Lietotājvārds
Parole
Ivars Līdaka 05.02.2016. 08:49:12
Piedodiet, bet garīgi neauglīgas relatīvistes mēģina piedzemdēt tikumu sarakstu. Jeb - aklais mēģina rādīt ceļu kurlajam. Jeb - mēģinājums diskreditēt tikumības jēdzienu. Apjēgsim taču, ka tikumība ir "no augstāka plaukta". Tā ir sabiedrības, parasti tautas, vērtību sistēma, nepieciešama tās labvēlīgai attīstībai, un veidojas gadu tūkstošiem, pie kam katrā tautā atbilst vietējiem apstākļiem.
Карина 02.02.2016. 20:41:35
Ничего не поняла из всех комментариев...
ērenpreiss 28.01.2016. 15:47:50
Paņemiet vien tos pašus BAUŠĻUS no kristīgās prakses! Nebīstieties- un būs jums tikumība!
Kāpēc Angļu ģimnāzijā kārtējo reizi tiek brukts virsū ķīmijas skolotājam.Vienu jau izēda,tagad otru vajag?Liekas Dainas kundzei skaudība grauž sirdī un provicē pārējos.Labi,ka mans dēls šo skolu jau beidza.
vilks jēra ādā? 16.01.2016. 18:04:09
Tukši jēdzieni, ja mēs nezinam plašāku sakaidrojumu (kurš gan var iebilst pret vārdiem kā tādiem - cieņa, solidaritāte, taisnīgums, brīvība, atbildība, līdzcietība) Vai Latvijā tikumisko audzināšanu sapratīs tikai no tās pozīcijas, ka ģimene ir vīrietis un sieviete, vai tā ietilpinās vēl kaut ko. Šobrīd esot notikušas konsultācijas ar 15 ekspertiem. Kas bija šie eksperti, vai "Mozaīka"? Šī var būt ir tipiska "salami taktika", ka rezultātā mes dabūsim kaut ko pavisam kroplīgu nevis tikumisku.
pazūd visi mani komentāri 16.01.2016. 17:44:42
????
Tikums Solidaritāte 15.01.2016. 07:46:02
Visu zemju proletārieši savienojaties!
es atkal Annikai piekrītu 13.01.2016. 21:08:06
Annika 15.12.2015. 15:11 Vadlīniju un programmu komisijas darbiņš, "sēžu naudas", piemaksiņas, prēmijiņas...... IZM ierēdnīšām atkal labais naudas pumpītis. Uzpūtīs kārtējo burbuli, kuru atkal nezinās, kur iegrūst - jau taču ir sociālās zinības, klases stundas, literatūra un citas stundas, kurās iedzīvina jautājumus - kas ir labi, kas slikti, kas ētiski, kas neētiski, ko drīkst, ko nedrīkst, kas likums, kas morāle, kas tikums, kas taisnīgums. Tā nu tikumības ieguvumi nenoliedzami ir - nav par skolotāju algām jādomā, kur vajag rezultātu - var muļķoties, izšķiest laiku un ALGA iet:) Labs darbs VISC, bet bezjēdzīgs un muļķigs. IZM vajadzētu būt pirmajai, kas to brāķi labo, bet tieši VISC pašiem standartus izlasīt un IZM to ieteikt (standartos jau tas viss rūpība, centība u.tml. ir iekšā kā attieksmes gan pamatskolā, gan vidusskolā, kur kontekstā un katrā mācību priekšmetā izskatās normāli un pat labi)
Piekrītu rakstītājam - 13.01.2016. 21:00:27
Es gan ieteiktu ierēdņiem vairāk darīt un izdarīt līdz galam, klusi, nemanāmi "paziņojot" to tikai skolotajiem, nevis publicēt neizstrādātas ieceres un pusfabrikātdarbus tautas kacināsanai. Tauta nekas nebūs vienisprātis nevienā no jomām un idejām. Jo mūsdienu tautas balss būtība ir - "mans viedoklis ir pareizāks!".
Kur paliek darba tikums? Varbūt tad tiešām pietiek ar 3 vārdos teikto "Dievs. Daba. Darbs." Priede 04.01.2016. 15:25 Vai nepietiek ar 10 kristietības un jūdaisma baušļiem, ja jau jums , cienījamie, tik ļoti rūp kristīgās vērtības? Piekrītu!!! Klāt varētu papildināt ar tiešām šiem - Darba tikumu un dabas cienīšanu. Solidarotāte - tas pārāk dīvains - var jau solidarizēties arī ar neliešiem :( Arī ar mums katram zināmo Daesh daudzi solidarizējas - vai tad tas ir tikums? Tikumi, manuprāt', ir nevis staipāmi un visādi lietojami, bet skaidras viennozīmīgas lietas, par ko runā svarīgākie DAŽI likumi - Dieva (vai visuma, vai ...) likumi, ko mēs katrs zinām, pat ne tikai zinām, bet izjūtam ar sirdi.. Vai tad kāds zaglis nezina, ka zagt ir slikti? VISI zina, tikai sīkie cer, ka nenoķers, bet lielie savu darbību "juridiski korekti" noformulē. Ir zināmas juridiski centīgi, rūpīgi un solidāri ar līdzīgi domājošiem noformētas lietas, kur tomēr kā īlens no maisa lien laukā īstais saturs (īpaši labi to redz daudzos ES projektos, kur rezultāti.... un tai pat laikā nav atbalstītas patiesi labas, uz rezultātu un tikumīgu rīcību vērstas ieceres...
Izņemt solidaritāti. Kas tas tāds? Cilvēki ir solidāri viens pret otru, ja izrāda cieņu, atbildību, godīgu attieksmi un rūpes... Pret savu ģimeni, kaimiņiem, tautu. Nav jābūt solidāriem ar visas pasaules cilvēkiem, viņu problēmām un nebūšanām Tas ir nedabiski.
No 1.-3. klasei ir kristīgā mācība / vai ētika. Šie abi ir vērtīborientācijas priekšmeti, kuros visi šie minētie tikumi tiek mācīti. Vēlāk nāk vēsture, literātūra, kulturoloģija un sociālās zinības, kur pamatā tās lietas atkal tiek apskatītas dažādās izpausmēs- caur mākslas darbiem, caur likumdošanu u.c. Piedevām veļ klases stundās!
Debilitāte augstākā pakāpē! Jau no 1. klases ētikas stundās māca tādus jēdzienus kā cieņa, sadzīvošana, draudzība, pieklājība, līdzjūtība, taisnīgums, godīgums uc.tikumiskās vērtības. To "gudrie" var izlasīt "Rokasgrāmatā skolotājiem". Nekādi pasaules brīnumi nav jāizdomā.
Vanadziņam 06.01.2016. 15:35:40
Visu cieņu skolotājiem, bet man kā 2.klases bērna mammai ir izveidojies cits viedoklis par mācību noslodzi un tematiku. 1.-2. klases mācību tēmas ir tik vieglas, maz, seklas un primitīvas, ka ārpusstundu pulciņi ir jāņem klāt gribi negribi, jo noslodzes domāt, vēlēties izzināt (uzsveru vārdu "vēlēties"), vai fiziski darboties nav. Pulksten 12:00 stundas ir beigušās un .... viss - dari ko gribi, ārdies līdz nemaņai skolā, vai "velcies" mājās, kur vecāki ir darbā!
Vanadziņš 06.01.2016. 15:00:00
Rodas iespaids,ka izglītības sistēmā mērķtiecīgi, no augšas, viss tiek darīts tā ,lai būtu pēc iespējas lielāks juceklis.Katrs VĀVUĻO KO GRIB,CIK GRIB UN KAS IENĀK PRĀTĀ- par to saņemot pieklājīgu samaksu. Šīs apbrīnojamās vāvuļošanas augļi krīt uz skolotāju stiprajiem pleciem kā 1000 un 1 pienākums,kurš jāpadara.(Reizēm jūtos kā komunisma cēlāja.)Tie krīt uz skolēnu galvām-jo normāli apgūt pārblīvēto mācību saturu nav iespējams-rezultāti zināmi.Kad pienāks Latvijā tie laiki,kad IZM beigs vāvuļot?????!!!!
Es gan ieteiktu ierēdņiem vairāk darīt un izdarīt līdz galam, klusi, nemanāmi "paziņojot" to tikai skolotajiem, nevis publicēt neizstrādātas ieceres un pusfabrikātdarbus tautas kacināsanai. Tauta nekas nebūs vienisprātis nevienā no jomām un idejām. Jo mūsdienu tautas balss būtība ir - "mans viedoklis ir pareizāks!".
Laila > tikumības pamatam.. 06.01.2016. 14:39:10
Tikumības pamats ir Diev-bijība! ... Es esmu šokā!!! Vai tad mēs dzīvojam 11.-12.gadsimtā? Pirmkārt jau vārds bijība šajā kontekstā ir bailes no miesiska soda ko piemēros kāds augstāk sevi vērtējošs "parazīts" - despotisks vecāks, karalis, kungs, ķēniņš, vagars utt.. Otrkārt, kas patiesībā ir Dievs, īstajā šī vārda un būtības nozīmē (nevis cilvēku smadzeņu izdomātajā, vai senēbreju un jūdu mitoloģijā) ?
Ot ,kur jautrs tekstinsh un izsuca asociacijas ar fimu Ceplis, kuru pirmos 15 -16 brivibas gadus demonstreeja LTV programmas ka latvieshu kulturas mantojumu un pdejais teikums No deputaata Ceplja: Bagaats biju, bagaats esmu un bagaats bushu , i nsopjauties uz to visu kurazhu ap tikumiibu, turklat IZM laikam ir aizmirsushi, ka audzinashana ka termins ir izsleegts no Izgliitibas likuma, to dara vecaaki.
Izdomāju, ko darīšu šovakar - uzvārīšu zupu un lasīšu ārā burkānus vienā bļodiņā, kartupeļus-otrā. Varbūt pēc tam samaisīšu visus kopā un iebēršu atpakaļ... Varbūt sadalīšu-pusi burkānu un pusi kartupeļu sajaukšu kopā...
Vai nepietiek ar 10 kristietības un jūdaisma baušļiem, ja jau jums , cienījamie, tik ļoti rūp kristīgās vērtības?
Ir traki, ka nekompetenti cilvēki grib kaut ko ieteikt un nezina, ka skolā par šiem tikumības jautājumiem runā ik brīdi. Sociālās zinībās 7. klasei vispār ir ļoti daudz ētikas tēmu. Labāk būtu paskatījušies, kādu morāli bērni var aizgūt no TV programmām, kāds ir filmu saturs, cik tālu tas viss no šiem plānotajiem ētikas jautājumiem, nemaz jau nerunājot par pornofilmām, kuras var skatīties jau vakarā. Vai "gudrās galvas" nezina, ka elementāras pieklājības, labestības normas bērnam jāap0gūst jau līdz 5 g. vecumam, tātad ģimenē.Bet ģimeni veido vecāki- tēvs, māte, nevis geji vai lezbietes. Gribot negribot bērnu "audzina"arī sabiedrība, un skola šajā gadījumā cīnās, cik var, lai negatīvo izskaustu ārā, bet rezultāti ir tādi, kādi ir. Skolotājus jau vienmēr var pamācīt, kas un kā jāmāca. Un to drīkst darīt pat cilvēki, kuri sakarīgi teikumu nespēj uzrakstīt. Nezinu, kāpēc ārstam kāds no malas nepamāca, kā pareizi operācijas laikā skalpelis jālieto.
Cik vien atceros, par visiem šiem tikumiem skolā vienmēr ir runāts. Vienmēr atradies kāds mirklis, kad kāds no šiem tikumiem apskatīts tuvplānā. Vai tas ir bijis kādā stundā vai kādam pasākumam par godu, nav svarīgi. Arī mājās iznāk ar bērniem par to šad tad parunāt. Pat katru dienu kaut kās no visa tā iznāk priekšplānā. Es tikai nesaprotu, kā no šiem 9 tikumiem varētu sastādīt veselu programmu. Un uz cik ilgu laiku? gadam? Pusgadam? Kurā klasē? Daudz kas no tā jāzina jau pavisam agrā bērnībā... Un kad runāt par tiem tikumiem, kas nav labi, kurus esam atklājuši savos bērnos? Programmā būs tikai konkrēti tikumi... citi, kas ārpus uzskatītajiem netiks skatīti? Tos varēs apspriest kā līdz šim - ētikā, latviešu valodā, audzināšanas stundā, mājās ģimenē? Tad kāpēc izcelt no visa laukā tikai noteiktu skaitu? Un par NEtikumiem, kas ne vienmēr ir tiešs pretstats tikumiem, bet kuri var būt pilnīgi atsevišķa parādība, vispār nerunāsim? Vai tie tad būs kā apakšpunkti tikumiem? Piekrītu tiem, kas saka, ka ierēdņi pūlas atrast tikai savu lietderības koeficientu, veidojot šādu jaunu priekšmetu.
Nē, tiešām īstais ārprāts! Tikumības jautājumi obligāti ir jāmāca un tas tiek regulāri darīts sociālo zinību stundās. Kāpēc pilnīgi zināms jautājums jāpārvērš par lielo nezināmo??? Kas tajā ir ieinteresēts? Varbūt te var meklēt sazvērestības teoriju?
domā, domā, domā, domā- jāāāpadomāāā! 19.12.2015. 18:25:00
Nu bet kā tad šīs gudrās galvas varētu zināt, ka šīs tēmas tiek skatītas audz. stundās, latv. val. stundās, arī svešvalodās un citos pr-tos! Arī risinot konfliktsituācijas. Atceros-ētikas ieviešanas pirmsākumos, kad vēl nebija izstrādātas darba burtnīcas, bet priekšmets bija jāsāk mācīt, kursos mums teica: runājot par šo tēmu, varat paņemt 3. klases latv. val grāmatā tādu un tādu stāstiņu, runājot par to tēmu, to un to no ... klases mācību grāmatas. Varētu domāt, ka iepriekš .... . Kad teicām, ka nav prātīgi latv. valodai noņemt stundas, lai papļāpātu, atbilde bija- jūs taču ētikā arī varat mācīt lasīt un rakstīt. Skolotāji iebilda, sakot, ka viss tēmas ir ieintegrētas, bet... "suņi rej, karavāna iet tālāk". Kādam bija jānopelna. Tagad būs tas pats. Rau, arī par barikāžu laiku taču mēs neprotam runāt- šogad tā strauji atcerējās kā jauninājumu. Ieteica parunāt! Ja tik stulbi skolotāji, kāpēc gan viņiem algu maksāt?! Pietiek taču ar "minimālo algu-700-800", domā gudrie.
Un kāpēc nevarētu būt pieklājības stunda ? Un alkohola lietošanas stunda ? Un malkas skaldīšanas stunda ? Un . . .izdzīvošanas stundas ?
Kad nav ko darīt, tad nodarbojas ar sū....
Ieviest Jūs varat arī to, ka man būtu jāmaksā nodokļu 50 % apmērā no manas algas! Tiešām domājat, ka es to darīšu! Tas pats te. Aizvāciet rokas no maniem bērniem!
Vai tad brīvība ir tikums?
Kārtējais blefs: neskatieties uz mūsu darbiem, klausieties uz mūsu vārdiem. Audzināsim bērnam tikumu: nezināsi likumu, dabūsi pa plikumu!
Būtu vispirms ieviesuši veselības mācību...
Atkal izgudrojam it kā ko jaunu, kas agrāk nav bijis, tātad nesam progresu, attīstību, padarām pasauli labāku... Tomēr tā nav. Visam ir senas saknes. Arī labajiem tikumiem ir sensenas saknes, daudztūkstoš gadu dziļumā. Gadsimtu garumā cilvēki ir centusies šos tikumus formulēt. Vai mums der šeit piedāvātie saraustītie, cits citu pārklājošie, pat svešvārdos nosauktie tikumi, vai tie ienes skaidrību skolēnu prātos, dvēselēs un sirdīs? Vai mēs nepazīstam, nezinām, neatzīstam tos formulējumus, ko gadu simteņos izstrādājuši Eiropas civilizācijas dižākie gari?
manis pēc varat ieviest 16.12.2015. 10:23:32
Tikai neceriet, ka mani bērni apmeklēs šīs stundas!
visām māmiņām un tētiem 16.12.2015. 10:05:59
Tikai jūsu spēkos ir panākt, lai no skolas programmas izņem tik tiešām nevajadzīgās "sociālās" zinības un '"veselības mācības". Mēs, skolotāji, tikumību demonstrēsim ar personīgo godīgumu, konsekvenci, ētiku u.c. Ar fizioloģiskiem procesiem saistītās psiholoģiskās pārmaiņas analizēsim klases un visās citās mācību stundās. Tas ir pašsaprotami.
Ko domāja mūsu 100 gaudrās galvas mainīt Izglītibas likuma grozījumus un ierakstīt par tikumību. Vai viņi paši tikumīgi! Piemēram, Āboltiņas kundze no ūjinātājas kļuvusi par ministru prezidentes kandiāti. Šorīt publiskajā telpā viņa saka, ka nedrīkst vienā partijā nedomāt vienādi? Viņa bija tā, kas "noēda"savu partijas biedri Straujumas kundzi. Ko domāja eksprezidents A. Bērziņa kungs izsludinot Izglītības likuma grozījumus. Acīm redzot viņam bija "izglītoti" padomdevēji. Paldies mammas komentāram, ka skolotāji visos laikos ir mācību satura ietvaros pieskārušies tikumiskajam aspektam. Lai Dievs ir žēlīgs, ja ieviesīs jaunu mācību priekšmetu "Tikumiskā stunda, kurā mācīs tikumiskās vērtības, pārējā laikā runās, cik tikumīgi rīkojas mūsu 100 gudrās galvas. TIkumiskā stunda vai kā citādi nodēvēs speciālisti, dublēs ētikas saturu u.c. mācību priekšmetu saturu. Ko darīs audzinātāji klases stundā???????? Apskaužamā situācijā ir nonākuši VISC speciālisti. Uzskatu, ka viņi ir ķīlnieka lomā, jo IZM prasa un viņiem tas jādara, jo ir ierēdņi un pretī runāt nedrīkst. Skolotāji, rakstīsim, rakstīsim, varbūt tomēr kāds sadzirdēs. Ja nesadzird par algu, varbūt sadzirdēs par apsurda situāciju tikumībā.
Mūsu pusē kristīgo mācību bērni apgūst svētdienas skoliņā. Ir sajūsmā. Mācītājs, gados jauns un enerģisks,ļoti labi saprotas ar bērniem. Vasarā organizē nometnes.... Tas ir daudz iedarbīgāk kā viena mācību stunda. Es šīm lietām pieskaros teju katru stundu atkarībā no temata vai situācijas.
kas ir - krietnums? 16.12.2015. 00:50:51
... lūdzu, paskaidrojiet! Tikai skaidrojumā nelietojiet nevienu no pārējiem 9 nosauktajiem tikumiem.
Sakiet ko gribat, kristīgā mācība ir ļoti labs priekšmets. Labi, ka izvēles, tad neviens nevar brēkt, ka uzspiests. Tomēr pus-padomju laikā augušie vecāki nevar bērniem iemācīt kristietības pamatus. Tā ir Eiropas kultūras stūrakmens.
Jaunā Jana 15.12.2015. 23:46:57
Nevajag atsevišķu tikumības priekšmetu! Jau tā bērni skolā pavada garākas stundas, kā strādnieki cehā! Tikumību bērniem audzina ar piemēru, ar masu medijiem, ar attieksmi. Ne jau stundā! Un citos priekšmetos tāpat tiek integrētas tikumiskās vērtības.
-> Pepija -> rokas nost!!!! 15.12.2015. 09:57 15.12.2015. 23:23:26
Cik Tauriņam izdevās iepotēt zēnam no savas patmīlīgās dzīves gudrības, tik vecais dārznieks lēnā garā izravēja — nezāli pēc nezāles, dīgli pēc dīgļa. (V.Lācis, Uz jauno krastu)
Kad skolotāji par to visu nav skolā runājuši bez jebkādām programmām????? Mana literatūras skolotāja iemācīja (nemācīja, klasē analizējām daiļdarbus!) "ne sunīša kājām spert, ne guntiņas pagalīti". Runājām par visu, kas vien dzīvē sastopams, arī par seksu, tikai par seksu to nesaucot. Tāpat klases audzinātāja un citi skolotāji. Sociālo zinību nebija, bet nebijām dumjāki...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.