Lietotājvārds
Parole
Eļļa pietrūka? Ūdens pannā iztvaikoja?
Kate mammai 12.01.2015. 11:00:24
O-o-o, Rīga!!! Tas jau ir pavisam kas cits!!!
O, kā cepas valsts iestāžu darbinieki! Kā vispar var ienāktt prātā, ka bērnus BRīVLAIKĀ (2.janvāris ir brīvlaika diena) varētu sūtīt uz skolu, lai viņus pieskata. Turklāt te runa par skolēniem. Ko lai dara bērnudārznieku vecāki, kuri nestrādā valsts iestādēs, un kuriem brīvdienas vispār nepārceļ? 2.janvārī bija darba diena, bet bērnu dārzi strādā 10. janvarī. Bērnudārznieku vienu neatstāsi.
Mamma -> Kate 12.01.2015. 10:28:51
Brīvlaikā bija Rīgas domes apmaksātas dienas nometnes. Man bērns apmeklēja vienu no tām, bija priecīgs un es varēju strādāt.
Jautājums mammai.Kad skolā buja brīvlaiks,kur tad likāt savu bērnu?
vecāki jau gribētu,lai arī svētdienās bērnus varētu palaist uz skolu.Tad,kad jāapmeklē kāds pasākums,tad gan atrod ,kur atstāt bērnus.Vecāki,nepalieciet bezkaunīgi,mēs jau tā jūsu vietā dauzd ko daram.
Ja pirms 2.janvāra tiktu ziņots, ka skolotājiem šī diena ir obligāti pārceļama uz 10.janvāri (jo dažas skolas strādāja 2.janvārī) un bērnus drīkst vest uz skolu, tad to zinātu gan bērni, gan vecāki, gan skolotāji. Sanāca tāds pārpratums - dažas skolas 2.janvārī strādāja, vecāki rēķinājās, ka 2.janvāris ir brīvdiena arī bērniem (un nekur nav pārceļama), bet te pēkšņi vakarā paziņo, ka plāni mainījušies. Tas taču bija par vēlu. Un, vēl jautājums - vai skolēnu brīvdienās tos vienmēr varēs laist uz skolu, lai kāds pieskata? Kas to darīs?
Šī ziņa ir par vēlu. Vēl vakarā skolotāja atsūta e-pastu, atgādinu, ka rīt bērni uz skolu nav jāved! Būtu to zinājusi, būtu vedusi bērnu un armierīgu sirdi gājusi uz darbu, bet tagad - mēģinu sarunat ar darba devēja ka kādas stundas atstrādāšu citā laikā utt, lai tikai varētu bērnu pieskatīt, jo omes un opji taču arī strādā.
Kāpēc 12. janvāra rītā es ieraugu šo ziņu kā pirmo, atverot e klasi? Lai atgādinātu, ka es kā skolotājs esmu niecība, muļķis, kam visu laiku jāatgādina, ka jābūt darbā u.t.t. ?
> ķīmiķim 12.01.2015. 01:42:17
Vispār ir pasaulē divas nedēļas, kas ir Ziemassvētku brīvdienas, tās patiešām ir brīvas. Pat skolotājiem nav jāiet uz skolu un algu saglabā. Man ir personīgi pazīstami daudzu Eiropas skolu skolotāji. Tas ir tepat Eiropā, normālās valstīs, kur skolotāju algas ir krietni virs 1000 eiro. Un NAV skolotājiem t.s. Ziemassvētku brīvdienās (kad ir darba dienas), jāiet uz skolu., jāsēž..nu, piem., sanāksmēs, vai jābrauc uz semināriem, vai vienkārši kaut kas jāpieskata. Lai IZM par savām LIELAJĀM, krietni virs 1000 eiro, algām ņem un pieskata. Aizvedīsim uz ministriju, lai viņi tur pieskata, paši aiziesim uz teātri vai kino.
nez vai? > slieka 11.01.2015. 23:14:40
Tas būtu ko vērts - visi kopā - policisti, mediķi, skolotāji, bērnudārza audzinātājas, glābēji - pastalās! Pretī tikko iegādātajiem, glaunajiem eskorta automobiļiem. Bet laikam jau utopija - latvieši ir un paliek "viensētnieki" un cīnās tikai katrs par sevi ...
Būtu jāsarīko baso kāju vai pastalu akcija kopā ar policistiem. Mēs varētu plikas iziet sagaidīt Eiropas viesus kopā ar stiprajiem policistu puišiem! Kāpēc arodbiedrība neorganizē un nesadarbojas ar citiem?
Novēlu visiem skolotāju aplicējiem un noniecinātājiem kaut pusgadu pastrādāt skolā un mācīt skolēnus un saņemt attiecīgo atalgojumu. Diez vai vēlreiz gribēsiet. Tiem vecākiem, kas uzbrūk skolotājiem: Jā skolotāji izvēlējās tādu darbu, bet kāpēc vecāki nevar izvēlēties tādu darbu lai var ar bērnu pavadīt kopā brīvlaiku, ja jau to nav kur likt??? Vai arī izvēlaties tādu darbu lai brīvlaikā varat apmaksāt auklīti savam bērnam. Skolotājiem jāskolo jūsu bērni, bet vecākiem savi bērni jāieskata, jāaudzina un jārūpējas par tiem un nevajag mēģināt savus pienākumu pārlikt uz skolotājiem. Kādreiz mazliet pamēģināju strādāt skolā, vairāk negribu arī par lielāku samaksu nekā pašlaik ir skolotājiem. Skolotājs, tas tiešām ir aicinājums kas, prasa strādāt neapmaksātas virsstundas un tas nenozīmē ka tāpēc par viņiem var ņirgāties un maz maksāt aizbildinoties ar "viņi paši to izvēlējās". Un ko vecāki darīs, ja no skolām aizies visi skolotāji un nodibinās savas privātās maksas skolas lai saņemtu piemērotu atalgojumu par padarīto? Tad būs vēl lielāka bļaušana, ka valsts nenodrošina bezmaksas izglītību, tag gan varēs lamāt īstos vainīgos.
Kārtējais absurds no IZM "mutes"! Es esmu godprātīgi nostrādājusi 2. janvārī. Kur ministrijas gudrās galvas bija pirms brīvlaika?! Es neesmu misionāre, bet daru savu darbu godprātīgi un neciešu, ka mani uzskata par idioti, kurai par apkopējas algu arī viss brīvais laiks jāveltī skolai. Man ir sava ģimene un savi bērni, kurus es gribu audzināt pati, nevis prasīt to no sabiedrības.
Zvana gan, un vēl atvaļinājumā jāstrādā (ja vispār viņu izdodas kaut nedēļu izlūgties)... Mani tracina tā skolotāju čīkstēšana - atradušies nabadziņi. Jūs vienkārši nezināt, kā jāstrādā citiem ;)
ko Jūs peraties 11.01.2015. 17:42:12
Katram savs darbs jādara godīgi. Vienalga vai skolā ,vai ofisā, vai par sētnieku. Zinu, ka skola jau iepriekš informēja par 2.datuma atstrādāšanu 10.01.Skolotāja darbs ir aicinājums un misija, tas nav naudas pelnīšanas avots. Skolotāji pavada ar bērniem vairāk laika nekā viņu vecāki, kaut gan viņiem vēl ir 100 papildus pienākumi par kuriem neviens nerunā un neuztraucas. Tāpēc nav ko nosodīt, ja 1 dienu pedagogs sakārto savas darba lietas, ko ikdienas steigā kopā ar skolēniem un viņu problēmām nepaspēj. Jautājumi pārdomām: Vai veikala pārdevējs vakarā zvana veikala vadītājai, lai informētu par to, ka pie kases beigušās uzlīmes. Vai bankas darbineiks kārto darba lietas ārpus darba laika, zvanot pa privāto telefonu visiem klientiem, informājot par konta stāvokli un vieksmīgiem iegūldījumiem. Kuras profesijas pārstāvim var piezvanīt uz māju un risināt personīgās problēmas plkst.20.00 vai 22.00? Lai visiem veiksmīga darba nedēļa!
ķīmiķis skolotājs 11.01.2015. 17:28:08
Man vispār nav vajadzīgas tās valdības pārceltās piektdienas, pirmdienas , kad dod cilvēkiem pa četras- piecas dienas nodzerties, pārēsties, nekur nav pasaulē tik daudz brīvu dienu, Amerikā brīvdienas un svētki 1-2 kalendārās dienas, a man kā skolotājai pēc tam nav vajadzīga 6-dienu darba nedēļa, manis pēc nav jāpārceļ neviena darba diena uz sestdienu, es varu būt īstajā dienā darba
-> saņēmās nu 11.01.2015. 16:27:39
Sporta zālē bez skolotāja klātbūtnes bērni bumbot nedrīkst! Ja ir ped. sēde vai kas cits, kurā piedalās arī sporta skolotājs, zālē bērni atrasties nedrīkst! Tai jābūt slēgtai. Vismaz manā skolā šos drošības noteikumus ievēro ļoti strikti. Būs kāda trauma, kas būs vainīgs? Šim IM paziņojumam bija jānāk klajā pirms brīvdienām, tad te nebūtu tāds juceklis- darbi būtu izplānoti,sadalīti un pārdalīti. Tagad- viens nostrādājis tad, otrs tad. Skolas vadības, ticiet man, lielākajā daļā skolu ļoti skatās, lai, je tev jābūt darbā, tad jābūt. Protams, tā vairs nav kontaktstunda, bet cita aktivitāte. Ja man kāds būtu teicis, ka 2.I skolas atstrādās 10.I, nebūtu 2.I strādājusi. Un, par cik biju nostrādājusi, vakar tiešām uz skolu negāju. Darbus laboju mājās.
Viņi tik stulbi un nejēdzīgi. Šodien jau 11.janvāris. Palīgskolas līmenis-IZM un E-klase. Sviests. Bez vārdiem tiem durakiem.
Varnas Lapsenei 11.01.2015. 01:05:31
Gods un slava. Es jūs apbrīnoju. Viena no daudzajām(un daudziem), kuri spēj pateikt īstenību. Tas ir kompliments-pozitīvs. IZM aizmirsa piebilst, ka 11. janvāris skolotājiem ir brīvs. Birokrāti aizmirsa??? Nu nē! Slinkums bija pierakstīt. VIŅI ŅIRGĀJAS PAR MUMS. Viņi nav mūžīgi tajā Vaļņu ielā. Latgalē māte saka-VELNU IELA. Lieciet manu māti cietumā, viņa par jums jau aizlūdz, tikai nesaka- kā nomenklatūra beigs savu dzīvi.
Mjā! Kārtējā "cepšanās" par ministrijas stulbajiem komentāriem!!! Es skolā strādāju 2.janvārī!!!!!!!!!!! Un kā kāds drīkst to apšaubīt? Kā drīkst pieprasīt, lai skolotāji pieskatītu bērnus brīvlaika (pārceltajā) dienā? Un kāpēc būtu jāstrādā sākumskolas skolotājiem? Neviens pusaudzis taču no laba prāta uz skolu nenāktu!!!!!Bet mazie pirmklasnieki - gan! Un galu galā - vakar, piektdienā man plkst.18.30 beidzās individuālās sarunas ar vecākiem, kuras man neviens neapmaksā, bet pieprasa regulāri ne tikai tikties ar vecakiem, bet arī dokumentēt protokolos un e-klasēs!!! Un neviens man neatmaksā telefona rēķinus vai telefonsarunās patērēto laiku plkst.20.00 vakarā, bet obligāti liek norādīt savu personīgo mobilā telefona numuru kā saziņas avotu sadarbībā ar vecākiem!
Mani jau negribat. Klusēju. Šodien biju skolā. Bija metod. apv. sēde. Mēs paši zinājām par darba dienu. Kāpēc IZM atgādina? Viņi uzskata, ka mēs esam stulbi. Stulbeņi jāmeklē tālāk no manas skolas. Varbūt pašā ministrijā? Atvainojos par traucējumu.
tam - saņemās nu 10.01.2015. 21:17 10.01.2015. 21:41:05
laikam skolotājai mācību dienās tā apniki, ka negribēja tevi vēl brīvdienās redzēt. Vai arī esi neuzticams, divkosis, kuru nevar ielaist bez uzraudzības sporta zālē. Vai arī, būsi pirmais bļāvējs, kas bļaus, ja sasitīsi celīti.
saņemās nu 10.01.2015. 21:17:46
Pedagogi, bija brīvi 2. janvārī un skolēniem arī bija brīvs, tāpēc, viņiem ir jāstrādā šodien. Nevajg aizstāvēt visus skolotājus, tāds ir viņu darbs. Šodien pats biju aizgājis uz skolu, jo gribēju ar draugiem uzspēlēt basketbolu sporta zālē, bet skolotāja pateica, ka viņa nevienu nelaidīšot, lai mēs labāk ejam mājās sēdēt. Mēs viņas darbu vispār netraucētu, bet gan tajā laikā, kad varētu spēlēt datoru, skatīties Tv vai ko citu, mēs sportotu un attīstītu sevi. Tas no skolotāju puses NAV pieņemami!
izglītots cilvēks - nu, protams... 10.01.2015. 20:39:01
Es, piemēram, šodien mazgāju laboratoriju, jo tas nav tehniskā personāla pienākums, mazgāju mēģenes un kolbas, ko nepaspēju, šķiroju kabineta aprīkojumu, metu laukā veco un morāli novecojušo, ... vēl bija 2,5 stundas gara pedsēde par pusgada rezultātiem, 1.5 stundas darba ar skolēniem, kas gatavojas konkursam...kopā apmēram 7 stundas jau sanāca...bez pusdienām, jo šodien ēdnīca nestrādā...
Veltīts daudziem vecākiem 10.01.2015. 19:49:59
Nu beidziet taču vienreiz žēloties par grūto dzīvi - mazajām algām, garajām darba stundām, kad nav laika pieskatīt un aprunātes ar saviem bērniem. Paši taču izvēlējātes savu profesiju, ja nepatīk meklējiet labāku darbu.
Skolotāji - jums netikai jāprot augstā līmenī pasniegt savu priekšmetu, bet ar humpalu bodē pirktu apģērbu jābūt par paraugu dažādu ierēdņu, biznesmeņu, mafiozu, sociāli nelabvēlīgu ģimeņu bērniem, jo to vecāki - tēvi un mātes nespēj. Nedod dievs, ja kāja paslīdēs- cilvēka tiesību ierobežojums visās jomās garantēts Agri vai vēlu pēc IP adresēm sameklēs visus negatīvo komentāru autorus un saņemsiet pēc pilnas programmas uh vairāk.....
vai Jums bija kāds sarunāts pieskatītājs skolas telpās? Cik man zināms, skolotāji 2.janvārī STRĀDĀJA - rakstīja atskaites, kārtoja dokumentācijas, darīja metodiskos darbus ( stundu plāni, pārbaudes darbu veidošana utjp.) KĀPĒC Jums liekas, ka skolotājiem jāstrādā vēl arī 10.janvārī?
tev atā 10.01.2015. 18:09 10.01.2015. 19:12:18
atā 10.01.2015. 18:09, malacis, es ar Tev sekošu, apnika publiskais pazemojums..
Šis ir mans 25. un pēdējais gads skolā. Darbs patika. Bija arī labi rezultāti olimpiādēs, diagnosticējošajos darbos. Zemāk vairs neliekšos! Netaisos visu mūžu hobijam ziedoties par minimālo. Kuras profesija pārstāvji vēl tā tiek nolikti, slānīti, iznīcināti? Esmu sameklējusi jaunu darbu- strādāšu 8 stundas, pelnīšu 2,5 reizes vairāk kā tagad par 1,45 slodzi un vakari, sestdienas, svētdienas būs manas. Izturību, kolēģīši, kam vēl visa šī politika nav piegriezusies!
Saprotiet taču! 10.01.2015. 17:36:40
Skolotājs NAV aukle! Skolotājs NAV robots! Skolotājam ir arī jāplāno un jāorganizē savs darbs, jāgatavojas stundām un jāaizpilda dokumentācija! Tas viss prasa laiku,ko daļa ļautiņu kaut kā nesaprot. Laikā,kad skolēniem ir brīvlaiks, skolotājiem ir darbs. Gan kursi,gan semināri ( uz kuriem jānokļūst par savu naudu), gan darbs skolā.
gsgdysgcgxxrqrwfcvsfddgcqfeeefddgggcydyxdhjjs 10.01.2015. 17:36:00
Erzbharwetewhhccgddhjchdssushshd G;#,$*%-%+$,;=+=-=-++%**=-ewfgsgsfsghsgsgfftxxggxhssnnsbbxxbddbdgxxnxnxbchdbcgsvxbsgxvsgcxbbbsbbxxxgddggcxxbgsgxgxgxxgxxbxbbxxbbccgg
Kad beidzot vecāki sāks rūpēties par saviem bērniem, un nespiedīs to darīt citiem viņu vietā. Bērnam vajag mammu un tēti nevis skolotāju, kuru tie redz biežāk, kā savus vecākus. Nevajag atrunāties uz garajām darba stundām, vajag tikai gribēšanu un viss notiks. Bet vecākiem savas ambīcijas ir svarīgākas par bērnu...
Katrs skolotājs, vecāks ir atbildīgi par bērniem. Lūgums. Neprasiet no skolotāja tik daudz. Es piekrītu tiem komentāriem, kuri skolotājus aizstāv. Stāžs- 30 gadi.
Lieciet mierā skolot'\ajus. trakums-sestdienā nav kur bērnu likt...
Palasu ķengas no vecāku un skolēnu puses komentāros, noklausos pārmetumus, ka es saņemu algu (man par to maksā, ko es vēl prasu no skolēniem zināšanas (klasē viens klients izteicās)). Nesaprotu, kāpēc man jāstrādā ar 30 skolēniem, ja pārējo profesiju pārstāvji tikai ar vienu klientu nodarbojas (+ vēl nelaipni apkalpo, uzstāda nepareizu diagnozi, apskaita veikalā utt.). Jau lasu darba sludinājumus - ķīmiķi ir vajadzīgi arī citur, ne tikai skolā. Man patika darbs ar skolēniem (saku to jau pagātnē), man vairs nav darba motivācijas...riebjas lasīt un klausīties šos....
skolotāja septītajai 10.01.2015. 15:41:06
Nokratīšu jūsu apvainojumu. Skolā strādāju 30 gadus un nevienu dienu neesu "atsēdējusi". Arī šodien strādāju, arī patreiz, bet nebūt visu, kas jāizdara, nepaspēšu. Pusdienlaiku neieturēju: uzkodu riekstiņus, pīppauzes arī nē. Mans un daudzu citu manu kolēģu apmaksātais darbalaiks ir tikai kontaktstundas + 2 minūtes, pārējais brīvajā laikā "atsēdot". Kolēģi, kam par visu "atsēdēšanu" tiek samaksāts, ir mazākums.
Septītā -> Ceturtajai 10.01.2015. 14:49:03
Jā, es arī par šo brīnos :) Piedevām nesaprotu kā var būt, ka skolotāji reizē gan darba laikā nespēj paveikt visus darbus, gan ir spiesti šodien "atsēdēt" darba dienu. Kas jums liedz šodien paveikt neizdarītos darbus? Neticu, ka šodien daudz skolēnu aizgāja uz skolu. Vismaz manējie laimīgi palika mājās gulēt.
Neesmu pedagoģe 10.01.2015. 14:19:54
un visu laiku esmu bijusi pret skolotāju "čīkstēšanu" par mazajām algām un lielo darbu, bet šoreiz nostājos visu izglītības iestāžu darbinieku pusē. Skola ir mācību iestāde nevis brīvā laika pavadīšanas iestāde, skolā ir jāmācās. Tas, ka skolēnu var nolikt pasēdēt "bibliotēkā" kā izteicās Zuze ir galīgi garām. Tad jau skolēns šajā dienā tik pat labi var pasēdēt pilsētas bibliotēkā nevis skolā. Vai tad tiešām vecākiem vairs nav nekādu pienākumu? Nu nevar visu tikai uzvelt skolotājiem. 10.janvāris nav tā diena, kad bērns ir jāved uz skolu, uzskatu, ka IZM nebija pat tiesības skolas aicināt to darīt.
Atļaušos dalīties skepsē! Mūsu skolā stundu atpakaļ beidzās ped. sēde. Tagad strādāju klasē. Kārtoju materiālus, slauku apkppējas nenoslaucītos putekļus. Skola vaļā ir visās brīvdienās, arī vasarā, vienmēr ir dežūrkolotājs, taču bērni gan brīvlaiku pavada mājās. Ir gana daudz darāmā arī bez kontaktstundām un pasākumiem. Visam, diemžēl, ir arī jāgatavojas, nereti šis laiks ir ietilpīgāks par pašu stundu un pasākumu. Rīt mājās rakstīšu II pusgada plānus.To nu nekādi darba laikā neiespēt.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.