Lietotājvārds
Parole
vēl viena skolotāja 09.03.2015. 15:05:08
Otrkārt, vairumam skolotāju alga nesasniedz 1000 eiro "uz papīra". Tomēr šobrīd notiekošais liek domāt, ka daļai no viņiem (tiem, kuriem tās "nesamērīgi" lielās algas!) ienākumi varētu vēl samazināties. Par ko??? Nuja, mums jau labi tie ātrie kredīti, var jau izlāpīties... Pierādiet, ka tā nebūs!
vēl viena skolotāja 09.03.2015. 14:54:57
Pirmkārt, atsaucoties uz algām, kas ir pāri par 1000. Bruto 1000 eiro = 702 lati. Neto no 1000 eiro = 704,60 (latos 496,46). Tā ir liela alga? Cik maksā maksājumi par mājvietu, veselības uzturēšanu (skolotājiem nav veselības apdrošināšanas), transportu, elektrību utt. Skolotājam ir jāizskatās pieklājīgi. Skolēni - viņi, ziniet, visu pamana un mācās no skolotāja ne tikai gudrības, bet arī dzīvesziņu. Skolotājam, gadās, ir bērni. Trakums, bet dažkārt pat vairāki! Ja skolotājs trāpījies tāds inteliģentāks, viņš cenšas bērniem nodrošināt personībai atbilstošas attīstības iespējas. Piemēram, valsts iestāde - mūzikas skola. Maksa par skolu, mūzikas instrumenta īre. Aptuveni 20 eiro mēnesī. Ja divi bērni... Futbola treniņi... 12 eiro. Teātra apmeklējums... 5... draugam dzimšanas diena, lētie apavi atkal pagalam, bikses par īsu... No enerģijas pārtēriņa skolotājam vajag vitamīnus, slimot atļauties nevar - nedod Dievs, slimības laikā algas kritums dramatisks! Un vēl jāpērk medikamenti... Ir skaidrs, ka Latvijas algas, ne jau tikai skolotājiem, vispār nav un nez vai mūsu dzīves laikā būs konkurētspējīgas ar Eiropas valstīm. Tāpēc vai katram otrajam skolotājam bērni ir Anglijā vai citur, kur var nopelnīt labāk. Tomēr izglītībai gan jābūt kā minimums bakalauram, labāk maģistram (par to gan jums neko nepiemaksās, studiju kredīts arī, visticamāk, paliks pašam), vēl derētu profesionālā pakāpe 3., 4., 5...., tālākizglītība pedagoģijā, pasniedzamajā mācību priekšmetā, bērnu tiesībās, projektu vadībā un citur. Visu profesiju pārstāvjiem tomēr nav nepārtraukti jāmācās, lai pierādītu, ka joprojām spēju darīt to, ko esmu darījis gadiem. Nereti par paša finansējumu. Tomēr ne visās profesijās atbildība ir tik neierobežoti milzīga, ka tai nav robežu. Jo vienmēr tur, kur iesaistīts bērns, skolotājs ir atbildīgs neatslābstoši. Nu, nav mierīgās kafijas pauzes dienas vidū. Parasti nav. Parasti arī pusdienas mierīgi paēst nevar - tikai steigā - rīšus vien. Prasmes. Tām jābūt maksimālām. Vismaz vidēja līmeņa datorlietotājs, ja neproti svešvalodas, rodas problēmas un ir ierobežotas pilnveides iespējas. Jāorientējas politikā, kulinārijā, sabiedriskās norisēs, jāinteresējas pat par to, kas pašam neinteresē. Atnāc mājās, galva viegli riņķo, acis sūrst no pārpūles, kakls bieži iekaist. Nervi - par tiem labāk nerunāsim. Tev ir jāspēj, IR jāvar, TU esi atbildīgs, TIKAI tu esi atbildīgs. Tu esi slikts pedagogs, ja bērniem ir zemi sasniegumi, ja klasē nav kārtības, ja skolēns neievēro noteikumus, ja esi piemirsis aizpildīt žurnālu, nodot atskaiti, būt vienlaikus sanāksmē un būt atbildīgs par skolēnu uzvedību. mans bērns nemācās, Tu, skolotāj, esi vainīgs! Kad tu esi labs? Ar ko tiek salīdzinātas skolotāju algas? Ar tirdzniecības zemākā līmeņa darbiniekiem, kas kārto plauktus lielveikalos? Ar sētniekiem?
Vai mēs vecāki tiekam galā ar saviem bērniem ?.Kurus esam izlutinājuši līdz .......... skolotājiem klasē 25. bet viņš viens slodzes alga 420 neapskaužu
atbildētājam 27.02.2015. 17:30:29
Tāda ir realitāte. Tā arī būs! Ja es, raujoties uz pusēm varēju daudzmaz nopelnīt, tad nu vairs nevarēšu. Varbūt tajās padomēs vakancītes atradīsies?
Atbildētājs jautātājam 26.02.2015. 17:38:16
Labprāt paskaidrošu - jau vairākās skolās vairāki pedagogi nākamgad plāno darbu neturpināt. Iemesls - zemais atalgojums. Kā es to zinu? ir savi info kanāli(pie tam tikai vienā reģionā, nu varbūt citos tā nav...). Labi pedagogi. Kas nāks vietā - ceru(un arī jums iesaku cerēt...) ka vietā nāks tikpat labi un vēl labāki!
Atbildētājam skolēna mammai 26.02.2015. 09:39 26.02.2015. 13:04:27
Interesanti no kurienes jums tāda info, ka drīz pietrūkšot skolotāju? Ieskatījos darba piedāvājumos skolotājiem, bet tur pārsvarā meklē pirmsskolas skolotājus un privātskolotājus. Kādēļ gan tā? Un kādēļ vispār jāmeklē privātskolotāji, ja mums skolotāji tik atbildīgi strādā un izglītība ir par brīvu? Pie tam arī prezidentam ir cita informācija, ka skolotāju skaits būs jāsamazina.
Personiski man šķiet nepieņemams lielas sabiedrības daļas uzskats, ka skolotāji strādā maz un virspusēji. Mīļā sabiedrība, iegaumējiet reizi par visām reizēm: 1) skolotāja darba diena NEBEIDZAS līdz ar pēdējo novadīto mācību stundu, 2) skolotājam IR pietiekami daudz darba arī laikā, kad skolēmiem ir brīvdienas, un viņi PATIEŠĀM STRĀDĀ, 3) ja kādam skolotājam arī ir alga, ar kuru var dzīvot, ne tikai izdzīvot, tad tas ir PĀRSLODZES nevis normāla darba rezultātā, 4) neskaudiet DIVU mēnešu garo atvaļinājumu vasarā, tas ir tikai atbilstošs laika posms, lai atgūtgos no STRESPILNĀ darba mācību gada garumā. Skolotāji, kad beidzot vairs neļausim kāpt sev uz galvas? Cik GADUS var ticēt MELIEM, ka paēdis būsi rīt? Gribas taču arī šodien kādu garoziņu!
Piekrītu Lauras viedoklim. Ir sens teiciens - pret mums izturas tā, kā mēs atļaujam pret sevi izturēties. Ja arī citu profesiju pārstāvji, kuru darbs šajā valstī netiek pienācīgi novērtēts, sasparotos un nevis "norietu" skolotājus, bet pievienotos un cīnītos, tad dzīve Latvijā varbūt arī nebūtu skumjais "veiksmes stāsts"
skolēna mammai 26.02.2015. 09:39:46
Ziniet, drīz var izveidoties situācija, ka jūsu bērnus VISPĀR nebūs , kas māca, jeb arī mācīs tādi kadri., ka šībrīža,kā jūs izsakāties, prastie skolotāji jums liksies kā Dieva dāvana! Nespļaujiet akā, no kuras pašai jādzer!
skolēna mamma -->> skepse un nu 26.02.2015. 09:16:50
Redzams, ka skolotājiem ļoti, ļoti nepatīk viedoklis, kas nesaskan ar viņu daudzināto pieņēmumu par it kā mazajām algām. Izskaidrojuma nav, pamatojuma nav, diemžēl ari par inteliģenci tas neliecina. Teikšu tā - šeit parādās jūsu īstā daba un, atvainojiet, prastums. Es negribētu. lai maniem bērniem būtu tādi skolotāji.
Laura>j'ekabpilietei 26.02.2015. 08:14:39
Cienītā, ziniet, ar ko skolotāji ir labāki par citās profesijās strādājošajiem? Ar to, ka cīnās par savām tiesībām dzīvot labāk!!! Citās profesijās strādājošie ir laipni aicināti pievienoties!
Vilibalds Jūsmiņš 26.02.2015. 08:10:17
Izskatās, ka kārtējo reizi IZM ierēdņi gatavo "reformu", ko nolikt plauktā. Šobrīd nekas neliecina, ka skolotāju algām tiks meklēti un piešķirti papildu līdzekļi.
Chemical brother 26.02.2015. 07:51:08
Ja kāds domā, ka es turpināšu kā pilnīgs stulbenis strādāt ar 30 + skolēniem gandrīz katrā klasē, gandrīz 2 slodzes par krietni mazāku samaksu, tad dziļi maldās! Nenāk ne prātā, tad braucu, kaut uz UK pie meitas. Ejiet d....., IZM, arodbiedrība un visi pārējie, kas grib atņemt jau tā nelielo atalgojumu!
Ir jāstreiko eksāmenu laikā, tad būs tikai mēŗķis kaut kam!
:D Ēģiptē un citur cilvēkus nost sit šeit vēl slikti dzīvojam ... Jāstreiko! Būtu pateicīgi, ka pie mums Islamic State netiek!!! Ai ai ai :)
ARODBIEDRĪBAI alga liela ,tapēc viņai nebūtu jāstreiko! Jāstreiko skolotājiem ,kuriem darba alga mēnesī ir iztikas minimums! Televīzijā rāda deputātus ,kuri pat skaidrā nevar izteikties.,kas tā par saimu!?? 99.skolas pieteikušās streikam! Domāju vajag apvērsumu Saimā!Visus deputātus nomainīt ar skolotājiem,kas visu nokārtos!
arodb-bai jāieklausās patiesībā 25.02.2015. 21:10:39
Jāstreiko- bet ne jau dēļ ministrijas un arodbiedrības kopīgi izstrādātā izstrādātā kārtējā pazemojošā modeļa (ja ne vienus, tad piežmiedz citus), bet par normālu samaksu par normāli darba laikā padarāmu darbu, visu valsts sektorā (arī skolotāju) atalgojuma sabalansēšanu- sasaistīšanu. Ne par šo kārtējo samudzinājumu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
skolotāja jau daudzus gadus 25.02.2015. 20:11:07
LIZDAS I.Mikiško vajag, lai viņa tiktu pārvēlēta amatā. Tūlīt būs vēlešanas. Zinu, ko runā, kad stāv streikā pie skolotājiem, ko citās mērķauditorijās. Dubulta morāle. Žēl.
Nez', kur tā neiet uz darbu. Ja es brīvlaikā neesmu skolā, tad esmu kursos, kas notiek kaut kur citur. Ļoti reti neesmu darbā skolēnu brīvlaikā. Laikam nemāku strādāt.
nepaēdusī Talisai 25.02.2015. 19:54:49
Nesaku, ka tas ir godīgi, taču līdz šim bieži dzirdēju un lasīju, ka godīgs ir iepriekšējās samaksas modelis. Strādāju normāli piepildītā skolā, bet ne lielpilsētā. Ja uzmanīgi būtu lasījusi, teicu, ka godīgi ir samaksāt visiem par visu. Nevienam nenovēlu to iepriekšējo 7 gadu murgu, kad par 1 stundu saņemu 0,75 un par pārējo- neko! Labi, ka vēl nepaliku parādā par savu hobīī, ko? Gribu vienīgi par savu darbu saņemt algu!
Ieva_ Martai 25.02.2015. 19:39:13
Kāpēc gan skolā atsēdēs, bet ne nostrādās noteiktās stundas? Tad varbūt nebūs jāstiepj darbs uz mājām. Ja mūsu novadā skolā vidēji ir 11 skolēni klasē ( ir arī 3 un 5), kurš te ir pārstrādājies? Un skolēnu brīvlaikos neviens pedagogs uz skolu neiet ( kaut gan tas neatbilst noteikumiem). Un diezin vai pedagogu apziņa ar jauno darba samaksas modeli palielināsies- kā čunčinājuši, tā čunčinās uz priekšu. Un kliegs par mazām algām ( ne par mazu darbu) ...
Talisa Maegyr 25.02.2015. 19:19:44
-----> paēdušais nepaēdušo nesapratīs 25.02.2015. 18:47. Būtu jau labi..... tikai tagad tam lielās skolas skolotājam atņems, un atņems visai daudz. Taisnīgi??? Vēl jāpielūko, ka darbu klāt ar šo mistisko 36 stundu darbanedēļu nepieliek.
Var jau sēdēt benzīntankā kaut 24 stundas (un tad 3 diennaktis brīvas), bet jebkādās "sēžamvietās" neviens nedara neko lieku, nenes neko līdzi uz mājām, lai brīvajā laikā vēl pastrādātu, vienlaicīgi neapkalpo pāri par 30 klientiem, neuzklausa katra klienta radiniekus un neatbild uz zvaniem privātajā telefonā, nav atbildīgs par katra klieneta drošību, veselību u.t.t.
jēkabpilietei - par algu publiskošanu 25.02.2015. 18:51:43
Ja skolotāju algas tiek publicētas, tad OBLIGĀTI JĀNORĀDA SKOLOTĀJA DARBA SLODZE, par ko ši alga tiek saņemta. Pretējā gadījumā, ja, piemēram par 39,48 stundām (ieskaitot burtnīcu labošanu) un 4.kvalitātes pakāpi bruto saņemu nedaudz virs 1000 EUR, būs tādi, kas teiks -tik daudz saņem, un vēl maz! Bet tas ir gandrīz par 2 slodzēm! Ja vidējā alga valstī pēc statistikas datiem ir virs 750 EUR, tad mana alga par slodzi ir par 1/3 mazāka kā vidējā alga valstī.
paēdušais nepaēdušo nesapratīs 25.02.2015. 18:47:09
...Juta:"Nauda nezūd un nerodas no jauna, tikai tiek pārdalīta no vieniem(kuri strādā 1.5 slodzes tiem, kuri strādā 0,5 slodzi)!" Nav tiesa! 7 gadus tiem, kuri strādāja 1.5 slodzes, arī saņēma par 1,5 slodzi, bet tie, kuri strādāja bezmaz 2 slodzes, saņēma par slodzi! Runa nav par tām pāris skolām, kur bērnu skaits ir 25 un nedaudz vairāk!Šis modelis ļāva lielajas skolās normāli samaksāt par katru soli, mazajās - ja saņēma par 0,5 slodzi, strādāja slodzi un pat vairāk! Kāpēc tad nebija brēka? Taisnīgi? Gandrīz 10 gadi!!!!! Visiem jāsaņem par visu! Un, ja kādam ir duka, lai strādā vairāk par slodzi. Ja par reāli padarāmu slodzi būtu cilvēkcienīga samaksa, neviens neplēstos pa 1,5- 2-3 slodzēm! Atkal diskriminē! Kurai profesijai vēl ir šāds uzstādījums- par drīkstēšanu strādāt tikai slodzi.? Ja zināt- pasakiet! Jāstreko par to, lai normālu slodzi strādājot, varētu normāli dzīvot! Jāstreiko par to, lai beidz mūs mīdīt kājām un pazemot! Jātreiko par samaksas sasaisti valsts sektorā strādājošiem!
Jā. SCV direktore kā Vienotības deputāte jau iepriekš vēlējās dibināt skolotāju asociāciju, kas konkurētu ar arodbiedrību, tikai nesaņēma atbalstu. Arodbiedrība iestājas par pedagogu algu paaugstināšanu, bet ja tas netiks panākts ar jauno modeli, tikai tad aicinās uz streiku.....
Kad skolotāji rīko savus protestus, tad man parasti kauns, ka piederu šai blicei.. Neatbalstu.
lauku skolotāja 25.02.2015. 17:25:29
Gribas pajautāt Ilzei Verginai, cik sakārtota būtu skolotāju algu sistēma, ja LIZDA necīnītos visiem līdzekļiem par to, lai arī laukos skolotāji var izdzīvot, nevis tikai eksistēt.Protams, pilsētā nav ko ,,raudāt.,, , bet arī lauku skolotāji ir CILVĒKI. LIZDA cīnās par taisnīgu samaksu par vienādu darbu! Streiks ir tikai tad, ja citi līdzekļi nelīdz. Lai veselība un izturība I.Mikiško un E.Grigorjevam! Paldies!
skepse>jēkabpilietei 25.02.2015. 17:12:11
Ak, nabadzīte! Laikam mucā dzīvo! Spunde arī ciet! Šeit profesijas netiek šķirotas. Tādu noslogojumu ilgstoši un neatslābstoši nebauda visi darboņi. Varbūt esat "nenovērtēta" mājsaimniece? Šūpā kājas un apskauž tos, kas paši cīnās par normālu dzīves līmeni? Pedagogiem arī gribas sagaidīt vecumdienas daudzmaz pie pilnas saprašanas un nesabrukušiem. Tādiem kā tev tikai pasaki algu - sāks skaitīt kumosus!
nu>jēkabpilietei 25.02.2015. 17:00:33
Beidziet kaunināt skolotājus, un, ja nesaprotat, ka dažādu profesiju darba prasības, apstākļi un specifika prasa arī atbilstošu atalgojumu un arī izdienas pensiju, tad vismaz paklusējiet, nevis ar zaļu skaudību bāziet degunu citu maciņos, demonstrējot savu aprobežotību un ne pārāk labo audzināšanu!
Tas nav mans komentārs. Laikam IZM izmanto manu segvārdu, lai liktu paši sev vēlamos plusiņus.
jēkabpiliete 25.02.2015. 15:00:47
Beidziet gausties un šantažēt! Vispirms publiskojiet skolotāju algas, tad redzēsim, cik tās ''mazas'' ! Bet, re - kāda jezga sacēlās, kad izskanēja ierosinājums noskaidrot, cik tad kuram konkrēti ''mazas'' tās ir! Kāds streiks! Kāda vēl izdienas pensija! Ar ko citās profesijās strādājošie sliktāki!?
Es pret streiku un pret kaut kādu nepamatotu nedēļas darba stundu ierobežojumu. Ja visi valstī strādā 40 stundas nedēļā, tad kāpēc skolotājiem to liedz un liks strādāt tikai 36 stundas nedēļā. Es arī vēlos sevi apliecināt kā pilnvērtīgs un valstij nepieciešams pilsonis, dodot pienesumu atbilstīgi darba likumam.
Es esmu pret streiku, jo arodbiedrība prasa jauno modeli, un par to es negribu streikot.
Nauda nezūd un nerodas no jauna, tikai tiek pārdalīta no vienu (tie, kuri strādā 1,5 slodzes) skolotāju maciņiem citos (tiem, kuri strādā mazās skolas 0,5 slodzes). Pievienojos Zandera raidījumā dzirdētajam - skolotāji, kuri saņem virs 700 eiro, pēc jaunā modeļa ieviešanas būs zaudētāji. Zaudētāji būs bērni, ja kvalificēts skolotājs būs spiests iet piestrādāt uz citu skolu vai pat "Maxima" kasi, lai nopelnītu to pašu, ko šobrīd strādājot 35 kontaktstundas.
JA TU ESI LABS
KRIS1012
Zināms, ka pēc algu reformas skolotājs par to pašu darbu saņems mazāk, bez tam atsēdēs skolā noliktās stundas un tāpat stieps mājās darbus. Liela daļa skolu jau ir iepazīstināta ar šo "uzlabojumu". Ko vēl gaidīt?
IZM jau strādā un dara. Skolotāju algas ir zem katras kritikas,skolēnu necieņa un augstprātība aug katru dienu.Pedagogs tik strādā, strādā par tukšu paldies.
No pieredzes zināms, ka SCV direktore Vergina viedokli maina atkarībā no adresāta, tur par skolotājiem kā cilvēkiem netiek domāts, primārās ir partijas Vienotība intereses.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.