Lietotājvārds
Parole
Skolēnu skaits klasē pavisam noteikti ir JĀIEROBEŽO, ņemot vērā veselo saprātu! Skolēnu skaitam klasē virs 25 un kur nu vēl virs 30 nebūtu jabūt par normu - zūd jebkada pasniegtās vielas kvalitāte - skolotājs vienkārši ne fiziski, ne morāli nespēj tikt galā ar šo lielo klasi... jo īpaši problēmām, ko rada nepaklausīgie jeb tā sauktie "grūtie" bērni (J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vsk. 6 a klasē no 32 skolēniem 6 ir pieskaitāmi šai kategorijai), kas ne tikai starpbrīžos kliedz un mauro, bet pat stundās atļaujas to pašu turpināt, t.sk. skaļi apsaucot citus klasesbiedrus necenzētiem vārdiem. Rezultātā bērni, kas kaut ko patiešām vēlas apgūt un saprast, tiek nosēdināti pēdējos solos, kur skolotāja runāto sadzird ar pārrāvumiem, uz tāfeles rakstīto faktiski neredz, jo, lūk, pirmās un otrās rindas (dzirdamības un redzamības ziņā ekskluzīvos) solos skolotājs, lai radītu vieglākas kontrolējamības ilūziju, sasēdinājis nepaklausīgos, kuru uzvešanās stils tādēļ tik un tā nav mainījies (kā bļaustījās un apsaukājās, tā arī to turpina darīt) un kuriem pavisam noteikti "pie vienas vietas", ko uz tafeles raksta un ko skolotājs stāsta. Par jauno, izremontēto J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna skolu, protams, prieks kā par skaistu ēku, bet par gūstamo izglītības kvalitāti gan bažas. Reālu izeju neredzu, jo saprotu, ka Rīgā, izmantojot modeli "nauda seko skolēnam" (t.i. dzenoties pēc naudas (lielākas algas), praktiski visās skolās situācija ir līdzīga un neatrast vairs skolu ar saprātīgu skolēnu skaitu līdz 25 bērniem klasē, kā arī neatrast tādu, kurā klasēs starp normāliem un adekvātiem bēniem netiek turēti "grūtie" bērni (man personīgi gan nav skaidrs, kāpēc normālajiem bērniem, kuru ir vairākums, jācieš no klasesbiedriem agresoriem, bļauriem ... manuprāt, šādi bērni jāsūta mācīties uz kādu specializētu skolu (ja šādu specskolu nav, tad tādas steidzami jārada!) P.S. ja kāds zina par šādas skolas (skolēnu skaits līdz 25 skolēniem klasē) eksistenci Rīgā, Daugavas labā krasta pusē - lūdzu, padodiet ziņu !
Un runa taču ir par ESOŠO līdzekļu pārdali... Bet reāli jādomā par finansējuma pielikšanu
Piekrītu! Kamēr mēs te savā starpā plēšamies, "augšas" var mierīgi imitēt kaut kādu darbošanos ar un ap mistiskiem modeļiem un projektiem. Mainīt situāciju varam tikai tad, ja esam VIENOTI savās prasībās,
Cienījamie kolēģi! Kāpēc jūs ļaujaties šīm zemiskajām provokācijām un mūsu sanaidošanai?! Neba mums jākašķējas, bet jāprotestē pret tiem "izgudrojumiem", kas šo nevienlīdzību rada! Labāk apvienosimies un protestēsim, lai nepieļautu, ka kāds saņem mazāk nekā patlaban, pret to, ka mūs apkrauj ar kaudzi neapmaksātu darbu, pret to, lai "atsēdētu" kaut kādas mistiskas stundas vai nauda turpinātu sekot skolēnam, bet mēs naudai... Tas, manuprāt, tagad ir svarīgāk.
Nieki, lauku skolās ir mazāk bērnu nekā pilsētas, taču nebūt nav tā, ka skolotājs vēlas strādāt ar bērniem, viņam pietiek viens bērns no klases, kuru var bīdīt uz olimpiādēm un pārējie ir pie kājas.Attieksme ir tāda, ka ar degunu stumj mākoņus, jūtas augstāki nekā cilvēki, kuri strādā mazāk kvalificētu darbu.
Papildināšu iepriekšējo 12.10.2014. 23:02:25
Un lauku skolotāju bērni, kuri vēlas studēt, nevar vis kā pilsētu skolotāju bērni dzīvot savu vecāku dzīvoklī un nemaksāt neko par īri Rīgā. Lauku skolotājas bērnam-studentam ir gan par dzīvokļa/kopmītnes īri jāmaksā, gan jādomā kā aizbraukt/atbraukt uz Rīgu, gan jāpērk tā pati Rīgas pārtika, tikai nu jau atsevišķi, un neviens viņu ar siltām pusdienām vai vakariņām nesagaida. Patiesībā lauku skolotājiem izdevumu ir daudz vairāk, kā pilsētniekiem.
atbildu-Jaa! 12.10.2014. 18:20:31
Dzīvoju un strādāju laukos. Diemžēl pilsētā dzīvojošs skolotājs nevar zināt, ka lauku skolotāju hobijs jau sen nav lopkpība. Mūsu skolā nu jau gadus 10 neviens skolotājs ar šo hobiju neaizraujas. To dara zemnieki- un vairumā. Tas ir viņu darbs. Gotiņas u.c. lopiņi viensētās praktiski nav (dažiem pensionāriem vai kādai daudzbērnu ģimenei)- cilvēki pamatā strādā pilsētās. Braukā. Lopkopība atmaksājas TIKAII vairumā. Viena govs ir jāuztur, nevis ... .Jā,daļai skolotāju ir mazdārziņi. Starp citu, nopirkt tos dārzeņus ir lētāk, nekā zemes apstrāde. Laukos tikai nav lielveikalu, tirgus, tāpēc mazdārziņos parosāmies. Par ūdeni, elektrību, siltumu maksājam tāpat. Ja kurinu ar malku, vai tad to arī nevajag sagādāt (nopirkt)? Labi, ja pagastā ir kāda neliela bodīte, kur nekad nekas nav ar atlaidēm.Katra aizkļūšana uz pilsētu pēc kaut kā ir stipri padārga un bieži arī sarežģīta. Māja vai dzīvoklis tāpat jāuztur. Starp citu- uzturēt daudzmaz normāli māju ir stipri dārgāk kā dzīvokli. Tāpat par visu maksājam! Tā, lūk! Tā naudiņa mazāk neiziet. Bērni arī skolojami. Jau pēc 9. klases bērns mācās kaut kur tālāk- ceļš, dzīvošana... . Kaut kā gumijas zābakos arī sen uz skolu nebrienam!
ja skolotāji strādātu tikai savas stundas, tad godīgi un kvalitatīvi būtu nopelnījuši savu algu. Bet viņiem gribas tūkstoti. Nu tad ejiet par apkopējām un jums maksās par kvadrātmetriem. Strādājiet kaut 24 stundas diennaktī. Tiešām - ko kašķējaties? Pensionētie skolotāji pēc 60, lai skolā nesēž un budžeta līdzekļus netērē. Ja baigi labie, lai pasniedz privātstundas mājās, turklāt, nomaksājot nodokļus. Ja jaunie nestrādā kvalitatīvi, t.i. nav nekāda zināšanu līmeņa skolēniem, tad atlaist, nevis sargāt viņu darbaņēmēju tiesības. Un tikai tad, ja nepietiek normālo skolotāju, tikai tad dalīt virsstundas. Učuki, pārstājiet bļaut, ka 1000 eur ir normāla alga mūsu valstī pirms nodokļu nomaksas. Nē, tā ir liela alga. Un nekladziniet par savām izglītībām un kvalifikāciju. Tādu kvalificētu un maz pelnošu cilvēku mūsu valstī ir vairums. Nav nozīmes vai strādā sabiedriskajā vai privātajā sektorā. Turklāt, kursi jums ir apmaksāti, telpas nodrošinātas. Un jūs, kā automehāniķi, par haltūru privātstundām saņemat skaidrā un nodokļus nemaksājas, un bieži vien kā dakteri savām haltūrām izmantojat darba telpas, par kurām nomu nemaksājat.
Sen bija laiks ieviest robežas tarifikācijai - ja ir normatīvi 21 stunda, tad arī pieteik! Tagad skolotājas sanaido vienai atņem, otrai dod dubultā!
Lieta it vita, stun du tarifikacija, blackening it at emus cities stundas
Pie mums skolotajai 420 euro perms nodokliem, Lido apkopejai 500 euro!
Sāku aizpildīt stulbās aprobācijas lapas. Nesaprotu, kāpēc man tas jadara. Jātērē laiks ministrijas stulbajām iedomām. Kāpēc ministrijā uzskata, ka man katru dienu par pliku velti jāatskaitās par katru padarīto darbu. Kā mani var piespiest to darī? Nevienā darba līgumā tas nav paredzēts.
Bez šaubām, ka radošo darbu, ko skolotājs dara, ideju darbu - ar skolēnu skaitu neizmērīt. Idejas vai nu ir, vai nav(tiesa, pārslogotā galvā tās nelabprāt dzimst). Bet ir starpība - cik laika tehniski skolotājs patērē, sagatavojot stundu 30 vai 15 bērniem(darba komplektu skaits, izskatāmo darba lapu skaits, pēc stundas nokopjamo un sakārtojamo piederumu skaits - skolēni jau var palīdzēt, bet galu galā jau skolotājs to darbu dara). Un izlabot 2x30 kontroldarbus prasīs vairāk laika kā 2x15 darbus. Nekādi nevar būt taisnīgi, ka darba apjoms uz algas apjomu neattiecas.
Sistēma NAUDA SEKO SKOLĒNAM IR GODĪGA! Strādāju skolā, kurā vairāk par 1000 skolēniem... Skolā ieridos ap plkst.7:30, no skolas mājās dodos pēc plkst.18.30 (skolā nesanāk tāpat vien ar kolēģiem pasēdēt, papļāpāt, jo darbs dzen darbu), strādāju skolas darbus sestdienās un svētdienās... Kāda alga tad būtu jāsaņem??? Tāda pati kā mazā skoliņā, kur skolotājām vienkārši būs jāpavada savs darba laiks pļāpājot???
lauku skolotājs 10.10.2014. 10:14:40
Fizikas stundu skaits lauku vidusskolā 13. Fizikas skolotājus meklē kaut ar lāzergaismu. Kā viņiem noteiks darba stundu skaitu?
Skolotājs Arturs 10.10.2014. 10:13:07
Tāpēc arī šobrīd atrodos Anglijā ar savu mazo ģimeni un strādāju par matemātikas skolotāju šeit, mācot angļu bērnus... Protams pietrūkst draugi, vecāki un arī skolēni, bet diemžēl tas ir vienīgais veids kā es varu savai ģimenei nodrošināt dzīvi ar savu profesiju... Jo par naudu vairs īpaši nav jāuztraucas, varu dzīvot mierīgi, apskatīt pasauli, nevis tikai eksistēt no algas līdz algai kā tas bija LV... P.s. Balsot arī braucām 80 km.
Tur jau tā lieta, ka Rīgā ir atsevišķas skolas, kurās ir mazs skolēnu skaits, jo slikts kontingents, vāji skolotāji, slikts skolas prestižs. Bet vecāki ir ar mieru sūtīt skolā, kur ir 34 skolēni, jo tas dod zināšanu kvalitāti. Taču skolotājam šajā skolā strādāt ir darbietilpīgāk. Sākumskolotāja no laukiem! Nav gan vienalga, vai katru dienu labot 5 burtnīcas vai 34!
Lauku skolās sākumskolas skolotājiem nesanāk pat 300 Eur, bet stundas viņam jāvada tieši tikpat, mājasdarbi un pārbaužu darbi jālabo. Sistēma nauda seko skolēnam ir saknē nepareiza. Var protams būt piemaksa par skolēnu skaitu, bet es kā vecāks uzskatu, ka tas nav produktīvi. Jebkuram vecākam Rīgā piedāvājiet skolu ar mazāku skolēnu skaitu un personiskāku attieksmi un viņš būs laimīgs.
Ja svešvalodās atzīts max skolēnu skaits, tad tas attiecas uz visām mācībām. Ar to nav jālielās, ka Tu māci vairāk kā 30 skolēnu. Rezultāti ir bēdīgi, jo attieksme vienaldzīga.
Nuja, ja kādam bail, ka 1200 eiro vietā saņems 1100, tad tiešām ir traģiski.
Mīļie kolēģi! 10.10.2014. 08:13:04
Ja vien Jūs atceraties! Šāda pedagogu tracināšana notiek nemitīgi. Arī mūsu skolā izdomāja sistēmu, lai alga kam vajag, būtu lielāka, kam mazāka. Daži nemanāmi cipariņi izmainīti, un tarifikācija dara brīnumus. Tā lūk! Esmu jau sen sapratusi, ka mūs visus mānīs. Redzēsiet, ka drīz vien alga būs tāda, kā bija latos - viens pret vienu. 500 LS = 500 eur
anonīmā>ināra 10.10.2014. 08:05:44
Nu Tu gan esi kaut ko stulbu sarakstījusi! Strādā pilsētā un tik bieži staigā pēcpusdienās pa lauku skolām? Aita!
Man šogad par 30 kontaktstundām klasēs ar 34 bērniem un 4. pakāpi uz papīra ir 1200€. Laikam jāsāk gatavoties kārtējam algas samazinājumam par 40%. Skumji. Cerams, ka jaunais IZM ministrs šo absurdu novērsīs. Jā, laukos saņem mazāk, bet laukos nav dārgās apkures, ir 8 bērni klasē un katram skolotājama ir arī saimniecība.
Vēlreiz apkopējai 10.10.2014. 01:35:06
Tā gluži nav. Katrā skolā ir citāda kārtība. Mūsu skolā, piemēram, apkopējas mazgā tikai koridorus un koplietošanas telpas (ēdamzāli, tualetes), bet savus kabinetus jātīra skolotājiem pašiem (gan putekļi jāslauka, gan jāmazgā grīda, soli un logi). Un par šo darbu nekas netiek maksāts.
Jā! Maksā par 21-24 (kontakt) stundām, taču, lai tās nostrādātu, vajadzīgas 40-50 darba stundas. Secini- kādas 24 stundas karājas gaisā! Tas hobijam! Jā- un tā tāfele un putekļi arī kaut kad jāpaslauka. Tātad lupatiņa (nevis pildspalva un grāmata) arī jāpaņem. Vismaz manā skolā apkopēja aprobežojas tikai ar grīdiņu (ikdienā)!
Arī Rīgas skolās skolēnu skaits ir atšķirīgs. Vai kāds ir padomājis, kāpēc uz vienu skolu vecāki raujas, fiktīvi deklarējas rajonā, lai tikai savu bērnu konkrētajā skolā dabūtu iekšā, bet turpat blakus atrodas skola, kurā gandrīz rauj ar varu iekšā, no skolas pārstāvji iet uz bērnudārziem un aģitē, bet tāpat bērnu skaits ir niecīgs?... Varbūt tāpēc, ka tās dažas skolas cenšas, piedāvā dažādas programmas, izglītības līmenis augstāks, piedalās dažādos projektos utt., kamēr blakus skolā direktors cauru dienu datorspēles spēlē un nedara neko, lai skolas darbu uzlabotu?... Ja bērnu skaitam vairs nebūs nozīmes, skolām vairs nebūs iemesla censties kaut ko uzlabot, lai piesaistītu bērnus. Vai par to nav vērts padomāt?...
Viss, ko te runā par tām 36 stundām ir orientēts tikai uz algas samazināšanu. Jau tagad ir šoks, kad ieraugi algu, kas ir par 56 eur mazāka nekā pagājušajā m.g. pie tā paša kontaktstundu skaita un augstās 4.kategorijas un 30 skolēniem klasē. Kas notiek mūsu skolā, lielākā daļa pedagogu ir šokā par algu samazinājumu un neiedomājami stulbo aprobacijai domāto uzskaites anketu aizpildīšanu. Viss, cik maksās ir jau sen zināms, tagad aprobē algu samazinājumu, kas noteikti būs likumīgs un pamatots, kā pieradījumu piesaucot pētījumu rezultātus uzskaites anketās.
Kurai profesijai vēl tik skrupulozi uzskaita slaodze un vēl par to sapmaksā.... Ja es labotu un gatavotos tikai apmaksātajās stundās, tad patreizējos kd bērni saņemtu tikai decembrī, mājas darbus vispār nelabotu. Un pa 5 minūtēm es nevaru sagatavoties stundai, ja man jāizrēķina uzdevumi un jāatlasa tie, kas derēs konkrētai stundai. Pat, ja jāņem no jau atrisinātajiem pierakstos, samelēšanai 5 minūtes par īsu.
vēl par skolotāju, kas labo burtnīcas uz grīdas - tieši tā uz grīdas tīrās, gaišās, siltās telpās, par kurām skolotājs nemaksā ne santīmu vairāk, kā jebkurš cits nodokļu maksātājs, jo telpas tiek uzturētas par pašvaldību un valsts līdzekļiem. ārsti, advokāti, frizieri, šuvēji, kurpnieki un veikalnieki strādā vai nu privātajās vai nomātajās telpās, par kurām maksā, maksā par elektrību, internetu, siltumu, uzkopj paši vai algo apkopēju. Tātad viņiem ir jānopelna ne tikai sava alga un algas nodokļi, bet arī uzņēmuma ienākuma nodoklis un prakses, darbnīcas vai kantora uzturēšanas izdevumi.
laboju 21 kontaktstunda nedēļā.
Sen jau vajadzētu noteikt maksimālo skolēnu skaitu lielajās skolās atbilstoši telpu platībai, lai nemocītu bērnus un tehniskos darbiniekus.Skolotāji skolām tiek piesaistīti ar algām, kuras pienāktos tehniskajiem darbiniekiem, ja tādi reāli skolās būtu. Beidziet taču Jelgavas, Rīgas, Ogres, Daugavpils u.tml. učuki vaimanāt. Nevienam tā kā pedagogiem nav 2mēnešu apmaksāts atvaļinājums. tikai 21 kontaktstunda mēnesī un par papildus slodzi tiek maksāts. Kurai profesijai vēl tik skrupulozi uzskaita slaodze un vēl par to sapmaksā. Ir daudzi valsts, pašvaldību un privātajā sektorā strādājošo, no kuriem prasa labus darba rezultātus, bet par virsstundām nemaksā, jo viņiem vienkārši ir "normāls"darba laiks 40 stundas nedēļā, bet viss, kas pāri tam - viņu pašu godaprāta stulbums. Un nodokļus maksā visi. Un pievienoto vērtību rada visi, pat apkopējas. Un arī skolotāji sniedz privātstundas, par kurām nemaksā nodokļus. ar ko tad viņi labāki par zobārstiem, frizieriem vai automehāniķiem. Un man prieks atšķaidīt pedagogu vaimanas ar savu - vecāka viedokli.
Skolotāja no pilsētas 09.10.2014. 20:17:55
Skolotāja darbu nevar ierāmēt stundās, lai kā arī censtos... Gatavošanās stundām, darbu labošana - nav izmērāma. Sadarbība ar vecākiem, telefona sarunas pēc darba, vecāku sapulces, pārrunas ar "problēmbērnu" vecākiem - nav izmērāms. Ekskursijas un citi izglītojoši pasākumi, to sagatavošana, kas dažiem bērniem varbūt ir vienīgie. Sarunas ar pusaudžiem, kas ir tik nepieciešamas... Kā lai to visu ierāmē laikā no 8:00 līdz 17:00 (un bez pusdienas pārtraukuma).
No Kurzemes 09.10.2014. 19:43:37
Mani vairāk uztrauc netaisnība, ka valodās ir liels apmaksāto labošanas stundu skaits un svešvalodās var strādāt ar pusklasi. Arī angļu valodas stundu skaits klasei ir lielāks nekā citos priekšmetos, kādēļ var atļauties tai laikā skatīties filmas.
Rodas jautājums:ko darīs skolotājs pēc tam, kad novadīs 21 stundu. Klasē šobrīd iet cits skolotājs, jo pārsvarā uz 2 skolotājiem ir 1 kabinets. Tātad ja nav sava kabineta, kur tad viņš labos/ gatavosies/ konsultēs utt.?Sēdēs koridorā uz palodzes?
Lauki un pilsēta 09.10.2014. 19:09:46
Viena lieta- izmaksas dzīvei un prasības laukos un pilsētā atšķiras.
Tiešām nebūtu jāstrīdās, kur strādāt vieglāk - laukos ar dažiem bērniem vai pilsētās ar daudziem. Ir jāpalielina lauku skolotāju algas, tikai ne uz citu skolotāju rēķina. Un kāpēc arodbiedrība aizstāv tikai vienu skolotāju grupu?
Skolotāju rīdīšana > --- 09.10.2014. 18:30:45
To, ka skolotājam ir jāmāca, bet vecākiem jāaudzina, arī vēlējos pateikt. Jo, ja bērns ģimenē nav audzināts klausīties un uzklausīt, skolotāja darbs ir smags arī 12 bērnu klasē. Ne tikai 34 skolēnu klasē.
Lielās un vidējās skolas! Dibinām savu netkarīgu arodbiedrību un gatavojamies protestiem! Kāpēc man demokrātijas apstākļos neļauj strādāt un pelnīt!!!
modelī vismaz iestrādāta versija, lai Rīgas centra ģimnāzijas nealktu sev noslaukt labāko krējumu lielā masā no visas pārējās pilsētas, 709€ brutto? in 36 h gan izskatās comic ..
---> Skolotāji, apvienojaties!!! 09.10.2014. 16:46:39
bet vai skolotājiem tiešām ir jānodarbojas ar bērnu audzināšanu? Tas jādara ģimenei. Skolotājiem tikai jāizklāsta mācību saturs un pēcāk tas jāpārbauda.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.