Lietotājvārds
Parole
5 dienas līdz JANVĀRA beigām!!! IZM mājas lapā pie sadaļas BUDŽETS -> AMATPERSONU SAŅEMTAIS ATALGOJUMS vēl joprojām ir fiksētas NOVEMBRA, nevis decembra ALGAS uz rokas!!!!!!!!!!! Vai tas nav likuma pārkāpums? Iedzīvotājiem ir LIKUMĪGAS TIESĪBAS zināt savu LIEKĒŽU saņemto naudu!
pilsētnieki un laucinieki, nu beidziet rieties. Vai tiešām nav skaidrs, ka tā ir kopēja problēma. Vai arī tie, kuri cenšas pierādīt, cik viņi strādā vairāk nekā otri ir ierēdņu pakalpiņi, kuri atbalsta haosu, bardaku, ka tikai nemaksāt normālu algu. Atņemsim no otriem, tad lai notiek, kas notikdams. Ka tik man labi. Jāsāk ticēt teicienam, ka latvietis otru latvieti gatavs apēst bez sāls. Bērnu maz, cilvēku maz. Tā jau valsts politika-likvidēt tautu. Vai darba vietas ir augušas, vai lielie valsts vīri ir panākuši to. No tā ir atkarīga cilvēku labklājība. Velns parāvis (piedodiet par to), cik ilgi valstsvīri ņirgāsies par cilvēkiem. Arī skolotājiem. Mēs diemžēl esam valsts iestāde. Slēdziet skolas. Ko darīt skolotājiem. Labprāt meklētu citu darbu, iesakiet kur tie darbi mētājas. Nevar jau visi dibināt savus uzņēmumus. Augstie ierēdņi pie visa vainīgi, jo nedara NEKO, bet algas saņem. Noņemt algas arī viņiem. Ha-ha. Vai tiešām skolotājiem vēl "jāēd vienam otru". Tagad par velti būšot "jāfiksē" savs darbs. Tam nu gan vienoti būtu jāprotestē. Arodbiedrības sarosās!!!! Oi, kā jāstreiko!
Latvijā cilvēku būs mazāk
26. janvāris 26.01.2015. 09:36:44
Līdz janvāra beigām 5 dienas, bet IZM mājas lapā pie sadaļas MINISTRIJA > BUDŽETS > AMATPERSONĀM IZMAKSĀTAIS ATALGOJUMS joprojām dati ir par NOVEMBRI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cik ilgi vēl??????????????/
tik tālu esam gan .. piekrītu.. rokas nolaižas skatīties uz valsts vīru vienaldzību pret izglītību. Mums arī vienalga!!!
25. janvāris 25.01.2015. 15:40:56
Nepublicēt nedrīkst! Tas būs smags likuma pārkāpums. Sekoju katru dienu ik pa pāris stundām verot vaļā šo lapu. Es to piefiksēšu katru reizi, kad atvēršu, jo ir tāds labs taustiņš PrintScreen!!! Un ielikšu novērotās kpijas failos, lai visi, kas vien vēlas, var publiski apskatīt, ja kaut kas tiks slēpts no LIEKĒŽU ministrijas puses par decembra un janvāra ienākumiem.
Skolēnu skaits samazinās,jo daudz vecāki brauc uz ārzemēm un bērnus ņem līdzi.Tas turpināsies tik ilgi kamēr valsts vīri attapsies,ka jānodrošina vecākiem darbs un labs attalgojums šeit pat Latvijā,bet tas jādara pēc iespējas ātrāk,jo drīz būs par vēlu tā nu tas ir
Ko skandina par pedagogu skaitu? Stundu skaits mācību plānā paliek nemainīgs.Līdz ar to ir gluži vienalga,vai skolotājam vienā skolā ir 10 stundas, vai viņš uz šīm stundām skraida pa trim skolām,mēli izkāris.
25. janvārim 25.01.2015. 13:56:12
Iespējams, ka centīsies nepublicēt, lai neredz, ka bijušas arī prēmijas. Skolotājiem, vismaz Rīgā, tādas nespīdēja...
25. janvāris 25.01.2015. 12:49:58
6. dienas līdz JANVĀRA beigām!!! IZM mājas lapā pie sadaļas BUDŽETS -> AMATPERSONU SAŅEMTAIS ATALGOJUMS vēl joprojām ir fiksētas NOVEMBRA, nevis decembra ALGAS uz rokas!!!!!!!!!!! Vai tas nav likuma pārkāpums? Iedzīvotājiem ir LIKUMĪGAS TIESĪBAS zināt savu LIEKĒŽU saņemto nudu!
no malas-nekompetence LIZDā 24.01.2015. 23:47:29
Diemžēl viss pašu rokās - ne LIZDa, ne IZm neko nedarīs ,cik vien ilgi varēs! Pat Valsts darba inspekcija pedagogus neaizstāv un no skolu lietām norobežojas!
tik tālu esam gan 24.01.2015. 21:31:19
Reiz lasīju par nežēlīgu (manuprāt) eksperimentu ar suni. It kā zinātnes vārdā. Dzīvnieku ievietoja būrī, un te vienā, te otrā vietā grīdai pieslēdza strāvu. Sākumā suns izmisīgi lēkāja pa būri, cenšoties atrast vietu, kur strāva viņu nesit. Kad strāvu pieslēdza visai grīdai, suns apgūlās un nekustējās. Viņam bija VIENALGA ... Ar mums, skolotājiem, ir tāpat. Esam tik daudz apdalīti, pazemoti, ķengāti un lamāti, baroti ar tukšiem solījumiem, ka saprotam - NEKAD un NEKAS nemainīsies! Gados jaunie aiziet no skolas, daudzi ar sāpi sirdī, jo darbs iemīlēts... Pirmspensijas un pensijas vecuma skolotāji "apguļas uz grīdas un nekustas"
A ko darīt lietas labā?Kur palika tie 15000 bērni?
Latvijā esot vērojama skolēnu skaita samazināšanās. Manī ir nostiprinājusies pārliecība, ka Latvijā tiek veikta mērķtiecīga dzimstības samazināšana, un skolēnu samazināšanās ir tikai loģisks iznākums.
Par IZM algām 24.01.2015. 12:37:03
Nu noteikti nevar saprast kā pareizi saskaitīt :) , lai izskatītos mazāk, jo prot tikai tā, kā skaita pedagogus
24. janvāris. 24.01.2015. 11:14:17
Tuvojas janvāra pēdējā nedēļa. IZM mājas lapā zem sadaļas BUDŽETS - AMATPERSONU SAŅEMTAIS ATALGOJUMS (uz rokas) vēl arvien algas tikai par NOVEMBRI. Decembrī NAV SAŅĒMUŠI? Nav izmaksātas ? Vai TIEK SLĒPTAS, JO IR DUBULTĀ APMĒRĀ TIEM IKDIENAS TŪKSTOŠIEM? Skstīšos katru dienu un piefiksēšu. Viens likums un viena taisnība visiem!? Jeb ierēdņi ministrijā baidās publicēt? Skolotāji labi ja gadā var tādas saņemt?????
Jā, ir cauri! 24.01.2015. 09:33:22
Man- 32 gadi. It kā uz rokas saņemu 460 eiriņas, ko par slodzīti pat nesola uz papīra. Eksistēju ar saviem 2 bērniem. Arī strādāju pēdējo gadu!
Jau labu laiku sekoju komentāriem šaja portālā. Strādāju skolā un beidzot man ir skaidrs, ka nemainīsies nekas un nekad! Arodbiedrība - valdības pakalpiņi. Mūs - kolēgi, cik vienkārši gan ir mūs sarīdīt vienam pret otru! Laukus pret pilsētām mūziķus pret matemātiķiem u.t.t. Līdzko prasām algas pielikumu un taisnīgu samaksu par visiem pienākumiem - parādās " smuks" rakstiņš par skolu slēgšanu vai minimālās skolēnu skaita palielināšanu klasēs. Streiks? nu muļķības, nestreikosim taču! Lielajām skolām - nu nav taču iemesla! mazās skolas - baidīsies! Pašvaldība piedraudēs aizklapēt skolu - un pirmspensijas vecuma kolēģi kā mūris stāvēs par mieru, pacietību, izturību u.t.t. Citu iespēju jau viņiem nav - ne vairs agrakās veselības, energijas, ne , galu galā, B kategorijas vadītāja tiesību! Tāpēc - taupam mēslu bedrē un tirpināsim tupēt. P.S. Uzskatu sevi par " jaunu" skolotāju, man ir 40 gadi. Šogad, iespējams, skolā strādāju pēdējo gadu, jo saprõtu, ja kaut ko nemainīšu tagad, pēc 2 gadiem var būt par vēlu. Esmu cita darba meklējumos, un, līdz pavasarim, ceru arī atrast Lai visiem jauka diena!
ķīmiķim no Varnas 23.01.2015. 23:04:06
Tv. pat pusi nestāsta par svarīgiem notikumiem. Es izeju ārā.Nevienam ļaunu jau neizdarīju. Ja kas, atvainojos.
Turpnu- Rasma, "Arī luki" ... Medusmaize ... 23.01.2015. 23:02:47
Ilgus gadus strādāju plsētā - 30 bērnu klasē. Tagad, pēc vecāku aiziešanas, esmu atgriezusies laukos. Ir savi + un - abās vietās . Darba specifia, diemžēl, stpri atšķiras. Nedaudz salīdzinu! Jā, strādājot ar 30 bēniem klasē -1/3 velk (10) , ir laba padarīta darba sjūta, tad, strādājot ar 12 bērnem klasē, šī sajūta ir pavisam savādāka- rezēm briesmīga. Jā! Arī es kādreiz strādāju pamatā tikai ar tiem vilcējiem, pārējie kaut kā vilkāls nopakaļ. Tagad-12 bērni- lielais vairums nevelk.... . Nu kā Jūs strādātu???? Protams, akcents pāriet uz .... . Spējīgajam dodu individuālus uzdevumus , lai tie arī attīstās paši. Salīdzinu tikai rezultātus. Ne mazus bērnu ir ar tādām vai šitādām problēmām un bieži vien politikas "nauda seko skolēnam" dēļ šai pulkā ir skolēni, kas ..... . Bet...ipatsvarā skatot, tie lauķi nav - nu na švakāki!!! Nav arī noslēpums, ka ieinteresēto vecāku īpatsvars laukos un pilsētā stipri atšķiras. Vide!!! Strādajam ar šiem grūtdienīšiem atspērušies.! A Ko??? ( Agrāk nebija, ka bērns, atnākot no rīta uz skolu, glaužas klāt un melklē ... .)Ja kas- pilsētas šie bērni tiešām būtu pazuduši! Pilsētas skolās ir atbalsta personāls, kur aizsūtīt bērnu krīzes gadījumā.... un turpinu savu darbu. Tagad- peros ar visām problēmām ar putām uz lūpām. Variantu ta nav! Atvainojiet, mani iepriekšējie kolēģi, labprātāk šajā laikā labotu kaut vai 50 bērnu darbus- vienatnē vai mājās. Diemžēl mazajās skolās viss pārējais, ārpus kontaktstundu skaits, darbs ir brīvprātīgs. Salīdzinu pēc sevis un saku, ka par sava padarītā darba saņemto naudiņu pilsētā un tagad laukos esmu aizvainota - ļoooti! Beigsim mētāt tās bumbiņas! Nevar tā salīdzināt!!! Ja godīgi, nekad neesmu halturējusi un arī tagad nehalturēju!!!
Varbūt ir iespējams nobanot to šizofrēnisko Varnas? Nu, lūdzu, jo citādi e klase kļūst līdzīga Vakara ziņām.
Tādi jocīgi spriedumi, tā kā sapīpējusies, vai? Nav vērts pat komentēt.
Jūs domājat ka pasts tiek izsūtīts no Pēterburgas? Jūs domājat , ka es esmu Maskavas aģents? Nu nē. Nesiet kaut kaudzi Bībeļu un pateikšu to ko pierakstīju. Kāpēc tāda attieksme? Varbūt pats esi tas trollis. Vieglāk no sevis vainu noņemt? TROĻĻA-ĻĀ. Nēesi Latvijas ,,kaziņa"!? Tādu vīrieti savā grāmatā minēja Aleksandra Mariņina. Dati par ,,kaziņu"atrodas Sibīrijas pilsētā. Nēesot atslepenoti. Palasi Mariņinu. Laikam tagad Krievijas milicijas pulkvede. Kursa biedrus nodeva, jo pats bija..............kaziņa. Tādu vārdu viņam esot iedevis VDK virsnieks LPSR.
varnas un portāla administrācijai 23.01.2015. 18:12:43
Vai arī šim portālam ir savi " troļļi"?
Saviem līdzcilvēkiem. Mēs no tās IZM visi gaidām. Mani pārsteidz viņu bezatbildība. Ar tik biezu ādu! Skolotājam par visu jāuztraucas. Starpbrīžoš trako. A vēl tie telefoni ar interneta pieslēgumu! Viņš stundas laikā pārējiem nodiktē ko rakstījis hektors. Domā, ka es tas hektors, zvana uz manu mob., kurš uz klusuma. Atnāku mājās garīgi ,,sasists". Vakarā paskatos jūsu viedokļus. Daudz paskatos, klausos citreiz. Klausos Paulu. Nomierina. Viena mamma rakstīja par to trakomāju. Labprāt, kamēr jūtu kontroli pār sevi. Jo slimie savu vainu neatzīstot. Tad varēs vairāk ar pirkstiem rādīt. Tautā saka, ka par slimajiem un kroplajiem nesmejies, droši smejies par tiem, kuriem nav slimību, bet ir pie170 gadiem. Laikam Indijā atradās tāds. Do Dievs mums tādu vecumu visiem, bet valsts lai bankrotē. Lai atdot Ulmaņlaika zelta stienīšus. Jā, ,,Krustpunktam" zvanīju es par vairāk kā 8 tonnām Latvijas zelta. Izputināts, bet valsts paudžu paudzēm parādos. Kur taisnība šajā valstī? Vecenei plecā ieknieba-priecīga. Tas jums sievietes. Audziniet savas omes.
Šodien, 23.janvārī 23.01.2015. 15:36:26
23. janvāris. Atveru IZM mājas lapu sadaļu BUDŽETS zem ministrijas. Vēlos apskatīt IZM ierēdņu SAŅEMTO ATALGOJUMU par DECEMBRI. . . NAV . Tikai par novembri saņēmuši, nabadziņi. Kā viņi var visus svētkus līdz gandrīz februārim izdzīvot ar novembra algu? - jā, ir jau tūkstoši gandrīz visiem uz rokas, bet viņi tak to parastos mēnešos pieraduši tērēt, ne uz svētkiem?!? Vai tik ļoti baidās publicēt, ka velk, velk, velk, kā kaķi aiz astes? Parādīs tikai uz kādu dienu, lai paeastie skolotāji nedabū sirdstrieku, redzot, kādas 13 algas varenas sanākušas????????/ Gaidu, IZM, gaidu!
Varnas Gunai un arī laukiem 23.01.2015. 14:44:35
Mēs jau arī nestrīdāmies. Man pašam akreditācija deguna priekšā. Vidusskolēnu skaits ļoti minimāls. Vai akreditēs kā vidusskolu? Nezinu. Mēs novadā skaitāmies kā centrs, bet ir mazākas skolas, kuras sponsorējam. Lai būtu tā. Es nevienam kolēģim negribu raut nost-vai ir ģimene, vai nav. Es par citu. Tas manā iepriekšējā rakstā atrodams. Likvidēt viegli, bet pēc tam atjaunot ļoti grūti būs. Es ceru, ka daudzi atgriezīsies no ekonomiskās trimdas. Viņiem būs bērni. Kur mēs liksim tos bērnus ? Skolas busiņos visi nesaies. Es jau par to, bet jūs par lamāšanos. Mēs uzturējām satiksmi caur internetu. Es zinu, ka visiem ir nervi. Bet mēs ļoti sliktā situācijā esam visi. Tā domāju es. Varbūt optimisti arī ir. Tad rakstiet.
Beidziet strīdēties par to, kur grūtāk - pilsētā vai laukos. Vienmēr zāle zaļāka un debesis zilākas tur, kur mēs neesam. Viennozīmīgi strādāt lielās klasēs nav viegli, sevišķi, ja puse no klases ir priekšnieku vai slavenību bērni, kam liekas, ka pašam nekas nav jādara - pietiek ar vārdu. Arī lauku skolās nav viegli - lai sakasītu kaut kādu skolēnu skaitu, tiek pieņemti pilnīgi visi bērni un nekādi konkursi netiek rīkoti, kā tas dažkārt notiek lielajās skolās. Tad nu jāstrādā ar to, kas ir. Tāpēc ir muļķīgi runāt par vājiem rezultātiem un neesošiem sasniegumiem laukos. Bieži vien arī iemācīt uz 4 ir liels sasniegums. Situācija ir tāda, kāda tā ir. Arī no laukiem nāks spējīgi skolēni. Kas vēlas mācīties, tie arī izsitas, piedalās olimpiādēs un parāda rezultātus. Laukos bieži vien vecāku bezdarbs un bezcerība pielīp arī bērniem un ar to ir jātiek galā.Ai, par šo tēmu var grāmatu sarakstīt un daļa taisnības būs visām iesaistītajām pusēm.
Ko lai dara, ka mūs paliek mazāk? Dodied darbu, atbilstošu atalgojumu, ģimenes nebrauks no Latvijas projām, būs bērni un pastāvēs skolas! VAI TAS NAV SKAIDRS??????
Publicējiet. Ko jūs raustaties. Bērnudārzus likvidējāt, bet tagad pat mazpilsētās mazuļiem trūkst vietu. Vispirms notiek skolas kapitālremonts, bet tad viņu likvidē. IZM ir tirdzniecības bode vai IZM(tautas valodas žargons). Jums jāuzsūta valsts kontrole. Vai jūs tur naudu atmazgājat?
Interviju ar ministri redzēt LSM.LV mājas lapā. Dīvaini, ka ministre neko nezina par LETA izplatīto IZM informāciju, par skolotāju algu aprobācijas sākšanu visās skolās 9.jānvārī. Mūsu mācību pārzine uz direktore gandrīz infarktu dabūja, uzzinot, ka atkal ir ministrijas rīkojums - dari To - nezin Ko... Apgalvojums, ka IZM nezina konkrēti skolu skaitu, manī izsauca smīniņu - nez, vai vispār zina, cik ir skolu - mēs labi zinām, kas notika, kad IZM ierēdņi saskaitīja skolotājus - bērnu uz 1/2 mazāk, skolotāju par 5% vairāk kā iepriekšējā gadā. Eiropas birokrāti zaļi no dusmām, mūsu IZM ierēdņi sajūsmā berzē rokas par labi veikto skaitīšanu. Manuprāt, intervija tāda nogludināta, nolaizīta, lai ir ķeksītis, ka kaut kas kaut kur runāts. Komentārs LSM.LV atgādina par šausmām, ko mēs piedzīvojām pagājušā gada augustā - īpaši vēstures skolotāji - atnāc uz skolu pēc atvaļinājuma, jaunais pamatizglītības standarts beidzies 2014.gada 1.jūnija, jauns nav pieņemts. Ja skolnieks 2 mēnešus neizpilda mājasdarbus un uzdoto, viņam ir ļoti nopietnas problēmas, ja IZM ierēdņi neizdarībā "guļ uz lauriem", viss ir normāli un pašsaprotami
Vajadzētu uztaisīt eksperimentu, kā lauku skolotājs pieiet stundas laikā pie 30 bērniem un paskaidro visu, ko viņi nesaprot, un apčubina:)
Kādas skolas, drīz pašas Latvija nebūs, ja tādi ministri un deputāti valda.
deputātu un ministru skaits jāsamazina proporcionāli cilvēku skaitam
Laukos tiešām algas ir vairākas reizes mazākas nekā lielajās pilsētas skolās. Es uzskatu,ka tas ir ļoti nepareizi,jo lauku skolotājs strādā ar bērnu vairāk nekā lielajās skolās. Ir gadījumi,kur klasē ir 30 bērnu,skolotājs pat nepieiet pie bērna. J a ir kādas problēmas-meklējiet privātskolotāju,bet laukos skolotājs apčubina un atdod visu,lai katru bērnu iemācītu- tā ir slodze,nevis novadīt tikai stundu 30 bērniem!!!
ēē, un tas būtu risinājums? Nabagi, bet ar daudz bērniem?
LIELĀKAS ALGAS, MAZĀKUS NODOKĻUS,UN DZIMSTĪBA ARĪ BŪS LIELĀKA.
Šeit gan ministri nevarētu vainot. :( Nu ko lai dara, ka mūsu paliek mazāk?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.