Lietotājvārds
Parole
Ir gan normāli, ja jaunietim ar 9 klasēm tiek dota iespēja apgūt profesiju.Strādāju skolā un zinu, ka daudzi tiešām to milzīgo apjomu nevar vilkt. Tad kāpēc izlikties un grābt ciet vsus sekojošās naudas dēļ!? Šī valsts poltika visu izglītības sistēmu arī grauj!
Šobrīd vidusskolas taču tiek likvidētas, apvienotas, reformētas un visādi citādi "' izvarotas"', kā jau visa izglītības sistēma un valsts kopumā. Nez kas tad te vispār mācīsies ap slaveno 20-to gadu??? Bēgļi no Āfrikas?
V.I.Ļeņins 21.04.2016. 21:56:52
"Mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties"
ты случайно не из клуба умственно отсталых?
Apmulsis latvietis 20.04.2016. 10:04:41
Mīļais Dievs...dod saprātu Kārlim un sargi viņa domu graudus. Katram jampampiņam sava spēle un mēs kā muļķīši, mutes pavēruši, nespējam izsekot spēles noteikumiem, kas mainās ne pa dienām, bet pa stundām.Enter!
Paldies par komentu...beidzot pasmaidiju :-)))))
Pilnīgi normāli - pat padomju laikā bija obligātā vidējā izglītība. Arī tagad jau reāli tā pastāv, gandrīz visas profskolas paralēli profesijai dod vidējo izglītību. Tas taču nav normāli, ka jaunietim pietiek ar 9.klasēm.
Alternatīvai 19.04.2016. 20:17:20
Jā, militārajā dienestā jau noteikti der tādi, kas nespēj pamatskolu sekmīgi pabeigt......
Nevar būt par izglītības cilvēks, kurš LNT ziņās 2016. gada 19. aprīlī runā par bērnu BAROŠANU nevis ēdināšanu . Nu nav mūsu bērni sivēni un mēs neesam lopi.
Alternatīva 19.04.2016. 19:40:26
Vai nevarētu būt alternatīva šāda? Ja skolēns (bez īpašām vajadzībām) nespēj iegūt vidējo vai vidējo profesionālo izglītību, tad tādiem varētu būt paredzēts obligātais, 2 - 3 gadus ilgs, militārais dienests? Arī meitenēm!
Šadurska kungs uzsācis "Absurdo apgalvojumu sesiju". Normāls cilvēks pat neiedomāsies, ka ministrs var tā vienkārši mētāties ar visādiem izfantazētiem izteikumiem un tāpēc meklēs tajos jēgu, diskutēs, varbūt pat satrauksies. Un pat nesāks domāt par reālajām izglītības problēmām - nenormālo akadēmisko priekšmetu skaitu pamatskolā, bezjēdzīgo vēstures sadalīšanu divos priekšmetos, nevajadzīgo dabaszinību sadalījumu atsevišķos mācību priekšmetos, bezjēdzīgajām sporta stundām (jo 40 min ar visu ģērbšanos un iešanu uz stadionu), nenormālo matemātikas stundu skaitu, obligātajiem eksāmeniem, bezjēdzīgajiem zpd un bieži bezjēdzīgi (darbošanās darbošanās pēc) pavadītās projektu nedēļas. Un vai kāds ir saskaitījis cik administrētāju jāapmierina katram skolotājam - sākot ar IZM, tad izglītības departamenti pašvaldībā/s, tad kontrolējošās organizācijās un visbeidzot pašā skolā - gan jau ka būs pa kontrolētājam uz katru skolotāju - un katrs taču izdomā savus papīriņus un atskaitītes un statistikas, ko veidot. Absurds absurda galā - tā vietā lai ļaut skolotājiem tā vienkārši strādāt ar skolēniem.
А Латвия будет в 2020 году ? Сомневаюсь. Люди скоро все уедут отсюда при таком идиотском руководстве и повальном безнаказанном воровстве.
Obligāti un obligāti maksas izglītība!
Gribētos redzēt (bet, godīgi, tad - nē), kā skolotāji sadzenās pieaugušos jauniešus uz skolu, jo tak tik būs obligātā izglītība! Tas nozīmē, ka atbildība atkal uz skolotāju: par apmeklētību, uzvedību, sekmēm uc!
Nu tak vienreiz jau bija eksperiments, Kārļonkolim vajadzētu atcerēties, pats tolaik skolā gāja? Jēga kāda bija? Pamatskolu obligāti līdz 16nevis 18, kā tagad) gadiem. Tālāk - katrs izvēlas pats. Gribēs akadēmisko izglītību - ies pa šo taciņu, gribēs strādāt - mācīsies arodu. Un arodam ir zelta pamats, ja kas. Labāk krietns meistars kā pusperēts "obligātāis" akadēmiķis.
Kā gribētos no ministra sagaidīt kaut ko sakarīgu! Bet diemžēl! Atkal domā tikai par bagātajiem ,un tie jau ir Rīgā! Jā, jā nekritnie skolotāji, atņemiet bērniem pusdienas! Tā ir kara kurināšana.
arodbiedrībai 19.04.2016. 15:29:35
Ārprāts! kur ejam...jāpieprasa tā muļķa demisija!
Muldēt tavu muldēšanu!
Tā var teikt tikai cilvēks, kurš redzējis centra ģimnāziju ikdienu, vai nav redzējis neko... Pamatskolās, nomalēs, laukos, katru gadu gadās pa kādam kadram, kurš sēdējis otru gadu atkārtoti, tad 8. klasē ticis 18 gadu vecumā un pēc tam sveika Gauja, uz skolu vairs nenāk. Meitenes bieži vien arī dzemdē. Varbūt vispirms panākt obligātas pamatizglītības ieviešanu, kas pašlaik ir tikai uz papīra?
solīt....SOLĪT...solīts makā nekrīt. šis izklausās pēc "ja mani nepārvēlēs, es sagandēšu darbu nākamajam". mums vajag darbus, rezultātus..kaut vai mazākās sarunas ar iesaistītiem cilvēkiem.. nevis tukši solījumi.
Piekrītu Delfu komentāram 19.04.2016. 14:06:18
MK 19.04.2016 09:01 Kārlis var solīt 2020. gadā bezmaksas obligāto augstāko izglītību, pedagogiem zemāko algu 3000 €, mācību gadu vasarā un ko tik vēl nē. Viņš ļoti labi apzinās, ka 2020. gadā nebūs izglītības ministrs un par solījumiem nebūs jāatbild.
Priekš kam tas vajadzīgs ? Ir taču daudz bērni, kas knapi izmocīs tās 9 klases.
un vēl viņiem būs jāiemācās rakstīt.
Un specialas izglitibas programmas skoleeni integretie vip klases ari ies uz videni? Tad jau sanak , ka skolotajam bus vien jamocas ar spechukiem videnee , oij a pec tam vinji ies uz augstkoslu un pec tam vinji buves majas, brauks ar uatomashinam ,arstes cilveekus....
1. KO ar to panāks? Vai būts kāds labums tautsaimniecībā? 2. Cik tas izmaksās? Ja cilvēks iet uz veikalu un kaut ko pērk, tad tikai tādēļ, ka tas viņam ir vajadzīgs.. nevis tādēļ, ka tas atrodas veikalā! Kāda sūda pēc visiem vajag to vidējo? Pie tam vēl obligāto!!! Obligāti vajadzētu ieviest tikai likumu, kurā šādiem izsaimniekotājiem konfiscētu visu mantu un sūtītu katorgā.
Vajag dot Kārlim kādu ziņu par to, cik ļoti viņam neuzticas un par viņa tingeltangeļiem smejas. Mēs, izmietēm un izmiešiem pakļautie, esam gandrīz vienoti par to, ka jaunais entuziasma vilnis ir kārtējais dūmu aizsegs un pašnodarbinātības risinājums. Pašreizējo starpību starp vidusskolām un profesionālajām skolām var vērtēt arī kā statistisku novirzi. Tie ir jaunieši, kas varētu būt gan te, gan tur. Kā viņš vidusskolu uzplaukumu savienos ar pedagogu skaita sarukumu? Sabāzīs bērnu galvas datorā? Tāpat kā citur arī Latvijā liels skaits jauniešu vispār šajā vecumā nevar pieņemt galīgo savas dzīves lēmumu, kuru Paskāls uzskatīja par svarīgāko cilvēka dzīvē. Un ne jau Kārlim vai citām/citiem viņus traucēt šajā brīdī! Starp citu, Zviedrijā ir otrās iespējas skolas. Bet mums jau tās nebūs vajadzīgas. Visi taču VIENOTI soļosim uz gaišo nākotni.
Tad, kad cilvēkam paliek 18, tad viņš ir tiesīgs aiziet no skolas- arī tad, ja nav pabeigta pat 9 klase, vai tas nozīmē , ka arī būs tādi ,kas izmantos savus 18 un ies prom no vidusskolas?
Tiešām ministrs katru dienu izdomā ko jaunu, bet problēmas, kuras ir jārisina, pat nedomā risināt! Labi gan būtu, ja mums skolotājiem maksātu tikai par to, ka mēs katru dienu kaut ko jaunu izdomātu!!! ( vienkārši izdomātu un paziņotu savas idejas medijiem) Man patika ideja, kura ir Somijas izglītībā - mācīt bērnus dzīvei nevis eksāmeniem! Bērni ir pārslogoti, mācam ļoti daudz nevajadzīgu lietu. Izglītības ministrija! Sāciet domāt par izglītības saturu, par pienācīgu atalgojumu pedagogiem, par attieksmi pret skolēniem, sklotājiem, vecākiem!
Šadurskim jārisina skolotāju algu jautājumi nevis jānovērš uzmanība no pamatproblēmas!
Ir diezgan liels procents bērnu, kuriem pamatskolas izglītība ir par smagu....Nu nu... Jācer, ka Kārli aizvāks, pirms viņš galīgi visu salaidīs grīstē!
kārtējais murgs
Kā kombinēsies kopā obligāta vidusskola ar nesekmīgo atskaitīšanu vidusskolas posmā? Tiks atcelta? Tad būs bēdu ieleja kvalitātes ziņā. Būs pilns artiem, kas obligāti atsēdēs, traucējot mācīties tiem, kas grib (kā jau tagad pamatskolas beigu posmā nereti gadās).
Nezinītim. 19.04.2016. 10:16:55
Es domāju gan. :) Būs jautri!
Ai - ai ... 19.04.2016. 10:14:41
Manuprāt, to plānot var tikai cilvēks, kurš daudzus gadus nav bijis skolā. Diemžēl apgūt pamatskolā paredzēto saturu jau daudziem ir grūti jeb pat neiespējami, bet kur nu vēl vidējās izglītības līmenī. Tas tikai nozīmē to, ka prasībās iesim uz leju un skolotājiem būs jālaipo, lai izliktu pietiekamus vērtējumus. Par to man skumji! Ļoti ceru, ka tas nebūs obligāti!
Vai obligātā vidējā izglītība nozīmēs to, ka nevarēs skolniekus līdz 18 gadu vecumam atskaitīt no skolas, piemēram, par nesekmību vai kliedzošiem skolas iekšējās kārtības noteikumu pārkāpumiem?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.