Lietotājvārds
Parole
Pareizā latviešu valodā tekstu uzrakstīt nespēj - ne ar roku, ne Word'ā. Googli atvērt prot - tālāk neko, ne info lāgā atrast, ne izvērtēt. Ja atrod kaut ko svešvalodā, tad pārveidot Googles tulkotājmašīnas tekstu korektā latviešu valodā nespēj. Darbību kārtību matemātikā nezina. Kāda vēl programmēšana...
zina visu zina 02.04.2015. 16:19:43
Matemātiku 5 h nedēļā mācot, neviens vidusskolēns nezina ne riņķa līnijas, ne riņķa laukuma aprēķinu, par 6. klases %-tiem nerunājot. Tie neesot dzīvē vajadzīgi. Bet datorprasmes, kuras vajadzīgas pilnīgi it visur, jāiemāca nožēlojamās 40x34 (informātikas stundu skaits gadā) minūtēs. Zina gan zina, kā to izdarīt perfekti!
tīņu vecumā daudzi neprot reizrēķinu, aprēķināt procentus un izteikt gramus kilogramos. Kāda programmēšana... kādi algoritmi. Spaidīt pogas, kamēr kkas sanāk, nav digitālās zināšanas. Un ar e-prasmēm arī tam nav nekāda sakara. E-prasmes ir mudinājums visiem lietot internetbanku un iepirkties tīmeklī. Nekas vairāk...
Nez. Es šajā rakstā neatradu nevienu rindu par paveikto. Dīvains raksts vai dīvains pasākums. Nu vismaz cik naudas izlietotas, par kādām prasmēm stāstīja, ieskaites un eksāmeni bija, nebija. Klususms, ne vārda.
Zinu, ka dažiem ir diezgan labas, citiem visai sliktas. Nevar ar vienu vērtējumu vērtēt visus. Bet ar šo prasmju mācīšanu skolās gan pagaidām nav laba risinājuma. Oi, tagad nu gaidīsim 18. gadu. Un tad...
Nezinu, kādā skolā tu to esi novērojusi. :) Manuprāt, bērni jau praktiski dzimst ar digitālajām zināšanām. Tīņu vecumā jau ļoti daudzi prot programmēt.
Jau teicu to pagājušo reizi un teikšu vēlreiz. Skolēniem ir ļoti sliktas digitālās prasmes, informātikas zināšanas. Viņi spēlē spēles vai sēž soc.tīklos. Tam zināšanas nav nepieciešamas. Izlasi rakstu. Runa ir par e-prasmēm, IT zināšanām. Tas ir pilnīgi kas cits. Lai būtu veiksmīga karjera, vajag izglītoties laicīgi.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.