Lietotājvārds
Parole
Vidusskolu Skolu ir jābeidz intervālā: [18-21] g.v.
dacei suņa acij 25.03.2015. 02:16:54
Tagad sākumskolā jātiek galā ar atpalikušajiem skolēniem. Re! Mindžoukas ciems sanāk. Parastās skolas kļūst par palīgskolām. Tāpēc Dadzīt no Mindžovkas ciema aizver muti. Pati gan jau esi dzemdējusi ar īpašām vajadzībām. Mindžovka. Latgalē tāds ciems vēl palicis?
Vienu esmu sapratusi, kāpēc valdībai neveicas ar plānošanu - nav agstākās izglītības biznesa vadībā. Valsts ir sava veida bizness, jo apgrozās gan ienākumi gan izdevumi. Arī valstij vajag attīstības plānu, ko parasti veido no beigām. Sāksim ar to, cik gadus vecus vēlamies jaunos vecākus (ap 25 - mans viedoklis). Jaunajiem vecākiem vajadzīgi labi ienakumi (3 gadus pirms tam labi atmaksāts darbs), tātad augstskola jāpabeidz 22 gados. Augstskolā vidēji 5 gadi, tātad vidusskola jāpabeidz 17 gados. Vidējā izglītība domāta, lai sagatavotu topošo studentu - 3 gadi pietiks. Pamatskolai paliek 9 gadi, ja pirmskolas izglītību piesskaita skolai kā tas ir citās valstīs. Pagaidām 5 gadnieki, 6 gadnieki un 1. klase apgūst to pasu vielu, ko es apguvu 6 gados 1.klasē (1990 gadā mums skolā atvēra eksperimentālo klasi, kurā mācīja bērniem bez nekādām īpašām prasmēm gan sagatvošanas gan 1.klases vielu). Nu kāpēc jāmuļā bērni 3 gadus? Vienmēr taču var to bērnu, kas nav attiecīgo vielu apguvis, paturēt vēl vienu gadu 1.klasē. Bet dēļ 20% bērnu, pārējiem ir jācieš un jāsēž skolas solā līdz pieauguša cilvēka vecumam. Ja runā par tautsaimniecību, tad tas jau ir cits attīstības plāns, kas netiks realizēts, ja nebūs kvalitāte izglītībai (ne kvantitāte).
Viņa ir prasta. Tāpēc ka no Tilžas. Daži vecie skolotāji viņu vēl atceras.
Laimdotas kundze, a kur tad ir tā TAUTSAIMNIECĪBA, kurā pēc 11.klases doties jauniešiem? Anglijā? :) Agrāk, ja atceraties, bija VEFs, bija cukurfabrikas, bija Liepājas Metalurgs... domāju, sarakstu pati atcerēsieties, ja gribēsiet... BIJA TAUTSAIMNIECĪBA. Kur lai iet jaunieši? Vai Tautsaimniecība Jūsu gadījumā ir = ar BEZDARBS?
ar 11 pietiktu
Vidusskolu pabeidzu 17 gados, augstskolas piecus gadus- jau 22 gados. Neuzsaktu, ka man tika atņemta bērnība. Bija daudz lielāka atbildība mācoties skolā.
Nu ,ko esam nonākuši pie kārtējās galējības.Uz ko tad īsti tēmē Straujuma....protams neizglītotu baru ir vieglāk vadīt un virzīt,un nejau darba virzienā,jo nav jau darbavietu,tad jau Amerikāņu armijai ,jo arī taupības pasākumi ir vajadzīgi tikai tam,padomājiet cik tie kretīni nenorij dienas laikā un noteikti ēd labāku uzturu nekā vairums mēs latviešu tauta.Tagad tiem vajag arī mūsu dēlus.Vai jums tiešām nešķiet ,ka pēdējais laiks apstāties ,tad vācieši,krievi, zviedri un tagad vēl arī Amerikāņi,kuri skaisti caur puķītēm mums diktē savus noteikumus,mēs esam okupēti, Jūs tiešām neredzat!!!
Skolēnam jāmāca analizēt, rīkoties nestandarta situācijās un pielietot SAVU PIEREDZI, šī brīža "atreferējošās" mācību metodes jānobīda malā.
Izglītības programma ir ļoti rūpīgi jāizpēta, jo tiešām ir daudz kas tāds, kas lielākoties dzīvē nenoderēs, jā, tas palīdz attīstīt loģiku, bet... visam ir savs "bet". Skolā neviens neiemācīs to, ko pati dzīve iemāca.
ludmila, 42.g.v. 20.03.2015. 14:26:26
Sen jau vajadzēja samazināt apmācību skolās kaut uz 11.klasēm, jo jēgas no 12. klases nav nekādas. Agrāk, kaut divdesmit piecus gadus atpakaļ, zinājām vairāk, nekā tagad pie "modernām tehnoloģijam". Varu spriest gan pa jauniešiem darbā- kuri neprot nemaz skaitīt un glīti rakstīt, bet pabeidza pat augstskolas, gan pa savu dēlu- kurš pabeigs 8.klases- ko raksta cit reiz pats nesaprot. Es sekoju līdzi skolas apmācībai un redzu kā katra nakāmā klasē tiek zaudēts apmēram 2-3 mēneši uz atkartošanu, kas tiek mācīts iepriekš. Jēgas no tā nav nekādas, jo ja skolnieks nemācīja to iepriekš, tad viņš un neatkartos. Laiku terēšana. Pa to laiku var uzzināt daudz ko jaunu. Brīvdienas vienmēr bija tadi paši pēc ilguma.
Prieks, ka jūsu meita jau 12 gados zināja, ko grib darīt, taču viņa ir izņēmums tādā gadījumā. Ir vairums bērnu / jauniešu /pusaudžu, kuri ļoti ilgi vēl to nezina. Un tā ir trauma - mēģināt viņu ar varu izraut no tās bērna uztveres, ja viņš tā vēl aizvien jūtas. Citējot: Dace 19.03.2015. 22:34 Pēc sevis spriežot, ja man 14 gados vēl liktu izbaudīt bērnību, es to cilvēku nespētu cienīt. Nesaprotu, kā pusaudzi var uzskatīt par bērnu, kam nav nekāda stresa? Manā ģimenē vienmēr bija uzskats, ka sasniezot vecumu, kad iestājas kriminālatbildiba, berniba beidzas un sākas pusaudžu vecums ar savam īpatnībām un izdarībām. Arī savu meitu tā audzināju. Nu nav viņai nekas atņemts, tieši otrādi, viņai spēju uzticēties, palaist vienu uz kino, kafejnīcām vai iepirkties un viņai tas patīk. Kuram bērnam nepatīk blandīties pa veikaliem un tēlot pieaugušos? Labi, ka man bija iespēja pabeigt visuskolu 18 gados. Manējā meita jau savos 12 gados zin, par ko vēlas kļūt un kur ies mācīties pēc pamatskolas beigšanas, bet parastā vidusskolā netupēs līdz 19 gadiem. Un, ja es viņai liktu izbaudīt bērnību.... Es, būdama pieaugusi, braucu ar riteni, skrituļoju, eju uz kino, lasu žurnālus un grāmatas, apjūsmoju seksīgus vīriešus. Ar ko manas brīvā laika pavadīšanas metodes atškirās no 12- 18 gadus veca jaunieša metodēm? Nu kurš pusaudzis spēlējas ar mašinītēm un lellītes vizina ratiņos pa pagalmu? Bērnība beidzas tad, kad vairs nerotaļājas ar mantiņām.
Un tagad pastāsti, kā mācās! Pēc kādas sistēmas! ;-) Kāpēc Latvānijā visiem šķiet, ka vienmēr piemērs jāņem no citām valstīm? Nu neder mums vienmēr tas modelis, kas der viņiem!
Informācijai: Anglijā mācās no 5. gadiem un līdz (ja iet vidusskolā) 21.gadam, Nīderlandē mācās līdz 22 gadiem (ar vidusskolu), Čehijā un Francijā līdz 19 gadu vecumam, Ungārijā līdz 20 gadiem.
Audzinaataajam ir jaabuut tam,kursh iemaaca visu juusu ieprieksh aprakstiito? Tas jaamaaca vecaakiem. Tieshaam ik katrs skolotaajs juutas tik gudrs,lai katram beernam iebarotu ar karoti kaa labaak dziivot utt..? Tas nav normaali. Kur paliek vecaaku loma?
Nepaardodiet shiis DB ! Bet ir tachu jaalobee...
Piedodiet,bet kur paliek vecaku loma socialaja zinja? Man atkal rodas pretjautajums, proti,ko vel mes driz macisim skola? Varbut kaa pareizaak beernus dzemdeet? :-D Jo shobrid skola nepilda savu tieso funkciju! Galvas ir piebaztas ar jebko,tikai ne ar elementaaro macibvielu.
tai, kura 20.03.2015. 01:03 20.03.2015. 09:20:02
Sociālo zinību burtnīcas sākumskolā patiešām ir nekādas. Bet tas nenozīmē, ka tās jāizmanto. Gudrs skolotājs prot strādāt arī bez šīm burtnīcām - ir daudz citu veidu un metožu, kā padarīt stundu interesantu + iemācīt bērniem to, kas viņiem jāapgūst. Visi pārgudrie iesaka audzināšanas stundās mācīt saskarsmi, satiksmes noteikumus, drošību (elektro-, uguns-, ekstrēmās situācijās, uz ledus, pie ūdeņiem, ...), uzvedības noteikumus, karjeras izglītību, veselīgu uzturu, veselīgu dzīvesveidu, kā rīkoties, ja bērns sastopas ar svešu dzīvnieku, par ģimeni, par svētkiem, tautas tradīcijām............... Visu sarakstu nerakstīšu. Bet audzināšanas stunda ir 1x nedēļā, tātad ~36 mācību stundas. Tad - uz priekšu! Izstrādājiet jaunus standartus, iesniedziet IZM! Nevajag mums sociālās zinības, nevajag ētiku, nevajag zīmēšanu, . Ko vēl varētu nevajadzēt?
Jaa,piekam liimenis ir daudz augstaaks,nekaa mums Lv. Aizbrauca paziistama krievu meitene maaciities uz Krieviju no 12.klases. Teicamniece.Vinju notesteejot,izraadiijaas,ka ir 10klases liimenii...bet mums tachu viss ok,vai ne? Galvenais seksuaalo audzinaashanu boreet uz katra stuura,apejot vecaakus.Idiotu valstele ar savaam 12 klaseem. !
Paldies premjerei, kura iekustināja sen atlikto jautājumu! Vēsturiski -ap 1989.gadu tika izlemts, ka 6 gadīgs bērns ir gatavs skoloties, ka viņš skolā pagulēs dienasvidu, paspēlēsie un iemācīsies visu, kas jāzina. Dārziņš bērnus gatavoja 1.klasei -tātad 5 gadu vecumā.Tā sanāsa 1 +11 =12, ( 6 +12=18 gadiņi), kā arī 1 + 8=9 klases pamatskolā. Pēc 4 gadiem izlēma, ka pāršāvuši pār strīpu, atgrieza skolas iesākšānu 7.gados ( dažus gadus vecāki varēja izvēlēties 6 vai 7), atstājot 12 skološanās gadus. Mani bērni skolu iesāka 6,pabeidza 18 un augstskolas - 22 gados, maģistratūra -24. Kad pati mācījos divvalodīgā skolā, ar baltu skaudību vēroju krievu plūsmu, jo viņiem tad bija un joprojām savā etniskajā dzimtenē jāmācās 10 gadus. Uz maniem jautājumu kāpēc tā, atbilde bija, ka mēs latvieši pastiprināti apgūstam krievu valodu ( vidusskolā bija stunda - krievu literatūra un stundu skaitsar valodu kādas 6 kopā), krievalodīgajiem bija latviešu valoda, bet stundu skaits krietni mazāks. Ko mēs pastiprināti apgūstam 21.gadsimtā?
Šaubos vai viena stulbene kaut ko var ieskaidrot otrai stulbenei. Viss par to liecina.
gandrīz 40gadniece 45gadniecei 20.03.2015. 01:03:17
jā, skolas sagatavošanu uztaisīja par 1.klasi. sestdienas jau salīdzinoši sen noņēma., šķiet ar pirmajiem atmodas gadiem, ne? bet apjomu mierīgi varētu samazināt pārskatot programmu, kur manuprāt pilnīgi lieks priekšmets ir kristīgā mācība un sociālās, jo papētot darba burnīcas... mī un žē, tāds sviests. to visu mierīgi varētu iekļaut audzināšanas stundā. vispār 1.-2.klašu programmas (par tālākām nezinu, nav vēl pienākušas) ir izplūdušas, brīžiem infantilas, brīžiem stulbas un klišejiskas, kas nebūt neveicina bērnā personības attīstību, bet pārtaisa viņu par izteiktu masu produktu, bez personīgajām domām un iespējām izpausties. un 1.klasē burtus neviens nemācīja, uzreiz jau bija labi jālasa, citādāk nevarēja tikt līdzi vielai.
Man 30 gadi un esmu jauna :D
45gadus reprodiktīvajai 19.03.2015. 23:49:39
Jā. Stīvais gaida tevi. Ko tev citu darīt?
Lauku učenei 19.03.2015. 23:43:02
Un cik tev gadu? Protēzes no mutes vēl nekrīt?
senā 45gadniece 19.03.2015. 23:40:12
Vai vispār kāds vēl atcerās, kā no 11 klasēm tapa 12? Ne jau pie augšējā gala to gadu pielika, bet pie apakšējā - 0. klasi jeb sagatavošanas klasi pārveidoja par 1. klasi, pārējās pacēla par gadu uz augšu. Tagad ir obigātā 5.-6.gadīgo sagatavošana, un pēc tam vēl vienu reizi 1. klasē burtus mācās. Nezinu, cik tas ir prātīgi. Tiem, kas raud par pārblīvētām programmām, droši vien nav vairāk par 25-30 gadiem. No programmām, gluži otrādi, daudz kas ir izņemts ārā. Un, jā, mēs mācījāmies sestdienās, bet stundas nevienā dienā nebeidzās vēlāk par diviem. Tagad stundas beidzas ap trijiem, tur arī tā sestdiena sanāks. Un ar citām valstīm jāsalīdzina nevis vasaras brīvlaika garumu, bet mācību stundu skaitu mācību gadā. Tad dati būtu salīdzināmi. Daudzās Eiropas valstīs vasaras brīvlaiks ir īsāks, bet ir garāki brīvlaiki semestru laikā, jūnijs tiek veltīts vasaras nometnēm ārpus skolas un projektu darbiem. Pirms mehāniski pārņem kādu pieredzi vai maina sistēmu, jāsaprot kontekstu.
Dacei un tādām... 19.03.2015. 23:37:12
Pēdējās mē-------s kad beidzās? Nu re. Vecuma pubertāte. Tikai nekas nav sācies, jo viss ir beidzies.
Pašreiz tev vecenīt citas rotaļas. Aizejošā jaunība. Seko, bet neatgādini citiem.
Varbūt viņa Latvijā gaida kāpostus un stārķus? Jaunība neiet prom viena. Tepat vecuma marazms. Zinātniski līdzīgs apzīmējums.
Pēc sevis spriežot, ja man 14 gados vēl liktu izbaudīt bērnību, es to cilvēku nespētu cienīt. Nesaprotu, kā pusaudzi var uzskatīt par bērnu, kam nav nekāda stresa? Manā ģimenē vienmēr bija uzskats, ka sasniezot vecumu, kad iestājas kriminālatbildiba, berniba beidzas un sākas pusaudžu vecums ar savam īpatnībām un izdarībām. Arī savu meitu tā audzināju. Nu nav viņai nekas atņemts, tieši otrādi, viņai spēju uzticēties, palaist vienu uz kino, kafejnīcām vai iepirkties un viņai tas patīk. Kuram bērnam nepatīk blandīties pa veikaliem un tēlot pieaugušos? Labi, ka man bija iespēja pabeigt visuskolu 18 gados. Manējā meita jau savos 12 gados zin, par ko vēlas kļūt un kur ies mācīties pēc pamatskolas beigšanas, bet parastā vidusskolā netupēs līdz 19 gadiem. Un, ja es viņai liktu izbaudīt bērnību.... Es, būdama pieaugusi, braucu ar riteni, skrituļoju, eju uz kino, lasu žurnālus un grāmatas, apjūsmoju seksīgus vīriešus. Ar ko manas brīvā laika pavadīšanas metodes atškirās no 12- 18 gadus veca jaunieša metodēm? Nu kurš pusaudzis spēlējas ar mašinītēm un lellītes vizina ratiņos pa pagalmu? Bērnība beidzas tad, kad vairs nerotaļājas ar mantiņām.
Piekrītu, ka 12 gadi ir daudz. Bet labāk nesalīdzināsim ar to, ka agrāk bija 11 vai 10 gadi, jo arī sestdienās bija jāmācās. Kāds tagad arī vēlētos sestdienās mācīties un strādāt?
mammai 19.03.2015. 12:49 19.03.2015. 18:50:28
18 gadi nav rādītājs skolas beigšanai - pīpē jau no 5.klases, dzer no 7.klases, bet bērnus taisa jau 8.klasē. Kāpēc nobriedis jaunietis nevarētu vienu gadu mācīties vidusskolā? Kur vidusskolai ir tā būtskā atšķirība no augstskolas? Tā pat ir jāiet uz lekcijām, jāpilda mājas darbi un jāliek eksāmeni. Ja negribi, lai bērni mācās, tad nevajag sūtīt vidusskolā - obligātas ir tikai 9.klases. Pabeidz un aidā lielajā dzīvē!
Varbūt 5 gados jau beigt skolu? 19.03.2015. 17:41:35
Es brīnos par jums.
lauku učene 19.03.2015. 17:24:24
esmu tikai par to, lai skolu beigtu 18.gados, visi pamatpriekšmeti jāmācās no 1.-9.klasei, jānoliek vairāk kā četri eksāmeni, tad vidusskola ar 7 priekšmetiem - matemātika, svešvaloda, dzimtā valoda, fizika, ķīmija, biloloģija, vēsture+ 3 skolēnam nepieciešamie specifiskie mācību priekšmeti - uzņēmējdarbība, bizness, grāmatvedība un ekonomika. Nav ko no bērniem taisīt nīkuļus, viņi šobrīd pārsniedz mūs gudrībā ( labi, tie, kuri to vēlās, nevis slaisti, kurus tur skolā, lai nauda nepazustu). Skolotājiem pieklājīgu atalgojumu, lai nav jātrīc par algas lielumu jau no rudens, jo skolēnu skaits nemitīgi samazinās. Mazās lauku skolas atstāt 1.-6. klases, tālāk jāaudzina konkurēt spējīgi bērni, kas prot un var par sevi pastāvēt. Diemžēl arī izglītība ir bizness, nav normāli, ka mazās lauku pamatskolās mācās 2-5 bērni un skolotājs vada stundu divām klasēm reizē. Arī skolotājiem vajag zināmu konkurenci, visu laiku jāizglītojas, nevis jāatsēž kursi, lai saņemtu papīru, kurš pēc tam noputēs. Pašvaldībām reiz būtu tā "suņa aste" mazo un nerentablo skolu izskatā jānocērt, nevis mums, skolotājiem, nemitīgi jāgaida - aizslēgs skolu vai nē? Nekā personīga, kolēģi, bet bizness ir bizness.
Tāpēc daudzi jaunieši pamet skolu, ka 12 gadi ir par daudz un skolu beigt 19., 20. gados ir par vēlu. Skola jābeidz 18 gados!!!
Jaunietis ha ha 19.03.2015. 14:57:07
Skatoties ko jādara: ja mācīties un strādāt -tad es vēl esmu maziņš un atbildību nespēju uzņemties (un visticamāk ,ka nespēšu līdz gadiem 30), Ja šņabi dzert , ar auto braukt un meitas mīlēt -es esmu liels jau sākot no 14 gadiem !!!!
Beidzot kāds par to iedomājās!Jau sen ir laiks mainīt izglītības sistēmu un vidusskolu!Kāpēc bērnam jazaudē vesels gads!Lielākai daļai jau ir 18 gadi,bet viņi nevar ne kārtīgi mācīties, ne strādāt!Pilnīgi pietiek vidusskolā ar diviem gadiem un vēlams lai jau vidusskolā ir profesionālā ievirze.Pabeidza vidusskolu,ja nav iespēja mācīties augstskolā,pabeidz 1 gadu arodskolā,arods rokā un var iet strādāt!
Nav pareizi , ka skolu beidz 19-20 gadus veci jaunieši. Skolu jābeidz 18 gados!
Jāpārskata standarti un programmas. Tagad jau pamatskolā un pat sākumskolā "grūž" bez sapratnes un jēgas zināšanas, bet līdz prasmēm un iemaņām netiek. Arī vidusskolas posmā mācību priekšmetu programmas ir pārblīvētas, daudzos priekšmetos māca augstskolas vielu. Tāpēc augstskolās mācās tikai 2-3 dienas nedēļā. Standartu un programmu izstrādāšanā jāpieaicina jaunie pedagogi, kuriem vēl ilgi jāstrādā, nevis nopelniem bagātie, kuri nespēj atteikties no tā, ko paši zina.
Nu pareizi, kad jāstrādā un sevi jāuztur, tad bērni. Kad jāatbild par sastrādātām cūcībām, tad bērni. Kad jādzer, jāblandās pa krogiem, jāzāļojas un jāsekso, tad pieaugušie. Vecāki, nekļūstiet smieklīgi. Jo ātrāk "bērns" sapratīs, kas ir pieaugušo dzīve, darbs un atbildība, jo labāk viņam un mierīgāk jums. Bet baidās tak no tā darba, tik aizbildinās, ka alga maza.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.