Lietotājvārds
Parole
Lai tik sleedz ciet faas vidusskolas taapat nesanaak klase liidz gada beigaam.
Nu, davai, davai, likvidējam visu laukos, jo 'visiem no 1.klases jāmācās "ūdensgalvā" Rīgā ! Vai ne? Ko tie pāķi tur pīkst par vidusskolām, pietiek, ja pratīs trīs krustiņus uzskricelēt. Nu un kas, ja bērni vecākus redzēs vienreiz mēnesī? Vilcieni pārpildīti? Gribēs senčus redzēt, pastāvēs vilcienā 4 stundas kājās. Sestdien no rīta uz vienu pusi- svētdien pēcpusdienā atpakaļ. Ak sestdien pēcpusdienā nav autobusa no vilciena līdz mājām ? Nu tak kājiņām, kājiņām, "atraitnes dēli", uz priekšu, marš! Vakarā ar tumsu atnāksiet, no rīta ar gaismiņu atpakaļ uz vilcienu. Skolas tikai Rīgā, citur nevar nodrošināt kvalitāti! Skolas Rīgā, darbs Rīgā, visur citur tikai "optimizējam"un "optimizējam"! ... Godīgi sakot, to personu, kurš skolu un darba vietu likvidāciju izdomāja nosaukt par "optimizāciju", pašu vajadzētu "optimizēt". Lai gan man tāda sajūta, ka šo vārdu Stendzenieks izdomāja.... :)
Taisnība par tām mazajām klasēm-musu skolā 10.un 12.klasē pa 4 skolēniem, bet lielākā daļa skolotāju strādā vēl 2-3 skolās ( lasi- novados) . Kāda tur izglītības kvalitāte, ja dienā jāpabūt vēl divos citos novados? Un skolotāji-pensionāri -katru gadu brēc- ja nebūs pilna slodze, iešu prom.Varbūt vienreiz jāļauj, lai iet. Un tuvākā vidusskola mums 30 kilometru attālumā- pa šoseju. Tad pašvaldībai ekonomiskāk būtu maksāt to dažu skolēnu ceļa izdevumus, ne daudzo pedagogu algas no pašvaldības kases
Sasaista tāpēc, ka, samazinot vidusskolu skaitu, ietaupītos līdzekļi citu skolotāju algām. Lai cik tas skaudri neizklausītos, nu kas tā par vidusskolu, kur klasē nav 12 audzēkņu? Kādas programmas izvēles? Nekādas! visi apgūst "vispārizglītojošo". Bet normāli, ka ir vismaz 3 programmas - humanitārā, dabaszinātņu, ekonomikas. Kāpēc 80. gados likvidēja internātus? Piemēram, Bauskā.
Būs jau ar laiku jāreķinās ar valsts un pašvaldību iespējām vienā novadā uzturēt vairākas ļoti mazas vidusskolas. Tas nav normāli. Jādomā par internātu atvēršanu pie lielākām skolām. Speciālisti arī nevar būt visās mazajās skolās;cik tad to stundu? Un tādiem braukātājiem uz trijām, četrām skolām arī grūti.
Par to nav runa, es nesaprotu, kā šīs lietas vispār korelē? kadēļ nevar runāt gan par algām, agn par skaita sakārtošanu?
Bet vai ta'nav taisnība? Algas tagad taču ir būtiskākas par minimālo skolēnu skaitu! Galu galā, cik skolām svarīgs ir šis skaits (nelielam skaitam) un cik - skolotāju algas (visām)?!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.