Lietotājvārds
Parole
Nezinu, kur jūs dabūjāt samazinājumu par 30%. Man 2009. gadā pēdējā alga pirms atvaļinājuma bija ~540 Ls, bet pirmā jaunajā mācību gadā oktobrī- 210 Ls!!! Cik iznāk?
Piekrītu iepriekšējiem komentāriem par to, ka ne tikai deputāti dalās pieredzē, bet arī skolotāji ceļo un tiekas ar ārzemju skolu skolotājiem. žel, ka deputāti nezina kādas algas ir Eiropas valstu skolotājiem , vai varbūt ir izdevīgāk to nezināt.....
Kaut kā neatceros, ka tajās "pārējās" vai "citās" valstīs būtu vispirms algas samazinātas par gandrīz 60%. Kāds tur brīnums, ka Latvijai it kā nu par 5% pieliktas?;)
skolēna mamma 21.10.2014. 23:00:29
Tas tik ir virsrakstiņš. Nav jābūt skolotājam, lai justos aplaimots, kāda veiksme mūsu valstī dzīvojošajiem skolotājiem ir uzsmaidījusi. žēl, ka daži 12 klases skolēni nesaprot, kā viņiem ir paveicies, ka viņus vispār kāds māca. viegli runāt par jūtīgumu dzīvojot uz savu vecaku rēķina, nez ko domāsiet pēc piedalīšanās izdzīvošanas šovā kad paši sāksiet pelnīt.
Daudz runā par it kā algas pieaugumu, kurš nav "tik liels" nevienā citā valstī. Cik tas skan banāli uz pārējo Eiropas valstu pedagogu algas fona. Latvijas pedagogi sen vairs nedzīvo mucā, zin, cik saņem skolotāji citās valstīs...šķiet, ka itāļi sen jau būtu ielās un par šādu samaksu klasē neuzturētos ne mirkli! Aiņemamies tik pieredzi no citām valstīm, ieviešam nedomājot par situāciju laukos u.t.t. Kad beidzot attapsies tie rīkotāji varas gaiteņos! Varbūt jāpieliek punkts amatu dalīšanai pēc "čomu" principa, bet jāsāk domāt ar galvu, kā izvest valsti no šīs ievārītās putras grāpja!
Tad jau bija jāsāk ar to, ka vajadzētu salīdzināt Eiropas valstu pedagogu algas!!! Kas veido šādus "tukšus", bezjēdzīgus rakstus? Virsraksts īpaši veiksmīgs! Ja nevar uzrakstīt sakarīgi, tad nav jāraksta vispār!
Tas nav godigi Laiku ar laiku Vajag Paugstinat algu.Jo tie cilveki kuri mums maca tie pasi cilveki kuri grib un Strada jo pelna naudu la barotu savus bernus prabernus.Es pati to zinu jo tie cilvekus es pazistu.SIE CILVEKI CIES,BET STRADA.
Tiešā nekaunīgs raksts. Cik ilgi vēl ņirgāsies par skolotājiem? Kādēļ jāpublicē tādi tendenciozi raksti, skaidri zinot, ka liela daļa netiek tālāk par virsrakstu un secina, ka mūsu skolotājiem atkal (!) palielinātas algas. Īstenībā algas vienas no mazākajām Eiropā, bet tas rakstā noklusēts.
ja, ja visi zina, kādam jābūt skoltoājam 21.10.2014. 17:39:16
Ar nerviem skolotājam ir viss kārtībā līdz brīdim, kamēr skolēns sāk apzinātu psiholoģisko teroru, un to nevar izturēt nevienas profesijas pārstāvis
Interesanti, vai Latvijas skolotāju algas atbildīgās personas šādām datu bāzēm uzrāda mēneša algu kā nedēļas algu? Ja nē, tad kāpēc pie mums nebrauc brīnīties un veikt pētījumus - kas tas par fenomenu - Latvijas skolotājs, kas izdzīvo no šādas algas, un vēl kādu bērnu pamanās pabarot?!!! Mēs taču varētu dalīties ilgtspējīgas izdzīvošanas pieredzē, - kursus vai kā sarīkot, varbūt kādu centiņu nopelnītu klāt pie algas. Vismaz Sarkanajā grāmatā mūs ierakstītu vai UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Arī nebūtu slikti.
12.kl.skolēns 21.10.2014. 16:42:20
Nu bet tāpēc taču ir jābūt stipriem nerviem, lai ar mums strādātu! :) Tas taču ir pirmais ir vispār nosacījums - jābūt pedagoga DABAI, pēc tam jau var iemācīties saturu, ko mums mācīt.
12.kl skolēnam 21.10.2014. 16:35:23
Mums kaiš tas,ka jūs mums izvediet no pacietības ar saviem nekaunīgajiem jautājumiem un uzvedību.Bērns jau tagad ir neaizskaramība,tikai viņš drīkst dancot pa skolotāja galvu.Un drīz tiešām skolās mācīs roboti.Alga ir smieklīga -pielīdzināta apkopējas algai.
Tā gan ir liela uzdrīkstēšanās Latviju nodēvēt par PUSI no EIROPAS
es nekur nebraucu! what?! Tikai saku novērojumus, ka manā skolā un arī gan jau citās, kā var šeit spriest, skolotāji ir vnk pārjūtīgi! Pagājušajā gadā no mūsu skolas aizgāja viena skolotāja un varu teikt, ka tā pamatiemesls, ja aizrokameis līdz saknei, bija tikai un vienīgi skolotāju jūtīgums. :) Nu tas ir vienkārši nereāli kaitinoši.. Bet nu, ja grib cepties, bendēt nervus sev un visiem citiem, uz priekšu! Es šogad beigšu, vairs nebūt ar to jāsaskaras! Rakstā (pētījumā) ir skaidri un gaiši teikts, par esošo situāciju citur un norādīts salīdzinājums. NEVIENS nesaka, ka ir pietiekoši liela alga. Atkal skolotāji kaut ko izzīž no pirksta, paši pasaka un paši apvainojas. :D Var redzēt, ka sievietes!
Mums ne tikai nekas nav pacelts, mums nav atdoti tie 40% , kurus mums bez tiesas lēmuma konfiscēja un vēl aizvien nav atdevuši. Ne par ko mazāku mūsu arodbiedrība pat nedrīkstētu runāt. Tikai par to, lai,pirmkārt, atdod nolaupīto.Un tad jau var sākt runas par algas celšanu.
Ja esi godīgs, paraksties zem tā raksta un norādi savu profesiju! Nav ko atkal ""braukt"" virsū skoltājiem, ka citur pasaulē ir tā un tā. Citur Eiropā skolotājs saņem algu, nevis miršanas pabalstu! Kārtējā nekaunība, mēģinot likt manīt, ka skolotājam jau jābūt tam muļķim!
12.kl.skolēns 21.10.2014. 15:05:27
Nu, nu... Manā skolā es pat teiktu, ka skolotāji ir PĀR emocionāli un jūtīgi... Visu uztver ļoti personiski un saasināti.
> 12.kl.skolēnam 21.10.2014. 14:51:13
Priecājies, ka esam vēl jūtīgi un emocionāli. Drīz varbūt mūsu vietā strādās bezjūtīgi roboti... :(
Jāskatās % alga pret vidējo valstīs. Tad arī var runāt.
12.kl.skolēns 21.10.2014. 14:20:28
Skolotāji ir visjūtīgākā "tauta" pasaulē. :) :) :) Tas ir pētījums, cilvēki, kas jums kaiš? Neviens nesaka, ka skolotāju algas ir gana lielas, nebūt nē, bet CITUR ir tā... Un?
Uskatu, ka tā ir nekaunība- publicēt tādu rakstu!!!
E-klase ik pa laikam pakacina skolotājus. It kā no tā kaut kas mainītos uz labo pusi. Lēti raksteļi lētai popularitātei.
TIEŠI TĀ- 400-PAT LĪDZ 600 EIRO..........ĀRZEMĒS TĀ IR NEDĒĻAS ALGA PEDAGOGIEM..........PIE MUMS-ŅIRGĀŠANĀS PAR CILVĒKIEM IT NO VISIEM DARBA SLĀŅIEM (izņemot sabiedrības virsslāni) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Igauņu kolēģiem alga 800 euro un tiek regulāri palielināta! 2009.gadā algas tika par 30% samazinātas Latvijas skolotājiem - alga iepriekšējā avansa līmenī!
Piekrītu Lanai.
arī par to pašu... 21.10.2014. 11:53:28
Kāds mērķis šādam rakstam??? Manā skolā arī vēl šogad ( nerunājot par krīzes gadiem) alga samazinājusies gandrīz par 30% ...Pie mums jau brīnišķīgi darbojas shēma - Lai kādam santīmiņu pieliktu, kādam to ir jāatņem... Darbs skolā patīk, bet fiziski laikam ilgi to vairs neizturēšu.
Ja mana alga par likmi 2006.gadā netiktu samazināta no 345 Ls uz 190 Ls ...
No šāda salīdzinājuma nav nekādas jēgas, ja nerunā par atskaites līmeni, t.i.par skolotāju algu katrā valstī. Ir daudz Eiropas valstu, kurās skolotāja darbs tiek atbilstoši novērtēts un nav nepieciešamības ik pa pieciem gadiem "piesviest" pa dažiem nieka eiro klāt pie algas, lai it kā pārējai sabiedrībai demonstrētu, ka skolotājiem atkal paaugstina algas.
Arī skolotāja 21.10.2014. 10:24:17
Pēc Kerijas un Lanas teiktā varu tik piebilst, ka raksts īstajā laikā! Valdība ministriem taču plāno pacelt algas. Tādēļ skolotāji... lasiet rakstu un sēdiet klusi!
Ļoti labs raksts izglītības portāla titullapā! Sak', mīļie skolotāji,"necepieties"! Dzīvojiet laimīgi ar saviem 400-500 eiro uz rokas. Tikai raksta autori nekur nemin, ka tā ir Eiropas valstu skolotāju 1 nedēļas alga.
Piekrītu Kerijai un Lanai. Nebūtu slikti salīdzināt arī kāda alga ir skolotājiem Latvijā un Zviedrija un tad rakstīt par pieaugumu.
Nu jā, statistika pacieš visu... Daudz svarīgāk par pieaugumu ir esošās algas attiecība pret vidējo algu, pret iztikas minimumu un pret noteiktu preču grupu izmaksām, t.i., cik noteikta veida produktu var par šo algu nopirkt. Kā arī svarīgi, kādu daļu šīs algas "apēd" nodokļi. Tad šis salīdzinājums būtu korekts. Citādi - tas ir tikai bla, bla, bla par tēmu....

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.