Lietotājvārds
Parole
Kāpēc tikai skolotājiem, visiem kam daba stāžs lielāks par 30gsdiem jāatļauj iet pensijā, visi ir tie paši cilvēki, skolotājiem vismaz ir darbs kaut 58gadi, ko teikt tiem, kuriem šajā vecumā vispār nav darba, vēl bravurīgi paziņo un salīdzina no valdības, ka citās valstīs, kā Vācijā u.c. iet pensijā no 67g., ko salīdzināt, ja viņiem nav darba, tad viņiem maksā 1000euro pabalstu, pie mums - 9 mēn. samaksāja no minimālās, kur pēdējos 3 mēn. sanāk 50euro un skaita, ka maksā baigos pabalstus, tālāk kā lai dzīvo, nevinu mūsu valstī neinteresē, no VND jāiet kursos, kur jaunos pilns un atkal tāda vecuma cilvēkam jāpazemojas, ko tie kursi, ja darba ta nedabūt, kas ņems darbā 57 gadīgu un 60g., apsmiekls, ja jaunajiem darba nav. Tajā Saeimā sēž tādi Brigmanis- jau knapi var vārdu pateikt, bet, skaitās ka strādā, dzinuši ārā tādus pēc 50g. (tūkstošus saņem), ko viņš var pieņemt, kādus lēmumus
Kāpēc policistiem pēc 20 darba gadiem dod jau pensiju?Par to gan neviens nerunā,ka jauni vīrieši spēka gados sēž mājās -jau pensijā? protams,ka skolotājiem jāiet ātrāk pensijā.Bērniem taču vajag jaunus cilvēkus priekšā.
Mums ļoti jauka apkopēja. Neko nenākas piepalīdzēt! Kad viņai pacēla aldziņu (kuru tā arī nepacels) viņa teica: " Jā, nu es jau neesu vainīga, ka mums pacēla, bet pret jums tā.... "
Nenoniecinu apkopēju, bet salīdzinu apmaksā ietverto un neietverto daļu. Ja kas, neoficiāli piestrādāju arī par apkopēju- paslauku putekļus, pakopju puķītes, notīru solus. Grīdu gan apkopēja izmazgā, tas prieks man atkrīt. Nerunāju par visām- šis ir mans konkrētais gadījums, iespējams- citur tā nav. Tad nu gribot, negribot arī salīdzinu!
apkopēju aizstāvjiem 27.02.2015. 06:32:44
Skolotāji nenoniecina citas profesijas. Lieta tāda, ka civilizētajā pasaulē izglītotākie un spējīgākie prati saņem vairāk, neka vienkāršaku darbu veicēji. Pie mums, kā jau pie klaušu laikus izbaudījušas tautas, ir savādāk - visiem vienādi maz, un nedod, Dievs, ja kāds(skolotāji) pabāzīs galvu no sūdu bedres laukā ar prasību par cienīgu atalgojumu. Pārējie nograuzīs! Kāda atškirība starp skolotāju un apkopēju? Nu, apmainiet pusgadu pirms 9.vai 12.klases eksāmeniem viņas vietām un tad paskatieties, kas sanāks...
Esmu sava mūža laikā strādājusi gan VEF par lodētāju, gan par grāmatvedi, gan par ekonomisti, gan programmētāju un pat par slaucēju. Esmu palīdzējusi savai mātei kioska pārdevējai, kā arī kā apkopējai. Varu novērtēt daudzu strādājošo darba apstākļus paši tos pārzinot. Neviens nekad nenovērtēs tos grūtumus kuri ir katrā darbā. Bet domāju, ka jāsaprot ir tāds sīkums, ka mēs katrs esam nonākuši tur uz kurieni esam centušies nokļūt, vai arī likteņa pariezieni mūs ir noveduši. Skolā strādāju, jo manu darba vietu nolikvidēja un tajā brīdī mani uzaicināja skolā mācīt datorzinības. Sākām ar smieklīgām algām latos, kad repšiku 5 600 pārvērta par 28 latiem, pamazām algas pieauga un skolotāji beidzot ievilka elpu un paņēma kredītus- kurš dzīvokli privatizēja, kurš mēbeles nopirka, kurš arī lietoto auto iegādājās. Un tad krīze, kuras laikā glābjot visus apkārt, samazināja algas līdz minimumam. Tagad nekādi neatdod mums to, ko atņēma, bet ņirgājas ar dazādu pakāpju ieviešanu vienreiz, tad otrreiz, tad vairs nedrīksti pāriet uz citu pakāpi, tad vispār vairs neņem galvā šīs pārbaudes. Tad vēl bija periods, kad prasīja maģistra grādus un tik izdomā kā mūs varētu pazemot. Un tie, kuri ir neskolotāji, to nesaprot, ka mēs ne tik daudz brēcam pēc superlielām alām, bet kā pēc elementāras taisnīgas attieksmes pret savu darbu
Ja ļoti grib, tad var saskatīt, ko nav slinkums. Nav ne augstprātības, ne nicinājuma, tikai paskaidrots, kur ir atšķirība.Normāla diskusija! Ne jau katras orofesijas piesaukšana uzreiz ir apvainojums. To jau nu " inteliģentajai" lasītājai vajadzētu saprast.
Piekrītu ...6.02.2015. 08:57 26.02.2015. 09:45:18
Arī mani kaitina šī skolotāju attieksme pret pārējām profesijām, augstprātība un pārliecība, ka viņi ir "no cita plauktiņa". Tikai šaubos vai ministrija jūs sadzirdēs pat, ja mainīsiet attieksmi. Ticamāk, ka algas mainīsies, ja iesiet projām no skolām, meklēsiet darbu citur. Diez vai to darīs skolotāji, kuri strādā pilsētās un pelna pietiekami lielas algas, savukārt laukos nav izvēles, kur iet.
Skumji klausīties skolotāju komentāros par citu profesiju pārstāvjiem. Skumji, jo tieši tādu nicinošu attieksmi izjūtu pat no saviem draugiem pedagogiem tiklīdz runa ir par darbu un atalgojumu. Esat intiliģenti, izglītoti cilvēki, bet šo nicinājumu attiecībā pret citiem nesaprotu. Par ko gan tā apkopējas sliktākas par jums? Ja nebūtu šīs profesijas pārstāvju, kas gan aiz jums skolā tīrītu? Iesākumā mainiet attieksmi pret līdzcilvēkiem un tad saņemsiet atbalstu arī no citiem. Cilvēku uzskati par jums kā skolotājiem mainīsies un jūsu saucienus sadzirdēs ministrijās. Nedomāju, ka situācija uzlabosies kamēr citus nicināsiet.
labāk nelasi! 25.02.2015. 18:31:38
Apkopēja nostrādā divas stundas vienā iestādē, divas citā, vēl citā, atbildība-nekāda, papīru kaudzes nav jāaizpilda. Ja rēķināt māki, tad pareizini kaut vai minimālo ar 2, 3. Ja nesanāk normāls cipars,tad citādi grūti paskaidrot. Normālās iestādēs uz šo amatu rinda stāv. Un skolotājs uz darbu neiet vienīgi vasaras brīvlaikā. Kur vēl obligātās regulārās mācībasu.c.
skepse>nekā personīga 25.02.2015. 18:15:12
Ak,cik "šaura" piere! Izvēle jau ir izdarīta! Arī tam bomzim un šoferim. Runa ir par godīgu samaksu, ja neesat sapratis. Gribam strādāt normālu darba laiku par normālu samaksu. Tā varētu tērgāt tās cacas ar "šķipelēm" pirkstu galos pie milzīgo "katafalku" stūres, kad darbs nav acīs redzēts.Kad piekusiens iestājas jau no domas, ka jābrauc uz bodi tērēt... Bet jūtas tik svarīgas, it kā uzturētu vismaz pārdesmit trūkumcietējus...Un visu zina labāk, jo vismaz sākumskolā ir gājušas.
Un kad es izlasu 25.02.2015. 10:30:19
skolotāju komentārus, nesaprotu, kādēļ viņi tur vēl strādā: alga tāda pati vai mazāka nekā apkopējām (nopietni, esmu redzējusi šādus komentārus), darba laiks gandrīz bez pārtraukuma visu diennakti, pie tam darbs ir grūts (vai tas nozīmē nepiemērots un nepatīkams konkrētajam cilvēkam).
Manuprāt šai kategorijai jāpievieno arī sākumskolas skolotāji. Arī izdegam un tāpat kontaktējamies gan stundās, gan starpbrīžos un arī grupas laikā.
Tiem, kas pret ciniķiem 25.02.2015. 08:08:55
Ak, Dievs, kāda nozīme ir skaitīt pacientus vai skolēnus? Izlaboji nepareizi kādu kontroldarbu, nu un, pēc tam mainīji vērtējumu un miers. Mani bērni skolā mācās, un viņiem tā reizi pa reizei gadās. Un, kļūdās pat ļoti precīzi un jauki skolotāji. Bet, re kur par paviršību (pēc cietušo domām) dzemdību laikā Jūrmalā, ārstiem piespriež cietumsodu. Par profesiju vienlīdzību runāsim tad, kad arī skolotājam par paviršību (kļūdainu kontroldarba vērtējumu) piešķirs cietumsodu!
neskolotāju komentārus, tad vienmēr rodas tāda doma- diez kāpēc viņi nenāk mūs tos "nekrietneļus" nomainīt. Tik daudz atvaļinājumu, brīvlaiku, pusi dienas tikai jāstrādā, bet nē, turas pie saviem "grūtajiem" darbiem
Hmm. Nezināju, ka pārdevēja pie kases vienlaikus apkalpo vismaz 15 pircējus! Un vēl viņus izklaidē, ieinteresē, cenšas viņus izglītot veikala preču gudrībās, bet pēc darba sēž mājās un raksta atskaites pat to, cik kurš kurā dienā nopircis kādas preces un ko vajadzētu darīt labāk, lai nopirktu vēl vairāk. Tiešām grūts darbs pārdevējai...
KO TAD DARĪT PĀRDEVĒJIEM , TIEM PENSIJU TAD VAJADZĒTU VĒL ĀTRĀK !
Nekā personīga! 24.02.2015. 21:31:52
Mīļie skolotāji, ir daudz trakākas profesijas, kur maksā vēl mazāk... Piemēri - ogļrači, šoferi utt. Jums ir visas iespējas mācīties papildus, lai nākotnē būtu iespēja aiziet no skolotāja darba un dabūt pavisam citu un sev piemērotu. Dažiem cilvēkiem vispār nav naudas un nekad nebūs, jo ir dzimuši, auguši un dzīvo uz ielas. Neceliet sevi debesīs un pietiek vienreiz gausties! Ja negribi būt skolotājs/skolotāja, tad tinies no darba un strādā citur. Nevajag tik daudz brēkt.
Es ari esmu 30 gadus skolā, vismaz psihologu skolotājiem varētu valsts nodrošināt!
Arī sākumskolas skolotājiem 1.,2.klases posmā ir tieša saskare ar bērniem...
Dom';aju, ka 60 gados jālaiž pensijā pilnīgi visi skolot\aji.
Cik labi, ka mums, citiem pedagogiem nedraud izdegšanas sindroms, jo mēs jau nestrādājam tiešā kontaktā ar bērniem. 65-70 gadīga sirmmāmiņa ar aurojošu pusaudžu baru - piemēram pārgājienā "Pretim zelta rudenim"...
Par 30 nostrādātajiem darba gadiem piekrītu, bet pensionēšanās vecumam (60) nav nozīmes, jo jau 55 gadu vecumā un nostrādātajiem 30 un vairāk gadiem speciālā izglītībā skolotājs ir uz izmisuma robežas, iestājas vienaldzība, jo vienkārši nav spēka ne fiziski, ne emocionāli kvalitatīvi darīt darbu.
Mani -skolotāju visu laiku finansiāli stutē vecāki,kad es sākšu finansēt ,atbalstīt??Kad es uzkrāšu ar tādu algu pensijas kapitālu??Jāstrādā 100gadi??Valsts mūs ir nekaunīgi izmantojusi un taisās priekšlaicīgi izmest ar niecīgu pensiju.!!!JĀPIEPRASA KOMPENSĀCIJU pie PENSIJAS KAPITĀLA par NOTEIKTU LAIKA PERIODU.Teiksim no 91g.-2016,kad iestājas jaunais -CILVĒKCIENĪGAIS-maksāšanas modelis- ALGA!!
Kādas iespējas saņemt invaliditāti , ja ļoti ātri aizsvilsti? Kaut vai psihdispanserī?
Interesanti,kādēļ sākumskolas skolotāji ir ārpus rindas???
Mīļie - strīdā iesaistītie, savstarpējie apvainojošie uzbrukumi tikai mūs visus sanaido savā starpā, katrai profesijai savi plusi un mīnusi, nav salīdzināmas ārstu, skolotāju, un citās jomās strādājošo profesijas. Vienojošais ir viens - mēs visi gribam padarītajam adekvātu atalgojumu. Es negribētu būt ne par ārstu, ne policistu, un diezvai viņi gribētu strādāt manā vietā. Taisnība tiem, kas apgalvo, ka šos mūsu komentārus neviens no valdības, IZM vai mūsu mīļās arodbiedrības nelasa. Mēs tikai uzkurinam sevi un ar to viss beidzas. Pametot sunim kaulu, kadu brīdi ir miers. Līdzīgi ar mūsu valīibu, kura baro mūs tukšiem solījumiem, tā teikt, lai novilktu laiku. Reāli nekas nenotiek. Savās prasībās mums visiem Latvijā strādājošajiem jābūt vienotiem, un streikā jāpiedalās visiem. Jāsaprot, ka valdības politikas mērķis ir mūs visus sanaidot savā starpā, jo kamēr "suņi" rejās, tie neaiztiek valdību. Domāju, ka nav nevienam jāpierāda sava taisnība, jo tā ir visiem, mums tikai jacensas vienam otru saprast.
70000/33/12=176.76 EUR mēnesī
Man 53 . 30 gadus mācu matemātiku. Izlabots vagons burtnīcu.Vairs neredzu ne ar brillēm , ne bez brillēm.Katru gadu CE un pieprasa kvalitāti.Vai es neesmu pelnījusi aiziet izdienas pensijā??? Valstij nodokļos esmu nomaksājusi aptuveni 70 000 euro.
Man 53 . 30 gadus mācu matemātiku. Izlabots vagons burtnīcu.Vairs neredzu ne ar brillēm , ne bez brillēm.Katru gadu CE un pieprasa kvalitāti.Vai es neesmu pelnījusi aiziet izdienas pensijā???
Vienas "uzņemšanas" laikā skolotājs apkalpo 150 un vairāk bērnus. Pie tam - pa porcijām ap 25 - 30 vienlaikus. Un vienlaikus ar visiem darbojas, nevis kabinetā pa vienam laiž.
sporta učiks 23.02.2015. 23:01:40
Ehee heeei visi, nu ko varbūt mēs parādīsim visai EIROPAI kādas mums ir algas, reāli STREIKOJOT? Lai visi redz un zin, kā šeit par mums ņirgajas ar kkādiem tizliem MODEĻIEM.
Visa šī jūsu komentēšana ir bezjēdzīga. IZM , Seile, arodbiedrības vadība un visi pārējie nelieši ne lasa, ne domā par te teikto. Vienīgais, kas viņus baida ir reāls streiks.
Tātad nav jānosaka pensijas vecums, bet gan tērējot uzkrāto kapitālu, katram piemēro atbilstošo "G"- pensijas izmaksāšanas laiku. Gan ārsti, gan skolotāji paši izvēlas pensionēšanas laiku. Tas it kā neko nemainītu, bet gan parādītu ko citu - politiķi - Saeimas deputāti mums melo......
Lai saprastu- reāli 23.02.2015. 21:37:54
Vecuma pensijas aprēķināšanai noteiktā formula ir šāda: P = K/G P ir gada pensija, kuras divpadsmitā daļa ir mēneša pensija. K ir apdrošinātā cilvēka uzkrātais pensijas kapitāls. To veido šī cilvēka personīgajā kontā reģistrētā apdrošināšanas iemaksu summa un ikgadējais kapitāla pieaugums. Savukārt G ir laika posms (gados), par kuru no pensijas piešķiršanas gada tiek plānota vecuma pensijas izmaksa.
Par skolotāju un ārstu profesiju. Tā kā skolotāja darbs šeit tika pielīdzināts apendicīta operācijai 30 bērniem vienlaicīgi, tad vēlos norādīt, ka Bērnu slimnīcas uzņemšanas nodaļas ārsts vienas uzņemšanas laikā pieņem vairāk kā 30 bērnus un lieki piebilst, ka kļūdas tur nav pieļaujamas.
Dziedāt gan var līdz sirmam vecumam- nav ne tiešākontaktā, ne arī izdegšana draud... un korī reizē 40- 50 koristu... Jocīgs projekts...
Jauki ! Sākumskolas skolotāji nav ne izdeguši , ne tiešā kontaktā ar bērniem! Tagad "specīšus" iepludina parastajās skolās, vai par tiem skolotājiem ir padomāts?Tiem nekas nepienākas ne piemaksas, ,kas ir speciālajās skolās, ne pensija izdienas!!!!
Manuprāt, šis izdienas pensijas likumprojekts ir tāds „skaldi un valdi” projekts. Tiek pretnostatīti speciālās izglītības skolotāji, sporta skolotāji un pirmsskolas izglītības skolotāji attiecībā pret pārējiem pedagogiem. Kamēr skolotāji „stīvējās” savā starpā, reformas izglītības nozarē tiek veiktas ļoooti plūdeni. Reformas īsti nevēlas arī paši pedagogi. Piemēram, kad beigsies tā neizsakāmā leiputrija un skolēnu vasaras brīvlaiks tiks saīsināts uz pusi, to pielīdzinot citu Eiropas valstu skolas vasaras brīvlaikiem? Tā nu cīnoties par saviem labumiem un aizmirstot kopējus labumu (lasiet – reformas) paliksim ar kaimiņu cara Putina piesolītajām miruša ēzeļa ausīm!
Pat ļoti iespējams ir tas, ko jau minēju. Izlasot par mēnešalgu 5000 eiro valsts uzņēmumā, gribas piebilst vēl šo to..... Pensionāra gada neapliekamais minimums jāpaaugstinalīdz 9000 eiro un visiem skolotājiem atļaut doties pensijā no 55 gadiem Paaudžu maiņa norisinātos straujāk, nesāpīga skolu skaita samazināšana, jauka atmosfēra skolā.....Un - var svinēt visus svētkus, kurus zini, arī tos, par kuriem runā "historia". Savādāk dažu svētku svinēšana izvēršas par protesta formu pret to, kas notiek valstī.....

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.