Lietotājvārds
Parole
Cik gan amorālam un pastulbam ir jābūt skolotājam, lai pārkāpjot elementāras tikumības, saprāta un morāles normas, arī Satversmes 116.pantu, ieteiktu šādus morāli un tikumību graujošus klipus bērniem. Un kur skatās Izglītības ministre, jeb arī tā mums ir morāli pagrimusi persona?
Freids mācīja par sublimāciju kā seksuālo enerģiju novirzīt lietderīgi mācībās, sportā, mūzikā vai jebkurā darbā! Nevis darīt, ko gribas, bet to, ko vajag !
Jūs vecāki saprotat, ka paši liekat mūs kautrēties no sevis ar savu kautrību un klusību pret uzdotajiem neērtiem jautājumiem. Tikai tādēļ bērni sāk viens par otru ņirgāties par to ka viņi ir cilvēki. A jūs vēl gribat, lai mūs skolā nemaz neapmaca par to , ko jūs negribat skaidrot, skolā to dara pat par vēlu, speciāli tad kad VISI ir nobrieduši tam. Vecāki, jums pavisam kauna nav! Atbildat bērniem uz jautājumiem bez "mezgliem"(neko lieku nesakat, no kā jūs paši mulstat) tad vēl ir sliktāk,nekā jūs neko neteiktu. Iznākums ir tāds, ka vecākiem vajag pašus bērnus nedaudz "grūst" uz jautājumu uzdošanu par sevi.
"Jaunieši tomēr saprot jauniešus labāk un mēs esam pietiekami veci, lai saprastu, kas mūsu paaudzei labāks vai sliktāks." Emm, nevis saprot bet gan- vieglāk pieņem tās lietas un uzskatu kopumus, kas šobrīd rosās jauniešu starpā. Tātad labāk saprotat, kas jums labāks/sliktāks? Ironiski smaidu, jo to pašu karsti apgalvo katra jauniešu paaudze - žanra klasika.
2 meitu mamma 09.03.2015. 16:14:48
Lūdzu, pievērsiet uzmanību ciparam klipa sākumā. 245. Tikai! un neviens nepaskatījās šim skaitlim apakšā! Bet varbūt paskatījās, tikai negrib kārtējā PROJEKTIŅA NAUDIŅU palaist garām. valsts taču piķo! Un šim skaitlim apakšā ir NELABVĒLĪGA ĢIMENE. Tad kāpēc tūkstošīem Latvijas ģimeņu ir jāvelkās līdzi nelabvēlīgo ģimeņu tipa "vajadzībām"/ Problēma ir jāskata no cita gala! Jo kārtīgā Ilzīte no labas ģimenes sēdēs VISĀS stundās skolā - gan matemātikā, gan sexmācībā - bet nerātnā kitija muks projām un neko neapmeklēs, jo viņu tas neinteresē! Strādājiet, galu galā, ar NELABVĒLĪGIEM/ un lieciet mierā labvēlīgos. bet strādājiet no sirds, nevis tikai tad, kad Ziemassvētkos dāvaniņas sarūpēt vajag!
Varnas. Tev Imao 05.03.2015. 19:33:42
Biji pie psihiatra? Psihiatrs teica, ka tam cilvēkam(domāts tu-bāba vai vīrietis) jāierodas pie psihiatra. Imao, mauj uz psiheni. Tevi gaida. Pastāstīsi par rezultātiem? Muļķis. Bērnu vietnē publicējies. Visa pasaule nav vesela, bet robežas zini. Paraksties ar to pašu Imao. Kur tu tādu stulbu segvārdu sameklēji? Govs kūtī māva?
Bērna māte 05.03.2015. 09:17:14
Esmu sašutusi par to, ka tagad visi ir gatavi pieņemt šāda veida lēmumus pat nepavaicājuši bērnu vecāku viedokli un piekrišanu!!! Esmu kategoriski pret to, ka manam bērnam no mazotnes tiks iezombēta informācija par to, ka viendzimumu attiecības un laulība ir tik pat normāla kā tā, kas pastāv starp sievieti un vīrieti. Esmu kategoriski pret, ka manam bērnam tiks uzspiesta informācija par sevis apmierināšanu! Attopieties tak, lūdzu - nepieļaujiet izkropļot bērnu psihi un sapratni par seksuālām attiecībām jau agrā bērnībā!!!
Zinām, mēs , kas tur apakšā sēž- Gejisma un Lesbisma propagandēšana jau no mācoties, tā teikt, kamēr vērtïbu skalā vēl nav izveidojusies! Paldies, nevajag mums tādu filmu!
》Skoltājai Paldies par Jūsu komentāru! Man skolā mācās 3 meitas,un mana sirds būtu mierīga, ja viņas mācītos pie Jums:)
Es visu uzzināju vairāk vai mazāk,kad man bija 6 gadi pajautāju mammai kā rodas bērni,tie bija 70,gadi,viņa man ļoti jauki izstāstīja,un jautājumi man vairs nebija,jo bērns to uztver kā pašsaprotamu.Otrajā klasē es zināju ,kas ir aborts,un līdz ar to es apgaismoju ar tādu lietu klases biedrenes,par tīru seksu sapratu,no vecāku skaņām naktī,no filmām,un mammas teikto,tad,kad man būs 18.dari ko gribi,tikai no sākuma beidz skolu:)Tas arī iesēdās zemapziņā.Šobrīd man ir 3 meitas,kuras arī agri bērnībā uzzināja to kas viņām jāuzzina,bet tā kā viņas jau ir pieaugušas teikšu tā pamatus ir jāieliek ģimenē(pareizus),tālāk bērns aiziet sabiedrībā,kur ir draugi,skola,reklāmas informācijas un.t.t.Nav iespējams bērnu pasargāt no visa,jo viņam tālāk jālemj pašam ,ko darīt,ko nedarīt,un kad darīt.
Manuprāt, bērniem un jauniešiem (un arī visai sabiedrībai kopumā) būtu vairāk jāuzsver ētiskie (tikumības, morāles) principi, nevis tik ļoti jāakcentē uzmanība uz seksa jautājumiem, kas tagad ir pārpludinājuši mūsu izvirtušo sabiedrību, tad arī mazāk būtu šo "negaidīto" situāciju, kad meitenes paliek stāvoklī vai tiek seksuāli izmantotas. Psihologs V. Frankls ir norādījis, ka sekss ir mīlestības piepildījums un nav attaisnojams bez tās. Mūsdienās pamatā tiek dzīvē īstenota izkropļota Z. Freida teorija, ka visa pamatā ir nepieciešamība pēc seksuālās enerģijas realizēšanas. Ja cilvēkam būtu kaut nedaudz kauns par to, kā viņš savu seksuālo enerģiju kontrolē, tad arī varētu runāt par tās ievirzi.
Skaidrs, ka vecākiem vispirms ir jāstāsta un jāaudzina. Un, skaidrs, ka divgadīgs bērns vēl nezin, ko viņš darīs, kad būs liels. Un, tikpat skaidrs, ka divgadnieks pilnīgi var iztikt bez uzspiestas seksualitātes mācīšanas, viņam tajā vecumā prioritāte ir cita. Tāpat vecākiem ir tiesības un pienākums izskaidrot to, ko bērns jautā, un tur nav vajadzīgs skaidrojums bērnu dārzā. Tomēr- ja bērnam ir lielisks kontakts ar vecākiem, tad viņš tos informē par savādāku informāciju nekā ir mācījuši vecāki, un viņi tad arī paskaidro, kur rodas nesaskaņa.
Manā laikā nevienam neko nemācija mēs paši visu sapratām no filmām, prežu instukcijām kas uz ielas mētājās un kāds perversāks pastāstija. Tāpēc es uzskatu ka bērnam pašm jāsaprot kā vis ''DARBOJAS'' (protams laika gaitā)
Bērnam NEstāstot par seksualitāti var izaudzināt cilvēku ar depresiju, ja viņam būs cita seksualitāte bet viss, ko viņs dzirdējis ir tikai par vienu. Turklāt neviens neteica ka tas jānāca MAZAM bērnam. Ja vien jums mazs bērns skaitās ~13 gadi. Un nesaprotu, kā mācīšana par to var izaudzināt cilvēku ar psihisku novirzi. Varat paskaidrot?
@Varnasa. Prieks, izmantojat psihaloga palīdzību. Cerams kādu dienu būs arī pozitīvi rezultāti! :)
@Vera. Rakstā taču pat bija uzsvērts, ka tiks apspriesti un atbildēti katram vecumam atbilstoši jautājumi nevis, ka visiem uzreiz mācīs vienu un to pašu. Par to tā kā nebūtu jāuztraucās :) Domāju, ka šādās stundās tiktu izskaidrota tikai norma un, ja kāds vēlēsies iedziļināties vai uzzināt vairāk, varēs ruāt atsevišķi ar skolotāju.
Ir jāstāsta bērnam par viņa ķermeni un par ķermeņa attīstību, bet neaiziet līdz galējībām! Un ticiet man, bez tām seksualitātes zināšanām pirmsskolas bērns var pilnīgi droši izdzīvot. Mazam bērnam stāstot par seksualitāti var izaudzināt cilvēku ar psihisku novirzi.
Imao. No Varnasa 03.03.2015. 23:47:30
Psihiatrs pateica lai tu atnāc. Esot viņas pacients nr.1. Nēesi dataisīts. Žēl. Apmeklē tuvāko psihiatru. Citu ieteikumu nav. Viņa pastudēja tavus un manus rakstus. Konstatēja, ka es esot bijis dzēris, bet tu ne.
no mazotnes
Ir labi, ka izglīto skola. Tas nenozīmē, ka vecākiem šis pienākums atkrīt. Arī vecākiem jāaudzina, BET tā ir paša bērna izvēle, ko viņš pieaudzis darīs un tur vecākiem jāatceras, ka viņiem nav tiesības iejaukties.
Žēl, ka šeit lielākā daļa ir neizglītotu homofobu. Apzinaties, ka esat egoisti un paši tādējādi apstiprinat, ka patiesībā nemīlat savu bērnu. Tas gadījumā, ja viņš atklātu savu patieso būtību. Jums svarīgāk ir ko citi teikts un Jūsu personīgais viedoklis. Tas nekas, ka Jūsu bērns ir nelaimīgs. Vai maz zinat un izprotat, kas ir patiesa mīlestība? Kad otrs tiek pieņemts kāds viņš ir, tostarp savs tuvākais - bērns. Nu liegsiet sev bērna mīlestību un bērnam savējo. Laiks jau negaida. Vai tik pēdējā stundiņā nebūs jānožēlo? Kurš Jūs iecēla par soģiem vērtēt kas ir normāli un kas nav? Kur teikts, ka med.prof. ir emocionāli inteliģenta, tāpat kā daudzbērnu māte. Kurš Jums šo medaļu piešķīra? Ja jua esat tik izglītotas, ko tik traki satraucaties? Nesaprotat elementāru lietu, ka bērns domā arī pats un izvērtē ko pieņemt ko nē. Nevar ne skola kaut ko uzspiest, ne Jūs. Izglītība nav savu uzskatu uzspiešana. Kur nu vēl absurds, ka var uzspiest kādam homoseksualitāti pret viņa gribu.
Paldies visiem pozitīvajiem un atbalstošajiem komentāriem. Patīkama pārmaiņa atgriežoties šajā lapā :) @Visiem, kas domā, ka viņi un viņu bērni ir pasaules nabas - šeit runa nav par izglītības "uzspiešanu" TIEŠI jūsu bērniem, bet gan ideju kā tādu. Nevēlaties savu bērnu laist skolot, uz priekšu, bet nenonieciniet pozitīvu ideju, kas varētu palīdzēt citiem. Lielākajai daļai vecāku nav laika staigāt uz papildus kursiem, lai apgūtu veidus kā pareizi izglītot savus bērnus par seksa/puberitātes tēmām, tāpēc tas būtu izdevīgi arī vecākiem. Ja uzskatast, ka paši esiet spējīgi izglītot savas atvases, tad dariet to, neviens neliedz, bet tiešām, kas tur tik slikts ja viņi to pašu vēlreiz dzirdētu skolā. Viņi būtu tikai ieguvēji, jo gan vecāks, gan skolotājs pieliktu kaut ko savu un bērns varētu justies divreiz drošāks par šīm tēmām.
Jūs tik ļoti koncentrējaties uz to, ka vecenes and veči stāstīs par seksuālo izglītību, jūs zinat, ka tie būs specālisti kā visos priekšmetos? ? Kā jau jūs minējāt, ka jūs mācīsiet nevis skola, nu, tad droši, bet kas kaitēs bērnam, dzirdēt to pāšu? Ja vēlaties bērnus neizglītot kārtīgi un dod iespējas iemācīties par t ne tikai bioloģiski, bet ar;i emocionāli un psihaloģiski, nu droši, rakstiet zīmi skolai, ka berns neies uz to stundu, bet kā jau Bērns un lmao stāstija, neatņemiet tādas tiesības pārējiem. Varbūt jūsu bērni ir paši labākie priekš jums, bet tas tiešām neļauj jums tā rīkoties pret citiem bērniem :(( @Pedodiet, nu atvainojos, bet neviens tiešām nemāca jums, kā audzināt bērnu, nevajag sākt citu skandālu, to nu tiešām nevajag darīt...pat jaunieši saprot...
грустно 03.03.2015. 18:51:59
налицо конфликт поколений, со всеми вытекающими.... Дети поймут родителей только, когда у них самих появятся дети. Согласна с теми, кто считает, что для начала надо сделать курсы для родителей, ознакомить с программой, собрать подписи на введение факультативного предмета. А то ведь действительно программы ведь нет. Если есть опубликуйте, с описанием case-studies для каждого возраста отдельно. Всем будет понятно, что это за нововведение - навыки безопасного сексуального поведения, романтизм, или что считается нормой, а что отклонением (ненормальным поведением) или вообще речь пойдёт о чём - то совершенно другом. С математикой всё просто. А тут всё в одну какую-то кучу МИФИЧЕСКУЮ сложили. Предлагаю задуматься, почему в Бельгии больше 50 % школ католические.
Ak ne, tomer nebijat kaut cik pieaugusi jo turpinajat komentet. Drosi, jus ari varat iet kur vien gribat. >>>interesanti gan Tiesi taa, jo manuprat pasiem jauniesiem tomer ir lielakas tiesibas kritizet pieauguso audzinasanas metodes nekaa pieaugusajam kritizet bernu, jus tacu savam bernam neko tadu neteiktu vai ne? Vai tomer teiktu? Nu, ja jus tiesam neklausaties savu bernu viedoklos un atbildat tada veida, ka seit, man ir tiesam zel jusu bernu. Taka jusu viedokli tapat nespesu mainit ar paris komentariem, eju prom. Saprotu, kapec jauniesi te komente, bet pieaugusie? Ko jus meginat izdarit? Bet tie bija retoriski jautajumi, varat necensties atbildet, tas nemainis nevienu no musu viedokliem. Ata.
>>>"to...lmao" 03.03.2015. 18:40:45
Zini, kapec viniwm ir tiesibas jus pamacit? Jo vini ir jauniesi, un runa iet par vinu nakotni, par ko ini nav tik vienaldzigi, cik jums skiet. Es domaju. ka tas jau vien dod tiesibas kaut vai savu kritiku uzrakstit kentaros. Tapat gan jus jau neko nemainisiet, bet vismaz domas savas varam izteikt, ne?
interesanti gan 03.03.2015. 18:39:45
Maaru driikst apvainot, bet kad sii dod pretii, tad redz nepatiik...kaa jau pie beerneljiem..:-D
Man nav jaizdomaa argumenti. Viss tika vakar uzrakstiits. Punkts. Ejiet, kur katram jaaiet. :-D
Ejat kaut uz 5 stundaam. Liekat man mieru. Maneejie beerni neies. Neviens nav tiesiigs piespiest. EJIET, EJIET, JUUS NEVIENS NETUR !!!!! Ko juus iecikleejaaties uz mani..:-D
Ka redzu, vairs nevarat izdomat normalus argumentus? Paldies, vismaz beidzot beidzat strideties ar berniem un ietiepigi pastavet uz savu pieaugusaa viedokli.
Un ja jaizmanto "jus lasit protat?" kaa apvainojums, tas loti labi parada jusu prata limeni. Vai sapratigs pieaugusais ko tadu teiktu? Sapratigs pieaugusais nestridetos ar berniem, kad strida tema ir vinu dzive.
Akdies,....izlasiet iepriekseejos manis rakstiitos. Atkaartoties netaisos un paskaidrojumi man te nav nevienam jaasniedz.
Jus saprotat, ja tas nebus "piespiedu karta", tiem berniem kuriem vecaki nemaca drosvien netiks lauts iet. Kapec jus tik loti esat pret to, ja ta ir tikai viena papildus stunda un jusu berni, ka jau pati sakat, to visu jau zin un butu vienkarsi janoklausas atkal??
Juus lasiit protat? Es katru reizi to uzsveru, ka ejat un maacaties. Nevis piespiedu kaartaa...nu kas nav saprotams?
Vispirms raksts par seksuaalo audzinaashanu un shodien par tikumiibu. Juhuuuu....latvaaniskaa achgaarnaa domaashana. PaldiesDievam driiz manis te vairaak nebuss...:-D zheel liidzcilveeku un paliceeju...
Tas ka savus bernus macat par sim lietam ir labi, bet visiem tadas gimenes nav. Kada skade butu viniem vienkarsi skola noklausities to pasu ko jus majas macat? Un tad citi berni ari to varetu iemacities. Relax
Viss ir pareizi
Es atvainojos...kas Jums ir devis tiesiibas citus pamaaciit? Man to, kaadam citam to un shito...nav taa kaa par traku? Ne? Kas Tu, Dievs tas Kungs, lai paareejos pamaaciitu, kaa buutu pareizaak???? Nu nebuus peec tava praata, nebuus...atslaabsti. :-D
Bet luudzu...uz priekshu...maacaties kaut katru dienu par seksuaalo izgliitiibu. Manai gjimenei liekat mieru. Kas nav saprotams? Kaa med.profesore labaak zinaashu, kaa man beernus audzinaat.
Kima to Lmao 03.03.2015. 17:16:10
Ak, ja man būtu laiks un iedesma es būtu uzrakstījis precīzi to pašu. Pilnībā piekrītu. Malacis un paldies par komentāru. Mani gan māc šaubas, ka tāds Varnas izlasīto sapratīs. Antropoloģiski ļoti interesants eksemplārs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.