Lietotājvārds
Parole
Piekrītu, ka Latvijā ir nepieciešamas augsta līmeņa profesionālās skolas, jo ne visi var un ne visiem vajag kļūt par akadēmiķiem. Taču kur ir tas veiksmes stāsts?? Labiekārtoti, par Eiropas naudu aprīkoti centri? Tas ir tas veiksmes stāsts? Vai valstī tāpēc kaut kas ir mainījies, gājis uz augšu? Cilvēki vairs neaizbrauc, bet atgriežas? Veido savus uzņēmumus, kas spēj konkurēt gan nacionālā līmenī, gan plašāk??? Profesionāļi, inovatori, meistari, kas pazīstami visā pasaulē? Kur ir tā veiksme, ko profesionālā izglītība mums ir atnesusi??? Vakar pieņēma Valdības deklarāciju, šodien jau veiksmes stāsts... Smieklīgi! Kad būs ar ko lepoties, tad arī teiksim - veiksmes stāsts. Lai vispirms saved kārtībā to, ko pie mums dēvē par profesionālo izglītību. Citādi veiksmes stāstu mums vēl ilgi neredzēt!
Neko tā Druviete nav izdarījusi,nu pilnīgi neko ,tukša ļurināšana,kā jau visiem,kur redzamie rezultāti,izņēmot tukšos vārdus,kas beidzas ar sim- domāsim, veidosim plānosim utt.,vairāk nekā
arī skolotāja 01.11.2014. 12:49:12
Ir ļoti daudz tādu bērnu, kas tiešām nevar (nevis negrib) mācīties. Viņi jau nav sliktāki (bieži pat labāki) sava āroda pratēji un darītāji. Domāju, ka tā obligātā vidējā izglītība arī visiem nevajag. Šīm arodskolām vajadzētu būt dažādām. Agrāk jau arī tā bija. Nevar cilvēku vērtēt pēc "galviņas", iegūtām zināšanām, izglītības. Ne reti kāds ar "gudro galvu", labajām sekmēm un labo izglītību nestāv blakus "grūtgalvim" ar zemāku izglītību. Kad vienreiz cilvēku vērtēs pēc viņa darbiem, attieksmes un citām cilvēcīgām īpašībām !
acis atveriet, rakstītāji! Profskolas tiek cildinātas un veiksmīgstāsti ar vienu domu: mūsu bērni būs riktīgi melnā darba darītāji un absolūti nekonkurētspējīgi darba tirgū vidējā līnmeņa speciālistam. Eiropai jau to vien vajag ka vergu tautu. Normāls vidusskolēns to profskolas programmu 2 mēnešos iemācīsies! Bet profskolu beidzēji ir ar ļoti vājām zināšanām visp. priekšmetos, kā rezultātā birst ārā no augstskolām! Paldies, ka izlasījāt!
Nezinu, vai stereotipi ir gluži bez pamata. Vienkārši, ja paklausās kolēģus, kas strādā profesionālajās skolās, vienkārši ir nācies dzirdēt par vidējo skolēnu zināšanu līmeni, spējām un vēlmi mācīties... Domāju, ka vismaz daudzās tehniskajās specialitātēs daudz pieņemamāks un konkurētspēju veicinošāks varētu būt variants vidusskola + 2-2,5 gadi koledžā apgūt 1. līmeņa augstāko izglītību.
Нам от вас ничего не нужно 31.10.2014. 15:38:22
bezjēgā iznieko vecāku naudu un 3 dzīves gadus vidusskolā - это серьёзно?! Когда они соберутся выходить на пенсию, то 47 лет у них стаж или 44 абсолютно не будет иметь значения. Vid.prof. skolas ir sava veida dzīves skolas, kas parāda, kā rodas ienākumi и что хлеб пекут из муки и картошка не растет в магазине. А убогие из средних школ постичь этого так и не смогут. Кстати, а на каком языке у нас ПТУ? Навыки сбора клубники не мешало бы на английском давать.
Stereotips sabiedrībā pastāv attiecībā uz prof.vidusskolām un tehnikumiem.Tās ir pagātnes paliekas.Labāk būt labam tehnikuma audzēknim ar vid.balli pāri par 7 un stipendiju 50 euro, nekā vidusskolniekam, kurš kuļas kā pliks pā nātrēm, ņemot vēl privātstundas.Vid.prof. skolas ir sava veida dzīves skolas, kas parāda, kā rodas ienākumi-kaut vai tā pati stipendija,kas ir stimuls censties, īpaši tiem ,kuru vecākiem nav tie paši biezākie maki.
Citāts: "Pašlaik tie tiek renovēti, tiek domāts par to aprīkojumu,” UN JAU VEIKSMES STĀSTS... vēl tikai ... domā... par aprīkojumu, ...bet jau plātās...
Paldies par jautājumu! Atbildu: tik daudz jauniešu bezjēgā iznieko vecāku naudu un 3 dzīves gadus vidusskolā, toties tie, kuri ar vecāku atbalstu vai paši spēj noorientēties, pēc arodskolas aiziet garām eksvidusskolēniem kā stāvošiem. Mācās, strādā, saprot dzīvi. Man kļūda - vajadzēja teikt "mērktiecīgam praktiski orientētam cilvēkam". Neapšaubāmi, vidusskola domāta akadēmiski domājošam cilvēkam ar augstu intelektuālo potenciālu.
Kā tautā saka: "pusi uz pusi - viens zirgs, viens trusis"
Skolotājai 31.10.2014. 10:43:32
?! Kādēļ Jūs tā uzskatāt?
Vienmēr esmu domājusi, ka tā(arodskola) ir vislabākā izvēle mērķtiecīgam cilvēkam.
Piekrītu Lū 31.10.2014. 10:11:53
Jā, tā joprojām ir. Bet tiešām jācer, ka tas mazināsies. Skat, uz pavāriem, man liekas, tā vairs neskatās ,sevišķi, vīriešiem.
Varbūt drīz arī mainīsies stereotips, ka uz profesionālajām skolām iet vien neveiksminieki. :( Tās ne ar ko nav sliktākas! Sabiedrībā joprojām valda uzskats, ka profesionālās skolas ir tiem, kuri nemācās, un neko nesasniegs... Tā nav!!!
Okei, ir labas lietas, taču tas nedrīkst novirzīt fokusu no galvenā - skolotāju algu celšanas!! Uz lauriem ilgi sēdēt nedrīkst!
Nu jā.. Lai cik daudz darba būtu nepadarīts viņas laikā, neizrisināts, profenes viņa (drīzāk visa IZM) patiešām ir pacēlusi.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.