Lietotājvārds
Parole
Es arī nekad par "Vienotību" neesmu balsojusi. Vienmēr balsoju par "Tēvzemi", taču nu jau arī viņi manu uzticību zaudējuši! TĀLU GAN VIŅI VISI NO REĀLĀS DZĪVES.
to / 19.01.2015. 08:16 19.01.2015. 20:38:07
Un uz kāda pamata apgalvo, ka tieši skolotāji par viņu balso?
dombrovskis veiksmīgi 40% atņēma skolotājiem, kā nosaukt tos skolotājus, kuri par viņu balso?
Viņi negrib mūsu patiesību, tāpēc tiekam bloķēti.
Lai kāds nebūtu virsraksts, tas ir saistīts ar pedagogu algām. Šis ir sāpīgs jautājums un kļūst aizvien sāpīgāks. Lielai daļai skolotāju ar katru izmaiņu (paaugstinājumu) kļuva arvien mazāk. Piederu pie šīs daļas. Jau 7. gadu žņaudz aizvien ciešāk. Jā arī man par vienas stundas sagatavošanu un labošanu tiek apmaksātas nepilnas 2 minūtes. Kāds tad būtu mans darbs, ja tikai ieejot klasē atvērtu grāmatu, nevienu kontroldarbu nestādītu un nelabotu, par mājas darbiem vispār nerunājot. Par šīm nepilnām 2 minūtēm varu paspēt tikai savākt burtnīcu čupiņu un paskatīties, vai visi nodevuši. A ko, joprojām pavērtu mutīti jāsmaida un jākrata galviņa, ka krīze beigusies un veiksmes stāsts Eiropai pasniegts? Jā, un rīt, protams, iešu klasē un pusi darīšu bez maksas, bet kāpēc man būtu jāstāv klusu?
Raksta saturs neatbilst virsrakstam. Un tāda jezga izceļas raksta autora dēl. Es ceru, ka rīt klasē ies citi skolotāji, jo komentāru rakstītājus nevajag laist klasēs....
Jūs aizmirsāt vēl ...un klausīties skolotājiem veltītos lamu vārdus un pazemojumus, jo skolotājam jau tiesības nav. Vismaz internātskolas skolotājiem.
skolotaaja_Vidzemee 18.01.2015. 18:56:59
es nezinu, kas vispaar notiek valstii, bet mums, Gulbenes novadaa, ar janvaarii samazinaaja skolotaaju algas, katram muusu skolaa mazaak par 20-40 eiro, muusu skolaa nonjeema nost gatavoshanos stundaam. tagad skolotaajam jaaiet klasee un tikai tad jaaver valjaa graamata un jaaskataas, ko stundaa dariit ar skoleeniem????!!!! vai citos novados arii??????
Pie kā esam nonākuši?Informācijas trūkuma dēļ" pirmsskolnieki" ecējas ar "sākumskolniekiem"Vai tāds bija mērķis?
Un kāds biznesa projekts ir 100 krēsliem?
ES prezidēšana 18.01.2015. 15:17:27
Vai ES ombuds mums var palīdzēt? Partiju sponsori domā tikai par savām interesēm, skola nav biznesa projekts, tāpēc lai piecieš, ka vispār ko maksā!
Gan jau iemācītu arī lasīt! Nemaz nav aiz kalniem tie laiki, kad bērnudārzā šīs lietas nemācīja un liela daļa bērnu bērnudārzu un pirmskolas grupiņas nebija apmeklējuši! Īpaši laukos. Runa jau nav par to, vai ne? Runa jau ir par to, ka mūsu darbs netiek novērtēts. Ielas un grīdas slaucītājs saņem to pašu, tikai atbildība- nekāda. Nekā personīga!
Pensionēta grāmatvede un skolotāja 18.01.2015. 15:02:54
Šoreiz sašūmējās bērnu dārza audzinātājas un sākumskolas skolotājas NE PAR KO. lieta tā, ka šie koeficienti absolūti nav saistīti ar Jūsu un skolotāju algām. Tos pielieto, lai piešķirtu naudu pašvaldībai, Ja novadā ir teiksim 200 pirmskolnieku, tad to summu, ko izdala 1 audzēknim ( iepriekš bija 748 lati) reizina nevis ar 200, bet gan ar 160, jo koeficients ir skolēnu skaita aprēķināšanai.
Strādāju sākumskolā. Esmu strādājusi arī b-dārzā. Viegli nav nekur. Izskan viedoklis, ka b- dārzā iemāca lasīt un visu pārējo. Tad jau varbūt uzreiz dodam diplomu un basta? Uzskatu, ka sākumskolas skolotājam ir jāiemāca bērnam būt par skolnieku, kas patstāvīgi var veikt dažādas lietas, izprast, meklēt un tā tālāk. Kaut vai iekļaušanās liniatūrā, orientēties lapā, burtnīcā, grāmatā, savā somā. 1. klases I pusgadā tu esi noskrējies kā suns un sausu muti, neatliek laika aizskriet uz tualeti. Mana sākumskoliņa ir vienā ēkā ar b- dārza 2 grupām. Es un manas kolēģes stiepjam mājās labojamo darbu kaudzes, tomēr, atvainojiet, b- dārza audzinātājas pēc darba iet mājās ar rokas somiņu. Darba laiks beidzies, darbs arī. B- dārzā darbs sākas 8:00, ierasties darbā var 5 minūtes ātrāk. Man darba laiks, par ko tiek maksāts, sākas 9:00, bet skolā jābūt jau 8:00, jo sāk ierasties bērni, jāved brokastīs, gluži vienkārši jābūt klāt, jo bērni taču vieni nedrīkst būt. Ar to vienkārši gribu teikt, ka skolotājam ir daudz vairāk jādara ārpus apmaksātajām stundām, b-dārzā visu var paspēt izdarīt darba laikā.
interesanti ko darītu skolotāji skolā, ja bērnudārza audzinātājas tikai skaucītu bērniem dibenu un nedarītu neko citu!
Esmu strādājusi gan bērnudārzā, gan skolā. noteikti varu pateik, ka bērnudārza skolotāji ir pelnījuši lai vi'ņiem maksāti tik pat cik skol;a, nevis mazāk! Kas man nepiekrīt - aizej pastrādā uz dārziņu, ātri sapratīsi ka paradīze tur nav!
Jau sen pirmsskolas izglītības skolotājām ir nepieciešams augstākās izglītības diploms, lai varētu slaucīt bērniem dibenus, mācītu lasīt, rakstīt, rēķināt, zīmēt, iemācīt pašapkalpošanās prasmes un prasmi uzvesties gan saskarsmē ar citiem bērniem un pieaugušajiem, gan dažādos pasākumos.
Procentam Bērnudārzā bērniem ne tikai slauka dibenu, tur iemāca arī lasīt, rēķināt, līmēt, šūt, griez ar šķērēm, zīmēt utt. Visas pamata prasmes. Un protams arī savu dibenu noslaucīt, tas arī ir jāiemāca! Atnāc pastrādā pirmsskolā, tad varēsi salīdzināt vidusskolēnu ( kurš ir jau prakstiski pieaudzis cilvēks) ar cilvēkbērnu, kurš visas prasmes tikai sāk apgūt. Tas nav viegli!
vai tiešām kādam liekas, ka b/d audzinātājam jāsaņem tikpat , cik vidusskolas skolot\ajam?! Smieklīg,i k atagad visi audzin'\atāji ir skolotāji! tagad par dibena slaucīšanu bērnam arī vajadzēs diplomu...
Ministrijas ierēdņi- lūdzu strādājiet , lai beidzot būtu skaidrība par skolotāju darbu smaksu. Esat drosmīgi, jo visiem nekad nebūs labi un galvenia , lai skolotāji būtu pilnībā informēti par to kas notiek.
Darbs pirmsskolā gan psiholoģiski, gan fiziski ir sarežģītāks par darbu skolā ar jebkura vecuma bērniem - pirmsskola ir tā vieta, kur bērni zināšanas apgūst rotaļās, kustībās. Nav likuma kas paģēr pirmsskolas vecuma bērniem mierīgi sēdēt. Bērnu dabisks izteiksmes veids ir kustība. Tad nu, lūk, iedodiet bērnam zināšanas kustībā un reizē ar 20 bērniem.Jau tā valstī it pirmsskolas skolotāju trūkums. To pašlaik aktuāli nemana, jo skolotāji staigā no vienas PII iestādes uz otru, lai strādātu otru slodzi. katru dienu 12 stundas. Bet cik ilgi tā? - paskatieties uz darba vakancēm Rīgā pieprasījums ir vairāk kā 100 pirmsskolas skolotāju. Ja nepiestrādātu tie, kas vēl spēj izturēt - cik vakanču tad būtu?
Koificenti varētu būt par nostrādātiem gadiem un izglītību.Visiem gan 1kl. ,gan 12.kl.skolotājiem jāsaņem vienādi.Arodbiedrības pieklusušas,jo laikam tāpat kā valdībai izdevīga laika vilkšana,novirzīšanās no galvenā uzdevuma - skolu direktoru aicināšanas uz streiku,lai panāktu cilvēkam cienīgu algu.Algu ar ko var sevi pabarot ,apģērbt,nokļūt uz darbu,nomaksāt komunālos.Skolotājam ar augstāko izglītību par slodzi -minimālā alga!?Tā ir ņirgāšanās par skolotājiem,izglītību,tās svarīgumu sabiedrībā.Vai tas nav sen jau Eiropas cilvāktiesību jautājums?Kopš 1991gada valdība tikai sola un sola sakārtot algas.Lai novirzītu no streikošanas -eksperimenti.,to imitācija.Igauņu skolotājiem alga-1000euro.Mums arī tāda jāprasa!!!Par jauno modeli skolā -nevar darba tabulā rakstīt sacensībās ,koru skatēs,dejošanas skatēs pavadīto laiku.Šos visus pasākumus uz laiku vajadzētu APTURĒT.Lai sāk maksāt.
Paši stāvēsim, pašiem labāk. TV 0peratori ,lai atzīmē BARIKĀŽU DIENAS . Masu mēdiji noskaidrojiet -kāpēc Latvijai kārtējais ,,veiksmes stāsts"nav veiksmes stāsts.
Arodb-ba gan tāda pieklususi!
učenīte- varnam 17.01.2015. 18:19:13
Lai Dieviņš mums visiem stāv klāt un vairāk sirdsgudru un drosmīgu cilvēku Latvijai! Par puišiem skolā- pilnīgi piekrītu!
Varnas učenītei 17.01.2015. 18:02:35
Es jūs pilnīgi saprotu. Arī es nonācu pie tā paša secinājuma-valsts nepamatoti mūs krāpj. Skolā vairāk skolotāju puišu vajaga. Es laikam likumu pārkāpšu, tāpēc neatklāšu plānu. Viņš nav vardarbīgs, bet tā jau mēs finansiāli dzīvot nevaram. Man maģistra grāds. Un strādāju gandrīz ne par ko. Puiši sāktu, bet tālāk es neteikšu. Pirmdien LTV-1 bija ,,Aizliegtais paņēmiens". Visiem tika norādīts, ka lai muti nepalaižam, Es viņu palaidu un palaidīšu. Tā ir mana valsts. Esmu atbildīgs par viņu. Ja grib, lai jau bāž cietumā skolotāju.
Tā vien šķiet, ka izmaiņas rosinās, kamēr veiksmīgi nebūs sasniegta cienījamā minimālā!
učenīte- varnam 17.01.2015. 17:32:48
Vēlējos tikai pateikt, ka ir ļoti sāpīgi lasīt un dzirdēt kā tiek vainoti skolotāji pie visām iespējamām nelaimēm. Beidzot taču vajadzētu saprast, ka ne jau skolotāja kvalitātes pakāpe, ne arī n-tie obligātie kvalifikācijas celšanas kursi neizlabos radušos situāciju, jo ko var prasīt no pārguruša, par savu rītdienu nedroša, sastresota cilvēka? Vai vaina nav meklējama kaut kur citur,- mūsu tautas kalpu attieksmē pret savu darba devēju- savu tautu?
historia-summa 17.01.2015. 15:51:10
Es tām sievietēm nemāku atbildēt. Ja es būtu vārīts uz galda, tad viņas mani sāktu ēst. Domāju, ka sievietēm iedzert aliņu vajaga. Mīļās bābas(summa nav pret to?), SUMMA JUMS PASKAIDROS VĒLREIZ. Summa man izskaidroja. Labs cilvēks, jo gada laikā es biju šķirts no darba un likumiem, bet viņš visam sekoja. Lai jūs neapmeklē slimības. Skolotājām vāverītes žāvājas? Es tādus pakalpojumus pa mas. saz.līdzekļiem nesniedzu un savu numuru neuzrādu. Gan viss mums priekšā. Summa īsts babņiks. Ķeriet skolotāju. Atvainojos, ja biju nekorekts.
Nekāds modelis netiek aprobēts, nav nekādas info, kas un kā būtu jādara. Vël vairāk - skolām nav info par to, kādas būs janvāra algas, attiecīgi tarifikāciju nafffff. Solīja šonedēļ, bet tā arī info neparādījās. Atkal strādājam, bet nezinām, ko saņemsim.
Lasīju un Tv dzirdēju, ka no 9. janvāra visas skolas iesaistās skolotāju algu kaut kāda modeļa aprobācijā. Skolā par to neko adm nezina. Te atkal lasām kaut kas jauns. Kur paliek tas modelis? Vai tautas apmāns?
Varbūt šizoīdas personas varētu bloķēt?
summa-varnas 17.01.2015. 14:35:22
Neko darīt. Kolēģiem arī darbs ir vajadzīgs. Busiņs savas skolas skolēniem domāts. Summa! Mums visiem nervi sakāpuši. Bet tev ir vairāki segvārdi, tāpat arī man.Tas tā, bet jūs ļoti zinoši visu skaidrojat. Paldies. historia
Varnas učenītei 17.01.2015. 14:08:40
Garīgi lielisks komentārs. Žēl ka jums jāstrādā ne savā specialitātē. Jūs esat laba sieviete, bet jāatstāj laiks arī saviem tuvākajiem-īpaši saviem bērniem. Es zinu ko nozīmē bērnudārzs. Ar aukliņu vadā tos mazuļus u.t.l. .Gājputni. Māciet tik viņiem latviskumu. Es šeit nēesmu pilnīgā patiesība. Patiesību atstāsim pa vidu(zelta vidusceļš) un iesim vergot turpmāk. No gr. un rom. valodām skolotājs(arī bērnudārzā) ir vergs. Tā vēsture raksta. Vēlu veiksmi mājās un darbā. Egoists, bet roka cēlās pati uz burtiem-māja. Ar Dievu.
Učenīte - piekrītu par visiem 100%!!!
summa varnam 17.01.2015. 13:06:47
Jā! Novadu vadībām ir jārunā ar skolotājiem, jo būtībā taču viņi mums maksā šo algu, kas ieskaitīta kā summa novada budžetā.
Mīļie kolēģi! Esmu skolotāja, kura strādājusi no 5.-9. un no 10.-12. klasei. Tagad man ir tā " laime" strādāt arī bērnudārzā, Tagad spēju novērtēt, ko nozīmē darbs pirmsskolas iestādē! Labprāt ietu atpakaļ uz skolu, bet, diemžēl, esmu humanitārā priekšmeta skolotāja, tādēļ skolā izrādījos lieka. Protams, ka ir milzīga atbildība gatavojot skolēnus uz olimpiādēm, ieskaitēm un eksāmeniem.( būsim godīgi- uz olimpiādēm "bīdām" tikai spējīgākos un talantīgākos skolēnus, kuri daudz strādā arī patstāvīgi) Protams, ka tas no skolotāja prasa ļoti daudz laika, izdomas, radošuma un nervus. Ja skolotājs strādā ar pilnu atdevi, tad laika sev un ģimenei neatliek! Lai izaudzinātu motivētus, talantīgus strādātgribošus skolēnus ir jāiegulda milzīgs darbs gan vecākiem, gan skolotājiem. Labu rezultātu var gaidīt tikai tad, ja notiek šī vecāku un skolotāju sadarbība! Diemžēl lielākā daļa vecāku ir nostrādājušīes vairākās darbavietās, tādēļ bērnam vairs neatliek ne laika, ne spēka. Tad saka tā- tev taču viss ir, ko tu vēl gribi!? Bet bērniņš kļust arvien nervozāks, niķīgāks un nepaklausīgāks, izrādot , kā nu to prot, savu neapmierinātību. Bērniņš tiek aizvests uz bērnudārzu- skolotājiem maksā naudu par audzināsanu- lai tiek galā! Tad nu skolotājai šim bērniņam ir jāatdod visu savu mīlestību, uzmanību, jārada māju sajūta, ka bērniņš dārziņā ir gaidīts un mīlēts. Turklāt jāpalīdz bērnam apgūt arī noteikto pirmsskolas izglītības programmu, jāmotivē zināšanu apguvei skolā. Arī bērnudārzā skolotājas strādā vairāk par slodzi, lai varētu samaksāt rēķinus un iegādāties pašu nepieciešamāko. Nogurums ir ņežēlīgs! Tādēļ, dārgie kolēģi, mīļie vecāki, nestrīdēsimies, neskatīsimies viens otra maciņā, bet turēsimies- "viens par visiem, visi par vienu", jo mums visiem ir vienlīdz grūts un atbildīgs darbs! Nekas šajā pasaulē nav svarīgāks par droša, motivēta, radoša, dzīvi mīloša cilvēka audzināšanu, jo no tā ir atkarīga ne tikai mūsu valsts, bet arī mūsu pašu nākotne! Lai mums visiem pietiek spēka un izturības!
Varnas summai 17.01.2015. 11:42:46
Tomēr tas nozīmē mazo skolu likvidēšanu? Pagaidām mēs novadā bijām donori. Mums to citu skolu bērnu arī nevajadzētu. Tagad viss atkarīgs no novada pašvaldības. Vai pareizi sapratu?
Koeficientu summa pirms=3,00; būs=4,05.Tātad budžetā jāprasa nauda par 1.05 koeficientu vairāk. Bet daudzums nedrīkst mainīties!!!:). Tātad jāoptimizē skolu skaits. TIK VIENKĀRŠI
Jocīga būšana tajos aprēķinos. Varbūt varēja vienkāršāk skaidrot. Skolotāji saprot, bet vecāki vainos skolotājus. Kāpēc? Viņi nesapratīs-kāpēc tā klase vai skola slēgti. Atkāl maniem kolēģiem bruks virsū vecāki.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.