Lietotājvārds
Parole
1. klasē no 7 gadiem, un viss!
Neatņemiet bērniem bērnību! Arī sagatavošana skolai ir jāsāk tikai no 6 gadu vecuma.
berniem ta nav bernibas jo sagatavosanā jaiet obligati 2 gadi. laikam drīzuma piepras is lai bērni pirmajā klasītē ietu tikko izkāpuši no pampera.
Vispirms vajadzētu mainīt mācību programmas, kuras ir stādījuši cilvēki kuriem nav bērni un kuri neko nesaprot no bērnu audzināšanas un bērna spējām. Programmām būtu jābūt,kas ir izvērtētas un kas ir uz normālu bērna spējām, bet ne superbērna. Paskatieties ko māca 2. 3.klasē latviešu valodā, dabas zinībās, matemātikā un kādā tempā tas tiek apgūts. Vienā stundā kaut ko apgūst nākamā stundā pārbaudes darbs, katru otro, trešo dienu klases darbi. Ja pēc it kā standartiem skolēnam līdz trešai klasei katrā priekšmetā mājas darbu nedrīkstētu uzdot vairāk, kā tik cik var izpildīt 10 minūtēs. Bet faktiskais ir pavisam savādāks mājas darbu izpildei jāveltī vismaz 1,5 stundas, neskatoties uz to, ka katru dienu ir 6 stundas tikai piektdienā piecas. Kāpēc Vācijā, Zviedrijā, Šveicē vispār nav mājas darbu, bet bērni nav dumjāki, bet gan mierīgāki un līdzsvarotāki.
pirmsskolniece 14.04.2015. 21:30:48
Nu kādas gan problēmas, lai taču dokumentos pārtaisa, ka skolā sāk mācīties no piecu gadu vecuma, lai taču liek tos piecgadniekus uzreiz 1.klasē, sešgadniekus 2.klasē, 7gadniekus 3.klasē utt., ja šiem ministrijā vairs citu nav ko darīt, bet tikai ar noteikumu, ka piecgadīgajiem un sešgadīgajiem atstāj pilnībā to pašu mācību programmu, pēc kuras jau šobrīd viņi mācās pirmsskolas izglītības iestādēs, arī mācību stundu garums, lai paliek atbilstošais šo bērnu vecumam - 25-30 min., bet atlikušo laiku līdz skolas tradicionālās mācību stundas beigām, lai pirmklasnieki un otrklasnieki pavada rotaļājoties, tad gan vilks būs paēdis, gan kaza dzīva. Esiet taču elastīgāki savā domāšanā un arī rīcībā!
Vienu reizi jau šāds eksperiments,kam bija pakļauti abi mani bērni, izgāzās ar lielu blīkšķi. Kāpēc jāpieļauj tā kļūda vēlreiz?. Varbūt labāk atgriezties pie 11 klasēm? Kāpēc vidusskolā jāmāca augstskolas programma. Pēc tam augstskolās stiepj laiku. Mācās 2 dienas nedēļā.Bet maksa...Atnāk praktikanti uz skolu...Kā nu kurais...Īsti jau nu metodikas nav apgūtas! Skolas gaitas jāsāk 7 gadu vecumā. Atkal kāds lēmums tiek pieņemts, neņemot vērā sabiedrības domas. Kad vienreiz deputāti sāks iedziļināties savos darbos?
2 bērnu mamma 14.04.2015. 21:10:47
Nekādā gadījumā no 6 gadiem !
Nav 6 - gadīgam bērnam jānozog bērnība. Viņš fiziski nav spējīgs nosēdēt skolas solā 40 min. Obligāti tikai no 7 gadu vecuma. Visam savs laiks.
uz skolu laist bērnus pa tiešo no dzemdību nama..........................
Audzinātāja 14.04.2015. 15:02:05
Agrāk bērni uz skolu atnāca ar interesi mācīties. Tagad, pārguruši no drudžainām mācībām bērnudārzā, kad spēļu un rotaļu vietā jāiemācās labi lasīt un jau arī rakstīt, grib spēlēties. Bērnam bērnība ir tik īsa.Kad vēl viņi spēlēsies, rotaļāsies un baudīs bezrūpīgu bērnību. Neko labu no ātri uz skolu izgrūstajiem bērniem ilgtermiņā neesmu redzējusi. Patiešām, visu sāks ātrāk- iet skolā, apgūs arī dažādus pieaugušo netikumus:klaiņot, uzpīpēt.Kāpēc bērnus gribam tik ātri evakuēt no ģimenes lielajā dzīvē? Vai tik atkal ne dēļ naudas? Skola jau lētāka nekā dārziņš.
Labākais risinājums : iespēja izvēlēties. Viens bērns varētu būt gatavs doties uz skolu jau 6 g. vecumā, citu būtu jāsūta uz skolu no 7 g. vecuma. Visi bērni neaug un neattīstās vienādi un tos nevar kā mauriņu nopļaut vienā augstumā.
Kādas jēgas ir uzsākt ātrāk mācības,jo Latvijā tā pat nav darba,ko tad viņi darīs,.Visi tad ātrāk aizbrauks prom.
Ko nozīmē aptaujas - gribu/negribu, patīk/nepatīk? Bērns gatavs skolai no 7 gadu vecuma gan no fizioloģijas, gan no psiholoģiskā viedokļa. Bērnam ir jābūt bērnībai, bērnus nav "jālauž", ar tiem nav jāveic eksperimenti! Jāpārskata programmas, jāizmet liekais!!!
Saldumiņa:) 14.04.2015. 12:53:48
Manas domas ir tadas ka bērnam ir jāsāk iet skolā no 7 gadiem. Man liekas ka 6 gados ir pa ātru iedzīt skolā......
Latvijā bērni jau mācās 5-6 gadu vecumā! 14.04.2015. 12:48:05
Ja mūsu skolā ir atvērtas pirmsskolas izglītības grupiņas, tas nenozīmē, ka skolas nosaukumā "vidusskola" ir nomainīta pret "vidusskolas-bērnudārzs". Oficiālā informācija no Akadēmiskā Izglītības Centra (AIC) mājas lapas par izglītības sistēmu Latvijā: "Latvijas izglītības sistēma sastāv no pirmsskolas izglītības, pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības. Vispārējā izglītība pavisam ilgst 12 gadus, ietverot obligāto 9-gadīgo pamatizglītību un 3-gadīgo vidējo izglītību. PAPILDUS LATVIJĀ IR OBLIGĀTA PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBA 5-6 GADU VECUMĀ." daudzās valstīs, piemēram, Apvienotajā Karalistē, Itālijā u.c. PIRMSSKOLAS izglītība tiek ieskaitīta obligātās izglītības sistēmā.
tikai un vienīgi.......7 gados.
Katrs bērniņš sāk runāt citā vecumā - kad viņa attīstības līmenis ir sasniedzis noteiktu attīstības pakāpi, tāpat būtu arī ar skolas gaitām. Cits jau ir gatavs piecos gados, cits īsti vēl nav gatavs astoņos gados. Vajadzētu būt komisijām, kas to var izvērtēt. Ja bērns vēl nav gatavs skolas gaitām vidējā vecumā (varētu būt 7 gadi) , tad jāapmeklē korekcijas klases. Citādi skolā jau no pirmajām klasēm ir atpalicēji,kuriem nosit visu vēlmi mācīties, jo viņi vienkārši nav vēl tik tālu attīstījušies, lai to saprastu un izdarītu, ko no viņiem prasa.
Aleluja! Pilnīgi piekrītu @Biologam. Es gan savus bernus laistu no 6.g.v, bet tas arī nav akmenī cirsts- katrs tomēr individuāli attīstīās, var būt arī izņēmumi un dažādi gadījumi. Tādēļ absolūti noteikti piekrītu, ka tas jāastāj vecāku ziņā.
Biologa viedoklis 14.04.2015. 11:56:06
Jaunākie pētījumi liecina, ka zēniem smadzenes attīstās lēnāk kā meitenēm, tāpēc 6 gadu vecumā meitenes varētu uzsākt mācības skolā, bet zēniem vienkārši smadzenēs neironi nav pietiekami izauguši un viņi nespēj vēl uzņemt informāciju. Lai taču zinātnieki, mediķi lemj un izsaka profesionālu viedokli, nevis katrs garāmgājējs! Uzskatu, ka jāatstāj izvēle vecāku ziņā - no 6 vai no 7 gadiem, jo katrs bērns ir individuāli jāvērtē. Varbūt bērnam 2.septebrī paliek pilni 7 gadi, lai tad arī puika 6 gados var tikt pieteikts skolā. Varbūt meitenīte 6 gados ir ļoti sīka un labāk lai paguļ bērnu darzā pusdienlaiku un paaugas!
Kukū @Dace 14.04.2015. 11:52:55
Labrīt! TNS tacu nekad iepriekš neizziņo par aptaujām. Neviens principā ta nedara. Ja ietrāpies starp respondentiem, tad ietrāpies, ja nē - tad neko. Tādēļ jau tās ir nejaušās izlases, kas tieši vislabak parāda kopējo noskaņojumu sabierībā. Cik es zinu, parasti arī aptauja vidēji 1000 cilvēku.
6- GADĪGS BĒRNS NAV GATAVS SĒDĒT 40 MIN SKOLAS SOLĀ ( PROTAMS, IR IZŅĒMUMI), UN IR TAISNĪBA, KA BĒRNIEM IR JĀIZBAUDA BĒRNĪBA!!!
Vai nešķiet, ka šādām aptauām jābūt reklamētām nedēļu pirms nevis nedēļ pēc to veikšanas? Es par to pat nebiju dzirdējusi. Mans viedokklis - 6 gadi (personīgā pieredze pozitīva). Kā var apgalvot, ka 55% ir pret, ja nav aptaujāta lielāka daļa latvijas iedzīvotāju?
Skola un darba tirgus tomēr nav viens un tas pats! Izglītoties nekad nevar būt ne par agru ne par vēlu. :)
Es domāju vienīgais iemesls, lai neatbalstītu, varētu būt tāds - bērniem tomēr jāizbauda bērnībā, nevis pēc iespējas ātrāk jāiegrūž skolās un darba tirgū.
Es arī nesaprotu iemeslus. Redzu tikai priekšrocības, lai jau no 6 gadu vecuma sāktu skoloties.
Mana māsa sāka no sešu gadu vecuma. Gan viņa, gan arī visa ģimene esam ļoti apmierināti, tagad jau 9.klasi beigs un ir viena no labākajām savā klasē. Agrākā vecuma ir vieglak apgūt jaunas zināšanas. Man liekas, daudz trakāk būtu ja 8 gados sāktu iet skolā. Kāda tur vairs attīstība? Bērni visvairāk noteiktas prasmes var apgūt tikai līdz noteiktam vecumam, tādēļ - jo ātrāk, jo labāk!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.