Lietotājvārds
Parole
Lielākā problēma kļūst - kā izvairīties no informācijas plūdiem un "nokursošanas", nevis, - kā iegūt informāciju - ir materiālu un projektu plūdi. Par tiem iesaistītie saņem labu naudiņu, bet iesaistāmie - skolotāji spiesti nodarboties ar nepārtrauktu apgūšanu un izvērtēšanu - labs/ slikts; der/ neder; lietošu/ nelietošu. Iespēju ir bez jēgas. Ja kāds negrib/ neizmanto, tad tā nav piedāvājuma problēma. Mūslaiku nelaime - apmātība ar "iešanu līdzi laikam", 'nemitīgām pārmaiņām', "visu novitāšu integrēšanu mācību procesā" - cik stilīgi un progresīvi! Un visai histēriski izskatās. Kurp tā brāžamies?
Kam vēl vajadzīgas tik daudz apmeklēto kursu stundas, tik burtisks diploms, lai pierādītu savu Kompetenci? Ministram noteikti nē!
skumja realitāte >Rio 08.10.2014. 21:30:23
"... vai viņi vēlas vispār izmantot, piepūlēties un mācīties ko jaunu, nevis tikai citus mācīt." Ak vai, skolotājiem OBLIGĀTI triju gadu laikā jāmācās dažādos kvalifikācijas celšanas kursos ne mazāk par 36 stundām. Lielākoties nodarbības tomēr tiek piedāvātas ārpus stundu laika, pēcpusdienās. Tāpēc no visai plašā piedāvājuma ikviens skolotājs cenšas izvēlēties kaut ko patiesi savam darbam noderīgu. Bet ... gribot negribot atkal nākas vilties! Lektori maļ visiem jau labi zināmas un nebūt ne tik svaigas domas, kaut kā dīvaini pieņemot, ka skolotāji jau nu noteikti ne grāmatas lasa, ne internetu lieto ... Un tad nu ir žēl pazaudētā laika un rodas skepse pret šādiem pasākumiem.
Runa patiešām ir par laiku, kad būtu iespējams sevi tālākizglītot kursos, semināros, centros utt., jo parasti tas ir laikā, kad jābūt skolā un stundās, un skolas vadība, protams, parasti negrib skolotāju laist mācīties, lai tik māca citus ;-)
Skolotāja Ina 08.10.2014. 11:43:35
Noteikti apmeklēšu, kad būs laiks!
Vai tad skolotājiem jau nav gana daudz iespēju un instrumentu, kā sevi attīstīt un uzlabot savu darbu? Jautājums ir, vai viņi to vēlas vispār izmantot, piepūlēties un mācīties ko jaunu, nevis tikai citus mācīt. :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.