Lietotājvārds
Parole
Piekrītu "Akademika.lv", ka bakalaura darbs, ja vien tas nepretendē uz tālāku zinātnisko pētījumu, patiesībā neapliecina studenta zināšanas vai prasmes tik lielā mērā kā, piemēram, nopietns kvalifikācijas eksāmens vai nopietns, reālas prakses darbs. Visbiežāk bakalaura darbos tiek meklētas kļūdas noformējumā, atsaucēs u.c. ar profesionālo kvalifikāciju nekādi nesaistītās lietās. Tad nu studentiņus gāž nevis pēc būtības, bet pilnīgi citiem kritērijiem. Par tām tiesībām runājot "SATORI.LV Ivars Neiders: Viltotie grādi", analoģija jāskatās no tās puses, ka nākamais autovadītājs nevis iemācās braukt, bet gan uzraksta labu referātu, eseju vai pat pētniecisko darbu par ceļu satiksmes noteikumiem un uz šī pētījuma (pareizi noformēta ar atsaucēm un praktiskāsd daļas ilustrācijām...) pamata tiek izsniegtas autovadītāja tiesības. Laimīgu ceļu!
SATORI.LV Ivars Neiders: Viltotie grādi 29.09.2014. 16:07:46
Iedomāsimies, ka jūs vēlaties pārvietoties ar automašīnu. Lieki teikt, ka šādā gadījumā jums nāksies iegūt automašīnas vadītāja tiesības, kas apliecina prasmi vadīt automašīnu un to, ka jūs zināt satiksmes noteikumus. Bez šīm iemaņām jūs apdraudētu gan citus satiksmes dalībniekus, gan paši sevi. Tomēr vadītāja apliecības iegūšana prasa zināmus resursus – tas nozīmē, ka nāksies šķirties no noteiktas naudas summas, tērēt laiku satiksmes noteikumu un braukšanas nodarbībām un vēl arī mācīties patstāvīgi. Bet laika jums, protams, ir maz – jūs strādājat pilnas slodzes darbu, kas prasa gandrīz visus spēkus, un vēl jau arī ir citas, daudz patīkamākas lietas, ko darīt brīvajā laikā. Bet satiksmes noteikumu apgūšana jums – līdzīgi kā daudziem citiem – nešķiet īpaši aizraujošs laika pavadīšanas veids. Bet tagad iedomāsimies, ka jums piesakās cilvēki, kas var palīdzēt tikt pie vajadzīgās apliecības, aiztaupot jums aprakstītās pūles. Pieņemsim, ka nepieciešamos eksāmenus jūsu vietā var nolikt kāds cits. Jā, mēs zinām, ka kas tāds dažādu iemeslu dēļ ir turpat vai praktiski neiespējams, bet tas šobrīd nav svarīgi. Ko jūs teiktu?
Padomju laika aanekdote 29.09.2014. 14:30:29
1. kurss – špikeris zem galda. 2. kurss – špikeris uz galda. 3. kurss – grāmata zem galda. 4. kurss – grāmata uz galda. 5. kurss – students šķirsta grāmatu un ik pa laikam jautā pasniedzējam: “Pasniedzēj, šis te?” Visbeidzot studentam tas apnīk: “Pasniedzēj, meklējiet pats!”
Nevajag jauks morāli ar peļņu. Nekāda kaunināšana nelīdzēs, ja ar to varēs nopelnīt naudu. Tā kā... meklējiet citus ceļus, lai novērstu plaģiātu.
Kamēr nemainīja likumu, spaisa točkas dedzināja
Nebūs naivi - Lūsijai 29.09.2014. 10:28:48
Sen jau vairs nevienu neinteresē morāle, bet caurumu atrašana likumos.
Pilnībā nepiekrītu, Māri. Tā ir absolūta bezatbildīgu cilvēku atruna. No sērijas - neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku. Tā ir vienkārši visbriesmīgākā cilvēku īpašība - noklusināt savu morāles balsi. Tas ir tāpat kā, ja ieroču pārdevējs pārdotu ieroci trakam skolēnam ASV, neliekoties ne zinis, kam tas ir nepieciešams, jo būtu kāds robs likumā, kas to atļautu. Likums taču kalpo morālei, nevis otrādi!! Bet šis pārdevējs taču apzinās, cik briesmīgas var būt sekas! Bet, nē, pēc likuma tas ir atļauts, viņš neko nezina, viņš tikai dara pēc likuma... Ok., šeit runa ir par studiju darbiem, kas nav jau nekas gluži nāvejošs, taču es runāju par pašu principu, par IDEJU.
Kāds sakars, kādēļ lai tas būtu kas slikts? Tie rakstītāji tikai dara labi savu darbu, veido ļoti kvalitatīvus darbus (ja jau par tādām summām)!! Kāda viņiem daļa gar studentiem vai nestudentiem? Tik pat labi kāds uzņēmums var nopirkt šos darbus, viņi taču to nezin! un, ja arī zin,tad viņiem par to nav nekādas atbildības!
Njā, nu kas tad viņiem? Viņi tikai raksta darba un "ņpričom", kam tie tik izmantoti tālāk... Likumu pārkāpj tie studenti, kuri nodod plaģiātu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.