Lietotājvārds
Parole
Starptautisks pētījums- darba slodze: samaksa par stundu, ieskaitot arī nostrādātās apmaksā neietvertās stundas= pabalsts Latvijas mērogā, ne tik starptautiskā!
Vai šo arī kāds ņem vērā? Diena: Cik tērējam skolēnam Publicēta: 08.12.2015. Latvijā 2011. gadā uz vienu skolēnu tika tērēti nepilni 6000 dolāri (5619 eiro), kas ir par trešdaļu mazāk nekā vidēji Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs. Šādi dati konstatēti OECD veiktajā pētījumā Education at a Glance 2014. Saskaľā ar šo pētījumu vidējais rādītājs OECD valstu vidū ir aptuveni 9000 dolāru (8428 eiro). Latvijas tēriľi uz vienu skolēnu ir aptuveni vienā līmenī ar tādām OECD dalībvalstīm kā Ungārija un Slovākija. Zemāki rādītāji nekā Latvijai ir tādām OECD valstīm kā Meksika un Brazīlija. Mazāk naudas nekā Latvija uz vienu skolēnu tērē arī Krievija, Turcija un Indonēzija, kas, tāpat kā mūsu valsts, nav šīs organizācijas dalībvalstis. Visvairāk par vienu izglītojamo maksā Amerikas Savienotās Valstis, tam atvēlot aptuveni 15 000 dolāru (14 047 eiro) gadā. Vācijā uz vienu skolēnu tiek tērēti aptuveni 11 000 dolāru (10 301 eiro), Lielbritānijā un Francijā – mazliet vairāk nekā 10 000 dolāru (9365 eiro), bet Spānijā šis skaitlis ir nedaudz vairāk par 9000 dolāru (8428 eiro). LETA Diena
Pepija -> mammai2 15.12.2015. 08:41:48
Es gan balsoju par labāko modeli izglītībā arī tad, ja tas ir dārgs. Runā, ka tāds esot Somijā. Ja paskatās uz lietām, kur valsts atļaujas tērēt naudu, man nešķiet, ka mēs esam tik bezgala nabadzīgi. Ar abām rokām balsoju par to, ka izglītība ir vissvarīgākā joma, kurā valstij jāiegulda nauda un tā nāks atpakaļ 10 un vairākkārtīgi. Esmu pārliecināta, ka tieši tāda attieksme motivēs iedzīvotājus maksāt nodokļus. Atliek atrast veidu kā to panākt. P.s. Neesmu skolotāja, tikai mamma un šīs valsts iedzīvotāja.
Visu laiku mazo nabadzīgo Latviju un algas, salīdzina ar bagātajām valstīm, tur tā , tur šitā, kad vienreiz politiķi nolaidīsies uz zemes līdz tautas - skolotāju , ārstu u. c. profesiju līmenim? Kopē un kaut kādus modeļus, kas nedarbojas un pasliktina jau tā izglītības sistēmu un algu līmeni, kur tad ir tas algu pieaugums, tikai deputātiem? Vai tiešām tur IZM un valdībā nav gudru prātu, vien muļķi un karjeristi? Par ministri vajadzētu Reiznieci, godīga un galva ir savā vietā. Varbūt viņa ir spējīga visu salikt pa vietām!
Seile ir nekompetenta ministre, gļēva, vāja, tomēr varaskāra.
Seile blefo. Vieglākkais ceļš ir atsaukties uz mistiskiem "starptautiskiem novērtējumiem". Vadīšanas prasmju viņai nav. Ir tikai neatkārtojamas spējas radīt plaisu sabiedrībā, sačakarēt pasākumus un noniecināt pedagogus, pārmetot tiem zemu izglītošanas līmeni. Prom tādu. Ar frāzēm un sev ērtiem lozungiem šoreiz nepietiks. Skolotāji nav tik dumji.
Kāpēc nabadzīgai valstij špikot bagāto eiropiešu dārgos modeļus.Mums ekonomiski pieņemamāks ir Krievijas variants.Likme 18h/ned.Uzsvars tiek likts uz reālu bērnu mācīšanu klasē.Griesti skolotājam nav noteikti,ja spēj ņem 2-3 slodzes. Šinī gadījumā var iztikt ar mazāku skolotāju skaitu un ietaupīt naudu. Šāds variants labi darbotos arī problemātiskajā lauku vidē.
Cik kundzei vēl ir ērcītes krājumā?
Šī kundze nu pati varēs pamēģināt darbu skolā...
TAS NOTIEK LATVIJĀ-STRĀDĀJU 12 STUNDAS DIENĀ,UN DOMĀJU KĀ ,KUR NOPELNĪT -NAUDU,JO PAR DARBU SAŅEMU-MINIMUMU UZ ROKAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KAD MAKSĀS PIEKLĀJĪGU ALGU,LAI VAR DZĪVOT NEVIS EKSISTĒT ?
Vilibalds -> streiks 14.12.2015. 19:58 14.12.2015. 20:18:23
Nē!. Mēs starptautiski pētām tikai to , ko grib IZM tantuki.
Vai starptautiskos novērojumos ir atzīta Latvijas skolotāju zemākā alga Valstī par slodzi.?
Izvilkums no raksta ar komentāriem iekavās. "" M.Seile uzsvēra, ka jebkuru pārmaiņu procesā būs zaudētāji, tomēr arī te ir politisks jautājums - vai koncentrēties uz ieguvēju vairākumu (Ministriju, aģentūru klerki, jaunu projektu bīdītāji) , vai arī zaudētāju mazākumu (skolēniem, skolotajiem) ."
Latvijā ir Latvijas skolēni,Latvijā ir Latvijas skolotāji-vai ministres kundzei tas IR saprotams? Aizsegties aiz vārda starptautisks ,lai tik saglabātu krēslu( dikti uzskatāmi redzams) ir dumji.Un tad tiešām jāseko jautājumam-kā tad ar tām starptautiskajām algām ?!?
Kundze dikti grib saglabāt krēslu un panākt, ka modelis tiek ieviests, neko tajā nemainot.
Atkal izcelsimies uz Eiropas fona. Tāds kontaktstundu skaits viņiem pat ļaunākajos murgos nerādās.Par starpbrīžu apmaksu vai nē neviens pat nav iedomājies, jo tie bērni jau nekur uz 10 min.nepazūd. Te tikai maisa ūdeni, lai, pasarg 'Dievs, kāda skaidrība neieviestos. Pierasts jau negāciju sarakstu augšgalos atrasties!
Lūdzu man starptautisko algu! Vai tiešām tie pētījuma brāļi starptautiskajās institūcijās nav pamanījuši, KĀDAS ir un kādas sola algas Latvijā? Mēs esam kā izspiesti citroni, bet no mums prasa smaidu un kvalitāti.
novērojums 14.12.2015. 16:34:03
Jā, jā, citur 2-reiz mazāka slodze, bet 3-4 reiz lielāka alga ( par vienāda apjoma darbu 6-8 reiz vairāk). Kāds citur ir atbalsta personāls! Kā mācību līdzekļi izstrādāti! Mācību apjoms! Kādas sociālās garantijas! Šīs lietas ir komplektā! Vajag reāli paskatīties visu un skatītājiem kaut ko arī jāsajēdz par skolu, mācību procesu!
Nepārliecina.
Starptautiski? 14.12.2015. 14:50:05
Man 1 kontaktstunda nedēļā lauku skolā (provinces mazpilsētiņā) - 30 skolēni klasē. Lai aizbrauktu, vajag pusotru - divas stundas vienā virzienā. Papildus vēl konsultāciju un ieskaišu laiki. Ja ieviesīs jauno modeli, jātup būs tur 2x vairāk, kaut mājās vienalga jāstrādā, jāizmanto savs dators utt.... un to darbu jau neviens neskaita. Bet pieliks klāt apmēram 1 eiro pie aldziņas, kura tagad ir tāda, ka pietiek, lai ieietu 1 reizi veikalā un nopirktu daļu nepieciešamās pārtikas. Citu darbu atrast nereāli. Bet ģimene liela jāuztur. Kuram tas interesē? Izstrādā tik jaunus modeļus. Jau tagad vairāk kā puse algas aiziet ceļā. Tad pavisam vairs nebūs jēga braukt un strādāt. Būs jāpiemaksā! No kā lai dzīvo šajā valstī?
Vārds starptautisks ļoti labi skan, vienīgi pretī nav starptautisks atalgojums... Ar kādu sirdsapziņu drīkst pateikt, ka kādam jāzaudē, lai kāds iegūtu. Šādu cilvēku par ministri - NĒ!
Ļoti drosmīgi soļi jau ir sperti,tāpēc arī tik daudz ģimeņu ir aizceļojušas. Skolas ir pustukšas.Speram vēl drosmīgākus soļus un iznīcinam visu ,lai nebūtu kur atgriezties.
Nekādi nesaprotu, kā no tiem pētījumiem ir sanācis, ka mūsu skolotājiem pēc jaunā modeļa tiek plānota apmēram 2 reizes lielāka slodze kā citur Eiropā, pie tam to skaisti nosaucot par vienu skolotāja slodzi?
Vai algas arī ir starptautiski pamatotas?
Niknais Kalašņikovs 14.12.2015. 12:43:23
"Spert drosmīgus soļu"-nozīmē skolotāju darba algas samazinājumu! Vai IZM vispār kaunu pazaudējusi? Laikam pati gaida kārtējo algas paaugstinājumu! Vai alga arī ir saskaņota ar starptautisko pētījumu? Vai tikai nav sajaukusi algu nedēļā -Latvijā un algu "slavenajā" -starptautiskajā pētījumā.
Būtu bijis labāk, ja iesāktās reformas būtu pamatotas Latvijas realitātē un madāmas sirdsapziņā.
runātīgā 14.12.2015. 12:31:31
Labdien, cien. amata brāļi! IZM var atsaukties uz starptautiiskiem pētījumiem. Tas, protamas ir pretrunā. s, ir labi. Bet kur paliek nacionālais. Vai kāds no pētniekiem ir salīdzinājis, kādas tēmas ir mūsu izglītības standartos, kādas ir starptautiskajos. IZM tādu salīdzinājumu nav. Kā var pārbaudīt to, ko skolā nemāca. Tas ir pretrunā ar MK noteikumiem. Varbūt sāksim reformas pēc būtības un tad skaļi deklarēsim ko un kā to darīsim.
Seile blefo (vai patiešām nezina citu valstu pieredzi). Vācijā, piemēram, katrs skolotājs var aiziet pensijā no 55 gadiem, ja nevēlas darbu turpināt. Vācijā un arī citās Eiropas valstīs pamatskolas skolotājiem ir mazākas algas likmes, no viņiem arī prasa pamatā pedagoģiskas zināšanas, bet vidusskolās nevar strādāt tikai pedagoģiskās skolas beiguši, jābūt akadēmiskai izglītībai konkrētā nozarē. Algas likmes, saprotams, augstākas. Sporta skolotājus nevis ātrāk laiž pensijā, bet viņiem ir lielāka stundu slodze, jo nav jālabo skolēnu darbi, jāsēž pie grāmatām un internetā, lai sagatavotos katrai mācību stundai.
lūk klasiska ministres un viņas komandas atbilde - MUĻĶĪBAS PILNAS, MISTISKAS RUNAS PAR KAUT KĀDIEM STARPTAUTISKIEM PĒTĪJUMIEM...Latvija izmirst, pilsētas iztukšo, laukos jau vairs neviena nav, skolas verās cietas UN TE RUNĀ PAR MUĻĶĪGIEM PĒTĪJUMIEM... Labrīt, Labrīt, Labrīt tiem, kas cenšas pamosties no LITURĢISKĀ MIEGA... MĒS DZĪVOJAM ŠEIT (vēl šeit) UN TAGAD un Nacionālais Pētījums liecina, ka IZGLĪTĪBAS SISTĒMA IR PAKAĻĀ UN PATS SMAGĀKAIS , KA TAS NEPIELEC...un Cerību neizskatās esam tuvumā...
Zaudētāji 14.12.2015. 11:49:01
Zaudēs visa izglītība kopumā, jo neatļaus labajiem skolotājiem strādāt daudz, tos ierobežos, nosakot kaut kādas robežas un sekmēs to, ka būs jāskraida pa vairākām vietām, bet ne visi to spēs.
Tur jau tā lieta - visu, ko dara IZM, lai arī tas ir balstīts racionālos lēmumos, "piesien" Seilei, vainojot viņu katrā kļūdā, pat tad, ja nav skaidrs, vai kļūda vispār ir pieļauta... Skaidrs, ka vienmēr būs kādi, kurus reforma neapmieirnās!
Бармалей 14.12.2015. 10:38:14
Так и зарплату педагогам привели в соответствие с международным уровнем

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.