Lietotājvārds
Parole
Varnas eksaktajam 04.03.2015. 00:41:35
26.02.15.gadā pl. 19.30 tu vēl biji skolotājs. Domāju nenormāls. Tagad vēl nenormālāks esi kļuvis. Laikam tautskolotājs vai vēl kāds p--------- kļuvis.
Ja noteiks skolēnu skaitu klasē,tad saprotu,ka,ja man būs klasē 26 skolēni,tad man būs cilvēka cienīga alga,bet,ja 11,tad saņemšu uz pusi mazāk!Tas nozīmē,ka uz pusi mazāk man jāgatavojas stundai un stunda man būs 20 min.!!!!VAI TĀ JĀSAPROT??????
Skolmeistaram. Varnas 28.02.2015. 20:08:14
Ko tad pats nozīmīgu ierakstīji. Es vismaz piedāvāju ģimeniskās vērtības. Atradies skolotājs uz drāts.
IZM sadomājusi sev politisku uzstādījumu par katru cenu izbīdīt jauno modeli. Izskatās,ka tajā IZM vairs nav sakarīgu cilvēku.
skolmeistars 26.02.2015. 21:50:03
Varnas nav skolotājs. Raksta ar nožēlojamām pareizrakstības kļūdām. Domas haotiskas un knapi 9.kl. beigušam atbilstošas. Neņemt viņu pa pilnu, tas ir vienīgais risinājums ar šādām šizo personām.
Ja klasē 8 bērni, ja nemaksā, tad viņus vienkārši neaudzina - lai aug paši. Jo 8 bērni jau nav bērni. Bērni sākas tad, ja klasē ir 30. Klasēs, kur 8 bērni, skolotāji tikai novada stundas, starpbrīdī lai iedzer kafiju, aiziet uz tualeti, vienkārši lai noskaņojas stundai. Nu kaut kā tā :D Kāpēc man viņi būtu jāpieskata, vai kāds cits audzināšanas darbs jādara? Nu es te ironizēju, bet tas ir smieklīgi. Jo patiešām visu laiku izklausās, ka 8 bērni nav bērni, ka klasē, kur 8 bērni, skolotājam nevajag maksāt ne tikai par klases audzināšanu, bet arī par darbu labošanu un ko tur vēl.
Varnas uz A 26.02.2015. 21:10:49
Audzināšana, draugs, ir smaga lieta. Kā audzināšanu atmaksās parastajās internātpamatskolās, piem. Tilžā? Kā atmaksās Baltinavas palīgskolā? Nav nekas pārdomāts. Haotiski, nesaprotami. IZM. Jums prāta spējas ir? Vienvakar man rakstīja viena skolotāja vai IZM darbiniece. Man teiciens ienāca prātā- kāda mācītāja, tādi padotie(no krievu val.- kakoj pop, takoj i prihod). Atļaujiet skolotājiem jūs kontrolēt- mēneša laikā mēs jūs ēnosim, bet ja vajadzēs, tad ilgāk. Kolēģi! Ēnosim viņus.
Klases audzinātājam tarificēto stundu skaits ir atkarīgs no skolēnu skaita klasē. Ja klasē 30 skolēni - audzinātājam tarificētas 6 stundas. Ja klasē 8 skolēni....
Patiesībā 26.02.2015. 19:51:09
BŪS LIELAS ZIEPES! Ka tik spētu nomazgāties balti un tīri kā balodīši! Ja nebūtu tik sāpīgi u7n pazemojoši, varētu arī mēģināt pasmaidīt!
Vēl smieklīgāk 26.02.2015. 19:36:51
.......ka visu to jau daru 30 gadus, bet samaksa tam neseko- lielākajai daļai! Tagad pēc aprobācijas ļoti viegli noformulēt uz papīra darāmās (darītās) lietas. Tikai......... par šo pienākumu izpildīšanu arī samaksa pienāktos! Kas, kurš, kam drīkst pieprasīt darbu par ko netiek paredzēts atalgojums. Apkopējai slodzi samazinās, jo nemaksās jauno minimālo algu. Nebūs tik daudz stundu jādežurē. Smieklīgi gan!
skolotājs - eksaktais 26.02.2015. 19:30:11
Demagogs Varnas atkal parādījies? Aicini arodbiedrības stutēt? Kāpēc? Spēj atbildēt? Diez vai, tikai iekleksēt komentāru, domu nav un jēgas arī.
Smieklīgi gan 26.02.2015. 19:25:45
Lai nopelnītu tos 400- oi kā jāstrādā! Ne jau slodzi!!
Arodbiedrība saka labu lietu. Nestājieties kolēģi no arodbiedrības.
Laba reforma - stundu skaitu slodzei pieliek(21--->30), darba pienākumus pieliek, alga? Labi, ja paliks tāda pati. Ticamāk, ka vēl samazināsies.
audzinātāja ,audzinātājai 26.02.2015. 16:43:35
Mūsu skolā apmaksā 2 stundaspar klases audzināšanu ..........mani arī izbrīna tas ,ka it kā apmaksā 6stundas .Pasakiet lūdzu kādos MK noteikumos tas ir rakstīts.
Reklāmas speciālists nav skolotājs 26.02.2015. 16:01:26
Viņam NAV jābūt nekādam sakaram ar skolotājiem. :D :D Ak dievs, kā jūs nesaptotat, viņš viņu saiedrisko attiecību speciālists. :D Tas, ka kaut ko reāli zina par skolotājiem ir pluss, protams, bet viņam tas nebūtu obligāti jāzina. :D
Kontaktstundu skaitu par slodzi palielina no 21 uz 30 - tā arī visa reforma
IZM darboņi! Aprobējiet savu dižo modeli kādā citā ES valstī.
............... Grigorjevs .......Vismaz tagad domā par pedagogu cienīgu darbu un algu!.................... Jā. DOMĀ. UN no rīta domā, pusdienas ēdot domā, vakarā domā, pa nakti sapņos domā. Labums ta kāds? Reālā atdeve par to algu, ko saņem?
lieciet mieru Grigorjevam? Kurš tad šim mieru neliek? Ar jautājumu - ko esi izdarījis skolotāju labā, saņemot ap tūkstoti no viņiem novilktās algas arodbiedrības eksistencei? ? Jāa. Ja kāds ir dzimis skolotāju ģimenē, tad piedzimst jau uzreiz kā izglītības guru? Tā tas bija jāsaprot? Bet varbūt labāk vispirms lai gadiņus piecus pastrādā skolā ar pusaudžu klasi?
Pilnīgi pareizi, lieciet mieru E. Grigorjevam. Cik zinu, viņš ir izaudzis skolotāju ģimenē un pamatīgi baudījis skolotāju ,, dzīves labumus,,! Vismaz tagad domā par pedagogu cienīgu darbu un algu!
Izglītības sistēma Latvijā ir laba, to var un vajag uzlabot, jaunais modelis NEKO REĀLI NEUZLABOS! Vai tiešām jauno modeli var ieviest bez aprobācijas reāli skolā??? Izjaukt to kas ir -IR VIEGLI. Cik izmaksās šis VIEGLI??? Kurš atbildēs par SEKĀM???
audzinātāja 26.02.2015. 13:56:26
" Neskaidrības vieš arī klases audzināšanai paredzēto stundu samazinājums. Patlaban tam paredzētas sešas stundas, tomēr jaunajā modelī to skaitu paredzēts samazināt līdz četrām." Vai tiešām kādā skolā maksā par sešām audzināšanas stundām?!? Tad jau tikai mūsu skola ir īpaša - apmaksāta ir 1 audzināšanas stunda! Pff!! Tad turpmāk arī audzināšu tikai 1 mācību stundā, pārējā laikā, lai vadība atšujas no manis!
Lejuplādēju to projektu. Atšķirībā no skolēniem mums pienākumu ka mudž, toties tiesības ..... Diemžēl pašas galvenās tiesības - saņemt cieņpilnu attieksmi no administrācijas un izglītojamajiem , mums NAV PAREDZĒTAS.
"Populisma kuponu cirpšanas likumprojekts - ZZS priekšlikums par izdienas pensijām pedagogiem. Ballīte uz nenopelnītas naudas rēķina," tā Viņķele par izdienas pensijām. Komentāri?
Saprotu ,ka atkal kārtējais eksperiments ar skolotājiem . Tas tā uz izturību ,bet varbūt pietiek.....kārtējo reizi meklē iemeslu ,lai tikai nesamaksātu normālu atalgojumu par padarīto darbu.
Sajūta tāda ,ka ir par katru cenu vajadzīga reforma ,lai ķeksītis izpildīts .Taču pārliecība, ka šis pasākums ir pamatots ,izpētīti visi par un pret.,tādas pārliecības nav. Vienīgā doma pr šo pasākumu ,visus pielīdzināt - visi vienoti un nabagi.Ja kāds spēja nopelnīt lielāku algu ,kaut vai strādajot vairākās vietās - apsveicami - enerģiski cilvēki, nevis lūdz un gaida no citiem ,bet rīkojas. Cilvēks ,kas strādā ar atbildību vienmēr strādās labi ,lai nu cik viņam būtu slodzes. Pārgurums -jā- bet vismaz gandarījums ka spēj kaut cik jēdzigi dzīvot un nodrošināt savus bērnus. Un kad noņems tās pārstrādatās stundas ,vai ir aprēķināts cik skolotāju tad būs nepieciešami un kādu algu maksāt viņiem un vai vispār ir ar ko aizvietot šīs liekās stundas? Tāda grābstišanās , varbūt ir nepieciešams iepazīties ar citās valstīs jau pārbaudītu modeli , bet tad atkal izrādīsies ka to naudu neviens nespēj skolotājam samaksāt ,par paveikto darbu .Mans kolēģis vācijā sņem 4000 e. Ko gan lai mēs te runājam.
Nevajag savas dusmas izgāzt uz Grigorjevu! Viņš tikai skaļi pauž vienoto viedokli, kuru kopīgi izdomāja LIZDA. Viņš varbūt pat nav strādājis skolā, nu un?! Tas ir tas pats, kas Microsfot mārketinga cilvēkiem vajadzētu būt strādājušiem par programmētājiem.
Papildinājums "smieklīgi" teiktajam Šīs prasības pedagogiem ir arī šobrīd. Protams, ka ir. Taču nekad nevienā dokumentā līdz šim (vismaz neesmu redzējusi) nav viss kopā tik kompakti formulēts - ja vēl katram punktam būtu īsts izvērsums, kādu darba apjomu tas prasa......
Un cik gadiņus 26.02.2015. 11:16:09
Un cik gadiņus Attēlā (redzamais): Edgars Grigorjevs ir strādājis skolā kā parasts ierindas skolotājs? Vienu? Pusgadu? Nevienu? No skolas soliņa par lēmējiņu arodbiedrības spicītē, kur aldziņas ir tūkstotītī uz rociņas mērāmas?
Un vēl - "Jaunajā modelī pedagogu atalgojuma starpība jeb diference starp 1. un 5.grupu nepārsniedz 200 euro (20%) ”Nauda seko skolēnam modelī“ diference ir pat līdz 60% (600 euro)" Ja tas ir tā, tad izskatās - nu tīri matemātiski rēķinot, zinot, ka skolotāju pamatlikme ir 420 Eiro,( labi - kadā lielā Valsts ģimnāzijā, protams, vairāk) - tomēr izskatās, ka ir skolas, kurās skolotāji reāli paši ir piemaksājuši par to, ka strādā,
Papildinājums "smieklīgi" teiktajam 26.02.2015. 11:11:53
Šīs prasības pedagogiem ir arī šobrīd.
Vilibalds Jūsmiņš 26.02.2015. 11:11:25
Manuprāt, lielo Rīgas skolu skolotāji, kas šobrīd strādā vidēji 35 stundas, būs spiesti masveidā meklēt citu darbu (nav skaidrības, vai drīkstēs strādāt vairākās izglītības iestādēs). Vienīgā iespēja - laicīgi celt trauksmi, jo rudenī jau būs par vēlu.
Ja kādam vēlēšanās pasmieties, var izlasīt šo izm.izm.gov.lv/upload_file/2015/Skolotajs_amata_apraksts.pdf - Ja atceramies sākumu modeļa aprobācijai - bija stāsts, ka skolotājs varēs gandrīz vai izvēlēties, kādus pienākumus gribēs uzņemties. Ha ha - šo vajadzetu nopublicēt tā vispārības apskatam, lai arī vienkāršs cilvēks kaut druscīt saprastu par ko "cepas" skolotāji
Sen ta nebiju uzjautrinājusies, kā lasot jauno modeli :)))))) pēc tam kad ir publicētas prasības pedagoga amatam :) cits dokuments , kurā ir norā'dits, ka par pedagogu var strādāt jebkurš augstskolu beigušais ar 72 stundām pedagoģijā '6.10. Analizēt katra izglītojamā mācīšanās, psiholoģiskās, adaptācijas un cita rakstura problēmas un noteikt izmantojamās metodes to risināšanai;"
I neiepīkstēties 26.02.2015. 10:12:13
Protams, ka viņa tā teiktu, lol. IZM grib, lai skolotāji un arodbiedrība klusiņām sēž un tik klausās.
Vakar Viņķele šo komentēja. LIZDA vēl nav līdz galam minstrijas teikumu noklausījusies, kad jau kritizē.
Ironija nevietā. 26.02.2015. 10:10:33
Ironijai - bet tas taču ir loģiski. Tas ir LIZDAS kā arodbiedrības pienākums. VIENMĒR būt neapmierinātai, jo vienmēr jāpieprasa savai pārstāvētajai grupai vairāk. Tā ir arodbiedrību pamatideja. Ja LIZDA pateikts, ka viss ir burvīgi, tā būs diena, kad arodbiedrība vairs nav vajadzīga!
Izlasot virsrakstu, es biju vienkārši šokā. LIZDA neapimerināta?!!? Kā tas ir iespējams?!
"Joprojām ir neskaidrs arī pirmsskolas, speciālās, profesionālās, interešu un profesionālās ievirzes izglītības pedagogu darba samaksas modelis, kā arī veidi tā finansēšanai." Nu tak skaidrs šito skolu nebūs -nevajag.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.