Lietotājvārds
Parole
noteikti jāprasa augstākā izglītība ,tikai šie cilvēki saņem minimālo algu
apollo.tvnet.lv/zinas/kapec-musu-skoleniem-ir-gruti/715513?utm_source=draugiem&utm_campaign=news&utm_medium=like_button
Gluži ar sird vien nav gana. Kaut kas arī jāzin, lai bērnam palīdzētu attīstīties. Mani bērni, piemēram, audzinot savus mazuļus, neaprobežojas tikai ar savu lielo mīlestību, bet arī apmeklē gan pirmsdzedību kursus, gan vēlāk bēbīšu nodarbības, lasa dažādu ar bērnu audzināšanu saistītu literatūru.
Latvijas augstskolas nedot labu izglītību. Lai strādātu ar maziem bērniem vajag tikai sirds izglītību
Šeit varētu būt diskusija par to, kas maina pamperus? Audzinātāja vai audzinātājas palīdze (auklīte). Par augstākās izglītības iztrūkumu audzinātājām psihologi noteikti iebildīs, jo 1,5 - 3 gadi, iespējams, ir pats svarīgākais vecumposms bērnu fiziskajā, emocionālajā un garīgajā attīstībā, kas vēlāk atsauksies uz visu dzīvi. Skumji būtu, ja šis ierosinājums atrastu dzirdīgas, visticamāk, pedagoģijā un psiholoģijā neizglītotas, ausis.
Nu bet viņas bija beigušas attiecīgo izglītības iestādi, nebija gluži no malas!
60-gadu bērns 18.12.2015. 11:25:09
Hm, gāju bērnudārzā laikā, kad nevienai no manām audzinātajām nebija augstākas izglītības (bija vidējā speciālā), un tās bija brīnišķīgas audzinātājas!
Idiots ,bet tas jau sen zināms.
Kaut ko tādu var izdomāt vien tas,kurš neko nezina par bērna attīstības vecumposmiem un pirmsskolas iestādes dienas un darba kārtību! Pirmsskolas un jo īpaši agrīnajā vecumā ir ļoti svarīgi, lai ar bērniem darbotos izglītoti skolotāji,kuri maksimāli var attīstīt un izglītot bērnu jau no pirmās bērnudārza apmeklēšanas dienas. Darbam ar 1-3 gadus veciem bērniem vajadzētu izraudzīties visizglītotākos un radošākos skolotājus, jo to, kas šajā laika posmā bērna attīstībā nokavēts, tas kavē bērna tālāko attīstību un izglītošanos. Starp citu, pamperus maina auklītes -skolotāju palīgi, no kuriem netiek prasīta augstākā izglītība. Es šajā plānā saskatu slēptu mērķi ietaupīt uz pirmsskolas pedagogu algām - ja būs neizglītoti "pamperu mainītāji"- tad tie iztiks ar minimālo algu un vairāk neprasīs! iesaku šiem "gudrajiem"lēmējiem vienreiz aiziet uz bērnudārzu un realitātē paskatīties, kā notiek bērnu izglītošana (nevis tikai pamperu maiņa un pieskatīšana!) Un ir visas iespējas pašiem vienu dienu padarboties šajā "realitātes šovā" !
Bērna raksturs veidojas pirmos tris gadiņos. Normāliem vecākiem gan nav vienalga, vai ar bērnu strādā zinošs profesionālis vai praktiski cilvēks no ielas.
Audzinātāja norādītā vecuma bērniem ne tikai maina pamperus. Skumji, ka amatpersonām, kas pieņem tik atbildīgus lēmumus nav nekāda priekšstata par audzinātāju pienākumiem. Ja valstī ieviestu kārtību, ka vismaz budžeta grupā studējošajiem ir obligāti atstrādājams laiks specialitātē, tad šādas problēmas nerastos.
topošā audzinātāja 17.12.2015. 14:45:20
Labāk kāds būtu pārskatījis tās nenormālās RPIVAs ,,profesorieņu" prasības pedagoģijas studentiem......... Jūs neviens nemaz nezināt-kādas prasības tiek uzstādītas plānu un prakšu aprakstīšanai, cik tie murgojumi aizņem pacietības un laika..........pat pareizie vārdi jālieto,citādi nemaz neieskaitīs.......... Bet netiek mācītas citas noderīgas prasmes....... Rezultātā jaunā audzinātāja,beigusi augstskolu, reālai dzīvei nav derīga.........!!!
>b.d.vadītājai 17.12.2015. 13:43:02
Pirmkārt, audzinātāju alga pirmsskolās jau tagad ir ļoti zema (pat nevis vidēja). Otrkārt, var būt mīļa un jauka mamma saviem 2-3 bērniem. Bet kā strādāt ar 20-24, kā dažviet ir dārziņos to, lūk, ir jāmāk - tad ir vajadzīgas zināšanas, (ko diemžēl apstipiprina tikai diploms), un, protams, ja ir, pieredze. Tas taču ir darbs ar cilvēku, topošu personību, nevis ar mašīnām vai papīriem. Vispār es Jūs atstādinātu no b.d. vadītājas amata.
skolotāja un mamma 17.12.2015. 13:18:40
Tas diploms ir vienīgais pierādījums, ka cilvēkam ir kaut kāda saprašana par to, kā strādāt ar bērnu. Kā tad izvērtēs to, kāds viņš ir cilvēks, vai viņam padodas darbs ar bērniem, vai viņš mīl bērnus? To nevar darba pārrunās noskaidrot!!! Agrīnais bērnības vecums ir ļoti svarīgs, veidojas pamati raksturam, dzīves uztverei, priekšstati, kas kā modeļi tiek pielietoti visu nākamo kompetenču veidošanai. Es nudien negribētu , ka ar maniem bērniem dārziņā strādā cilvēks, kurš nav studējis bērnu psiholoģiju, attīstību, vecumposma īpatnības. UZ kurieni mēs ejam??? Vai tad bērni nav mūsu nākotne un lielākā vērtība? Kāpēc tad mēs nevaram samaksāt audzinātājām cilvēka cienīgu algu?? Kāpēc mēs nevaram adekvāti samaksāt cilvēkiem, kas uzrauga mūsu vislielāko vērtību - mūsu bērnus?
Kā papildināt budžetu 17.12.2015. 11:17:00
Cik tomēr daudz rakstītāju starpā augstskolu pārstāvjus ar savu interesi! RD ID taisnība ir!!! Pēc savas pieredzes es to saku. Nekādas algas paaugstinājumu jūs varat pat negaidīt. Kartējams papīriņš, pardon, - DIPLOMS! Visu nosaka darba pieredze! Cik daudz jaunas meitenes ies strādāt dārziņā pār mūsu algu?! Augstāka izglītība??? Ha! RPIVA, vai?! Studijas programma zemāk par plintusu! LU, divreiz dārgāk, nu un, vai labāk ?! Pirms Jūs rakstāt kaut-ko ieslēdziet taču galvu!!! Jebkurš grib Armani vai Kardēna drēbes, bet ieskatoties maciņā izvēlas Ogres trikotāžu. Ar bērnu dārziņā augstāko izglītību strādājošiem tas pats, jāizvēlas – vai privāto elitāro, vai prasto municipālo. Kurš tad no Jums ieguldīs 1.000 eiro par diplomu, lai strādāt municipālajā bērnu dārzā!!? Vai kāds no Jums iedomājies par vecuma kategorijām mūsdienu strādājošo starp, 4 gadi līdz pensijai un ej mācīties…?! Galu galā paliks daudz augsti izglītotu pedagogu, un nu tā, nedaudz bērnu…
ļoti saprātīgs ieteikums, galu galā ja bērns atrodas mājmācībā - neviens neuztraucas vai mammai ir augstākā izglītība, savukārt bērnudārzā tā tiek prasīta. Uzskatu ka sagatavošanu skolai (5-7gadi) varētu kaut ko papildināt ar kursiem, bet tas ir tāpat pats elementārākais kas jāmācās -skaitļi, burti, lasīšana. darbs ir ļoti svarīgs bet piekrītu ka labāk atrast cilvēku kam ir kompetence (bet nav obligātā augstākā izglītība) un galvenais sirdslieta un mīlestība uz bērniem, nevis pēc papīriem. es pat teiktu ka ir forša audzinātāja, kas ir radoša, atraktīva, komunikabla, iesaista bērnus rotaļās, ir aktīva - dodas izzināt apkārtējo kopā ar bērniem.
ja tā padomā, tā arī ir ar maziem bērniem jāstrādā tam kam tas patīk, nevis tam kam ir diploms. Tagad ir situācija ka var pieņemt darbā vislabāko skolotāja palīgu, bet skolotāja ir jāņem tāda kā ir - pat ja nav laba, bet ir ar augstāko izglītību. Bieži tās ir meitenes kas tikko beigušas skolu, studē, bet no maziem bērniem neko nesaprot. Vakance ir aizpildīta, bet kvalitatīva darba nav.
b.d. vadītāja 17.12.2015. 10:21:03
Es gan domāju, ka tā varētu būt - es pieņemtu darbā jauku sievieti, kas ir mīļa, aktīva, "mamma" mazajiem, bet kas nevēlas studēt un tērēt naudu un laiku studijām. Jo viens ir pilnīgi skaidrs - augstākā izglītība cilvēku neizveido par pedagogu. Alga varētu būt vidēja, jo viņām tiek izvirzītas mazāk prasības nekā skolotājām bērniem no 3 gadiem.
Pamperus gan maina auklītes. Vai tiešām jādomā, ka audzinātājām ar mazajiem bērniem neko citu nav ko darīt? Lai neaizmirst, ka tieši mazbērnu grupā ieliek pamatu bērna visām pamatiemaņām. Lai pamēģina paši pastrādāt bērnudārzā kaut vienu dienu,varbūt tad spēs vairāk novērtēt.
Kāda tumsonība ! Īpaši augsti izglītotiiem jābūt audzinātājiem, jo bērns ir mazs, viņam jāveido valodas prasmes, saziņa, jāattīsta sīkā motorika utt
Pēdējais apsurds. ļoti ceru ka izglītības ministrs tā nedomās kā Ušokovs! Tad jau auklītes arī var būt audzinātājas. Bērnudārzā bērnus izglīto un pamperi ir otrā plānā un silītē!!!
Jauki, atkal esma tur, kur bijā pirms gadiem 25. Vajag jau kaut ko izdomāt, lai nebūtu jāmaksā. Diazin vai Ušakovs pats savu bērnu laidīs pie audzinātājas, kura ir dāmīte no ielas?
Pirmsskolas pedagogs 16.12.2015. 18:55:51
Nils Ušakovs, šķiet, neizprot, ka pedagogi nemaina pamperus un nemazgā dupšus, ar šo tiek galā pedagoga palīgi jeb auklītes. Tik agrīnā bērnības vecumposmā bērnam tieši īpaši svarīga izglītota un kvalificēta personāla klātbūtne. Vai pilsētas tēvs ir kompetents šajā nozarē? Lai to lemj nozares speciālisti!
Ha! Nav jau vairs gandrīz kas strādā! Kad vajadzēja iekasēt naudu, pieprasīja b-d audzinātājām augstāko izglītību. Meitenes pašas visu maksāja. Nekāda budžeta nebija. Samaksāja visu nopelnīto naudiņu. Mācījās arī omītes, kam trūka pāris gadu līdz pensijai. Pavisam drīz tas pats notiks skolās. Nu, ko, brīvprātīgie- uz priekšu! Paveras darbalauks ar samaksu pabalsta līmenī! Audzinātājas ar augstāko izglītību pārkvalificējušās par auklītēm, kurām alga lielāka?
Publiska gānīšanās ir alkoholiķu pazīme. Iedzer vēl.
Ko bērna attīstībā iegulda līdz 3 gadu vecumam, uz tā pamata veidojas visa cilvēka attīstība-tāpēc ir būtiski, kas nodarbojas ar bērnu līdz 3 gadu vecumam, ja nomaina tikai pamperus, tad apstājas bērna garīgā attīstība. Vai tiešām Uškovam nav padomnieki izglītības jautājumos?
Nu gan!Ko tad lika mācīties visām audzinātājām,tērēt naudu, lai iegūtu augstāko izglītību!Vai algas būs atšķirīgas eot ar, vai bez izglītības?Tur jau tas suns aprakts =,ka neviens sevi cienošs cilvēks par tāaaadu algu drīz vispār nestrādās.Un tad tik tiešām būs tā, ka nav darbinieku.Un tad katrs varēs iemēģināt roku!Tas viss ir tik nožēlojami, ka metas pliekana dūša.
Nu vienīgi - jā, aizmirsu, Šlesers jau vadīja ministriju bez izglītības. Bet citi tomēr nevar.
Mans mazdēlinš nupat sācis iet dārziņā nepilnu 2 gadu vecumā. Un katru dienu audzinātājas nāk ar jaunām idejām, bērni ar pirkstiņiem zīmē, un veido no plastilina. Pamperus maina auklīte - sanitāre, bez izglītības. Izlasot rakstu, apstulbu, ka Nils nezina, ko dara auklīte un ko audzinātāja. Nezinu, cik liels būs pieprasījums pēc bd, ja audzinātājas būs, piemēram, nopīpējušās vakarskolas absolventes?? Kauns.
Ušakovs nesen tikko pats kļuvis par tēvu, bet neko nav sapratis... tāpat kā kundzītes viņa izglītības departamentā (jeb pēdējās baidās iebilst šim "apgarotajam vadonim"?) ... Ka bērns ir kā sūklis, kas pirmajos dzīves gados - tieši līdz skolai - uztver un mācās visvairāk un intensīvāk... ka līdz skolai pedagogam ir jāzina nevis skaldi/valdi (sēdi-klausies) metodes, bet jābūt bezgala radošam un vēl bd "jāaizstāj māte un tēvs" mazajau sirsniņai... glups un vēl glupāks - neko pielikt, ne atņemt.
mamma - piekrītu Māriņai 16.12.2015. 13:08:21
1) Cilvēka personība veidojas no ieņemšanas brīža, tad ģimenē no vecāku un tuvinieku parauga, tad bērnudārzā... nevis tikai sākumskolā. TIKAI KVALIFICĒTI!!! pedagogi ar SPĒCĪGĀM PSIHOLOĢIJAS zināšanām un prasmēm var sagatavot bērnu mūsdienu skolas augstajām prasībām UN NEŽĒLĪGAJAI KONVEIJERA VIDEI. Bērnudārzā jāstrādā profesoriem tieši no psiholoģiskā aspekta. 2) Tikai, kur šos speciālistus sagatavo? Mums pat nav vairs pedagoģiskās skolas, kurā savulaik sagatavoja lieliskus bērnudārzu audzinātājus un sākumskolas skolotājus. 3) Patiesība ir tāda, ka skolās TRŪKST skolotāju, citādi nebūtu iespējas strādāt 2-3-skolās vienam pegagogam... Bet valdība cenšas samazinām budžeta vietas pedagogiem augstskolās. TĀ TURPINĀT UN VISI KOPĀ JAUKI DEGRADĒSIMIES. VALSTVĪRU (UN VALSTSSIEVU) LĒMUMI JAU TO PIERĀDA TAGAD. 4) Cik nav redzēts, ka vecāki paši pret saviem bērniem izturas nežēlīgi un amorāli - smēķējošās grūtnieces un māmiņas, alkoholiķi, histēriski neirastēniķi, kas kliedz uz saviem bērniem un iepļaukā par katru sīkumu - šo varētu turpināt. 5) Ušakovs uzsācis savu priekšvēlēšanu kampaņu - pērkot balsis ar populistiskiem paziņojumiem - tas arī viss. Uzspridzināt vajag to midzeni.
Vai nav dīvaini mazliet? Strādāju skolā, bet kad vēlējos piestrādāt bērnudārzā, tad nedrīkstēja būt, ka man nav tieši izglītība pirmsskolā, izgāju lielos kursus, par savu naudu(200EUR) un tagad pat izdomās, ka nevajaga augstāko izglītību? Es nederēju ar augstāko, papildus mācīties gāju, tad varbūt man atmaksājiet par velti iztērēto naudu, ja jau paiet pāris gadi un vairs izglītību izrādās nevajaga.....es gan nevēlētos, ka manam bērnam ir audzinātājs no ielas, tikai tāpēc, ka nav kas strādā bērnudārzos.....super, cik jauki jaunumi un saprotu, ka tiešām milzīgs haoss, kad tas vienreiz beigsies.
Līga! Jūs laikam tiešām neizproti darbu bērnudārzā - tur bērnus izglīto jau no pusotra gada vecuma, vadoties pēc izstrādātām mācību programmām un metodēm. Tātad ir jābūt pedagoģiskai izglītībai, kuras pamatā arī ir bērnu psiholoģija. NEvar runāt vienādi par visiem bērnudārza darbiniekiem tik nosodoši, tad jau nevestu bērnus tur.Bet par atsevišķiem pedagogiem vai auklītēm ar tādu attieksmi kā Jūs minējāt , jāizvērtē konkrētajā iestādē un jāpieņem mēri. Runājot par siles grupā, tad tur nu gan vajadzētu padomāt, kā atvieglot darbu grupiņā, kuru vienlaicīgi apmeklē 15-18 bērnu, bet vienā maiņā ar viņiem strādā tikai 2 cilvēki. Vecāki paši brīnās, kā viņas tiek galā, jo mājās pat ar 1 vai 2 bērniem esot grūti. Mūsu likumdevējiem vajadzētu pabūt vismaz vienu dienu grupiņā un tad novērtēt viņu darbu - gan morālajā, gan fiziskajā gan psiholoģiskajā ziņā.
Var jau gadīties, ka daļēja taisnība tam, ka nav pirmsskolas pedagogs""jādzen cauri sienai" izglītības ziņā, ja viņa kompetence būs kā pieskatītājam, bet tad nevajadzētu sākt atsaukties uz izglītības trūkumu kā iemeslu algas atstāšanai līdzšinēji pazemojošajā līmenī.
Jā,te jau mēs redzam,ka augstie kungi vispār nezina,ko bērnudārza audzinātājas vispār dara! Pamperus jau maina auklītes,bet audzinātājas izglīto un māca bērnus.Vai tad vīrieši(lielākā daļa) vispār kaut ko saprot no bērnu audzināšanas,ja to visu dara ikdienā sievietes.Vienu dienu Ušakovam vajadzētu ienākt pastrādāt mazo grupiņā,tad rakstītu un domātu savādāk.
Māriņa - Līgai 16.12.2015. 11:42:14
Es pilnībā nepiekrītu, ka nav nepieciešama augstākā izglītība, vismaz vidējā speciālā gan (bet to šajā jomā vairs nav kur iegūt Latvijā). BET. Cik nav redzēts, ka vecāki paši pret saviem bērniem izturas nežēlīgi un amorāli - smēķējošās grūtnieces un māmiņas, alkoholiķi, histēriski neirastēniķi, kas kliedz uz saviem bērniem un iepļaukā par katru sīkumu - šo varētu turpināt. Tieši tāpēc b-dārziņos IR nepieciešami kvalificēti speciālisti un atbalsta personāls.
Māriņa - EJ IZGULI DZĒRUMU!!!!!!
JO TĀLĀK, JO TRAKĀK! Nesaprotu šo jautājumu. Tā vietā lai paaugstinātu aldziņas, tagad samazināsim prasības, lai varētu šo algu nepaaugstināt. Ģeniāla stratēģija! Tagad mums būs "vidējais pedagoģiskais personāls" ar minimālo algu. Tas nozīmē, ka vairs nedrīkstēs pieprasīt 5 un 6-gadnieku apmācību pirmsskolās - tās nebūs skolas, bet bērnu pieskatīšanas iestādēs, punkti vai centri, vaikāviņustursauks; - VECĀKI PAŠI MĀCĪS BURTUS, CIPARUS un visas citas pirmās iemaņas un prasmes. Labu veiksmi! Arī sagatavošanas klases skolās nav alternatīva. Skolas nav un nebūs gatavas (kaut vai piemērotu telpu trūkums, gultiņas, tualetes utt., kā arī atbilstoši kvalificētu pedagogu trūkums, atbalsta personāls – logopēdi, fizioterapeiti bērniem ar īpašām vajadzībām utt. ) pārkārtoties tik mazu bērnu uzņemšanai - 1)bērniem ir jāguļ diendusa līdz pat 8 gadiem, lai viņi būtu fiziski un garīgi veseli 2) lielās skolas ar milzīgo bērnu skaitu mazos biedē un traumē. Mans mazais bērns (1.kl) katru dienu sūdzas par troksni un nežēlību šai barā un haosā, ko šodien saucam par skolu. Gribētos redzēt to personu, kam šis murgs iešāvās galviņā. Pašam/-šai droši vien bērnu nav un skolā ar nav` gājis. Mana māmiņas pieredze (5 bērni, no kuriem 4 gāja bērnudārzā) un ilgo gadu skolotāja darba prakse liecina par pretējo - jo mazāki bērni sāk iet pirmsskolā, jo augstāk izglītots pedagogs vajadzīgs. Cilvēka personība veidojas no ieņemšanas brīža, tad ģimenē no vecāku un tuvinieku parauga, tad bērnudārzā... nevis tikai sākumskolā. Tikai kvalificēti pedagogi ar spēcīgām psiholoģijas zināšanām un prasmēm var sagatavot mūsdienu skolai ar augstajām prasībām. Bērnudārzā jāstrādā profesoriem tieši no psiholoģiskā aspekta. Ar tīņiem, jā, tur atsevišķos priekšmetos (un tie nebūs valodas , dabaszinātnes, matemātika vai vēsture) varbūt var ņemties gudri vidusskolnieki, bet vidusskolā savukārt atkal jābūt profesoriem. Tikai, kur šos speciālistus sagatavo? Mums pat nav vairs pedagoģiskās skolas, kurā savulaik sagatavoja lieliskus bērnudārzu audzinātājus un sākumskolas skolotājus. Patiesība ir tāda, ka skolās TRŪKST skolotāju, citādi nebūtu iespējas strādāt 2-3-skolās vienam pegagogam... Bet valdība cenšas samazinām budžeta vietas pedagogiem augstskolās. TĀ TURPINĀT UN VISI KOPĀ JAUKI DEGRADĒSIMIES. VALSTVĪRU (UN VALSTSSIEVU) LĒMUMI JAU TO PIERĀDA TAGAD.
Hmm, no šāda aspekta nebiju par to domājis, interesanta doma - zemāka izglītība audzinātājām = mazāka alga. Taču no otras puses - nu vai tad tas nav tas, ko pašas audzinātājas, auklītes pieprasīja un par ko sūdzējās? Ka nevar strādāt šo amatu, jo pieprasa aug.izgl?
Šāda prasība - bez augst.izglītības - varētu būt par iemeslu mazākai algai. Nav izglītības - nav algas. Maksās kā apkopējai. Līdz ar to nav motivācijas strādāt. Interesanti

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.