Lietotājvārds
Parole
Par latviešu valodas zinātnisko izpēti nemaz runāt negribas. Ministre pati lieliski zina, cik "augstu atalgots" un "prestižs" ir šis darbs. Un arī Izglītības minsitrijas nostādne un attieksme pret latviešu valodas zinātnisko izpēti tik koši parādās darbos, ka pat runāt negribas.... Labāk būtu paklusējusi, pēc tāda darba vajadzētu kaunēties kolēģiem acīs skatīties...
Es esmu savas zemes un valodas patriote.
Diemžēl Martai nav reālas raudzīšanās uz notiekošo, kā raksta "to". Jā, ir mums pietiekami daudz šādu subjektu, kas paši ar savu pazemo domāšanas līmeni ir samīdījuši gan savu patriotismu, gan savu pašapziņu un tagad katrā iespējamā brīdī to arī pauž, būdami stingri pārliecināti, ka tā domā visi (vai - ka tā obligāti jādomā). Un tad jau notiek uzspļaušana savai valstij, savai tautībai, savai valodai. Kas šīs vērtības uzturēs, ja ne mēs paši? Bet, paldies Dievam, ir vēl arī Latvijā savas tautas patrioti, ir. Paskatieties uz tiešām augsta līmeņa intelektuāļiem - neviens nav noliedzis iepriekš minētās vērtības un, pat citus dzīvojot, tur tās godā. Ieteikums ciniskajai reālistei Martai - jebkuras augstskolas diploms, iesniedzot to citas valsts augstskolā, ir jāiztulko tās valsts oficiālajā valodā. Ne jau tikai latviski rakstītie, bet arī japāņu, spāņu utt. valodās rakstītie diplomi, piemēram, Anglijā ir jātulko angļu valodā. Un Pekinas Universitātē, tāpat kā vēl citās, ir latviešu valodas katedra ar 50 ķīniešu studentiem. Ar latviešu valodas bērēm esi pārcentusies.
Pilnīgi piekrītu! Marta vienkārši reāli raugās uz apkārt notiekošo....kas attiecas uz nacionālo piederību un patriotismu - tas viss sen jau ir samīdīts ar kājām un iznīcināts. Manī arī nav ne graša šo izjūtu!
No zinātniskā un statistiskā viedokļa raugoties - latviešu valoda nav nedz maza, nedz mirusi valoda. Bet cilvēki ar tādu valodas lietošanas līmeni un pašcieņas trūkumu, un savas nacionālās piederības nevērtības apziņu, ko redzam Jūsu komentārā, tai gan ir traucējoša un pat bīstama...
Visi argumenti un ieceres ir labas, bet- kam ikdienā vajadzīga latviešu valoda, ja pat TV tiek translētas intervijas ar garāmgājējiem vai notikumu aculieciniekiem, kas runā krievu valodā, lai gan viņi visu savu mūžu ir nodzīvojuši un izglītību ieguvuši šeit- Latvijā?...
Bet to vajadzēja darīt 50 gadus atpakaļ,bet ne rakstit uz katra stūra [ хлеб, туалет) Bet otrkārt-kurp Jūs varat doties ar latviski rakstītu diplomu un zināšanām latviešu valodā.......smiekls......varbūt .......medicīna.....Nē ITNEKUR!!!!!šī MAZā valodiņa ir mirusi plašajā pasaulē!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sarunājas trīs latvieši un pienāk viens krievs. Visi sāk runāt krieviski.....! Tā varētu raksturot mūsu nostāju pret latviešu valodu. Mēs paši latvieši nemotivējam runāt cittautiešus latviešu valodā.
Mums valstī nav citu problēmu...
Cieņa pret valodu. Un viss. 28.10.2014. 12:36:33
man vienīgajam šķiet, ka visas tās nostādes ir vien pupu mizas? Tā ir tīrā biroktrātija. Reāli nekas nemainās. Vajag ikdienā katram mainīt savu nostāju un sākt CIENĪT latviešu valodu.Tad arī viss būs kārtībā. Izturēties ar cieņu pret visiem - gan pret cittautiešiem un viņu valodu, gan pret savējo. Tas ir veselais saprāts, mugurkauls un cieņa. Jāsāk ir gan ar valsts institūcijām, gan arī ar privātajiem uzņēmumiem - visur jārunā latviski, nevienam nevajadzētu būt tiesībām pieprasīt ar kādu runāt ne valsts valodā (arābu, spāņu, krievu). Piecu gadu laikā ikviens iemācītos. Tas pats attiecas uz privāto laiku - sarunājoties sešiem latviešiem un, pienākot krievam, ir absurdi pāriet uz krievu valodu, kā tas bija Padomju laikos.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.