Lietotājvārds
Parole
Islandē jau sen bērni mācās prorammēt no 5 gadu vecuma. No viņiem arī igauņi pārņēma pieredzi. Bet kad beidzot mūsu valdība sāks ieguldīt līdzekļus, lai apmācītu informātikas skolotājus, to gan nevar sagaidīt. Visiem citiem skolotājiem tiek rīkoti kursi pēc kursiem un tad mainīti standarti. Informātiķiem nomaina standartu, bet apmācības nav - kulieties paši, māčieties no youtube (paldies dievam, ka tajā kaut ko var atrast)
no vienas un no otras puses 29.10.2014. 23:34:21
Priekšmets pats par sevi - nazis, cirvis vai dators - nav ne labs, ne slikts. Viss atkarīgs no tā, kā un kādam nolūkam šo priekšmetu izmanto. Iespējams, ka gudrs un saprātīgs skolotājs arī piecgadīgam bērnam var dot pamatiemaņas un zināšanas programmēšanā. Tikai nezin kādēļ rodas bažas, ka to patiesi gudro un saprātīgo skolotāju nemaz pasaulē tik daudz nav (ne mums, ne britiem)... Un tad tāda aizraušanās ar mūsdienu tehnoloģiju apgūšanu pēc iespējas agrākā vecumā kļūst par pašmērķi un nodara kaitējumu ...
Jā...jā...mēs letiņi gadu desmitiem to vien darām, kā ņemam piemērus no citiem...jo...jo pašiem mums ar to smadzeņpodu tā ir kā ir...to pierādīja arī nesenās vēlēšanas...vienmēr letiņi stumdāmi un bīdāmi. Tas tā , atkāpei...Kur nu, aizdomāties pašiem, kas tad tieši tai mūsu nācijai būtu vairāk piemērojams. Bet nē - sries pakaļ, jo redz tiem un tiem tā ir, tātad pareizi,....No viena grāvja otrā...bet mums tik vajag, vajag, visiem skolās planšetes arī vajag. Šķībacainie(atvainojos) jau sāk šūmēties par tehnoloģiju pielietošanu skolās, jo bērni iet milzu soļiem atpakaļ attīstības ziņā, neprot ne rakstīt ar roku normāli, ne lasīt, par sarunvalodas komunikāciju vispār neizteikšos. Viss ir tiktāl pārdatorizēts, ka tagad cīnās ar vējdzirnavām un mēģina ko glābt. Un mums ir tas pats!
arī nepatiktu, ka manu 5-gadnieku apmācītu speciāli strādāt ar datoru! Tas nav normāli! Ir planšete, ko šad un tad uzspēlē pa 15min. Pārzin pogas, kā ieiet/iziet no spēle un citus sīkumus. Kam vajadzīga šāda māžošanās skolā???
Par datoratkarīgiem nekļūst tie, kam iemāca kaut ko sakarigu ar datoru darīt, bet gan tie, kam ir kaut kāda problēma ģimenē vai citur. Ja tādam nebūs datoratkarība, būs cita atkarība.
Bērns skolā priecājas par to, ka iemācījies spēlīti spēlēt, jo redz izdevās, ka uguni spļauj!!! Nu uz priekšu, aiziet! Jau tagad nezinām, kā cīnīties ar datoratkartīgajiem...bet te vēl paši grūž tajā visā iekšā no 5g. vecuma...BRAVO !!!
Jā, es ceru, ka LV arī ņems piemēru - gan no Igaunijas, gan arī no UK. :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.