Lietotājvārds
Parole
Nu forši... 23.03.2016. 15:43:17
Paši uzdod visas tās prezentācijas un "radošos darbus", un pēc tam brēc, ka par daudz tie datori. Un protams, informātika ir daudz nepieciešamāka, nekā 3-šā sporta stunda... Un ko mēs tās divas nedēļas skolā darīsim& Sanāk tikai +sešas sporta stundas, un pārējais - stundas, kurās uzdos projektus, kurus jāpilda datorā... (Nesaprotu to loģiku par 2 nedēļām, kas no tā mainīsies? Mums nedēļā vienkārši būs vairāk stundu? + vēl divas nedāļas? Nesaprotu, paskaidrojiet :))
veselības ministram stulbi stereotipi 21.03.2016. 13:49:22
Nemuldiet. Kurš tās muļķības ir izgudrojis? Kam tas ir izdevīgi? Mani bērni, manu draugu un radu bērni pēc stundām nobizo pa āru vairākas stundas. Paskatieties, kas notiek skolās starpbrīžos, visi skrien kā nenormāli, spēlē futbolu, kaujas utt. Uz skolu katru rītu un vakaru noiet kājām kādus 3 kilometrus.
Vecāku kontrolē ir pieeja un atrašanās ilgums pie datora. Skolā stundu laikā mobīlā spaidīšana nenotiek.
Sāksim jau ar to, ka ne visiem vecākiem ir laiks, ko vest bērnu laukā 4 stundas dienā, ko te dažs piedāvāja. Piem, vientuļā māte, kas raujas pa vairākiem darbiem, lai nodrošinātu bērnu un minēto datoru, pie kā bērns sēž. Skolā ir neiespējami izdzīvot bez datora. ''Man nav/saplīsa dators'' nav attaisnojums, tā kā lielākajā daļā tie tā pat ir pieejami un visi skolotāji uz to arī norāda, lai arī izmantot skolas datoru nav ne parocīgi, ne patīkami, ņemot arī to, ka mājās savas prezentācijas taisīt vari arī līdz rītam, skolā jāsamierinās ar pāris stundām pēc mācību beigām. Prezentācijas datorā, nevajadzīgas krustvārdu mīklas, atbildes uz mājasdarbu jautājumiem, mistiskie ''radošie'' darbi un plakātiņi, ja gribi būt sekmīgs priekšmetā, ko nesaproti, visticamāk sēdēsi uzdevumos.lv vai kādā cītā online lapā mēģinot apgūt, ko nesaproti, nerunājot par informāciju, ko mūsu izglītības sistēma knapi vai vispār nepiedāvā, ko cilvēks var vēlēties apgūt. Mācības vien man pie datora liek sēdēt stundām ilgi. Otrs ir tas, ka mājās TV nav pieejams, tādēļ raidījumi, ziņas, filmas, ko cilvēki pavadītu pie TV, es esmu pie datora. Pieliksim arī socializēšanos, ja draugi un ģimene atrodas citās valstīs, vai arī dažādu citu iemeslu dēļ, kas arī ir svarīga attīstībai. Ignorēsim problēmas saknes, ko rada pati sistēma, un izliksimies par muļķiem?
Un, kad pagarinās mācību gadu, skolēni vēl 2 nedēļas varēs nīkt pie datora.
Seile vismaz nebija slikta ar to, ka neko īpašu nedarīja, bet šitas jaunais izskatās, ka jauks gaisu un turpinās visu gremdēt. Varbūt nedariet pāris gadu neko, skolotāji ir pārguruši no nemitīgām pārmaiņām, un neviena no tām nav uzlabojusi ne skolēnu, ne skolotāju dzīves kvalit''ati. Ļaujiet cilvēkiem iet ierastā ritmā, nemociet skolēnus un sevi , atvieglojiet skolotājus no papīriem , atceliet tizlās pakāpes. Nu izdariet taču beidzot kaut ko labu,
Pati mācos vidusskolā. Skolā uzdotie mājasdarbi ir jāpilda pārsvarā tikai uz datoriem! Prezentācijas-uz datora, esejas-uz datora, krustvārdu mīklas-uz datora, pārspriedumi-uz datora. Un neizpildot kādu no uzdotajiem mājasdarbiem žurnālā tiek ievadīts nesekmīgs vērtējums. Man rodas jautājums tad kādēļ tiek uzdoti mājasdarbi, kuri jāpilda datorrakstā? Un tad tiek paceltas visādas tēmas kā piemēram šī!
un gribeeju piebilst, pats dziivoju triis gadus aarzemees ar beerniem. Katru nedeellu apmekleejaam beernu zaales, parkus. Braucaam uz maksas diikiem kkert zivis. Apmekleejaam pilis, jo tur palika paari liidzeklli ar ko vareeja visu to dariit.
redz,kad mees augaam makskkereet vareeja pa velti, nevajadzeeja vecaakiem licenzes pirkt! Kaa arii visas skaistaas vietaas ja gribi palikt, jaamaksaa, jo ir privaatiipashumi. Un LV ilgi veel buus taa, jo nav un nebuus vecaakiem liekas naudas ,lai kopaa aizbrauktu atpuusties.
Pasniedzējs 19.03.2016. 22:28:53
Manuprāt, mazliet derētu mainīt arī vecāku un vecvecāku brīvā laika pavadīšanas veidus. Piemēram, manai māsai ir divi bērni, tiklīdz es aizeju pie viņas, redzu, kā viņa sēž pie televizora, cenzdamās atslēgties no darba dienas problēmām un dzīves kretīnismiem. Es aizvedu viņas abus puikas uz baseinu un mēs trijatā papeldam, tad mēs ejam uz kino, staigājam pa veikaliem, runājamies vai ejam uz parku. Bērniem ar vecākiem vajadzētu pavadīt kopā 4 stundas darba dienās un 24 stundas sestdienās un svētdienās - vajadzētu doties pārgājienos, uz muzejiem, uz kino vai teātri. Tas uzlabotu gan ģimenes attiecības, gan arī iemācītu bērnus pavadīt brīvo laiku lietderīgāk nekā sēžot pie kāda mirgojoša ekrāna.
Pasniedzējs 19.03.2016. 22:20:08
Vēl vēlējos piebilst, ka ASV bērni savās fiziskajās aktivitātēs ieskaita arī tādas lietas, kā pastaigu ar suni, aiziešanu līdz pasta kastītei, kājām iešanu uz skolu, aiziešanu līdz veikalam un tamlīdzīgi. Un tie bērni, kuriem ir piestiprināti "soļu skaitītāji" aiziešanu līdz ledusskapim vai vannas istabai arī ieskaita savās fiziskajās aktivitātēs. Latvijā, turpretim, kāpšana pa trepēm līdz savam dzīvoklim 6.stāvā vai iešana uz skolu kājām netiek uzskatīta par fizisko aktivitāti, jo tā nenotiek trenera uzraudzībā. Tāpēc vajadzētu aizsūtīt Pasaules Veselības organizācijai sīku aprakstu par Latviešu iedzīvotāju mentalitāti un kultūras mantojumu - ka mūsu kultūras kontekstā par fiziskajām aktivitātēm tiek uzskatītas dažādas treniņu nodarbības, nevis soļu skaitīšana līdz virtuvei. Soļu skaitīšana pa koridoru tika uztverta kā fiziskā aktivitāte manam 78 gadus vecajam vectētiņam, kuram pēc trijiem infarktiem vairs īsti neveicās ar staigāšanu. Normāli attīstītiem jauniešiem un bērniem staigāšana pa dzīvokli par fizisko aktivitāti netiek uzskatīta.
nu ja, taču pie datora sēdēt nav labi..jo pārāk daudz programmētāji sāk palikt, kuriem nav vietas Latvijā dēļ 19gs valsts iekārtas.
Ir atklājies, ka tehnoloģijas mācībām nevis palīdz, bet traucē. To atzīst Kembridžas pasniedzēji. Tapēc vajadzētu pēc iespējas minimizēt datoru, plansešu un telefonu izmantošanu mācību procesā skolēnu vidū. Vismaz skolā.
Pasniedzējs 19.03.2016. 17:21:42
Uz alkohola ir akcīzes nodoklis. Uz cigaretēm - arī ir. Tagad jāievieš akcīzes nodoklis uz video spēlēm un internetu. Bibliotēkās - bez nodokļa, bet citur - ar nodokli. To tauku daudzumu, ko ar čipsiem uzēd un ar lūrēšanu ekrānos uzaudzē ar nekādu sporta stundu skaitu nav iespējams novingrot nost. Tad ja nu vienīgi vingro 16 stundas dienā - un pārējās pavada guļot miegā - tad gan rezultāts būtu redzams. Bet varbūt var stundas kombinēt? Sporta skolotāja varētu runāt angliski un dot pavēles: Run 100 meters! Stop! Jump! Tad bērni daudz aktīvākā veidā iemācītos angļu valodu. Un 1.klases bērniem būtu vieglāk iemācīties jaunos vārdiņus angļu valodā.
Piedodiet par kludam. Loti steidzos.
Nu bet pati skola tak uzbazas ar datorie, un plansetem. Majas darbus bez tiem nevar izpildit...redz tada un sitada informaciha jamdkle...un tad jameistaro mistiskas prezentacihas Poverpointaa, kas nevienu neinterese. Zeme nomests laiks un pa tukso atsedets pie datora. Lasit vairak nav nekas jalasa, timai viss jaatrod interneta. Jau kops 1.kl. tupeju kopa ar bernu pie datora, lai tik nuvisu ateastu un izpilditu. Tas ir normali? Pasi jys tur Augsa radiet shadu vidi. Tad ko brecat tagad?..
Jāpārtrauc mācīt informātiku, tagad pat jau no 1.klases. Liksim sportu tās vietā.
parstajiet izpatikt ministram 19.03.2016. 14:58:50
Tas labi nebeigsies. Shitais terors no ministrijas ir jaizbeidz.
Vai nav pārāk uzmācīgs "presings"? 18.03.2016. 23:40:20
Re kā speciālisti sagatavo augsni mācību gada reformai: "Ministrs vēlas ieviest trešo sporta nodarbību un pagarināt mācību gadu"; "Latvijas skolēnu vidū palielinās liekā svara problēmas"; "Pieaug skolēnu pavadītais laiks pie datora". Trīs raksti 2 dienās + raksti citos potālos un presē. Vai nav pārāk uzmācīgs "presings"? Liekas, ka Šadurskis cieti nolēmis īstenot savu seno ideju, bet tauta tāda neatsaucīga - jāpārliecina.
Diemžēl tā ir realitāte. Ne tikai pie datoriem, bet pie visām ierīcēm ar ekrāniem. :(

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.