Lietotājvārds
Parole
Es jau domāju, ka valdību interesē tikai neizglītota tauta, kuru vieglāk ir pakļaut!
Piekrītu, ka ideja ačgārna. Tas ir tāds pazemojoš princips - tipa mēs Jums 1000,- samaksāsim, ka tik Jūs atbrauktu pie mums. Sevis pazemošana. Un tur tā lieta, ka pie mums valsts pārvaldē nav tik spēcīgu pieredzējušu kadru, kas strādātu ar advancētu jaunatni. Varbūt, prātīgāk būtu atalgot lojālos Latvijai, un maksāt tiem, kas ir šeit, un tajā pašā laikā izvirzīt skaidras prasības un kontroli? Ja sistēma būtu skaidra, tad atrastos arī te pat pietiekami gudri jaunieši, kas atbildīgu un zinošu vadītāju uzraudzībā pa šādu samaksu, ļoti labi progresētu. Un, ja gribās piesaistīt tiešām spēcīgus studentus no citām valstīm, tad netērējot naudu, to varētu izdarīt piedāvājot bezmaksas studijas un tiešām kvalitatīvas mācību programmas!!!
Nu nevajag...lai studētu ārzemēs ir nepieciešama tikai un vienīgai viena lieta kā primārais, proti NAUDA ! Ja vecāki to var nodrošināt, tad ir OK. Protams, ka arī pašam jaunietim ir jābūt tā teikt "ar smadzenēm kopš dzimšanas", cītīgi jāmācās un jāpilnveidojas, nevis jābumbulē. Ja to visu saliek kopā, tad arī ir rezultāts. Grozi kā gribi - bez vecāku naudas nekur! Un, normāli jaunieši, kuri tur pamatīgi izskolojušies-šeit, LV nestrādā. Viņi jau ir pieraduši pie citiem apstākļiem un neredz jēgu saistīt sevi ar LV. Ir , protams izņēmumi, pamet 1000euro uz nenoteiktu laiku un nu daži skrien kā aptrakuši! Patiesībā tas viss ir nožēlojami. Jo dēļ tā vien, ka dažiem nodrošinās darbu, pārējie tautieši neatgriezīsies. Deputātiem nekad nesaprast valsti pametušos studentus!
Ar visādu pieredzi, dzīves pieredzi.ar plašāku skatījumu pasaulē. Jauieši vienmēr ir studējuši un studēs ārvalstīs. Uzņēmīgākie. Jo pietiekami sarežģīts ceļš jau jāiziet, lai vispār tiktu ārzemēs studēt. Jau tas vien liecina par uzņēmību, centību un neatlaidību, labām valodas prasmēm u.c.
Ar kādu pieredzi? Ar mācību? Mums jau LV gudrus cilvēkus nevajag, jo tādus nevar vadīt kā aitas...mums der ārzemju pieredze? Viņiem tur ārzemēs nekad tā nav bijis, kā mums šeit gadu no gada...par kādu pieredzi runa? Tas, kas der ārzemēs, nebūt nenozīmē, ka der LV.
atgriezīsies jaunieši ar ārvalstīs gūto pieredzi. tā ir liela bagātība, ir ar ko salīdzināt, plašāks redzesloks, lielāki mērķi. studēt ārzemēs nemaz nav tik viegli. ir daudz šķēršļu jāpārvar. tie norūda prātu un garu. ideja apsveicama, tikai konkursam jābūt godīgam un jāuzņem patiešām perspektīvākie un gudrākie.
Ideja pavisam ačgārna. Lai varētu piedalīties konkursā uz prakses vietu Latvijā, vipirms ir Latviju jāpamet. Vietējie tiek norakstīti pat neskatoties uz viņu spējam, zināšanām un varēšanu,
...- es arī par to aizdomājos. parastam valsts ierēdnim-vecākajam referentam- ar augstāko izglītību un labu darba stāāzu- ne tuvu nav tāda alga, ka te minētā stipendija. Tāds labs dūriens sirdī!
Kas ir tā cilvēku grupa vai kāds ''gudrais'' līderis, kas kaut ko tik ačgārnu spēj izgudrot. Varbūt tieši otrādi ar smalku shēmu grib atgriezt ;ājās savu pazudušo dēlu
Tas, ka kāds mācās ārzemēs , nebūt nenozīmē, ka viņs ir par kapeiku gudrāks par Latvijā studējošo. Vēl jo vairāk, viņš daudz mazāk orientējas vietējās sabiedrības norisēs un tāpēc mums te uzrodas visādi neloģiski likumi un rīkojumi.
Sen nebiju lasījis ko tik stulbu !
Re, cik jauki! Ārzemēs dzīvoja kā nieres taukos un Latvijā viņus sagaida, jāsaka "trekna"stipendija. Un kāpēc dzimteni nepametušajiem jāvergo par grašiem? Vai kāds to var paskaidrot?
Nezinu gan, vai ārzemēs 4-5 gadus dzīvojušais varēs tā "skaisti" iekļauties šajā bardakā.
Varētu domāt, ka tikai tie ir gudri, kuri studē ārzemēs... Arī Latvijā studējošie ir gudri, tur klāt vietējiem Latvija ir sirdī, ne tā kā tiem, kuri vazājas apkārt, pašlabuma meklētāji, kuriem labi tur, kur siltāk, kur labāka naudiņa....
Viss jau būtu labi, tikai valsts pārvaldē tādu algu lielāka daļa strādājošu nesaņem. Iedomājos kā jutīsies tie, kuri tur strādā un tos jaunos mācīs, bet paši saņems mazāk kā viņi.... Smiekli caur asarām...
Ak, kungs, nevajag čīkstēt! :) Katram projektam sava ideja, sava jēga, mērķis un iespējas. Šim doma ir atgriezt ārzemēs studējošos uz LV. Ideja laba. Piesakies citur taču. :)
Ko darīt jaunietim, kurš ir ieguvis izcilu izglītību Latvijā (paliekot uzticams Latvijas valstij)? :( Viņam pieteikties šādai vilinošai iespējai ir vienkārši liegts.
Forši! Galvenais, ka jauniešiem ir ineterese atgriezties. Turklāt - gudrajiem jauniešiem

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.