Lietotājvārds
Parole
Pareizi- - skolas ir jāapvieno lai katrā klasē būtu ne mazāk kā 70 skolēnu. Skolotājs taču jauno vielu var nolasīt arī tūkstotim. Tāpat pašiem skolēniem vien esot jāmācās - mājās... Mācību vielas skaidrošanai jau tagad nepietiekot laika... Patiesībā jau skolas vispār var slēgt. Viena skolotāja jauno vielu var nolasīt visiem skolēniem kādā televīzijas pārraidē un kārtībā... Eksāmens pavasarī...
Iedzīvotāju skaits samazinās, tāpēc mēs nevaram atļauties uzturēt tik daudz ministrijas un tik daudz deputātu, ierēdņu! Ja 90 gados bija 2.5 miljoni iedzīvotāju un 100 deputātu ok, bet šobrīd , kad iedzīvotāju skaits ir 1.9 miljoni , tad pienāktos saeimā būt tikai 76 deputātiem .Deputātu skaitam ir jābūt proporcionāla iedzīvotāju skaitam un ne citādi! Tā kā tas ir ES parlamentā!!! Samazināt uzblīdušo arī ministriju skaitu, jo iedzīvotāju ir daudz mazāk. 1. aizsardzības ministrija +ārlietu ministrija, 2. ekonomikas ministrija,+ finanšu ministrija, 3. iekšlietu ministrija, tieslietu ministrija 4. izglītības un zinātnes ministrija + kultūras ministr ija 5. zemkopības ministra.+ vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 6. veselības ministrija un labklājības ministrija 7. tieslietu ministrija un satiksmes ministrija, Tad vēļ IZM , VISC u VIAA strādā vairāk nekā 300 ierēdņi ar fantastiskām algām , kas gadā veido 30-40 miljonus!Ja no viņiem atlaistu vismaz 80 vai skolās darbs apstātos???Neapstātos, jo skolām ne viņu darbošnās vai nedabošanās ne kādi nav jūtama.Latvijā šobrīd ap 800 vispārizglītojošām skolām un uz 3 skolām viens ierēdnis .Labi dzīvojam!!!! Te ir redzams kā ""slikti"" dzīvo ierēdņi. *.izm.gov.lv visc.gov.lv *.viaa.gov.lv Informācija par amatpersonām izmaksāto atalgojumu Ministrijas amatpersonām izmaksātais atalgojums par 2015.gada jūniju: UZVĀRDS VĀRDS AMATS IZMAKSAI PIEZĪMES Abizāre-Vagre Vēsma Vecākais referents 268,82 Āboliņa Anita vecākais eksperts 916,25 t.sk.atvaļinājuma nauda Adamane Madara vecākais juriskonsultants 971,13 t.sk.atvaļinājuma nauda Aleksandra Karīna vecākais eksperts 815,04 t.sk.atvaļinājuma nauda Anča Ilona Vecākais referents 1272,65 t.sk.atvaļinājuma nauda Arāja Gunta Valsts sekretāra vietnieks 1769,87 t.sk.atvaļinājuma nauda Arkle Olita eksperts 702,27 Austere Linda Ministra biroja vadītāja 1560,24 Babiča Aļona eksperts 1444,33 t.sk.atvaļin ājuma nauda Bagāta Elīna projekta vadītāja asistents 631,89 t.sk.atvaļinājuma nauda Baseviča Velta Vecākais referents 940,35 t.sk.atvaļinājuma nauda Bašķere Baiba Departamenta direktora vietnieks 1248,53 Beļajeva Dace Vecākais referents 613,31 t.sk.atvaļinājuma nauda Bērziņš Kaspars Ministra padomnieks 1339,71 Blačforda Inita eksperts 1210,15 t.sk.atvaļ inājuma nauda Bole Evelina vecākais eksperts 1290,44 t.sk.atvaļinājuma nauda Bramane Liene Nozares padomnieks 3812,03 t.sk.pabalsts atašejam Brikmane Karīna eksperts 671,94 Brūna Sanda Depart
Ingai no laukiem 04.09.2015. 13:43:51
Vai tad Liepājas mērs var noteikt, kas notiks apkārtējās pašvaldībās?
Ingai (no laukiem) 04.09.2015. 10:39:40
Mums ir pamatskola, mūzikas skola, mākslas skola, sporta skola, arī bērnudārzs. Bērni jau sen tiek vesti ar autobusiem - diviem. Ved arī no kaimiņu pagastiem ārpusstundu aktivitāšu dēļ, jo bērni nodarbināti pēc stundām, neklīst apkārt un mājās pārrodas reizē ar vecākiem. Vienalga- cīnamies par izdzīvošanu.
mammai laukos 04.09.2015. 10:10:02
Jūs rakstāt- " Nevaru iedomāties, kam vēl, izņemot augstskolas, ir nepieciešama vidējā izglītība" . Diemžēl situācija ir tāda, ka pat veikalā strādāt nepieņem bez vidējās izglītības. Un par profesionālajām skolām runājot- ja bērnam uz tuvāko tādu profskolu ir jābrauc ar 2 transportiem ar nīkšanu novada centra pilsētiņā dažreiz pat 2 stundas, tad tomēr Jūs padomāsiet vai palaist atvasi uz turieni. Jūsu lauki laikam ir vietā, kur neiet lielās autotrases. Es pati negribu iet pa ceļa malu pat pāris km, ja garām nepārtraukti brauc fūres ar tādu ātrumu, ka no kājām gāž. Un cik meiteņu jau ir pazudušas šo ceu gājējas?
Vai tās nav atkal tikai runas? Kāda iespēja prezidentam kaut ko iespaidot?
Inga no laukiem 03.09.2015. 21:21:44
To pasu dzirdējam no Liepājas mēra Seska, visu un vienmēr lielājam centram-Liepājai,pagastos skolas ciet,atstājam novada centrā vienu pamatskolu,vidusskolas tikai Liepājā,līdz kurai no mums 60 km!!! Un nestāstiet,ka būs internāti ka padomju laikos,,bet pajautājiet bērniem vai viņi grib tur dzīvot. Ar tādam metodem var naudu ietaupīt,bet tiesam apsaubu mācību efektivitātes sasniegsanu,kad bērni uz nedēļu prom,tāpat mazie bērni no septiniem līdz pieciem prom,jo lī'dz tuvākajai skolai 20km. Neviens nedomā par bērniem,tikai par naudu.Un ja skolas nebūs, ģimenes ar bērniem laukos nepaliks,tad lauku ciemati izmirst.
Pag, nevajag sasteigt, jo tūdaļ tak būs bēgļu un viņu bērnu pieplūdums (Junkers teica, ka pa Eiropu padalīs vēl papildus 160 tūkstošus). Skolas vajadzēs visiem bēgļu bērniem un burkās uzcirtušās skolotājas (tā būs daļa no integrācijas programmas dresskoda) varēs viņus integrēt.
w
Citējot IZM ministri M.Seili (atbildes uz deputātu jautājumiem) 03.09.2015. 17:50:37
«Skola nav lielveikals, skola nozīmē bērnu dzīves, kuras nevar vienkārši pārvietot»
mamma laukos 03.09.2015. 15:00:19
Skolotājai laukos. Nevaru iedomāties, kam vēl, izņemot augstskolas, ir nepieciešama vidējā izglītība. Vai gudrāk nav bērnam mācīties profesionāti tehniskajā vidussskolā? Pie tam arī pēc tās var mācīties augstskolā, bet pēc vidusskolas ir tikai viena izvēle - augstskola. Protams, ja neņem vērā iespēju braukt uz ārzemēm vai strādāt Maximā.... Ingai.. Es uzskatu, ka 3 km patiesībā bērnam nav nekas īpašs. Kad mana meita 1.klasē septembrī ļoti ilgi neatgriezās mājās traki uztraucos, bet izrādījās, ka viņa bija taupījusi tos 20 santīmus autobusam un nākusi kājām no skolas 10 km. Un nekas traks nebija. Visā pārējā laikā abi bērni brauca ar autobusu un no pieturas nāca kājām 4 km. Tas tikai pilsētniekam liekas katastrofāli. Toties iespēja dzīvot laukos nevis kastītē atsver šīs grūtības. :)
Tajā pašā laikā pilsētās, kurās plāno taisīt ciet vidusskolas un apvienot pamatskolas, bērnu dārzos pietrūkst vietas. Viņi taču arī reiz izaugs un gribēs skolā iet.
skolotāja laukos 03.09.2015. 14:26:55
Ne visi grib un spēj mācīties tikai t.s. labākajās skolās, šiem bērniem būs jāpaliek bez vidējās izglītības. Taču vidējā izglītība vajadzīga ne tikai studēšanai augstskolā, bet arī daudzās darba vietās. Kāpēc jāmācās tikai labākajiem labākajās skolās?
Jums pagastā, vai kur nu Jūs tur dzīvojat, viena skola no otras atrodas 3 km attālumā??? Es ar bērnībā soļoju uz autobusu 2 km un tad vēl 9 km kratījos autobusā, nekas, izdzīvoju. Katram pie sētas skolu neuzcels, tas tak jāsaprot pieaugušam cilvēkam.
Lasot TWITTER 03.09.2015. 11:51:18
"@IZGLĪTĪBA UN KULTŪRA: "Šodien Saeimas IKZ komisijā uzzinājām, ka valstī nav neviena sapratīga cilvēka, kas prognozētu skolu skaitu". JAUTĀJUMS: kur palikuši saprātigie cilvēki, kam būtu jāstrādā ministrijā?
Cik ilgi mes turpinasim sho ASV uzbliezto vertibu sistemu izdevigi neizdevigi, ja partijas ir deklarejushas Latvijaa cilveku ka vertibu, tad nepiecieshams par to rupeties, nevis ir nav izdevigi. Es uzskatu , ka nav izdevigi ieguldit 120 miljonus Vejonja velmei brunjoties ieoperkot vecos ASV stingerus un lidz ar to , lai budzheta butu tie 120 mijloni paaugstinat akcizi degvielai. Turklat izglitiba 34 miljonus atrast nu jau divus gadus nevar ...apsmiekls , tad jau sanak , ja valsts budzheta nav naudas , tad sledzam sho valsti ciet tapat ka skolas?!
Ciniķis-reālists-nedeputāts 03.09.2015. 10:23:02
Pats smieklīgākais ka nesen vel dažai labai lauku skolai uztaisīja renovācijas siltinājuma darbus par ES naudām. Jāgatavojas jaunai naudai - nāk ERAF finansējums EUR 798000,00.
Andri, vai jums ir bērni? Kur viņi mācās? Rīgas skolā? Lauku skolā? Neesmu gaišreģe, bet šķiet, ka zinu atbildes jau tagad. Ja jūsu bērniem būtu jāmēro ceļš 3.klasē vairāki kilometri dienā - ar kājām, jūs nekad tā neteiktu.
Piekrītu prezidentam. Kamēr uz skolu apvienošanu skatīsies ar emocionālu skatu, tikmēr izglītība bremzēs. Ja mēs gribam ilgstpējīgu attīstību, plaukstošu valsti, tad vajag skatīties racionāli - cik izdevīga ir katra skola? Vai tās devums ir lielāks nekā izdevumi, ko tā rada? Ja nav, tad neatliek nekas cits kā slēgt. Un tas ir tikai normāli, atvainojiet.
ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.