Lietotājvārds
Parole
Tu nu man gan noteiksi, kurp man doties pēc tehnikuma!!! Muahahaaa
Jo vairāk aiziet uz tehnikumiem ,jo spēcīgākas ir vidusskolas.tas nozīmē ka vidusskolu skaitam jāsamazinas un kavalitātei jāpaaugstinās.Un pēc tehnikuma uz augstskolu nav jāiet,jāiet strādāt vidējā posmā.
Julijai skauzh...ka visiem pa 1 minusam liek...:-)))))))))) bernudarzs :-)))))
Profesionālās skolas-tehnikumi ir mūsdienīgas mācību iestādes,un tas ir labi no vairākiem aspektiem.Pirmkārt ,iespējams saņemt stipendiju-pāri par 100 eiro,kas ne pārāk turīgām ģimenēm ir liels atbalsts.Protams, ka stipendija ir atkarīga no sekmēm un citiem kritērijiem.Tas ir stimuls mācīties. Un tās par velti netiek dotas.Otrkārt,šajās mācību iestādēs ir dažādas apmaiņas programmas,kad iespējams praktizēties Eiropā.Tas nostiprina valodu prasmes.Atbalstu mācības,piem.tehnikumā.Labāk labs audzēknis tehnikumā,nekā "gara vilcējs'' vidusskolā.Un nevar vēl zināt,kurš tiks budžeta gr.augstskolā.
Palūgšu mani, kā Jūsu minēto "rezerves variantu" neapvainot. Savulaik pabeidzu vienu no tādām "profenēm", kas man absolūti netraucēja pēc tam iestāties augstskolā. Šobrīd esmu sava uzņēmuma vadītāja. Tā kā pirms šādi te izrunāties, derētu nedaudz šo to pārzināt par attiecīgo sfēru.
Manuprāt, Jūlija joprojām dzīvo pēc seniem stereotipiem, jo bieži vien tie, kuri nevar , negrib mācīties tehnikumos un tiek atskaitīti, ātri vien sakravā mantiņas un dodas uz vidusskolām, kur viņus sagaida ar atplestām rokām (šeit neiet runa par elitārajām vidusskolām, ģimnāzijām).Profesionālās izglītības iestādes ne reti izglīto vidusskolu absolventus Eiropas grupās, lai minētie absolventi iegūtu profesionālo kvalifikāciju un varētu sameklēt darbu, nekļūstot par bezdarbniekiem.
Nesaprotu, kāpēc lielās pilsētās, kur ir tiešām labi tehnikumi, zēniem būtu jāiet vidusskolās un jāatsēž tie 3 gadi. Džekiem ir jābūt ar spēju kaut ko saprast no tehniskām lietām, kaut arī pēc tam studē jurisprudenci. Māmiņas, zēni var atsēdēt vidusskolu tikai tad , ja gatavojas studēt medicīnu. Tā ir vienīgā profesija, kuras dēļ zēns var iet vidusskolā. Neizmetiet 3 gadus vējā! Ir starpība, vai ,pabeidzot augstskolu, jums būs tikai 1 specialitāte vai , ieskaitot tehnikumu, divas.
Nesparotu, kādēļ IZM tik ļoti spiež uz to, lai palielinātu prof.skolu audzēkņu skaitu. Līdz 2017.g. izvirzot pat mērķi, cik daudz jābūt. Profenes taču ir kā rezerves variants, ja nevar vidusskolu pavilkt?!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.