Lietotājvārds
Parole

Eksāmenu sola aprīlī

19.08.2015. 11:46
Tā apriebies šis murgs! Katru gadu viens un tas pats...maļ un maļ. Nu cik var??
trūkst skolotāju,nenotiek mācību stundas,daži mācību priekšmeti,kuri ir paredzēti vispārējā obligātā pamatizglītībā 9.klases beigšanas atestātā ir bez vērtējuma...reāla aina jau šobrīd ...kāda vēl standarta izpilde šajā situācijā,tas nemaz nav iespējams.Visiem netiek nodrošinātas vienādas obligātās izglītības iegūšanas iespējas,mācību priekšmeti dalās svarīgajos un mazāk svarīgajos(arī jaunajā modelī),skolotāju atalgojums par 20 bērnu apmācīšanu krasi atšķiras,jo ir atkarīgs no tā ,cik lielā skolā šī 20 skolēnu klase atrodas,25 gadu garumā augustā nezin kāda būs darba slodze un darba alga,pienākumi par lojalitāti ,tikumību un vēl vis kaut ko tikai vairojas,utt. Neapskaužu ,,svarīgo,,priekšmetu kolēģus,kuriem uz šī fona vēl klāt viss šis murgs.
Piekrītu Vilibaldam, varētu tikai noskaidrot ar kuru galu IZM un VISC, kā , lai izņem priekšmeta programmu un sagatavojas, standarts jau nemainās, tikai mācību gads saīsinās
Varbūt uzreiz atceļam mācību gadā visas stundas un tās aizvietojam ar diagnosticējošiem, pilotējošiem, kontrolējošiem un visādiem citādiem darbiem. Skolotāju nepieciešamība būtiski samazināsies , valsts varēs uz tā rēķina būtiski ietaupīt. Savukārt ierēdņu, pētnieku, Eiropas finansējumu kārotāju (un tā izsaimniekotāju) noslogojums palielināsies. Ja kaut nelielai daļai no Latvijas iedzīvotājiem uz šo pasākumu rēķina uzlabosies dzīves apstākļi, tad uzreiz varēsim Eiropai deklarēt - Latvijas izaugsmei ir perspektīva.
motivēsim iesaistīties interešu izglītības programmās...sagatavosim ar kori sarežģīto dziesmu svētku repertuāru,izcīnīsim tiesības dziedāt dziesmu svētkos,kur visus apsaukās par ģībējiem un vārguļiem un pēc tam cerēsim,ka atkal kāds savāks drupas un uzcels pili,kur mums svinēt.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.