Lietotājvārds
Parole
kašķis>> leiputrijai 22.02.2016. 15:04:52
kā Jums ar loģisko domāšanu? Nezinu, bet tie 1150 varētu būt lielākā alga šajā skolā ar visiem procentiem. Nu nav tik rožaini, kā Jums izskatās. Visās 60 jau nu noteikti nē. Tāda riešanās komentāros, mēslu urķēšana. Tāpēc jau nekādā jēgā netiek. Tām "dižajām" projektētājām gan varētu kādu sodu pārdesmit mēnešalgu apmērā... Tik talantīgas, kompetentas,varošas, zinošas, ka nelabi paliek.Man zināmā specenē audzinātājiem stundu likmi palielina par desmit (kas fiziski nedēļā nav iesp.), algu - samazina uz pusi! Kādi 400 uz papīra sanāks! Par to gan Leiputrija nebļauj! laikam tikai lielos skaitļus saredz. Žēl jūs ! Laikam ar bezmiegu arī mokāties... No sērijas: ''Ka tik tev ar lab neiet!"
Vīrieši skolās ir ,,baltās vārnas,,(retums).Tāpēc ,lai piesaistītu vīriešus skolai, būtu jāmaksā,vismaz kādu brīdi, vairāk.Vismaz tiem ,kas bijuši armijā.
Piekrītu - atsevišķs kritērijs - par nostrādātiem gadiem + 30% pie algas. Ikvienam skolotājam par katru nostrādāto gadu skolā arī klāt pie algas + 50€, tā, lai katru 1.septembri, alga paaugstinātos. Tā dara daudzi darba devēji Eiropā. Kā arī visu, ko 2008.gadā nogrieza un līdz šim brīdim , atdot pilnā apmērā un ar procentiem. 8 gadus parāds nav maksāts.
Par taam mapēm un pakāpēm jau visi ņirgājas.
Nosakiet pedagogiem pamatalgu par nostrādātiem gadiem, nevis piemaksu par mapīti. Darba stāžs un godīga attieksme pret savu darbu ir rādītāji. Un kā būs ar atbalsta dienesta speciālistem skolā.
Aizmirsu piebilst 12.02.2016. 09:55:17
Tiem,kas nostrādājuši skolā vairāk kā 20 gadus,automātiski jāpiešķir ordenis un jāmaksā vislielākā alga!
Liecieties tak mierā ar tām nekam nederīgajām pakāpēm un mapēm! Labi,ja tas murgs vairs neturpināsies! Ir jābūt izglītībai,darba stāžam un paveiktajam atbilstošai algai!
Kur palika iepriekšējais modelis? Kaut arī nepabeigts, tomēr kaut kas, ko pilnveidot - pie tā strādāja iepriekšējais ministrs un vēl iepriekšējais ministrs. Kur ir šī darba rezultāti? Par šo darbu taču kāds (kādi ) saņēma algu. Saņēma algu par nepadarītu darbu. Tagad sāksies viss no gala. Cik saprotu kvalitātes pakāpes vairs nebūs aktuālas. Apsviekumi un laba vēlējumi tiem, kas ieguva 3., 4., 5. pakāpi! Bet šīm "'pakāpēm" vairs nav nozīmas...
Pilnīgi piekrītu. Ja jāizprintē 15 darbi, tas ir daudz laikietilpīgāk, nekā 30. Printerī ierakstīt kopiju skaitu "15" vai "30" taču ļoooti atšķiras. Vai jums tur tāds ar roku "kruķījams" printeris?
lauku skolotajs 12.02.2016. 08:47:42
Visu mu'z'u esmu skola'.Un par manu pieredzi un varoni'bu man apkope'ja alga.Nu neder laukos nauda seko skolniekam.
Kursh te iemineejaas par streiku?:Nesmiidiniet! Latvieshi ir miikstie! Juus, skolotaaji nemuuzam neuzriikosiet nedeelju ilgu streiku, jo jums ir bail no visa...jums ir padomijas laika domaashana...jums liek liekties un taa juus arii tupat uz celiishiem pazemiibaa...maksaajat nodokliishus, lai deputaatelji vareetu uz Kanaariju salaam aizlidot. Pashi vainiigi ! Vnk.vaardu truukst,cik pedagogi var gaudot 25gadus un vaimanaat...
PIekrītu .... Cirks, cirka galā......
Cik ilgi var tā ilgt? Reforma reformas galā, bet jēgas nekādas..... Valdības mainās, ministri iet un aiziet, solīt sola, bet makā nekrīt nekas..... Vajag organizēt ilgstošu streiku.
Nekādā gadījumā neko nepiešķir direktors!Tikai konkrēti nosacījumi,par ko piešķir tos 30%! Un tiem jābūt pilnīgi vienādiem visā Latvijā!Pieliktiem pie sienas! Lai katram skolotājam ir skaidrs, ka vadība nešķiros pēc deguniem! Radošs darbs-tik %, godalgotas vietas konkursā,olimpiādē-tik%,gatavošana pasākumam-tik% u.t.t.Lai nebūtu kašķu,kāpēc vienam 2%, bet otram un piektajam- 12%,bet tam,kurš tup un gaida ierodamies direktoru, lai stučītu tam savus kolēģus viņa kabinetā, tiek ar dāsnu roku- 30%!Tā sakot- par pielīšanu! Nekādus uzvārdus šeit neminu- gan jau Latvijā tādi arī ir- pielīdēju mīluļi!
Sapņot nevienam nav aizliegts.
Tieši tajās grupās,kur maz skolēnu,ir strādāt visgrūtāk,jo skolēni tver katru vārdu un niansi Ir izteikti labi jāsagatavojas katrai nodarbībai..Lielā barā vieglāk....
Kāda starpība, gatavojot stundas, vai ir 15 skolēni, vai 30? ? ? - nu Ir gan, jo vienā gdījumā man jāizprintē 15 darbi, bet otrā - direiz vairāk! Vienā gadījumā es varu rēķināties, ka spēšu bērnam pieiet stundas laikā, lai kārtīgi paskaidrotu, betotrā zinu, ka man būs klasē daudz vairāk bērnu ar dažādiem mācīšanās traucējumiem, visiem var nepietikt laika un jāgatavo vairāki darbi - dažādām bērnu spējām!
Piekrītu visam, izņemot šo "tāpat gatavošanās stundai, kur būs 30 skolēni, ir laikietilpīgs process nekā tai stundai, kur būs 15". Gatavošanās stundām nav atkarīga no skolēnu skaita. Faktiski skolēnu skaitam ir daudz mazāka nozīme kā tam, kādi ir šie skolēni, vai ir bērni ar īpašām vajadzībām, vai ir apvienotās klases u.t.t
Un atkal veidos jaunu darba grupu, kura tiksies tikai pēc mēneša, ņemot vērā šodienas datumu, un izdomās to, ka neko neizdomāja. Nē, nu komēdija!
No pieredzes 11.02.2016. 14:48:20
Ja mazā lauku skolā skolotājs māca gan ģeogrāfiju, gan fiziku, gan bioloģiju un vēl informātiku, tad sagatavoties stundām nudien aizņem vairāk laika nekā vienā lielā skolā matemātikā 4 paralēlklasēs
Kur Jūs redzat šo atšķirību, gatavojot stundu 15 skolēniem vai 30 skolēniem? Es domāju, ka mazo skolu skolotāji, kas vada stundu apvienotajās klasēs, gan patērē daudz vairāk laika gatavojoties, nekā tie, kas vada stundu 30 skolēniem, jo viņiem jāsagatavo vienas vietā divas stundas.
Cirks ir atkal klaat ! :-)))))))))))))))))))
Skolotāja darbu nevar iekļaut 40 stundās, pat ja ir 21 kontaktstunda. Radošo darbu nevar iekļaut rāmjos un stundās, minutēs u.tml. Tāpat limits būs pārsniegts, un ko tad - "Atvainojiet, Jūsu 5 domrakstus nepaspēju izlabot, jo šonedēļ manas 40 stundas beidzās, gaidiet nākamo nedēļu!" Varbūt kādam pedagogam 40 stundas beigsies jau trešdien. Ko tad? Ķā var izmērīt visu skolotāja darbu ar laikrādi un pārvērst to stundās? Kas stāvēs ar pulksteni visu laiku klāt? Katram ir savs darba temps un katram ir savi labojamie darbi, priekšmetu specifika. Piekrītu, ka algas likmei visiem pedagogiem Latvijā jābūt vienādai par 21 kontaktstundu, tālāk skolotājs pats izvēlas, vai grib vairāk vai mazāk strādāt, tāču atšķirībai samaksā JĀBŪT par labošanu un gatavošanos, jo nav viens un tas pats laiks 30 darbus labojot vai 15, un nevar salīdzināt labojamo darbu apjomu, piemēram, latviešu valodās skolotājiem ar citu priekšmetu labojamo darbu apjomu, jāņem vērā priekšmetu specifika, tāpat gatavošanās stundai, kur būs 30 skolēni, ir laikietilpīgs process nekā tai stundai, kur būs 15.
Pilnīgs sviests!
nav arī šī algu modeļa uzbūve. Lai būtu skolā 40 stundu darba nedēļa būs jāizdomā darbi, kas kuram u cik daudz jādara. Patreizējai modelis bija vislabākais, tikai vajadzēja citādus aprēķinus par darbu labošanu, gatavošanos stundām un konsultācijām. ja klasē ir daudz skolēnu, tad jābūt darbu labošanai un konsultācijām lielāks laiks nekā līdz šim. Arī konsultāciju laikam ir jābūt atšķirīgam atsevišķos mācību priekšmetos. Tie varētu būt lielāki tajos priekšmetos, kuros ir eksāmeni.
Un kas notiek, ja strādā divās skolās???Un kas man piedāvās 40 kontaktstundas vienā skolā? Divās es to varu, vienā nav tik daudz paralēlklašu, rezultātā tāpat alga man būs stipri mazāka.Kāpēc nevar cilvēciski vienkārši pacelt algas likmi visiem pedagogiem Latvijā vienādi un tad katrs izvēlas vai grib 21 kontaktsstundu vai grib 40 stundas un labot darbus naktīs uz miega rēķina, katram izdzīvošanai ir nepieciešama cita summa.Vienam ir mazi bērni, tā mamma - skolotāja strādās vairākas likmes, citai bagāts vīrs, var atļauties strādāt 21 kontakstundu. Ko Jūs te katru reizi murgojiet. Paceliet vienreiz par likmi uz papīra vismaz 800 eur un katrs strādā cik vēlas.Tie 30 % tiks sadalīti direktoru draugiem.....ļoti negodīgā veidā.....ja ir kritērijs mācību priekšmetu olimpiādes, tad ir priekšmeti, kuros olimpiādes vispār valstī nenotiek.
Nevar salīdzināt darbu klasē ar padsmit skolēniem un 30 vai vairāk!
REPLIKA =>> to Juta 11.02.2016. 10:32 11.02.2016. 10:40:32
Arī IZM piedāvātais 36 stundu modelis neparedz 36 kontaktstundas. Kolēģe JUTA precīzi norāda - Darba likumā rakstīts - normālais darba laiks ir 8 stundas dienā un 40 stundas nedēļā (ieskaitot kontaktstundas, gatavošanos, labošanu, konsultācijas utt.). Pievienojos - 40 stundu darba nedēļa skolēnu vecākiem ir daudz saprotamāka nekā 21 kontaktstunda + viss pārējais + brīvprātīgo darbs
Un ko ar to gribēji pateikt? Ka skolotājam būtu jāvada 40 mācību stundas? Vismaz patlaban daudzi uzskata, ja skolotāja slodze ir 21 kontaktstunda nedēļā, tad skolotājs arī faktiski strādā to 21 stundu un nelabo darbus, negatavojas stundām utt.
Beidzot kāds saprata, ka Latvijā ir 40 stundu darba nedēļa. Interesanti, kur IZM eksperti "izrāva" 36 stundas?
Maltas internātpamatskolas direktors Ivans Bebrišs intervijā NRA 2015.gada 18.maijā informēja: «Manā skolā ir 135 bērni, 115 pedagogi un vēl tehniskais personāls.» Un tādu speciālo skolu Latvijā ir vairāk kā 60. Leiputrija, vai ne? 1150 eiras + 20% piemaksa par darbu speciālā skolā + 30% piemaksa, ko piešķir skolas direktors... Protams, svešā maciņa neklājas skaitīt naudu, bet, tomēr ....
Varbūt labāk tā, nekā, lai pieņem draņķīgu plānu?
O, tad beigās IZM veidotais un par miljoniem apmsksātais būs bijis bezjēdzīgs?!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.