Lietotājvārds
Parole
Redz, ir arī veiksmes stāsts!
A miljonāru Latvijā daudz lielāks pulciņš. Ja vien pie tiem miljoniem būtu tikuši ar savu godīgu biznesu!
Kā reiz, ja pareizi saprotu, igauņu skolotāji pamatā strādā vienu slodzi - un viss! Tā kā līdz igauņu algām mums kā līdz mēnesim... Tagadējā būtu jāpalielina vairāk kā par 130%, bet mums par 5% nenovēl!
Vidējā? Tad jau sanāk, ka kaimiņiēm nav nogriezts: slodze- un viss.
Varbūt pieprasām Latvijas pievienošanu Igaunijai ?
Jau nez cik gadus igauņi ir priekšā Latvijai - gan tehnoloģijās, gan skolotāju algās. Bet mums tikai reformas, piloti un citi izmēģinājumi.
Latvija vienkārši ir izzagta. Godmanis, Šķēle, Šlesers,Lembergs, Repše, Āboliņa, Zaķis..... u.t.t.
Varbūt jāmaina akcenti? Pirms krīzes, 2008./2009. mācību gadā, skolotāju alga bija 350 lati, jeb 498 eiro par likmi bez darba stāža, tagad 420 eiro, jeb 295,18 lati. Vispirms jau būtu JĀPRASA ATGRIEZT ALGAS PIRMSKRĪZES LĪMENĪ, nevis algu paaugstināšana, jo valdība jau pāris gadus deklarē, ka krīze ir beigusies. Pie tam šajos gados ir slēgtas vairāki desmiti skolu, tātad arī skolotāju skaits ir samazinājies. Piebildīšu, ka minimālā alga 2009. gadā bija 180 lati, jeb 256,12 eiro. Šobrīd minimālā alga valstī ir 360 eiro.
Tāravas Anniņa 13.01.2015. 15:39:25
Problēma ir ne tikai naudā, problēma ir arī politiskajā gribā, kā mēdz smalki teikt. Igauņi saprot, ka bez investīcijām izglītībā(un tie ir arī skolotāji, ne tikai interatīvās tāfeles) - neiztikt. Un investē. Mūsu politiķi gadu gadiem tikai finglierē - kā imitēt algu palielināšanu, realitātē tās pat samazinot. Kaut kādi freidiski kompleksi, bērnības trauma no skolas šiem palikusi laikam. :D
Diez kur ir tā vieta, kur skolotājs drīkst kaut ko bilst? Viens otrs neskolotājs laikam tiešām nav skolā gājis un zinības apguvis bez skolotāju palīdzības un nu ir tik gudrs, tik gudrs, ka " Aizveraties taču vienreiz skolotāji!"
Skolotāja. Ar lielo S. 13.01.2015. 12:47:59
Atbildot ha - Mēs komentējam te, jo arī šeit katru dienu apgrozās milzīgs skaits cilvēku - katru dienu! Un tie nav tikai skolotāji, bet arī vecāki, izglītības sistēmā strādājošie un arī citi "ikdienas" cilvēki. Šeit mēs varam solidarizēties un saprast, ka mūsu tiešām IR daudz un mēs VARAM saņemties. Te mēs, tā teikt, saņemam spēku un iedvesmu. Savukārt, lai reāli ko mainītu, protams, ka ar to nepietiek, tas ir skaidrs. Tādēļ arī tika rīkots pikets, bet tālāk - streiks.
A kas skaitās "resnais gals"?
Igaunijā kopējais nodoklis no lagas ir 23%. Un viņiem sanāk ko maksāt tautai, jo nav tik bezjēdzīgi lielas algas "resnajam galam".
Betonētājs 13.01.2015. 11:29:59
..toties Latvijas Saeimas jaunās ēkas Jēkaba ielā 6/8 rekonstrukcijai tērēs vairāk nekā trīs miljonus...
Riebjas tādi kā io!!! Mhm, ka tikai nerunāt, noklusēt labāk, ja?! NĒ, par to regulāri ir jārunā un jāatgādina, citādāk atkal viss noklusīs, un skolotāji tikai turpinās samierināties!
ak, atkal tracināt ļaužus!
Igauņi vnk ir monstri. :D Apskaužu.
Arī mediķu algas Igaunijā ir milzīgas (salīdzinot ar mūsējām), sākot jau ar rezidentiem. Kur viņi ņem naudu???
Paldies, ka ik pa laikam atgāgdinat par šo tematu! Lai skolotāji atkal neaizmirst, ka tomēr pavasarī vajadzēs pacīnīties! Nevar tā - pajautāt, atsaka, ok - tad neko. Skatamies, kā ir kaimiņvalstīs, atsaucamies arī uz to, un pieprasām arī mums cienīgu atalgojumu!
Ļoti, ļoti atšķirīgas ir skolotāju algas... IR skolas, kur uz rokas ir pāris 1000 :) Protams, ir arī tādas, kur uz papīra ir 600
Nu un? Latvijā uz papīra pat nav ne tuvu!!
Nūū, bet tas jau ir uz papīra tikai.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.