Lietotājvārds
Parole
Mīlestību pret sportu iemāca ģimenē!Vecāki sportojot ar saviem bērniem!Nevis skola!
Izglītība,pamat,mūsu valstī ir obligāta.Tātad sports arī ir obligāts.Atceļot sportā vērtējumu jau tagad maz sportot ,svīst gribētāju. Pārģērbties,svīst ,it sevišķi, meitenēm nepatīk! Arī par apziņu skolniekiem lieki runāt. Kas netiek vērtēts ,tas nav obligāti.!Daudzi skolu direktori un vecās učenes audzinātājas sportiņam pakaļas pagrieza jau tad ,kad atcēla 9.kl. eksāmenu sportā.Arvien vairāk skolnieku sēž malā ar mobilo.Kāpēc neatceļ vērtējumu, teiksim, latviešu valodā,matemātikā un nerunā par mīlestību pret šiem priekšmetiem.! Ja neliks vērtējumu sportā,tad drīzumā sportos tikai tie kam patīk!
Ja liek vērtējumu, tad Skolā iemīlēt sport nav iespējams!
Skolotājs 25+ 05.04.2015. 18:33:43
Padomju laikos neinteresēja ko tu ēd un kādi ir tavi dzīves apstākļi ,interesēja tikai kārtība skolā UN VAI TU TO IEVĒRO!!!!!!!!!!!!Nelabvēlīgās ģimenes bij tad un ir tagad,bet tas neatbrīvo mūs skolotājus un vecākus no tā ,ka pamatizglītība ir obligāta LATVIJĀ! Kas ir cieņa??Definēju tā ir bijība .To iemāca bērna vecāki-audzināšana ģimenē.Un vecāki ,kas nav to iemācījuši ir jāsoda!Kāpēc mani bērni skolā nesūta rupji skolotāju ??Un šeit ir tas moments ,kad Valstīj jāaizstv skolotājs no rupekļiem ,it sevišķi ,ja tas notiek publiski!Tā ir Latvijas skolu ikdiena.Tāpēc es piekrītu,ka mums tālu līdz citu valstu izglītībai!
Skolotājs 25+ 05.04.2015. 15:58:32
Katram vecākam jāaizsūta jaunā sporta stundas koncepcija ,kurā ir rakstīts ,ka sporta stundas mērkis ir nevis novērtēt skolnieku ,bet ieinteresāt ,piesaistīt sportam ,parādīt ,kā var iegūt veselību!Skola pieder skolniekam un skolotājs ir palīgs! Bet īstenībā bez moderna inventāra un apstākļiem uz kuriem valdībai, tā pat kā uz manu algu, ir nospļauties,tas diemžēl nav iespējams.!!Vecāku vienaldzībā pret sportu nav vainojams šodienas sporta skolotājs.!!!Valdībaas sociālajiem dienestiem šodien jāpaprasa vecākie ,cik daudz vecāki ir sportojuši kopā ar savām atvasēm??
01.04.plkst. 14:07 03.04.2015. 13:20:16
Tuvāk realitātei! Maz ir to sporta skolotāju, kuri varētu veiksmīgi ieintegrēt sportā mūziku. Mūsējais to varētu gan, taču, ai, viņam būtu jābeidz otra augstskola! Diez vai kāds uz to parakstīsies!
Viena lieka sporta stunda resnīšus par tievučiem nepataisīs, ja mājās pārtiek no čipsīšiem, koliņām, piciņām! Sāciet normāli ar veikalu plauktiem un ēšanas ieradumiem ģimenē! Nevainojiet skolu un skolas virtuvi!
Sportiņā i un ni .Balles nevajag vispār! i sasniedzams ar mēģinājumu skaitu teiksim 4x ,tā,lai tam kurš nevar neveidojās riebums.un arī ar reultātu ,lai labajam sportistam arī būtu interesanti, stimuls uzlabot teiksim savu rekordiņu ,vai skolas rekordiņu.Ar tiem ,kas nevēlas sportot jācīnās klases audz.,mācību pārzinei ,direktoram.Pašvaldība uzliek mammai naudas sodu.25 eur.Vasaras darbi ir sekas-vienaldzība no vadības.,vecāku puses.Cietējs skolotājs.Tapēc skolotājam izdevīgāk ielikt i,lai nebūtu vasaras darbi! Valstij jākontrolē e-klase,direktori.!!Un jānosaka soda nauda !
sportista mamma 02.04.2015. 22:19:11
Piekrītu pēdējam.
sporta učuks stāžs25+ 02.04.2015. 22:10:41
Protams tās stundas, kad skolnieks ir slims -attaisnotas tiek izrēķinātas!Pats skolotājs ir arī slimojis ! Skolnieks redz ,ka par to ,ka viņš neapmeklē sporta stundu nekāds reāls sods neseko!Tikai piezīme ko vecāki ignorē-laukos vai vispār lasa e-klasi!Skolas kārtības likumi nosaka ,ka noteikts ziņojumu skaits klases audzinātājai par skolēna ļaunprātīgu nesportošanu tālāk nonāk skolas vecāku komitejā-tālāk čuš!Man ir skolnieks ,kas trīs gadus nepiedalās stundā .Katru stundu viņš ir sportā .Sporta tērps ir ,bet nevelk.Neko nedara ,arī netraucē.Viņš atnāk jūnijā vasaras darbos un visus darbus izlabo. Iznāk tā ,ka divnieka neielikšana par to ,ka nedara ir arī sporta skolotāja vienaldzība.!?Balles neliekam vispār! Bet līdz ar to apzināmies ,ka nevingrotāju būs arvien vairāk.!!Varbūt jāpalielina vecāku atbildība!
Te ir jāiesaistās IZM, jo tieši viņi izdomā, ka pusgadā un gadā vajag vērtējumu ballēs arī sportā. Nevajag sportā vērtējumu ballēs! Vajag i vai ni, bet stingri - ja nenāk, nedara, nav pietiekami daudz stundās bijis, nekādu i ! Tad arī reāli saslimušajam nebūs problēmas atstrādāt - jo vajadzēs iegūt noteiktu stundu skaitu par to periodu, kad neslimoja. Tagad sanāk - biji slims, saprotams, ar 40 grādiem uz skolu nedrīkst iet, bet pēc tam atlikušajā laikā ir jāatstrādā klases kārtotie normatīvi. Līdz ar to sanāk, ka tam, kas bija slims, pēc izveseļošanās ir dubulta vai trīskārša fiziska slodze. Tas nav normāli!
sporta učuks stāžs25+ 02.04.2015. 18:30:55
Esmu pārskatījies žurnālā rindiņas un labam skolniekam ielicis kļudaini divnieku.Cilvēka faktors piedodiet lūdzu un otrā dienā mātes klātbūtnē tiek izdzēsts!.Cietēji skolnieks,sportot prieks.Tāpēc es jau sen nelieku vērtējumu ballēs.Daru to tikai pusgada un gada beigās ,jo uz liecības jābūt vērtējumam ballēs.Ikdienā vērtējums i(ieskaitīts-pa vecam 4-10) vai ni(neieskaitīts,nepietiekoši-mazāk par 4). Kā tad neliekot balles ikdienā var nonākt pie pusgada un gada vērtējuma ballēs???!!Punkti par darbu stundā savas veselības labā!punkti par kvantitāti ,jeb mēģinājumu skaita .Kvalitātes punkti ,kas ir sasniegti pēc rezultāta.Kas nevar ar rezultātu sasniegt i-ieskaitīts ,tie pie Agra i sasniedz ar mēģinājumu skaitu! Jā, bet kur balles var sameklēt! Procentuāli maksimāli iegūstamie punkti un reāli iegūtie skolnieka punkti dod procentus,kas arī ir balles .Bet sportotāju skaitu reāli var palielināt tikai skolnieku vecāki paši: a)interesējoties regulāri par atvases sasniegumiem sportiņā;b)pašiem vecākiem piedaloties sporta aktivitātēs,protms neuzspiežot atvasītei ,bet cerot ,ka kādreiz atvasīte sāks darboties līdz!
kā pret sienu 02.04.2015. 12:15:54
Vēl aizmirsu piebilst, ka pēc valstī pastāvošās likumdošanas nekādi normatīvi sportā, kā skolas mācību priekšmetā jau sen vairs nepastāv. Tie skolotāji, kas joprojām prasa izpildīt kādus mistiskus normatīvus faktiski ignorē likumu un nepilda savus darba pienākumus tā kā to paredz viņu darba devējs - t.i.valsts. Bet ko tu viņiem padarīsi....
Un? Ko dod dziivee normatiivi? Man deels piem Lv cempions peldeesana. Stundaas normatiivus izpildiit visus nevar. A vajag? Kam vajag? Man? Man nevajag. Skolotaajam kjeksiitim? Manis peec vinjs var ieskrieties ar saviem normatiiviem...par to pasmejos. :-)))))
Lai izpildiitu mistiskaas normas,taas regulaari ir kaut kur jaaapguust. Jautaajums..kur un kam tas vajadziigs? Staav tajaas sporta stundaas kaa nosodiitie,kur lielaakaa dalja nevar neko izpildiit. Kaa vinji izpildiis,ja tas nekad nav dariits? Es jums tagad noliksu prieksaa barjeras un pateiksu skrienat un lecat..tas ir normaali? Vinji nemaak un neviens pat necensas maaciit. Tikai monotoni..lec,lec,lec. Rodas riebums. Nu kursh grib,lai par vinju klasesbiedri smejas..jums nav ne jausmas,kaa ir tad,kad tu nevari,par tevi smej un tev par to ieliek 3 balles,jo nesanaak. Nebriinaties,ka neapmeklee.
Manā radu lokā ir padaudz bērnu izauguši un jāsaka, ka pat apaļīgums nav liedzis kādam sekmīgi spēlēt rokas bumbu, jo ideāli stāv vārtos- pārējie brāļi un māsas mājās uztrenējuši, bet cits būdams valsts izlasē jauniešu komandā, saņēma mazāko sekmīgo atzīmi atestātā, jo nespēja izpildīt normatīvus- pievilkšanos, peldēšanā un vēl kādu tur (bet redziet vasarās, kad varētu mācīties peldēt, puika vienmēr bija sacensībās un treniņos aizņemts). Mans dēls izstiepās vienā vasarā par kādiem 15 - 17 cm un rudenī bija galīgi nekoordinētas kustības. Cits klasē viņam līdz padusei, bet prasības vienādas. Skolā 4 sporta skolotāji- pie viena visi "lien no ādas ārā" lai visu izdarītu, pie otra meklē zīmes, lai nevajadzētu iet uz sportu. Liekas, ka te jau pieminēja par ritmiku, varbūt varētu būt skolā arī tā sauktā koriģējošā vingrošana, lai piedalīties varētu arī tie, kurus ārsti nepielaiž sportot ar pilnu jaudu- citam muguras deformācijas, citam izslimotie Botkini un kas vēl ne pat epilepsijas. Pēc galvas traumām ar bumbām ir bīstami, bet pakustēties vajadzētu visiem.
Tie,kuri izvairiijaas no 2st., tie izvairiisies arii no 3 un 4 un 5 stundas :-D buusim reaali. Nu dabuus vinji taas ziimes un neko nedariis. Un,kameer buus normas un atziimes,dariitaaju buus aizvien mazaak...
3 sportisku bērnu mamma 02.04.2015. 11:29:27
Ir skolas, kuras jau ir ieviesušas 3 sporta stundas nedēļā, bez milzīgiem papildus finanšu ieguldījumiem no valsts. Sporta stundas- tas ir ļoti jauki, tikai mani izbrīna normas, kas jāizpilda. Ja dažbrīd skolēns, kurš sekmīgi trenējas 4x nedēļā ar lielām grūtībām spēj tās paveikt, un dažbrīd pat nespēj, tad rodas jautājums- kam šīs normas ir paredzētas, ja jau sportistiem problēmas, ko lai dara vidējais skolnieks, kurš , piemēram, ārpus skolas nesporto, bet apmeklē mūzikas vai mākslas skolu? Tas tad rada nepatiku pret sportu. Bet būsim kritiski- nu ir tiem mūsdienu bērniem pārāk maz kustību. Tā kā trešā sporta stunda būs tikai noderīga. :) Jo cik tad ir to vecāku, kuri ārpus skolas kopā ar saviem bērniem sporto? ( mēs ģimenē to varam darīt, jo esmu pilnas slodzes mamma un man tam ir laika, bet ja abi vecāki strādā, tad pēc darba tikai retais tam atradīs brīvu brīdi).
kā pret sienu 02.04.2015. 10:54:17
Neaizmirsīsim, ka bērni ir dažādi! Mani divi skolnieki - viens pirmajā, otrs sestajā klasē - pilnīgi dažādi - viens sporto gan skolā, gan ārpus tās katru dienu un ir visur priecīgs piedalīties, jo viss padodas un sanāk. Otrs arī sporto gan skolā, gan ārpus tās, bet "gariem zobiem" (īpaši jau skolā). Vienu vecāku bērni.... Esmu mēģinājusi mūsu skolā mainīt iesīkstējušo sporta skolotāju vērtēšanas sistēmu uz valstī oficiāli pastāvošo - diemžēl ar vājiem rezultātiem. Skolotāji nav gatavi mācit, vērot audzēkņa prasmju attīstību (ko tad 40 minūtēs ar 30 bērniem var paspēt) - var tik vien kā piefiksēt cik ātri/ cik daudz kurš var izdarīt.. Ir gatavi pabļaut, ka alga par mazu! Uz bērna jautājumiem, ko es daru nepareizi, ja man nesanāk, vai kā darīt labāk - tiek atbildēts izvairīgi un neprofesionāli. Nu, ja nevar vai negrib mācīt, tad nav ko likt atzīmes, kas atspoguļo tikai un vienīgi individuālo fizisko attīstību un spējas un atsīt neveiklākajiem jebkādu vēlmi iet uz sporta stundām. Gribat, lai bērni kustas - sporta skolotājam jāliek izdoma un metodie materiāli lietā, nodrošinot, ka katram visu laiku ir ko darīt (nevis piemēram lielāko daļu stundas pavadot rindā pie "buka", lai pāris reizes mēģinātu uzlekt/pārlekt). Sporta stundās būtu jāpiedalās visiem, kuri ir spējuši uz skolu atnākt - bet vērtējums ar i un ni, lai kaut kā piespiestu kustēties tos, kas nevēlas vispār neko.
“Tā vietā IZM plāno papildu pasākumus valsts finansētu ārpusstundu sporta aktivitāšu nodrošināšanai,” komisijā norādīja IZM Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietnieks." ----------------- 1. Ārpusstundu sporta aktīvitātes ir vērstas tikai uz talantu meklēšanu. Manējam treneris pakaļ skraida un būtu gatavs viņu gandrīz vai adoptēt :D , bet mūsu ģimenē sports nav Dieva vietā, tāpēc nākas šo aplauzt. Ar bērnu veselīgu fizisko attīstību tam nav nekāda sakara. Rezultāti, reitingi, sacensības utt utt. Tāds ir mans novērojums un varat necensties mani pārliecināt par ko citu. 2. Ārpusstundu aktīvitātes mēdz pārklāties ar kādām konsultācijām. Tātad arī šīs aktīvitātes bieži vairs nav sasniedzamas. Citam manējam bērnam vienīgā kāda priekšmeta konsultācija pārklājas ar mūzikas skolas nodarbībām. Ko darīt? Vai mest pie malas interesējošo mūziku? Skolotājai pie... . Puse klases nesaprot, bet viņai pie... Vispār žēl ka skolotāju darbs netiek vērtēts par pamatu ņemot skolēnu zināšanas (nevis atzīmes). Bet tā jau ir cita tēma...
Sporta skolotājus-pensionārus godam izvadīsim no skolas pelnītā pensijā! Sporta skolotājiem - obligāto izdienas pensiju!
sportista mamma - Zivei 02.04.2015. 09:22:27
Jā, diemžēl tāda tā realitāte ir. To dzirdu ļoti bieži no radiem, paziņām...risinājums? Godīgi sakot nezinu. Vien domāju, ka atzīmes nedrīkstētu likt šajā mācību priekšmetā. Iespējams, ka tad sporta stundas tik daudz nebastotu un nemeklētu ārstu zīmes.
Ļoti daudz ir atkarīgs no sporta skolotāja. Diemžēl manam dēlam ir tik ļoti nepaveicies ar sporta skolotāju, ka trešai stundai neredzu jēgu. Tajās pašās divās viņi NEKO jēdzīgu nedara. Tiem, kas sporto ārpus skolas ir garlaicīgi, tie grib skriet un kustēt, tos soda ar sliktām atzīmēm, jo nekalusa taču un nestāv mierā. Tos, kas negrib neko darīt, nespēj piedabūt pie darbošanās.
sportista mamma 02.04.2015. 09:07:52
Tad varbūt, ka jārunā ar pašu skolotāju, jo cieš jau no tā bērni, neviens cits..
sportista mamma 02.04.2015. 09:06:49
Skumji ka tā.
>sportista mammai 02.04.2015. 09:04:58
Nē, nē, konsultācijās sporta skolotājs tikai piefiksē (kā sekretārs) rezultātus, ja bērns nav bijis kādā stundā un ir atnācis kaut ko nokārtot. Tajās neko gan nemāca.
>sportista mammai 02.04.2015. 09:03:25
Tieši tā- "Viņš var ierādīt, kā pareizi ko darīt, izpildīt utt..." Vismaz ar to jāsāk, bet pat tā nav! Sporta skolotājam ir jāiedod vingrinājumu kompleksi (vieglatlētikas disciplīnām, spēka vingrinājumi, sporta spēļu iemaņas u.c. pa tēmām) un lai bērni mājās mācās un vingrinās (tāpat kā matemātiku). Es tikai par to, bet tā nenotiek! Mēs paši varam izdomāt, ko darīt ar saviem bērniem, bet tad tam nav sakara ar skolu, ko es jau teicu. Lai MĀJĀS vecāki vairāk nodarbotos ar saviem bērniem fiziski, nav nepieciešama trešā sporta stunda SKOLĀ! Pilnīgi 100 % piekrītu Jums, ka kaut ko vienu dienu parādot, nākamajā dienā par to likt atzīmes nevar. Tur jau vispār ir tā lielā atšķirība sportam un jebkuram citam mācību priekšmetam.
sportista mamma 02.04.2015. 08:57:09
Galu galā Sportā arī ir konsultācijas. Bet...neviens tās neapmeklē. Strādājot ar skolotāju individuāli, var ļoti daudz izdarīt.
sportista mamma 02.04.2015. 08:55:50
Skolotājs viens pats Sporta stundās neizdarīs neko. Viņš var ierādīt, kā pareizi ko darīt, izpildīt utt...bet tās iemaņas lai pēc tam darbotos tālāk, ir jātrenē ilgstoši...tā teikt lai izdotos. Mēs mājās vingrinamies to pašu matemātiku un groziet kā gribat-atzīme uzlabojas, ja vairāk parēķina un pasmadzeņo. Sportā ir jāstrādā ķermenim kopumā, nevis tikai smadzenēm, kā tas ir pārējos priekšmetos. Un ķermeņa fizisko formu nav iespējams attīstīt 2x ned. pa 40min. kaut ko Sporta stundā nobumbulējot, jo ne visi skolotāji tiešām ir savu uzdevumu augstumos. Ir tādi, kas iemet zālē bumbu un nobļaujas-aiziet ! Un nemāca neko. Skolotāji ir dažādi. Vienu reizi parādot, kā jālien virvē un pēc tam nākamajā stundā par to likt atzīmi nav normāli, jo bērniem nav kur to trenēt, lai būtu rezultāta. Spēka rokās arī nav. No kurienes tad tas radīsies? Un, kas tur slikts, ja ģimene piem.kopā skrien pa vakariem? Tas ir daudz prasīts, izbrīvēt laiku 1h un visiem kopā paskriet? Kur ir problēma nopirkt bērnam nelielas hanteles, kas Maksimā maksā pāris eiro un pacilāt?
>sportista mammai 02.04.2015. 08:45:21
Man patika tas teikums par mājas darbiem sportā. Gandrīz visos priekšmetos ir mājas darbi, kurus uzdod skolotājs. Tātad arī sporta skolotājs nedrīkstētu būt tikai sekretārs, kurš fiksē rezultātus. Skolotājam jādod dažādi vingrinājumi par tēmām, lai bērns tos regulāri mājās veicot, varētu kaut ko sasniegt, bet vai tā ir? Lielākoties sporta skolotājs var lekciju nolasīt par nevarēšanu, pat konsultācijās neko lietderīgu nepasaka un neiemāca, tad kāda jēga? Kāda nozīme būtu matemātikas skolotājam, kurš tikai pateiktu - Tu neko nemāki, atzīme nesekmīga? Tātad - ja vecāki bērnam nemāca sportu mājās, skolā viņam neko neiemāca. Ja tā būtu matemātikā, tad visi jau būtu "kājās sacelti". Un, tieši šī iemesla dēļ neredzu jēgu sportu vērtēt ar ballēm, jo pareizi Jūs sakāt - ja bērns pats var, viņam ir 10, bet kam tad ir skolotājs? Lai fiksētu vecāku izdarīto (jebkurā priekšmetā) vai tomēr - lai iemācītu to, ko bērns nezin, nemāk vai vismaz dotu norādes, kā to apgūt.
sportista mamma 02.04.2015. 08:20:10
Manējam tas vienalga, kaut 5xned. varētu likt, jo nodarbojas ar sportu profesionāli un tā sakarā, viņam skolas sporta st.var likt priekšā jebko...atzīme būs 10. Bet, kā viņš saka - pārējie, lielākā daļa nevar izdarīt pat 40, 50 % no tā, ko liek. Un nav jau patiesībā par ko brīnīties, jo, ja bērni nekad no mazotnes nav ar sportu nodarbojušies un 15g.vecumā pat nevar 2x pievilkties un 1x virvē uzrāpties, tad ko JŪS gribat? No kurienes tad viņš to varēs izdarīt, ja viņš nekad to agrāk nav darījis? Vienas stundas laikā iemācīsies virvē rāpties? Smieklīgi. Jūs tiešām domājat, ka pat 5x sports nedēļā viņus attīstīs??? Viņi atrod veidu, kā to apiet 2xnedēļā un atradīs veidu arī 3-ai reizei..Viņi jūtas gan fiziski, gan morāli nestabili, jo neko neprot un tad arī sākas šo Attaisnojumu zīmju meklēšana, jo neviens nevēlas tikt apsmiets. Vai visiem ir iepēja nodarboties ar sportu ārpusskolas? Diemžēl, tas maksā naudu un ne mazu..Un, ja paši vecāki bērnībā nav veicinājuši pat nieka tādu lietu, ka paskriešanu, peldēšanu, dažādu bumbu sporta veidu dzenāšanu, mētāšanu utt, ja tēvi nevar iemācīt, ko nozīmē pievilkties un piemumpēties, tad tas ir skumji. Jo SPORTA skolotājs to dažu stundu laikā neiemācīs. Tas nav iespējams, ja pats ar sevi nestrādā ikdienā. Arī citos mācību priekšmetos ir mājas darbi. Tas pats sportā. Bērni nav tizli savas vēlmes pēc, bet gan tāpēc, ka no bērnības nekas nav darīts, nav mācīts.. Par sportu atzīmes vispār nebūtu jāliek. Tas viņiem ir apkaunojoši! Viņi nav vainīgi, ka ir tizli! Diemžēl tādi ir liela daļa.
ES uzskatu, ka 3. stundai jābūt ritmikai. Redzot, cik bērni savās kustībās ir sasaistīti, jāsaka ārprāts! Tas īpaši svarīgi bērniem, kuri ir lēni, ar lēnāku domāšanu, ar mācību traucējumiem. un ticiet man,tādu skolās ir daudz !
Gribat cienīt sportiņu, vai negribat ,agri vai vēlu veselības problēmu dēļ mēs visi runāsim par sportu katru dienu visās klasēs.Datoru bērni apgūst jau pirms skolas.
risinājums 01.04.2015. 22:26:37
Vai nevar tādu risinājumu, kā dažās augstskolās vai kā Somijā - skolēns izvēlas vienu sporta veidu, kas patīk, un to arī apmeklē vairākas reizes nedēļā (basketbols, volejbols, futbols, florbols, hokejs, vieglatlētika u.c.). Skaidrs, ka vairs (kā padomju laikos) ar varu nevienu nepiespiedīs, un tad negribētāji dabūs atbrīvojumus. Tam nekādas jēgas nav, jādomā ir sakarīgi. Diemžēl neder arī tas normatīvu modelis, ja jau kāds pārāk apzinīgs bērns skrien pēc 10 ballēm tā, ka pie finiša ir pagalam (atceros, ka kaut kāds tamlīdzīgs gadījums bija ar meiteni Kurzemē)... Un, ļoti svarīgi ir par tām dušām pēc sporta.
Labak varetu bērniem pulcinus iedot bez maksas ,lai varetu iet vini, jo ne jau visiem ir tas naudas.
Labi, ka pasaulē ir gudrāki par mums- lasīju, ka ir skolas Kanādā, kurās ir 5 un vairāk sporta stundas nedēļā. Tika veikts pētījums, ka klasēs ar lielo sporta stundu skaitu sekmība 30 % labāka par klasēm , kur 2 sporta stundas.
Jau ir rinda uz svara korekcijas programmu! Gaidīsim brīdi,kad lielākā daļa būs ar lieko svaru un tad taisīsim jaunu ambrāžu kā valstīs , kur jau ir aptaukošanās nopietna problēma, -sporta zāles un nodarbības par brīvu, tiem , kuriem ir liekais svars. Cik tad tāds pasākums izmaksās valstij ?
Varētu palielināt stundu slodzi - klāt sportu, angļu val. vairak neka 1 stundu no 1.klases, otro svesvalodu agrāk, datoriku no 1.klases. (un likvidēt socialās un ētiku - to var iemācīt citos prieksmetos) Bet, lai bērni nebūtu pārslogoti risinajums pavisam vienkāršs - atcelt darba organizācijas formu - mācīšanās mājās! Par sportu - vai visiem ir sporta zāles trijām stundām? Baseini ir tikai dažiem.
Besī, kā visi te kliedz par to, ka tā jau visi kustās un jau sporto..... Manā skolā sporto labi ja 5 jaunieši, kuriem IR laiks. Pārējie sēž pie datora, vai brauc uz mūzikas skolu, KĀ ES. Un man nav laika iet un sportot! Un ne tikai nav laika, bet NAV KUR. ES PAR TREŠO SPORTA STUNDU!
Dažiem gribās ielikt bēdīgo,jo ir diemžēl un arvien vairāk bērnu ,kas negrib nākt uz tām pašām divām sporta stundām un trešā obligātā -vērtējošā stunda liktu šim negribīgajam kaut uz vienu ierasties.Arī varbūt vecākiem liktu vismaz painteresēties ,kā atvasītei sportiņā veicās.NEKĀDU ATZĪMJU SPORTĀ TIKAI DARBA PUNKTI,KAS DOD PROCENTUS NO MAKSIMĀLĀ UN DOD VĒRTĒJUMU-IEGULDĪJUMU SAVAS VESELĪBAS LABĀ. Ja skolas direktore ir pens .vec.latviešu val .specss,tad skaidrs ,ka par trešo sportu nerunāsim!!.Amerikā ,ja tev nav grāds sportā tu vadošā amatā nevari tikt.!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.