Lietotājvārds
Parole
piekrītu annai 13.12.2015. 21:49:39
Ja es kā skolotājs varētu iziet pensijā no 50, tad tikai par darbu,
vēl jaunajai skolotājai 13.12.2015. 20:57:52
Es, piemēram, pati esmu tā saucamā "jaunā skolotāja" (skolā strādāju tikai ceturto gadu, sāku strādāt studiju laikā) un pilnīgi nepiekrītu, ka nav vakanču. Ik pa laikam kaut kur parādās vakances. Un nu jau lēnām pienāk tas brīdis, kad sākas "paaudžu" nomaiņa, jo arvien soli pa solim skolās ienāk tie "jaunie skolotāji", kā arī ir pietiekami daudz tādu kursu/semināru, kuros var redzēt salīdzinoši daudz gados jaunus skolotājus. Par vakancēm runājot, kaut vai var ieskatīties e-skola.lv, kur ir pietiekami daudz sludinājumu. Cits jautājums, protams, sākas, kad jārunā par algām un to, kurš grib kur strādāt, bet šobrīd stāsts ne par to.
jaunajai skolotājai 13.12.2015. 19:34:06
nāc pie mums,jo nav kas māca 3 pirmsskolas grupām 6 mūzikas nodarbības,alga atbilstoši likmei pirmsskolā un no tās vēl atvelk no pirmā eiro,sanāk kaut kur ap 45,eiro.Var arī vēl interešu izglītībā.Tā kā nevajag čīkstēt,ka nav.Ir .Tikai par tādu samaksu neviens nenāk strādāt.Un to var saprast.
>jaunā skolotāja 13.12.2015. 17:57:00
Neviens sākums nav viegls. Visticamāk, būs jāsāk strādāt ar nelielu slodzi ne pārāk prestižā skolā, kas atrodas ne īpaši izdevīgā vietā... Diemžēl, kā ikvienā profesijā, nākas sevi pierādīt. No otras puses var jau saprast skolu direktorus - jauno skolotāju paņemt darbā uz lielu slodzi ir risks - tieši jaunais skolotājs pēc pāris mēnešiem var saprast, ka izglītība tomēr nav viņa aicinājums, un aiziet no darba skolā. Kas atliek direktoram - pierunāt esošos kolēģus, varbūt kādu vēl spriganu pensionāru, lai nu uzņemas šī jaunā skolotāja slodzi. Vienkāršāk un ar mazāku risku ir iedalīt esošajiem skolotājiem maksimālo slodzi (40 stundas), dažas vēl piešķirt tam žirgtajam pensionāram, vismaz ir lielāka garantija, ka tā būs arī līdz mācību gada beigām...
jaunā skolotāja 13.12.2015. 16:18:08
Nav jau tā, ka neizvēlas. Vienkārši nav vakanču. Lielākoties viss aizņemts un strādā pensija vecuma skolotājas. Līdz pēdējam. Semināros noskatos, ka jauno viens, divi, pārējie tādi, knapi paiet var. Jaunajiem nav iespēju.
www.manapensija.lv/lv/pensiju-sistema/kalkulators/ Ievadiet savus ciparus - jo lielāks pedagoga vecums, jo mazāka pensija pat bez iemaksām pensiju līmeņos. Tiem, kam Šobrīd vēl 30 gadi, pavisam citi cipari. Cienījamās skolotājas! Pateicība par sieviešu darba novērtējumu vien jau vajadzētu streikot līdz uzvarai - būtiskām izmaiņām pedagogu atalgojumā - atdodot "optimizēto un nosakot likmi saistībā ar valsts vidējo atalgojumu, ka tas ir ierēdņiem (lai kukuļus neņem...). www.seb.lv/info/pensija/ka-aprekinat-savu-nakotnes-pensiju?utm_source=delfi-home-widget&utm_medium=widget&utm_campaign=widgets&utm_content=ka-aprekinat-savu-nakotnes-pensiju
------------"Anna 11.12.2015. 08:50 Ja būs nodrošināta iespēja no 50 gadiem saņemt pensiju, tad tiks atrisinātas ļoti daudzas problēmas"------------ Cien. Anniņ! Ko dod gadi- arī tai pensijai jābūt cilvēcīgai! Kad bija 58, aizgāju painteresēties, vai varu iet pensijā. Jā, lūdzu, 140Ls jums būs katru mēnesi! Un kad paliks 62+, tad būs pilna pensija. Tagad man ir stāžs 44 gadi skolā, pilna pensija 340 eiro, turpinu vēl strādāt. Alga + pensija- jūtos kā miljonāre- nopirku JAUNU ziemas mēteli, JAUNUS ziemas un arī rudens zābakus, tagad krāju stūra dīvānam un dārza zvilnim, regulāri pērku sirds zāles un vitamīnus, pa brīžam nervu tabletes. Vēl gribu izturēt gadiņu un sakrāt dzīvojamās istabas kumodei un skapim. Nu jaunie- norejiet mani!
pagaidām vēl studente 12.12.2015. 12:39:34
Ja pedagogam būtu par slodzi (16-18 kontaktstundas, kā citur pasaulē) minimums būtu 1500 pēc nodokļu nomaksas, es ietu strādāt skolā. Arī tad vēl nevarētu dzīvot ar baigo šiku. Man patīk darbs ar bērniem. Jau skolā ejot dažādi izpaudos. Mana mamma ir skolotāja. Zinu, ko tas darbs prasa. Redzu cik daudz sava laika un arī līdzekļi šim darbam jāvelta. Noliecu galvu skolotāju priekšā!
Par šo algu- noteikti nē! Varbūt kādreiz, labākos laikos. Varbūt! Papīru nekad nav pa daudz. Es to izmantoju un izmantošu. Kas var būt labāks par studēšanu!
Tas tā ir ne jau tāpēc, ka trūktu darba vietas. Galvenais iemesls ir tas, ka skolotāja darbs mūsu valstī padarīts par neprestižu un neperspektīvu nodarbi - sarežģīts, laikietilpīgs, stresains darbs, bet novērtēts tiek ar algu, kas knapi pārsniedz minimālo. Pie tam ikviens, kas kādreiz gājis skolā, var pamācīt skolotāju, kā tam būtu jāstrādā, izgāzt savu slikto garastāvokli, apgalvot, ka skolotājs nav nopelnījis savu algu utt. Pie tam kādas ir karjeras iespējas mūsu skolā? Kāpēc lai jaunais un ambiciozais censonis izvēlētos šādu darbu? Pie tam jaunais atalgojuma modelis varētu likties "cerīgs un iedvesmokošs" tikai tiem, kas neko nesaprot no reālās dzīves skola'...
Kad beidzu studijas augstskolā, bijām 25 absolventi, bet par skolotāju sāku strādāt es un tikai vēl viena kursa biedrene.Vecos nezākājiet, jo meklējām latviešu val. skolotāju ---pieteicās viena , izvēles nekādas !
Ja ari bus videja alga valsti uz skolu jaunie nenaks! jabut lielakai skolotaja algai par videjo!
Neizstiepiet bezizmēra garumā pensijas vecumu, būs vieta jauniem. Nez kāpēc to pedagogu tomēr trūkst? Skolas optimizē, bet vienalga kadru trūkst. Vēl kāds par to brīnās?
Dīvaini? Tik cienijams darbs. Pat valdības vadītāji teic, ka " nenovērtējams" darbs. Laikm jau arī nenovērtē un nenovērtēs.
Ja būs nodrošināta iespēja no 50 gadiem saņemt pensiju, tad tiks atrisinātas ļoti daudzas problēmas
rekomendācijas 11.12.2015. 08:40:39
1) vai nu algu vai pensiju, jo laukos jaunie par skolotāju gribēdami netiek! 2) pēc absolvēšanas - 3 gadu obligātais darbs, bet iztikas minimuma uz cilvēku ģimenē JĀBŪT!
Sen jau skolotāja 11.12.2015. 01:48:15
Un pareizi dara. Izglītība laba- noderēs arī citā darbā.
Un komisijas darboņiem labas algas jāparedz. Atklājums taču būs!
Tad nu gan atklājums! Tagad tik vēl jāizveido komisija, lai izpētītu iemeslus un izstrādātu kārtējās rekomendācijas!
Nav vis tā, Linda. paskatieties statistiku. Ne velti redzams, ka tieši šo nozari skar novecošanās problēma visvairāk.Paskatieties kaut vai šeit- E-klase - Intervijas - Jauns. Gudrs. Skolotājs?!
Bet man liekas, ka tāda statistika tomēr ir ļooti daudzās nozarēs - izstudē, bet strādā citur. Saprot, ka tas nav viņiem utt.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.