Lietotājvārds
Parole
29. janvāris 29.01.2015. 10:11:43
2 dienas līdz janvāra beigām, bet IZM mājas lapā zem sadaļas BUDŽETS -> amatpersonu SAŅEMTAIS ATALGOJUMS vēl arvien ir IZM ierēdņu algas tikai PAR NOVEMBRI!!! It kā svētku māneša decembra ar milzīgajām algām-prēmijām nebūtu bijis. Skolotāji ar 311 eiro algu uz rokas tādas nesaņēma!!!!!!!!!! Ierēdņi IZM, jums tomēr IR KO SLĒPT?!!!? Ja nebūtu nekā slēpjama, jau sen būtu publicētas decembra algas!!! Tik un tā nenoslēpsiet!!!!!! Jo vairāk to mēģināsiet, jo skaļāk izskanēs!!!Gaidām atlikušās 2 dienas janvārī, kā LIKUMS to nosaka!
Kārtējā kampaņa, krievu laikā jau bija kampaņa kā ziemeļu upes uz dienvidiem pagriezt, šitā ne ar ko neatškirās
Tad ,kad pagastiem bija savs konts,nauda ,tad arī skolotājien iznāca 13alga pirms jaunā gada.Tagad decembrī izmaksāja,, iztikas minimumu,,.Par to jāsagaida Jaunais gads vēl jāsamaksā visi rēķini,jāizdzīvo līdz februārim. Jautājums,kur ņemt naudu ,lai dotos uz darbu janvārī??Līdzīga situācija ir augustā ,kad skolotājs atgriežās no atvaļinājuma un nākošais iztikas minimums ir ar aizkavēšanos oktobrī,jo valdība nezin skolēnu skaitu un nevar sarēķināt nauda seko skolniekam. Tātad nauda seko skolniekam traucē ieviest skolā kārtību,noturēt kvalitāti.cieņu pret skolotāja profesiju.
Skolotājiem pieliek uz papīra 5euro ,tad kladzina pa rādīo caurām dienām,bet kad pieliek citiem klusums.Tas ir aizvainojoši. Iztikas minimums par slodzi ,tas ir aizvainojoši. Skolēns pazemo skolotāju ,tas ir aizvainojoši, skolēni nesveicina skolotāju,tas ir aizvainojoši, vecāki atnāk tikai uz izlaidumu ,tas ir aizvainojoši. Kārtīgie skolēni redz skolotāja neaizsargātību ne no vecāku,ne no direktora ,ne no Valsts puses. Neviens nepalīdz Par kādu profesijas prestižu var būt runa. Pilnībā piekrītu Tantei 26.01.visam rakstītajam. Es teikšu vēl,skolēni uz skolu nāk mācīties,skolotājs nāk mācīt,bet pārējie palīdz skolotājam. Patlaban tā nav. Skolēniem visatļautība. Direktoriem jānotur skolēnu skaitu,tāpēc uz visām pusēm jābūt labajam .Vēl tarifikācija jābīda,tāpēc skolotāja gods pēdējā vietā.,kārtība skolā pēdējā vietā. Bez kārtības nav arī kvalitātes. Valsts ir noteikusi ,ka pamatizglītība ir obligāta ,tas nozīmē ,ka pamatskolniekam obligāti jāmācās,bet skolotājam obligāti jāiemāca. Varbūt radīsim skolotājam apstākļus,padarīsim viņu par galveno skolā,stundā. Samaksāsim cilvēcīgu algu. Caur to visu,tad arī radīsies cieņa pret skolotāja profesiju.
27. janvāris 27.01.2015. 11:21:16
Atkal veru IZM mājas lapu. Sadaļa BUDŽETS . AMATPERSONĀM IZMAKSĀTĀ ATLĪDZĪBA un redzu, ka 4 dienas līdz janvāra beigām vēl arvien redzami tikai IZM ierēdņu ienākumi par NOVEMBRI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . Kur decembris ar lielajām pirmssvētku prēmijām par "pārsniegtajiem un pārpildītajiem darbiem" it sevišķi lielā ieinteresētība skolotāju algu gremdēšanā un algu skaidrojumu samudžināšanā? IR ko SLĒPT? LIKUMS nosaka, ka ir jāpublicē. Un tas jo īpaši tiks piefiksēts un nodots atklātībā!!!!!!!!!!
Vēl viena sk. _Sk. Leila 27.01.2015. 09:46:55
Malacis! Daudzos darbos priekšniecība dod priekšroku sievietēm sākot no 40_jo tad neslimo bērni, galvas sakārtotas :) un dzīves pieredze.
Vēl viena skolotājai. Varnas 27.01.2015. 01:36:17
Dzīve ir dzīve, es jau arī no JAWAS neatteiktos. Bija vēl jaunais moskvičš-IŽ KOMBI(ārzemju variants, vismaz instrukcija bija vācu val.). Mums audzinātāja jau bija par vecu.
Vēl viena skolotāja. Atbildei. 27.01.2015. 00:01:06
Miesaskārība nosodāma.
Vēl viena skolotāja. Varnas. 26.01.2015. 23:41:06
Mana audzinātāja arī sāka kopdzīvi ar skolēnu, dabūja -Jawwu. Labi pelnīts darbs.
Jaunuļi. Tie kas būs kādu laiku ar mums? Nu lai iet savu ceļu. Disciplīna zudusi, bet ar dūrēm tālu netiksiet. Nesāciet savu karjeru krimināli. Mēs vecie jūs visur pieķersim.
vēl viena sk. 26.01.2015. 22:25:09
Es, piemēram, īsi pirms 40 sapratu, kā īsti jāstrādā. Tagad to daru ar garšu. Strādāju lielā skolā, alga normāla, slodze gan par lielu, nogurums, milzīgs enerģijas pārtēriņš. Bet - visi tie atraktīvie, lēkājošie jaunuļi visbiežāk (ne vienmēr) jauc visu nost - ka tik būtu interesanti, ka tik pa čomam ar skolēniem, prasību nekādu. Kuram tā ķēmošanās ir izdevīga?
Tie tur rēķināšanu prasto mācijās vai draugs draugu slavēja......................... Par skolotājiem gan nav jāmācās.
IZM algas decembrī 26.01.2015. 21:49:42
tante Taisnība. Skumji.
Savā jaunībā vairākiem skolēniem ieteicu mācīties par skolotājiem, tagad vairs nekādā gadījumā, arī personīgajiem bērniem kategoriski aizliedzu, jo tā izvērstā ņirgāšanās par skolotājiem gan portālos, gan presē, gan no valdības un bērnu tiesību aizstāvjiem, gan kvalitātes pakāpes, nav nozīmes ne darba stāžam un pieredzei, ne maģistra grādam un kursu apmeklējumiem, skolotāji gadiem tiek baroti ar tukšiem solījumiem par cilvēka cienīgu algu, bet realitātē alga daudz neatšķiras no minimālās algas. un vecāku attieksme-paši ar problēmām knapi beidza 9.klasi, bet tagad nāk uz skolu un pamāca skolotājus, kā jāskolo viņu bērniņi. Neredzu nākotn ine izglītības sistēmai ne skolotājiem.
IZM algas decembrī 26.01.2015. 21:01:27
Gaidu mājas lapā misionāru algu ciparus!
Ak tad nākotnē ar labiem, tātad tagadējie ir slikti??? Un kādus grašus tad tiem labajiem piesolīs? Vai tādus, kā IZM ierēdņi saņēmuši decembrī, ja pat līdz janvāra beigām baidās publicēt savus decembra ienākumus? - IZM mājas lapā sadaļā MINISTRIJA -> BUDŽETS-> AMATPERSONĀM IZMAKSĀTĀ ATLĪDZĪBA ir redzama tikai NOVEMBRĪ saņemtā summa uz rokas. Janvārī palikušas vairs tikai 5 dienas. Ierēdņi, jums ir ko slēpt, ja?
Mīļie, lozungu laiks jau sen aiz kalniem . Ar plikiem lozungiem jaunos skolās nedabūs!
Varnas ir igauniskais uzvārds. Mani bābai pieskaitījāt!? Nu jūs degradējat savu iestādi. Jūs degradēti jaunie skolotāji skolotāja diploma iegūšānā. Nenormālie. Tādiem bija klāt no ZINĀTŅU nama, jeb LV zinātņu centra. Muti turiet ciet. Ir kas līdz galam nav iznēsāts.
Jaunos ar minimāno algu skolā nenoturēsi. Varbūt vienīgi tik ilgi, kamēr pašiem nebūs ģimene un 5 mutes neprasīs ēst. Ja būs normāla alga un normāla darba vide, kur tevi netur pa suni, bet par cilvēku, tad arī jaunie ienāks skol,. bet mums līdz tam vēl tāls ceļš ejams.
beigtu te noņemties ar socialām kampaņām, bet darīt reālu darbu!
diskriminē: vai tas, ka ir virs 40 gadiem ir slikti?
sistēma ir kālī!
Nākotnes profesija ar zemāko algu valstī......................Prātiņ nāc mājās!
Ekskursijās nebraukšu... 26.01.2015. 17:28:31
Paldies, par atgādinājumu, ka man jārāda piemērs skolēniem un vecāku sapulcē,kad, runājot par klases ekskursiju, vecāki atkal piedāvās sarunāt autobusu, lai būtu lētāk, noteikti pārbaudīšu vai visi nodokļi tiek samaksāti. Gadījumā,ja kaut kas ne tā noteikti nebraukšu. Vai es būšu zaudētāja? Noteikti nē, jo braucot ekskursijās,pozitīvās emocijas īsti neatsver enerģijas un līdzekļu patēriņu.(nereti nākas no savas kabatas samaksāt kādam ekskursijas naudu, jo vecākiem alga būs rīt, un tad noteikti atdos,bet...) Cerams, ka vecākiem pietiks uzņēmība un bez manis skolēnus aizvedīs gan uz muzejiem, gan teātriem.
Neviens nesaka, ka šis process būs ātrs. Bet ar kko jau ir jāsāk.
Tas gan ir šausmīgi - "dabūt" autobusu lētāk (bez nodokļiem)!!!!! It īpaši tāpēc, ka par autobusu maksā skolēnu vecāki (bet varbūt skolotāja no savas algas?). Varbūt arī par atsevišķajām privātstundām vajag maksāt nodokļus, tā teikt, lai valsts kasei neiet garām nodokļi? Varētu padomāt, ka skolotājiem uzreiz palielinās algu, ja tieši skolotāji piepildīs nepiepildāmo valsts kasi ar nodokļiem. Varbūt uzreiz pusi algas atdot (uzdāvināt) valstij - lai būtu, par ko paaugstināt skolotāja algu?
Ja visi runā par skolotāju algu pielikumiem, tad būtu jāsāk pašiem ar sevi. Nesen es dzirdēju divu skolotāju sarunu, kurā viens otram stāstīja, cik veiksmīgi klase aizbrauca ekskursijā, cik lēti dabūja autobusu, jo maksāja uz rokas. Un tad skolotāji brīnās, ka budžetā nav līdzekļi, no kā palielināt skolotājiem algas. Kādu piemēru mēs skolotāji rādam skolēniem. Tā nākotnē valsts budžets noteikti nepiepildīsies. Jūs teiksiet, ka nav viss "pazūd" aparātā? Tad varbūt mums ir jāuzdod jautājums, kāpēc aparāts ir tieši tāds un ne savādāks? Kāpēc augsšās līdzekļi pazūd? Kāds skolotājs + ģimene nav ieaudzinājuši attieksmi pret jautājumiem Tāpat, mums sev skolotāji jāpārmet tas, ka mēs neesam skolēniem, un nu jau tagadējiem pilsoņiem iemācījuši kritisko domāšanu. Kāpēc mūsu sabiedrību ir tik viegli piemuļķot ar lētiem priekšvēlēšanu trikeim. Kāpēc sabiedrība nav radusi iesaistīties sabiedriskos procesos. Manuprāt, lai Latvijā kkas mainītos, ir jāmainās paaudzēm. Tagadējo valstsvīru vietā būtu jānāk jauniem, patriotiskāk domājošiem, empātiskākiem, kritiski domājošiem, plašāk domājošiem cilvēkiem, kuri lēmumus pieņem balstoties uz faktiem, nevis uz emocijām. Sāksim veidot Latvijas nākošo paaudzi, cerībā, ka tā spēs pacelt Latviju saulītē.
ķīmiķis Patrikam 26.01.2015. 15:55:36
Svēta lieta, no tavas mutes Dieva ausī, es jau divus gadus varētu būt pensijā, lai laiž kaut no sešdesmit i to labi, bet jaunie jau rindā nestāv, tāpēc jau mūs nelaiž, jo kas pelnīs nodokļus, tāpēc mūs uz mežu ar ragaviņām neviens neved, jo, kas tad atpelnīs ragaviņu amortizāciju
kadel kampana, ja skolenu skaits samazinas, skolas sledz, skolotaji paliek bez darba? nesaprotu...
Novērtētais skolotājs 26.01.2015. 15:44:59
Kāpēc tradīcija neturpinās? hmm.. laikam jau tāpēc, ka skolotāji ir un tiek novērtēti... Un novērtēt var ikviens, pat tas kas skolā līdz pamatskolai nav izkūlies...
Apmierinātais skolotājs 26.01.2015. 15:29:50
Manā skolā pārsvarā strādā bijušie skolas absolventi.Pēdējiem, kas atnāca uz skolu jau 40.Nez kāpēc šī skaistā tradīcija neturpinās?!
Pateicīgais skolotājs 26.01.2015. 15:26:19
Manā skolā pārsvarā strādā bijušie skolas absolventi.Pēdējiem, kas atnāca uz skolu jau 40.Nez kāpēc šī jaukā tradīcija
otrkārt - vajagot jaunos, atraktīvos u.t.t. Nu ir mums viena jauna, atraktīva, lēkā, skraida, braukā ar saviem čabulīšiem. Ļauj mīlulīšiem sev pa "galvu staigāt". No zināšanu viedokļa nulle, toties administrācijas radiniece. Ērikonkulis no "Limuzīna Jāņu nakts krāsā" viņai droši varētu teikt - "nu netaisies katrai pudelei par korķi"
veltīgi iztērēta nauda un pilnīgs farss. cik nesen katrs, kam nebija slinkums, vāvuļoja par izglītības kvalitāti. un kas? un ne tikai skola nodrošina kvalitāti. nesaista to kopā ar bērnu intelekta kvalitāti un audzināšanu. un cik Latvijā ir normālu dzemdību sievietēm? un kam ? TĀPAT kā nesaista ar aizbraukušajiem un palikušajiem, nesaista ar reālo dzīvi. skolā jāintegrē bērni ar vieglām diagnozēm, valsts naudu nepiešķir. ir vajadzīgs skolotājs palīgs- naudas tam nav, jāmeklē skolas iekšējā budžetā. par ko tur var vāvuļot. kamēr nebūs adekvāta samaksa par darbu, valsts var nesapņot par prestižu un ko tur vēl. kamēr vēl vecie izturēs( uz izmisuma robežas), tikmēr izglītības sistēma vēl turēsies, jaunie tur savu kāju nespers.
skolotāja vēlas kļūt par supervaroni :) 26.01.2015. 14:45:42
"jebkura izglītības sistēma ir tik laba, cik labi ir tās skolotāji" , tad jau arī armija mums ir tik laba, cik labi ir mūsu karavīri u.t.t., nevajag uzlabot sistēmu, tik vien, kā nepieciešami skoltāji, kuriem nevajag labu atalgojumu, pietiek, ja ir misijas apziņa, nāk klasē ar "mirdzošām acīm", prot aizraut, motivēt. Šī reklāma laikam reklamē kādu supervaroni :))
Piekrītu, bet otrs cilvēcīgāks veids. Visus skolotājus no 55 gadiem laist oblibātajā pensijā
Pirmkārt - virsraksts labs - "Nākotnes profesija" - tātad pašlaik strādājošie nav skolotāji.
skolotāja Leila 26.01.2015. 14:05:42
nez kurās skolās tad tie nākotnes skolotāji strādās? ja tagad aizver skolas un skolotāji paliek pāri! iznāk, ka tērēsim naudu 2X_ jauno skolotāju sagatavošanai un atlaisto skolotāju bezdarbnieku pabalstiem?! muļķim jābūt, lai ticētu šādai nākotnes perspektīvas reklāmai, jau tagad visi, kas grib būt skolotāji, var mācīties budžeta vietās un tās vēl pāri paliek.
...papildināšu iepriekšējo. Vēl tā sabiedrības attieksme, ko pēdējos gados veidojusi IZM, žurnālisti, kas vismaz 2x mēnesī cep raksteļus par gaidāmajiem skolotāju algu pielikumiem.... arodbiedrība patiesi ir pret skolotājiem, jo kur vairs tālāk, ja likme ir gandrīz = ar minimālo algu valstī...
Pagaidām vēl skolotāja 26.01.2015. 13:56:48
Kad ir iespēja strādāt prestižu, labi apmaksātu darbu, ir ļoti grūti atrast pietiekami spēcīgu motivāciju, lai paliktu skolā. Grūti pateikt, kam šajā visā ir lielāka loma - atalgojumam, ar ko nākas iemācīties supertaupīgu dzīvesveidu, vai arī tai sajūtai, ka iestādes, kam par mums būtu jārūpējas, nekad nebūs pietiekami "paēdušas", lai ieraudzītu tālāk par savu degungalu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.