Lietotājvārds
Parole
Arī rakstītprasme u.c. prasmes gājušas zudumā.
Ārprāts ir tas, ka bērni un pusaudži stundām ilgi pilnīgā bezjēgā spēlē spēlītes un apmainās "laipnībām" sociālajos tīklos. Ja viņi pie datora lietderīgi pavadītu 2 stundas dienā (nevis 5-8), tad atliktu laika gan rakstīšanai ar roku, kas viennozīmīgi ir vajdzīga, gan grāmatu lasīšanai
Tas ir ārprāts!!!!!!!!!!!!!!! Tie, kuri vēlas savus bērnus gudrus, atcerēsies, ka tagad par maz māca rakstīt ar roku!!!!! Dators ir tikai un vienīgi info avots skolēnam, pieaugušajiem tā ir rakstāmmašīna. Tikai ar roku rakstīšana attīsta smadzenes, bet mums jau tas nav vajadzīgs, ja????? Loģiski domājošie jau vairs nav vajadzīgi, kā tas redzams pie deputātiem... Windows izdomājis popularizēt savu mākoni, jo bizness par mazu un tad nu muļķa eiropiešiem, kuri drīz nemācēs rakstīt ar roku vispār, var to iešķiebt... par daudz, par daudz jau tāpat skolēni sēž pie datoriem. Ja kāds kaut ko nemāk atrast, tad tā nav skolas, bet vecāku vaina - kas parādīt grūti?
piekrīti Grū..
Vai tā nav biznesa interešu aizstāvēšana??? Latvijā par tādu ir kļuvuši uzdevumi.lv, ka tik nauda nāk, bet kādas kvalitātes uzdevumi tur ir???
Nevaru pievienoties optimismam, ka šīs problēmas ir pieskaitāmas pie viegli risināmajām... Ja neizdosies atrast veidu, kā skolēnus ieinteresēt par kaut ko vairāk kā spēles izklaidei un sociālie tīkli, tad panākumu nebūs... Bet labi elektroniskie mācību materiāli un spēles top ļoti lēnām, to vēl aizvien ir ļoti, ļoti maz...
Ar Dievu, labā redze! 06.10.2014. 17:32:12
Bērni pie datora sēž visu vakaru, starpbrīžus, tagad vēl skolā? Atā, labā redze, rokraksts un veselība.
piekrītu Grū 06.10.2014. 12:27:24
Piekrītu par visiem 100%. Spēlēt spēlītes un "bakstīties" pa sociālajiem tīkliem vai telefonā nosūtīt sms vēl tālu nav teicamas digitālās prasmes. Un pie datora pavadītās stundas arī nav rādītājs. Pat maniem devītklasniekiem grūti gan vajadzīgo informāciju internetā atrast, gan uztaisīt kvalitatīvu projekta prezentāciju (neprot lietot daudzas programmas), nemaz nerunājot par situācijām, kad ar paša iemīļoto datoru vai telefonu rodas kādas ķibeles..
Jūs visi runājat par pilnīgi kaut ko citu. O.k., pieņemsim, ka katram sīcim ir kaut vai trīs telefoni, piecas planšetes un septiņi datori MacBook Air. Un? Viņš uz tiem visiem, ļoti iespējams, vien spēlē spēles, skatās feisbuku un citus soc.tīklus, izmanto e-klase. Un viss. Ar to arī stāsts beidzas. Tas, cik ilgi viņš laiku pavada pie digitālajām ierīcēm, cik dārgas un cik daudz viņam tās ir - tas viss PILNĪGI NEKO nelieca par to, kā viņš tās izmanto, cik labi prot ar tām apieties, cik advancēti to dara, vai pats kaut ko rada, programmē utt. Es piekrītu, varētu tik tiešām būt ļoti zems zināšanu līmenis.
Njā, pat skolās šur tur izmanto visādas digitālās tāfeles, katram sīcim ir planšete vai telefons, kur viņš prot apieties ar aplikācijām un izmantot arī skolai..
Inča - Šoks salīdzinot ar citām valstīm 06.10.2014. 10:05:01
Pagājušā nedēļā ar vīru bijām Portugālē. Eiropas valsts, attīstīta, liela, bet gandrīz neviens NEVIENS uz ielām nestaigāja nodūris galvu telefonā. Kafejnīcās gandrīz pilnīgi neviens neizmantoja telefonus, planšetes vai datorus... Bet sarunājās viens ar otru... Tāpat arī veikalos, kur izstādīti jaunie iPhone 6 bija ļoti vāja interese par tiem... Un tad man kļuva nedaudz bēdīgi par Latviju, kur jaunieši vairs vispār neko citu neredz, kā savus telefonus un digitālās ierīces. Kafejnīcās un pilsētas ielās visi ar tiem ir apsēsti un tajos iegrimuši. Prieks, ka ir Eiropā valstis, kur cilvēli nav apsēsti ar priekšmetu kultu, joprojām izbauda īstas, dzīvas sarunas, un pēc digitālās ierīces "krutuma" un zīmola nemēra cilvēku.
Ļoti grūti tam noticēt. Pilnīgi dumas rauj, cik tad vēl tiem skolēniem vajadzētu sēdēt pie telefoniem un datoriem?!?! Viņi Visu dienu tur pavada un prot 10000x vairāk nekā es!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.