Lietotājvārds
Parole
Vai jūs nesaprotat, ka skolas vispār nav rentabla lieta. da klapē visas ciet. Atstā tik to, kas atmaksājas: laimētavas, naktsklubus, tirgus... HA HA HA Priekš kam tie jaunlatvieši plēsās, ja tagad visu uz grunti laiž. Skolas ciet - lauki tukši... visus uz ārzemēm. Zemi pārdot saūdarābiem un ķīniešiem...
Un, cik tad būtu minimālais skolēnu skaits tādā skolā? Tāpat to skolu nevar turēt 20 cilvēku dēļ.
Vai nav alternatīvas 1.-6. kl. lauku skolas attīstīt neskatoties uz skolēnu skaitu.Pirmkārt lauciniekus atbrīvot no birokrātiskā aparāta dresūras.Skolēniem organizēt dežūras telpu tīrīšanā,pusdienu gatavošanā. Ja atmiņa neviļ kādreiz LPI gatavoja universālus pamatskolas skolotājus.Mazformāta skolai pietiktu maksimums ar 6 pedagogiem.Gala rezultātā tas būtu lētāk par šoferu algošanu,degvielas pirkšanu,autobusu remontu,dienesta viesnīcu uzturēšanu pilsētā.
ssss
Nekompetence! 11.02.2016. 17:23:56
Vispirms atņemam bērniem bulciņas, tagad skolas... VISU NEVAR RĒĶINĀT NAUDĀ! Laukiem, īpaši pierobežā, draud iznīcība. Izglītības un kultūras centri ir tie, kas veicina attīstību, ģimeņu veidošanos. Vadāt ziemā pa nenotīrītiem ceļiem, zaudējot daudz laika, riskējot ar savu un bērnu dzīvību + papildus izdevumi par ceļu... Vai kāds vispār tur augšā domā par cilvēkiem - vienkāršiem iedzīvotājiem - par to, lai viņi vismaz varētu izdzīvot - pat nerunājot par dzīvošanu?!
Fantastikai 11.02.2016. 16:21:22
Vai nav mazliet pārspīlēts? Ko tad dara vecāki šai laikā kamēr bērns skolā? Mājās ada zeķes tirgum? Tad vismaz tai dienā, kad brauc uz tirgu var bērnus aizvest uz skolu.
Bēgļu bērniem būs vai katram savs skolotājs, psiholigs, sociologs,u.t.t. un no maniem nodokļiem viņiem maksās par šamējo izglītošanu, bet maniem bērniem būs jāceļās 4.30 un pa dubļainu ceļu jāvelkās uz pieturu, lai autobuss vestu 30km uz lielpilsētu un pēc tam ~19.00 uz māju pusi +ceļš ar kājām.'Kāds no 100 gudrām galvām varētu tā kādu mēnesi padzīvot(ā-vēl mājasdarbi jāpilda un projekti jāraksta kopā ar vecākiem)...
Супер живём,господа!!! Почему должны страдать наши дети?Потому что их мало в деревнях?!? Да Вы их должны на руках носить! Это наше будущее, будущее Латвии! Кто виноват,что их мало? Во всём виновато НАШЕ ПРАВИТЕЛЬ- СТВО, которого до сих пор нет! Только подумайте: откуда взяться детям, если 80% " деторожащих" уехало на заработки!!!
par Batņas projektu (alga 1150 € + 30%) 11.02.2016. 09:34:40
Šādu projektu var realizēt tikai un vienīgi tad, ja pieņem nepopulāro bij. IZM ministra R.Ķīļa piedāvāto modeli - pārprofilēt vai izvadīt pensijā vismaz Latvijas 5500 skolotāju. Ķīlim šis priekšlikums izrādījās liktenīgs - LIVA un LIZDA bija pirmās, kas vērsās pret reālām reformām.
>Alternatīvais Ikšķiles projekts - alga 1150 EIRO 11.02.2016. 08:49 11.02.2016. 09:14:13
Par algām vēl varētu runāt, bet, ja no skolotāju algām nāksies atskaitīt, lai uzturētu skolas ēku, kurā ir vairāk darbinieku nekā skolēnu? Vai daudzi piekritīs?
Alternatīvais Ikšķiles projekts - alga 1150 EIRO 11.02.2016. 08:49:03
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) atbalsta alternatīvu pedagogu darba samaksas modeli, ko konsultācijās ar abām organizācijām izstrādājis Ikšķiles vidusskolas direktors Česlavs Batņa. Organizācijas vienojās veidot darba grupu, lai pilnveidotu alternatīvo modeli. Organizācijas informēja, ka alternatīvais pedagogu darba samaksas modelis paredz visiem pedagogiem, neatkarīgi no skolēnu skaita skolā, 1150 eiro lielu atalgojumu par 40 stundu darba nedēļu. Līdz ar to tikšot mazināta nevienlīdzība starp dažādās izglītības iestādēs un pakāpēs strādājošajiem, piemēram, pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem salīdzinājumā ar vispārizglītojošo iestāžu pedagogiem. Šajā modeļa versijā paredzēta arī 30% piemaksa pedagogiem, ko nosaka izglītības iestādes vadītājs pēc noteiktiem kritērijiem. LIZDA un LIVA rosina valstiskā līmenī izstrādāt vienotus piemaksas pamatkritērijus, ņemot vērā pedagogu darba kvalitāti, darba stāžu. Sanāksmē trešdien, 10.februārī, organizācijas konceptuāli atbalstīja Batņa izstrādāto modeli un vienojās veidot darba grupu, lai pilnveidotu alternatīvo modeli un drīzumā to prezentētu Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), nozarē strādājošajiem un sabiedrībai.
Beidzot! Sen tas bija jāizdara, kā tad vecos laikos bērni dzīvoja vai brauca un gāj ar kājām uaz skolu!
Super pēc gadiem 20 projektu "Latvija" arī varēs slēgt....
Nav jēgas turēt pustukšas vidusskolas laukos, lai brauc mācīties uz ģimnāzijām vai profesionālajām vsk., bet pamatskolas ar skolēnu skaitu ap 100 būtu jāatstāj laukos, tuvāk dzīves vietai.
Ģimenē ar maziem bērniem parasti kāds strādā pilsētā un pa ceļam ar mašīnu aizved arī bērnus uz skolu. Ar kājām uz skolu iet ļooooti nedaudzi, tāpēc tās super tuvās skolas nemaz neizmanto.
World of zombies 10.02.2016. 18:11:01
A deļkam iet uz skolu ja var spelet World of zombies jeb (Zombiju pilsetiņa)???????????????????????
>>>abcde 10.02.2016. 16:59 10.02.2016. 17:06:48
Vai tad tā nav jau tagad? Tas, ka kāds mākslīgi cenšas kaut ko uzturēt, būtību nemaina.
Ja šādi visu mazapdzīvotajās vietās likvidēs, tad izskatās, ka nākotnē normāla dzīve būs tikai bijušajos rajona centros+ Siguldā un Jūrmalā.
Jāsamierinās 10.02.2016. 16:19:57
Tādā laikā nu dzīvojam. Ko tajos laukos, ciemos darīt? Nekas tur labs nav sagaidāms: bezdarbs, alkohols. Labāk, lai pārceļas uz pilsētu vai tuvu tām, normāli strādās, dzīvos un arī bērni būs nodrošinātāki. Protams, daļa aizbrauks uz ārzemēm, bet tāda ir realitāte:(
Zlēku skolai 10.02.2016. 15:46:26
Ja tā grib palikt par visām varēm, bet skolēnu skaits strauji sarucis, vajag attiecīgi proporcionāli samazināt darbinieku skaitu. Beigās tajā kalnā kāps viens skolotājs ar vienu skolēnu roku rokā.
@in memorian 10.02.2016. 14:59:10
Šitā jau var saraudināt. :(
in memoriam 10.02.2016. 14:58:37
Zlēku skola ir vecākā skola Kurzemē un tai pāri brāzušies dažādu vēstures laikmetu vēji. Zlēku skola nekad nav pārtraukusi savu izglītošanas darbu un nu jau 217 gadus ik rudeni skolas kalnā kāpj skolēni, skolotāji un skolas darbinieki.
Pilnīgi piekrītu ķīmiķim! Sākt ar Rīgas skolu reorganizāciju!Rīgā diez vai kādreiz būs tik daudz iedzīvotāju kā pirms gadiem 30. SKolu ēkas celtas 700 - 800 skolēniem, daudzās mācās 200. Daļa no tām (Ezerkrastu, Avotu, 7.psk., Lastādijas) izlāpās uz spēciālajām programmām ar mācīšanās vai veselības traucējumiem vai korekcijas klasēm. Drīzāk vajadzētu pāris stipras skolas skolēniem ar dažāda veida problēmām, kuras tad aizņem adekvātas telpas, bet, ja līdzkļi ļauj, nodrošinat šim skolām lielāku atbalsta personāla skaitu. Tas pats attiecas uz lauku internātskolām, kas celtas 300 skolēniem, bet mācās 50 - nereti krimināla kotingenta skolēnu. Apvienot - vienā ar mācīšanās traucējumiem, citā - ar uzvedības. Bet vai vajag slēgt Zlēku skolu?? - tā jau stāv pāri par 100 gadu, satiksme ar Pilteni un Ventspili nekāda. Vai nevairosies analfabētu skaits?
Gribētos, lai izveido un tautai parāda šādu tabulu: lauku pagasts, tā iedzīvotāju skaits, ir vai nav skola un tautas nams. Vai starp šīm pozīcijām ir likumsakarība? Žēl, ka paši tagad savām rokām gandējam Latvijas laukus. Ja tajos mirs izglītība un kultūra, arī lauki izmirs. Tas tikai laika jautājums. Piemēram, Jūrkalne... Vai ģimenei ar maziem bērniem tur gribētos dzīvot, ja nebūs vairs savas skolas, kas ir gan izglītības iestāde, gan piesaistes punkts vietai plašākā nozīmē. Šeit tiešām prasās pēc atšķirīga skatījuma par naudas sadali mazajām lauku skolām, kur nekad nebūs tas lielais bērnu skaits. Un nauda, kā zināms, seko bērnam. jNu jā, valstij jau nav vairs jādod tiem desmitiem tūkstošu Latviju pametušo mūsu ekonomisko bēgļu. Skolu likvidācija laukos vairos arī nākošo aizbraucēju skaitu.
Skolā ar 48 skolēniem valsts var apmaksāt 2 skolotāju algas, no kuriem viens veic arī direktora pienākumus, bet otrs arī apkopēja un kurinātāja pienākumus. Pie tam abiem skolotājiem jāspēj nosegt visu mācību priekšmetu apguvi. Tādā gadījumā valsts līdzekļi tiktu tērēti lietderīgi. Lai gan - paliek arī telpu remonti utt....
Skolu ar 48 skolēniem laukos nevajadzētu slēgt, bet Rīgā reformēt skolas, kuras pastāv ar 100 vai 200 skolēniem, bet celtas uz 400 vai 800. Rīgā var tikt uz jebkuru vietu.
LV līdzekļi kurus gadiem novirza nepareizām pozīcijām ,beidzot jānovirza skolām,īpaši reģionos. jo šajos 25 gados ir realizēta ilgstoša tautas nīdēšana . Piem.nebeidzamie miljonu pētījumi un lielākais valsts birokrātiskais aparāts vienlaikus. Arī šogad 2,5 miljoni izglītības pētījumiem ?Varbūt sākt ar nekaunīgā algu pielikuma samazinājumu varas personām ? Alga ir kā laba atzīme, ja rezultāta nav ,tad ? Kuļamies visai ES astē, bet līderi korupcija, mirstībā u.c.
vienā maisā nebāziet ! 10.02.2016. 11:57:03
Ja apvieno vairākas pilsētas skolas, pareizi,jo tie ir lieki administratīvie resursi. Te maz min reģionu skolu likvidāciju,taču tieši tās līdz šim iznīcināja, pazudinot reģionus. Tā ir pilnīgi cita situācija. To saglabāšanas vārdā jāveic būtiskas izmaiņas gan izglītības finansējumā gan likumdošana citās jomās.
Ļoti gribētos izlasīt sava dzimtā novada attīstības stratēģiju kopsakarā ar izglītības iestāžu skaitu un daudzināto "izglītības līmeni"... Neticu, ka kādam vispār tā ir.
Shēmotājs 10.02.2016. 11:38:28
Skolas slēgsim > ēkas privatizēsim > Telpas iznomāsim pašvaldībām vai IZM bēgļu skolu atvēršanai. 20% man par ideju.
Dažas problēmas, kas var aktualizēties pēc skolu slēgšanas: skolotāji var kļūt par bezdarbniekiem, neziņa par ēkām, kas piemērotas tieši skolu vajadzībām, sliktā stāvoklī esošie ceļi, bērniem būs jāceļas krietni agrāk, lai ar autobusu nokļūtu citā tuvākajā skolā, vakarā vēlāk mājās.
Es saprotu, ka likvidatora darbs ir otrais vislabāk apmaksātais darbs Latvijā. Taču tas nenozīmē, ka var cūkoties ar laviešu valodu. Kādi sinonīmi - tiks likvidēta, lemts slēgt, saskaņota slēgšana! Izcila valodas pērle "Vēl pagājušajā gadā IZM..." . IZM strādā izcilas krievu valodas sintakses un tekstveides špikotājas(droši vien, arī špikotāji). Savukārt, "savukārt" ir liekams komatos. Izcils ir izteikums "Tāpat līdz jaunajam mācību gadam tiks reorganizētas vēl 11 izglītības iestādes". Vai tas ir jāsaprot tā, ka šīs 11 iestādes tiks slēgtas (likvidētas) kā visas iepriekšminētās, vai arī visas iepriekšminētās netiks slēgtas (lividētas), bet tikai reorganizētas. Kāda gan var būt mūsu rītdiena, ja pašā IZM ar valodu un domāšanu ir tādas nedienas.
Nu gan "īstu varoņu" varoņdarbs! Labāk būtu lepojušies, ka spēj skolas saglabāt.
beidzot mūs kāds saskaitīs 10.02.2016. 11:11:07
Šorīt LTV raidījumam “Rīta Panorāma” izglītības un zinātnes ministra amata kandidāts Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) norādīja uz problēmām ar statistiku Izglītības un zinātnes ministrijā, tostarp par bērnu reālo skaitu skolās: “Un uz nepareizas statistikas veidots modelis vienkārši nepareizi strādā.” Ja laimēsies, saskaitīs ne vien skolēnus, bet beidzot arī skolotājas (šobrīd, strādājot 2 skolās uz nepilnu slodzi, visticamākais atskaitēs es parādos kā 2 atšķirīgi cilvēki ar vienu un to pašu vārdu, uzvārdu un personas kodu). Šobrīd politiķi, runājot par neadekvātos skolēnu-skolotāju attiecību Latvijā, visticamākais, neņem vērā skolotājas tarificēto slodzi skolā, bet skaita tikai uzvārdus uz papīra. Ne no laba prāta skolotājas meklē papilddarbu tuvākās-tālākas skolās, ja nē, tad mēģina piestrādāt kaut vai veikalā par kasieri vai apkopēju. Skumji ....
Kāds naivums par līdzekļu novirzi vajadzīgākām pozīcijām.
Tā tas nenotiek, cienītais!
Lai arī sāpīgi lēmumi daudziem skolotājiem un ģimenēm, tomēr nav ļaunuma bez labuma. Tādējādi izdosies ietaupīt līdzekļus un, iespējams, novirzīt uz vajadzīgākām pozīcijām, piemēram, skolotāju algas...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.