Lietotājvārds
Parole
Tiesa, taču ieliek visu sevi tajā grupā un prieks par rezultātiem. Es visu dienu skraidu no vienas grupas pie otras- bišķi vieniem, bišķi citiem, daudz mājās.
>>> 25.02.2015. 23:33 26.02.2015. 14:44:53
treneris, kurš trenē sporta komandu nekad nav aci pret aci ar vienu audzēkni :)
Treneris strādā ar vienu vai nedaudz skolēniem- ieinteresētiem skolēniem, varošiem skolēniem. Neliela atšķirība. Nebūt negribu teikt, ka trenera darbs ir viegls. Nekā personīga. Tomēr te diskusija notiek par skolotāju izdieni.
beidziet rieties! 25.02.2015. 21:24:20
Patreiz viļā izdienes pensijas jautājumu skolotājiem, to būtu jāviļā arī citām profesijām. Ne visi policisti ir bijuši ļoti aktīvā darbībā, ne visi šoferīši, ne visi kurinātāji, ne visi ... . Būtu jāskatās cilvēka veselības stāvokļa atbilstība veicamajam darbam, no 55 gadu vecuma dodot iespēju doties izdienes pensijā, ja intensīvi nostrādāti 30 gadi!!! Nebūtu te vienam otru jāķidā, bet jāsaliedējas! Bet tādi jau , lūk, esam. Žēl gan.
Par sporta skolotājiem varētu piekrist, ja nebūtu valstī citi piemēri- tik daudz vecu gados treneru, kuru audzēkņiem ir labi rezultāti. Bet tie jau tikai izņēmumi, vai ne?
Es ļoti atvainojos visiem citu profesiju pārstāvjiem.Saima izskata pašlaik izglītības darbinieku -skolotāju izdienas pensijas.Gribētos dzirdēt savas profesijas skolotāju domas.ESMU SPORTA SKOLOTĀJS.Uzskatu ,ka tā nav sēdoša profesija.Visu laiku jāvar rādīt pareizas kustības.Jāspēj tikt līdzi skolēniem.Jāspēj izsekot katram.Tas viss saistīts ar drošibu,skolēnu dzīvību arī. Sporta skolotāji,tie pārsvarā ir profesionāli sportisis,kas savā laikā ir aktīvi trenējušies,startājuši sacensībās,guvuši dažādas traumas,kas pēc 50 arvien vairāk atgādina par sevi.Sāpošas muguras,sāpošas kājas,roku locītavas ,pirksti.SAKU NOPIETNI .SPORTA SKOLOTĀJUS PENSIJĀ JĀDZEN!, KAD NOSTRĀDĀTI 25gadi! un vecums galējais 55gadi.!!!!!AR SĀPOŠU MUGURU RAKSTU ŠĪS RINDAS.Visu mūžu esmu vingrojis līdzi skolēniem un ar mokām to turpinu darīt.Stīvie skolotāji izraisa tikai nožēlu,ko jāmāk pārvērst smieklos! JĀSĀK AR SPORTA SKOLOTĀJIEM.Līdzi DODOT CILVĒCĪGU PENSIJU UN SERTIFIKĀTU ZĀĻU,ĀRSTU ATLAIDĒM!
Cilvēks var normāli strādāt šeit no 18-50 gadu vecumam,bet pēc tam jau vairāk ir jādomā par savu sagandēto veselību!Jo šajā valstī tā ir pēdējā vietā,nevienam darba devējam nerūp padoto veselība un darba apstākļi........Pensija ir jaizmaksā jau no 50 gadu vecuma....kaut ari cilvēks vēl stradā un maksā nodokļus valstij.Pensijas vecums ir noteikts tik liels tagad jo nav līdzekļu no kā maksāt tās pensijas-ar cerību ka kadi 20% nenodzīvos līdz tai un iemaksātā nauda paliks valstij.Jo lielāks pensionēšanas vecums jo mazāk tas sitis pa kabatu musu valsts budžetam vai tad tas nav skadrs???Un šeit vis tiek darits lai cilvēkiem nebūtu saulainu vecumdienu,varbut lai nebutu vispar nekā!!!Jā un tie "laimīgie" kas tagad saņem savas pensijas nemaz tik laimigi nav-izņemot mūsu valsts galvu varbut:)kurš sev uztaisija sev pensiju tādu kā pienākas normālam pensionāram normālā europas valstī:)))Ņemat piemēru no viņa....
Pilnīgi piekrītu optimistam.Vai normāli,ka skolotājs ir 60gadīgs? Skaidrs, ka jabut jauniem, enerģiskiem cilvēkiem. Skolottājs normāli var strādāt maksimums 55-60 gadiem, pārējais ir muļķošanās. Tagad no skolas pensionāru ar koku izdzīt nevar.Ar likumu jāaizliedz strādāt pensionāriem, bet no otras puse ir jābūt cilvēku cienošām pensijām,lai viņi nacenstos strādāt.
piekrītu, ka ir daudzas profesijas, kurās noteikts strādāt līdz noteiktajam pensijas vecumam ir neiedomājams cinisms no valdības puses. Galvenajam rādītājam vajadzētu būt nostrādāto gadu daudzumam profesijā. Transporta vadītājiem (uzmanība un redze pasliktinās), mediķiem, kuriem jāgriež un jādur vēnās (tas pats), darbi, kuros ir maiņu darbs- dažādi kurinātāji, operatori, gan jau vēl virkne, kuriem ir trok''sņaina vide, bet pie mums pensijas vecumu palielināja un neņem vērā, vai vecuma izmaiņu dēļ to darbu var veikt. No radiem un draugiem ārzemēs ir dzirdēti vairāki varianti- profesori pēc 60, var tikt pensijā, dažādi mehāniķi, kuriem trokšņaina vide, tāpat veselības dēļ . Radiniece Vācijā pensiju saņem jau 55 gadu vacumā, lai tā nav tik liela kā pilnā, bet viņai nav jāuztraucas, ka nevarēs darbā pilnvērtīgi strādāt (pavāre) veselības problēmu dēļ
kapēc tikai skolotājiem bet kā citas profesijas tramvaja un autobusa vadītāji ko viņiem viegli strādāt katru dienu ir stresa situācijas un cilvēki ir dažādi un invalidi visus ir jāvadā un šī profesija ir ļoti grūta ta kā un skolotāji atņem daudz veselības
Būtiska atšķirība - nestrādā amatā vai profesijā 25.02.2015. 02:32:12
"Deputātu iesniegtais likumprojekts paredz, ka no 2016.gada izdienas pensiju varēs saņemt minēto jomu pedagogi, kas būs sasnieguši 60 gadu vecumu, kuru izdienas stāžs nebūs mazāks par 30 gadiem un kuri no izdienas pensijas piešķiršanas brīža nestrādās attiecīgajā amatā" Likumā par izdienas pensijām rakstīts - "darbs vairs nav amatā vai profesijā, kas deva tiesības uz izdienas pensiju".
Citējot "Viņu darbs notiek tiešā kontaktā ar bērniem, kas pēc noteikta laika rada izdegšanas sindromu un saistīts ar profesionālo spēju zudumu. Tā rezultātā skolotājs nav spējīgs kvalitatīvi strādāt, teikts likumprojekta anotācijā." nemiet kolēģi vērā to daļu, kurā minēts, ka šie minētie skolotāji vairs nevar kvalitatīvi strādāt- mēs pārējie varam- mēs esam VARENI, Man gan gribas oponēt- cik viegli ir vecam informātiķim apgūt jaunas un jaunas tehnoloģijas, programmatūras, utt, ja tagad grib sākt apmācīt šīs prasmes no 1.klases.
Normāli noteikumi 24.02.2015. 21:44:41
Tiklīdz Jūs nonāksiet tiešā kontaktā ar bērniem, Jūs visticamāk iesūdzēs tiesā par vardarbību.
protieties... 24.02.2015. 21:43:36
skolotājam tāpat kā aktierim ir jāprot laicīgi aiziet no skatuves...mēs jau labprāt to daudzi darītu, bet no mīlestības un gaisa dzīvo tikai pasakās vai dzejā...un ...piedodiet 60 u.t.t., lai arī tie, kuri uzskata ,ka ir laba atmiņa ,spožas koncentrēšanās spējas u.t.t. ,balstoties uz vecuma īpatnībām tā nemaz nav...jel piedodiet un visu cieņu...izdienas pensiju visiem! Un tiem . kam nav mazbērnu ,dārza u.t.t. varētu rakstīt memuārus , nodarboties ar labdarību vai vismaz kādu laiku padzīvot sev...
par Zandera raidījumu "Kur tas suns.." 24.02.2015. 20:50:11
Rungainis, runājot par izglītības sistēmas reformu nepieciešamību, runā kā saprātīgs zobārsts, kurš, redzot sastrutojošu un pūžņojošu zobu, piedāvā runāt skaidru valodu un rīkoties, nevis tērēt laiku, naudu un cilvēku pacietību. Skolotāju algas tiks nedaudz palielinātas tika mazajās lauku skolās, lielo skolu skolotāji, kas par 1,5 slodzi saņem vairāk kā 700 EUR, var cerēt vienīgi uz algu samazināšanu, ja netiks veikta ķirurģiska iejaukšanās.
Vakardien bija raksts ka apstiprinas skolotaju īzdienas pensiju 2016 gada, tagad jau IZVĒRTES. DAUŅU BARS nu ko lai te vel saka. NEKOMPETENCE visaugstākajā LĪMENI.
Nu gan tauta: vieniem slikti un otriem slikti, bet loģika ir vienkārša. Vai Jums patiks, ka Jūsu bērnu mācīs visi pedagogi +/- 60 gadus veci? Man patiktu, lai manus bērnus māca jauni un enerģiski pedagogi. Ja vecos nelaidīsim savlaicīgi pensijā, kā jaunie tiks skolā, jo vairums skolu pedagoģiskais personāls ir stabils un cienijamos gados? Neviens labprātīgi negribēs atbrīvot savu vietu un atdot to jaunajam. Neba pašam jādodas uz nabagmāju. Kas jau enerģijas pilns, lai strādā līdz 100 gadiem, bet jaunajiem pedagogiem ir jādod vieta, savādāk tā reklāma, kas izskan televīzijā, aicinot jauniešus mācīties par skolotājiem, ir maldinoša.
Kā ietekmēs budžetu?UN KĀ JAU TAGAD IETEKMĒ BUDŽETU TO LIEKĒŽU VARZA IZM???????????????
"No visiem pedagogu amatiem speciālās izglītības skolotāji, sporta skolotāji un pirmsskolas izglītības skolotājiem visvairāk būtu nepieciešamas tiesības pieprasīt izdienas pensiju pēc noteikta laika nostrādāšanas, uzsver likumprojekta autori. Viņu darbs notiek tiešā kontaktā ar bērniem, kas pēc noteikta laika rada izdegšanas sindromu un saistīts ar profesionālo spēju zudumu. Tā rezultātā skolotājs nav spējīgs kvalitatīvi strādāt, teikts likumprojekta anotācijā." Aha! Iznāk, ka citi skolotāji strādā paši par sevi un mācību stundās nav tiešā kontaktā ar 20 - 30 strādāt negribošiem, ģimenēs neaudzinātiem un virtuālās vides apdullumā esošiem pusaudžiem ... Kur loģika?
jēkabpiliete 24.02.2015. 16:26:57
Beidziet gausties un šantažēt! Vispirms publiskojiet skolotāju algas, tad redzēsim, cik tās ''mazas'' ! Bet, re - kāda jezga izcēlās, kad izskanēja ierosinājums noskaidrot, cik tad kuram konkrēti ''mazas'' tās ir! Kāda vēl izdienas pensija! Ar ko citās profesijās strādājošie sliktāki!?
Izdienas pensijas ir pelnījuši visi skolotāji, kurš var - lai strādā! Bet minēto kategoriju skolotāji, kuriem plānota izdienas pensija, diez vai gribēs iet izdienas pensijā...
nu bet beidziet breekt 24.02.2015. 14:52:57
Ejat un beidzot streikojat!!! Bet juus jau nevarat...jums tak bail....ljaujat sevi atkal un atkal chakareet! Taa tik turpinat. Vareetu padomaat, ka politikji lasa shos te juusu sacereejumus...Vinjus tas neinteresee...bet juus turpina cirpt un cirpt...un cirps arii turpmaak...
TAS BIJA SUPER! Māris Zanders par izglītības sistēmu 24.02.2015. 13:46:48
Vakar “RīgaTV 24” bija skatāms, manuprāt, trāpīgākais analītiskais raidījums par izglītības sistēmu Latvijā - kur mēs patreiz atrodamies, kas mūs gaida tuvākā nākotnē (izskanēja pamatots skaidrojums, kāpēc daudzi politiķi ir ieinteresēti kā strausi iebāzt galvu smiltīs un izlikties neredzam reālo situāciju Latvijā). Lai cik skumji bija dzirdēt, bet "Maxima" lielveikalu kases skolotājus negaida. Rungaiņa apgalvojums, ka reāli Latvijā šobrīd dzīvo apt. 1,8 milj. iedzīvotāju, izskanēja pietiekami argumentēti. Tāpat kā Ķīļa teiktais, ka, ja Latvijas skolās vairāku mācību priekšmetu skolotāji, kas sasnieguši pensijas vecumu, aizietu pensijā, šos mācību priekšmetus, iespējams, vajadzētu izņemt no skolu programmām. Vēl tika diskutēts - kāpēc gados jauni, neatkarīgajā Latvijā dzimušie bērnu vecāki, izvēlas dibināt privātās mācību iestādes. Un vēl - Zandera "sapnis" par Laimdotu un Spīdolu, kuras nevar sadalīt ietekmes sfēras Izglītības ministrijā. Zandera raidījums "Kur tas suns aprakts?" redzams internetā YouTube un RigaTV24. Vakardienas 23.02.2015. raidījumā diskusija par skolām "augstu vilni" uzsita minūtes 15-20 pirms raidījuma beigām. TAS BIJA SUPER!
Mūsu skolā jau skolotāji pēc 50 krīt kā mušas, bet kur vēl pensija, aiz kalniem. Žēl būtu to nomaksāto nodokļu, kas paliktu valstij...
tad, kad bija kliķei jāglābj PAREX mahinatori, tad gan vienkārši "uzmeta" savus pilsoņu. Pedagogu ienākumi samazinājās teju par 60%! Algas joprojām nav atgriezušās "pirmskrīzes" līmenī. Sociālo garantiju teju nekādu (apkopējai ir vairāk), garantētā alga , 405,- līdz 420,- eiro, tuvu minimālajai..................... Ir, ir jābūt streikam un jāstreiko visiem netikai pedagogiem! Skaidrs ir viens, ka esošās LIZDAs sastāvs tikai imitē darbību un nav spējīgi streiku organizēt!
Ko darīt citiem skolotājiem, lai neizdegtu? Strādāt ar pusatdevi un pasaudzēt sevi. Brīnišķīgi!!!
NO Mums taisās priekšlaicīgi atbrīvoties!!! JĀPIEPRASA KOMPENSĀCIJA PIE PENSIJU KAPITĀLA PAR NOTEIKTU LAIKA POSMU 1991-2016 .Un atvainošanos!Līdz ieviesīs jaunās cilvēkcienīgās algas.Ar pašreizējām jāstrādā līdz 100g.!!!Jaunās algas nosauks dinozauru laikmetā!! pēc eksāmeniem !!,lai nesadomātu streikot eksāmenu laikā.!
Iespējai aiziet izdienas pensijā ir jābūt VISIEM skolotājiem!
Lai aizmirstu par algām, runās par izdienas pensijām?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.