Skolas adrese: Jūrmala, Jaundubulti, Lielupes iela 21, tālrunis informācijai 67760866
Vai Jums liekas normaals shaads maajasdarba uzdevums-"Mēģināt nopelnīt naudu darot kādu darbu mājās vai palīdzot vecākiem".Vai tas beerniem neiemaaciis to ka maajaas darbus nevajag veikt ja vecaaki par to nedos naudu?
Mammām jau nu vajadzētu zināt, ka darbi jāprot atšķirt nevis pēc stila, bet pēc vārda, kas bērnam uz darba jāuzraksta.
Talisa Maegyr 11.03.2015. 22:57:08
Vilibaldam - tad jau uzreiz domu nolasīšanas programmu/ Tik vai būs, ko nolasīt? :)
Kāpč sīčiem vispār jāraksta ar datoru? Vai tad vecāki near viņiem iegādāties runas atpazīšanas programmatūru, kas pati pārveido sīča runu datortekstā? kas Jums maciņš par īsu? Finanses nevelk? Vai sīcim sakarīgi izteikties vēl nav iemācīts?
Skolmeistars 11.03.2015. 20:43:47
Par to "atļauju". Ir zināmi varianti. Tiešām, ja man bērns 2.kl. jautātu, vai drīkst ar datoru pildīt darbu, es arī teiku - atļauju. Esmu gana izglītots, lai saprastu, kas un kā. Bet varu iedomāties arī otru bērnu, kam mājās varbūt datora nav - viņš varbūt grib "izkaukt" no vecākiem datoru un saka mājās vecākiem, ka skolotāja lika pildīt darbu datorrakstā. A ko vecāks - skrien uz skolu vai IKVD un sūdzas. Bet te nav jēgas diskutēt, tāpat skolotājs būs tā vainīgā avs, kuram katrs, kuram nav slinkums, var uzgāzt samazgas. Manuprāt, viss ir noslēpts vecāku mīlestībā pret bērnu. Saprotošs vecāks arī sapratīs skolas prasības un atbalstīs skolu, lai viņa bērns izglītotos atbilstoši bērna spējām nevis skries un "mauros".
y
Skolmeistars 11.03.2015. 20:36:36
Laikam būs jāiet uz veikalu, biroju, slimnīcu u.c. un jāsāk mācīt, kā turienes darbiniekiem strādāt. Citādi man nebūs miera, ja katrs, kuram nav slinkums, mācīs mani, kā skolā jāstrādā. Lai kā visi cenšas skolotājus "pārmācīt", nekas nesanāk. Ta kam tās stulbās augstskolas, kam skolotājiem kursi - laikam bijuši slikti lektori, ka nav iemācījuši mums, skolotājiem, neko. Cilvēki attopieties! Vecāki, es saprotu, jūs krītat un ceļaties par saviem bērniem, ok, bet ar savām "gudrajām" tomēr piebremzējiet, lūdzu! Es redzu, kas notiek ar bērniem, kad vecāki tik ļoti "pupina", "tuntuļo", "ietin skafandrā" - nez kā vēl labāk izteikties - šiem bērniem ir lielas problēmas skolā. Tiem vecākiem, kuri savus bērnus audzina ar mīlestību, viss ir kārtībā - gan uzvedās labi, gan ar citiem sadarbojas labi, ir pieklājīgi. Šo bērnu vecāki parasti ieklausās arī skolotājā un ir abpusēja ieinteresētība. Tur, kur viena puse bļauj, ka skolotāji nekam neder, bērni taču tic vecākiem - nu tad, kam viņiem pūlēties. Zinu māti, kas jau bērnam no 1.klases ir "iepotējusi" savam bērnam, nu jau pusaudzim: "Viņa tāpat nevar iemācīties, viņai grūta galva", nu tad tagad tā arī ir, jo "man jau grūta galva, es tāpat neiemācīšos". Kamdēļ nopūlēties?
mammai un skolotājai 11.03.2015. 18:31:43
Vai kāds pajautāja konkrētajai skolotājai - tā ir prasība vai tikai atļauja? Bet, runājot par vecumposmu īpatnībām, visus starpbrīžus (un reizēm arī stundās) telefonā spēlēt spēlītes - tas gan laikam ir pieņemami un vecumposmam atbilstoši...
Sauļuks @Vecmodīgā 11.03.2015. 18:19:56
Man ir neglīts rokraksts, lielāko daļu darbu rakstu uz datora, bet tāpat mācos uz vismaz 8.
mamma un skolotāja 11.03.2015. 18:16:17
Uzskatu, ka nedrīkst prasīt otrklasniekam pildīt darbu datorrakstā, jo WORD programmu skolā apgūst informātikas stundās, kuras nav sākumskolā. Uzskatu, ka mājas darbam jābūt tādam, ko bērns PATS var izpildīt. Mājas darbs datorrakstā 2.klasē ir 99% vecāku vai citu pieaugušo darbs, ne bērna. Man nav jāmāca savam bērnam 2.klasē WORD, vienas skolotājas untuma dēļ. Uzskatu, ka tādam skolotājam papildus jāapgūst vecumposmu īpatnības.
Skolotājam jau nu vajadzētu zināt, ka darbus jāprot atšķirt nevis pēc rokraksta, bet pēc satura un stila. :)
Es gan gribētu redzēt tos mājas darbu pildītājus. Vecākiem būs vieglāk izpildīt mājas darbu bērna vietā, jo rokraksts datorā neuzrādās. Kurš izpilda - bērns vai vecāks?
drīkst vai nedrīkst 11.03.2015. 16:32:37
Savulaik man trešklasnieki jautāja, vai drīkstot izpētes darbiņu sociālajās zinībās veikt datorrakstā. Atļāvu, bet izrunājām nosacījumus, kādam jābūt darbam. Protams, daudziem gribējās rakstīt datorrakstā. Kā pēc tam vairākas mīļās māmiņas "audzināja" mani, norādot, ko drīkstu un ko nedrīkstu no bērniem prasīt! Tikai neviena no vairāku-augstāko-izglītību ieguvējām nepainteresējās - esmu ATĻĀVUSI bērniem vai PIEPRASĪJUSI darbiņu rakstīt datorrakstā.
BRAVO komentētājam "par drīkstēšanu". Tā, kā aizgāja jau uz otro lapu, tad atļaušos nokopēt vēlrezi: Kaut kā mulsina šī tendence - vecākiem diskutēt par to, KO DRĪKST un KO NEDRĪKST darīt (prasīt, mācīt, teikt) skolotājs vai skolas vadība. Somijā, kuras labo izglītības sistēmu tik bieži mēdzam pieminēt (vietā un reizēm nevietā) pat doma vecākiem nenāk prātā kritizēt mācību metodes vai citādi jebkā jaukties skolotāja darbā. Tur UZTICAS PROFESIONĀĻIEM! Pie mums katra apkopēja un katrs šoferis labāk par skolotāju zina, kā pareizi mācīt matemātiku vai mūziku ... Interesanti, ka tik vētrainas diskusijas neraisās par to, drīkst vai nedrīkst bērns bojāt skolas inventāru, stundā bakstīt savu mobilo telefonu, aizmirst mājas darbu, apsaukāt savu klasesbiedru utt.
Jā, rakstīšana ar roku attīsta mazo mehāniku. Taču viss ir jāskata salīdzinājumā. Tās priekšrocības un plusi, ko sniedz IT savlaicīga apguve, prasmes darboties ar datoru ir daudz svarīākas. mazo mehāniku var attstīt arī simts citos veidos, mājturībā un vizuālajā mākslā ķimerējoties. Ja gribam, lai mūsu bērni būtu veiksmīgi nākotnē, vajag atbalstīt viņu IT prasmes.
pavisam noteikti vajag veicināt rakstīšanu ar roku - jo vairāk, jo labāk. tad arī nebūs slikti rokraksti. datorzinībās rasktīšana ir mazākais. kādas izglītojošās spēles, elementāra programmēšana, - tas varētu būt noderīgi. bet ne jau mehāniska rakstīšana. maziem bērniem pēc iespējas vairāk vajag sataustāmā, redzamā, dzirdamā, saožamā, ar ādu sajūtamā, ar garšu, ar visu ķermeni, līdzsvars, kustību prieks, gaiss, ūdens, smilts zem pēdām, grants, vārtīšanās salmos, zālē, rāpšanās kokos, pļekāšanās dubļu pļančkā - ar pēdām, ar pirkstiem, mājdzīvnieka glāstīšana, mācīšanās sadzīvot ar kaķi, suni. komunikācija ar vienaudžiem, kopīgas spēles, sadarbība. grupu darbības, lai saprastu un aprastu ar dažādību, lai mācītos pieņemt lēnāku, klusāku, straujāku, skaļāku spēļu biedru. ir tik daudz lietu, ko dators "nozog". un, kā jau teicu, rakstīsāna ir absolūti mehāniska padarīšana, tāpēc nudien nesaprotu vajadzību 2.klasē mājasdarbu rakstīt datorā.
Tagad bus japerk dators lai varetu majasdarbus pildit,nu vispar visi chista afigeļi..
Talisa Maegyr 11.03.2015. 15:14:34
Reizi pa reizei kaut ko nedaudz var arī 2. klasē datorrakstā izdarīt. Tomēr darbu iesniegšana datorrakstā(un elektroniski turklāt) vairāk būtu 7. - 12. klases prerogatīva. Sīkajiem maksomāli jāliek strādāt ar rociņam - griezt, veidot, līmēt, zīmēt, šūt, jā - arī rakstīt. Sēt, stādīt... škirot... klavieres spēlēt....Lai attīstītu sīko muskuļu motoriku, kura "pa tiešo vadu" saistīta ar smadzenēm un attīsta tās. Un komunicēt "dzīvajā" ar vienaudžiem un pieaugušajiem, lai attīstītu sociālās prasmes, nevis paslēptos aiz monitora..
Vecmodīgā to Rio 11.03.2015. 14:50:40
Gribi redzēt savus bērnus gudrus un attīstītus- vispirms liec viņiem apgūt parasto rakstīšanu ar roku. Palasi, ko raksta psihologi un mediķi par smadzeņu attīstību tiem, kuri tikai spaida pogas klaviatūrā un ko, savukārt, dot rakstīšana ar roku! Visos laikos vēsturnieki ir atzinuši rakstības izgudrošanu par vienu no nozīmīgākajiem sasniegumiem civilizācijas vēsturē. Bet jau tagad skolās ir bērni, kuri NEPROT rakstīt, velk tikai burtiem līdzīgus ķeburus. Un starp šiem bērniem nav NEVIENA izcilnieka, arī datorģēniji nav sastapti. (Vismaz man nav nācies sastapt nevienu tādu). Varbūt vajag padomāt, ja savus bērnus gribam redzēt gudrus!
domāju, ka nē, protams, ir labi, ja tiek apmācīta kāda datorprogramma, jo tas var noderēt mūsu attīstītajā laikmetā, taču bērniem, it īpaši, jau otrajā klasē vajadzētu rakstīt ar roku, lai attīstītu rokrakstu.
Nu bet tad rakstiet tās savas vēstules ar roku, kas jums traucē? :D Tas neattiecas nekādā veidā uz to, ka bērniem ir "vājas digitālās prasmes. No IT viņi neko nejēdz, tik kā visu dienu spēlītes spēlēt planšetē. Tādēļ es, piemēram, ļoti atbalstu, ka mājasdarbi jāpilda datorā, jāstrādā ar dažādām programmām, przentācijas jātaisa powerpointā, JĀ, arī otrajā klasē! Es savus bērnus gribur redzēt gudrus un attīstītus! Un to var panākt skolā. Savukārt vēstules Ziemassvētku vecītim lai raksta ar roku. Tā, lūk.
Bērnu piedabūt PEI DATORA NAV PROBLĒMU. Bet SKAISTS NESASTEIGTS ROKRAKSTS gan ir problēma!!! Mums vajag MAZĀK DATORU!!! Vairāk komunicēt ar reāliem cilvēkiem, vairāk svaiga gaisa, vairāk iedziļināšanās un mazāk visu ātri atrisināt ar dažiem klikšķiem. Kad es pēdējo reizi esmu uzrakstījis vēstuli ar roku...MAN KAUNS!!!
Jauniešiem - jā! Taču otrklasnieks vēl ir bērns, un viņam būtu daudz, ļoti daudz jāraksta ar roku. Protams, prieka un dažādības pēc kāds darbiņš varētu arī būt datorrakstā.
par drīkstēšanu 11.03.2015. 13:54:53
Kaut kā mulsina šī tendence - vecākiem diskutēt par to, KO DRĪKST un KO NEDRĪKST darīt (prasīt, mācīt, teikt) skolotājs vai skolas vadība. Somijā, kuras labo izglītības sistēmu tik bieži mēdzam pieminēt (vietā un reizēm nevietā) pat doma vecākiem nenāk prātā kritizēt mācību metodes vai citādi jebkā jaukties skolotāja darbā. Tur UZTICAS PROFESIONĀĻIEM! Pie mums katra apkopēja un katrs šoferis labāk par skolotāju zina, kā pareizi mācīt matemātiku vai mūziku ... Interesanti, ka tik vētrainas diskusijas neraisās par to, drīkst vai nedrīkst bērns bojāt skolas inventāru, stundā bakstīt savu mobilo telefonu, aizmirst mājas darbu, apsaukāt savu klasesbiedru utt.
Kas tad vainīgs, ka izskatās kā ar vistas kāju rakstīts?! Tieši tādēļ jau tā arī ir, ka tikai datorā visu raksta!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.